atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ekumēnisms
Pagris
Iesūtīts: 2012.01.18 22:22:13
Kā jūs vērtējat "Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību" ievietoto informāciju izdevumā "Mieram tuvu". "Katru gadu šai nedēļai tiek izvēlēta īpaša tēma, šogad to piedāvā Polijas kristieši no Polijas Romas katoļu Baznīcas, pareizticīgās Baznīcas, kā arī veckatoļu un protestantu ekleziālajām kopienām."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
Pater
# Labojis Pater : 2012.11.21 13:48:43
Ingars ka nevienā no tām nesludina pilnīgi pareizu mācību un ticību, tajās visās pieļauj sludināt maldu mācību. Dievs nav atļāvis šādā veidā sadalīt Draudzi. Jau rakstīju par to, kā Pāvils gan atzīst novirzienus, bet ne uz šo novirzienu pamata dibinātas draudzes. Nav iespējams uz pareiza novriziena pamata dibināt draudzi, jo, vismaz viena mācība jebkurā gadījumā tādā draudzē būs nepareiza – par draudzes sadraudzības Pamatu.

Atpazīstu "Kristus draudžu" kustības doktrīnu - ar kuru savukārt sacenšas visai līdzīgā "Vietējo draudžu" kustība, vai ne.
Tie otri dikti ņamas par augsni,
uz kuras būvēts pamats un pārmet tavējiem,
ka tiem viss ar šo augsni nav kārtībā.
Un gan Tev, gan viņiem attieksmē pret Kristus Baznīcu sanāk vien tukša matu skaldīšana un loģikas kļūdas. Apgalvojumi, kas balstās tikai uz plikām, ar faktiem neapstiprināmām pretenzijām - t.i. uz pontu .
Un vispār - cik draudzes esi dibinājis, teorētiķi, uz savu teoriju pamata? Dalies pieredzē, bet ne vārdu plūdos.

Un nejauc jēdzienus!
Sektanti ir, kas nāk ar subjektīvām un pašiem grūti noformulējamām pretenzijām pret Dieva Gara darbošanos jau esošās draudzēs un negrib tām pievienoties un tad sāk kurnēt pret visu un visiem, veidot kaut kādas mākslīgi konstruētas izpratnes, kam visai maz sakara ar draudzes īstenību.
Cilvēkus ar šādu attieksmi diez vai var nosaukt par labticīgiem.
Spriežot pēc tavas attieksmes, vai tik Tu neesi sektants...

P.S.Pāvestam diez vai bučotu roku, bet silti to paspiest- kāpēc ne.
Ir vietas, kā Francija, kur tie, kas cīnās pret Bābeli, ir Romas katoļi.
dafne
# Labojis dafne: 2012.11.21 13:50:35
Ingars
Tieši tā, kā pateikts – kristītie un iesvētītie luterisko draudžu locekļi. Nez, kad Jēzus iestādīja Vakarēdienu, Viņš neko neminēja, ka tajā drīkst ņemt dalību tikai luterāņi. Arī Pāvils neko tādu nesaka – Vakarēdienā ņem dalību visi Kristus Miesas locekļi. Vai tad tāda nav Vakarēdiena jēga, kad Kristus Miesas locekļi tajā ir vienoti?
bet vai tu neesi jocigs...nokristijies un iesvetijies luteriskaja baznica..bet pie Vakarediena neej,jo pirms tam pasaka,ka luteraņi(kristitie,iesvetitie) drikst nakt pie Dievgalda.Jo****...taja bridi tev vispar ne par ko citu nav jadoma..jo Vakarediens ir priekš tevis..tavu greku piedosanai..tavas ticibas stiprinasanai.tavai dzivibai..A nē,neiesu..iesu tur,kur visus pienem...tipa šeit Kristus nav klatesoss,ta nav patiesa miesa,tas nav patiesas Kristus asinis..jo te visus nepienem"·..vai tā?
Un lai man nestasta,ka pie RKB un baptistiem visus pieņem...varbut brivticigo draudzes visus pieņem..bet katra konfesija,draudzee ir kada kartiba
+jean
# Iesūtīts: 2012.11.21 15:46:27
Ingar, nepiekrītu Tev, tomēr mani imponē tava nostāja, ko es definētu kā -- ABSOLŪTAIS EKUMĒNISMS.

Piemēram, tu rakstīji: ja Draudze kādu izslēdz, tad tas cilvēks ir izslēgts, vairs nav kristietis. Kā tu to praktizē??

Bet, lai saprastu tevi: uzdošu jautājumu (kā visi ):

Draudze=Kristus Miesa, tā ir redzama vai neredzama šai pasaulē??

Uz farizeju jautājumu, kad nākšot Dieva valstība, Viņš tiem atbildēja: "Dieva valstība nenāk ārīgi redzamā veidā. Nevarēs arī sacīt: redzi, še viņa ir vai tur, - jo, redziet, Dieva valstība ir jūsu vidū." (Lk. 17)
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.11.21 21:13:27
dafne
Un lai man nestasta,ka pie RKB un baptistiem visus pieņem
Ieej kādreiz sev vienā no tuvākajām draudzēm(ne pareizticīgo un metodistu) un paklausies pirms Sv.V., kurš tiek pie tā pielaists......
dafne
# Iesūtīts: 2012.11.21 21:23:27
...... [87.246.165.252]
gribi lai ciemos eju?
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.11.21 21:30:16
ne jau savas draudzes dievkalpojuma laikā..., bet vispār, kāpēc ne.
dafne
# Labojis dafne: 2012.11.21 22:43:14
...... [87.246.165.252]hmmm..laikam mums viena laika tie dk ..tad nekas nesanaks,man jabut sava baznicā ar bērniem
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.11.21 22:51:57
svētdienskola? kā tad notiek iešana pie Sv.V.? Mums svētdienskolotāji ne biežāk kā reizi mēnesī iet pie bērniem, un arī tad biķeri un maizi diakons aiznes.
dafne
# Iesūtīts: 2012.11.21 22:59:39
...... [87.246.165.252]
nu..mēs esam pulciņs skolotaju(varam pamainities)..tad mums vel ir iespeja apmeklet dk..ceturtdienā..un sanemt Sv.Vakaredienu.
kad filmu vakaru taisisiet?
...... [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2012.11.21 23:33:11
dafne
Drīz.
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.11.22 10:21:39
Ingars
Draudzes robeža ir katra cilvēka sirdī
Redz, tur jau būs tās lielākās atšķirības! Tev svarīga ir Tava sirds, kā Tu jūties, kā jūti Garu. Un pēc tā arī salīdzini citu cilvēku ticību un citas draudzes. Cik nav piedzīvots, cilvēks paliek pat dusmīgs, ja viņš redz, ka otrs nejūt to, ko jūt viņš. Ja tas otrs nepiepildās ar tām pašam Gara straumēm. Tad visbiežāk seko iebildumi, tev nav Gara, vai neesi pareizi saņēmis, tev nav ticības. Manuprāt tā runājot, otru ļoti ātri var aizvainot. Jā, kāpēc harizmātiskās draudzes, kas par to vien runā, tomēr nav vienotas? Kāpēc tie, kas sevi sauc par brāļiem un staigā Garā, nespēj būt vienoti? Visas tās runas par Gara kristību, Gara saņemšanu, piepildīšanos, svaidījumu, mēlēs runāšanu, roku uzlikšanu, misiju, evaņģelizāciju, atmodu utt., vai ejot un meklējot Garu to pie tiem, kas ir stiprāki Garā, nav par pamatu harizmātu sašķeltībai? Ja šo cilvēku sirdīs deg viens Gars, kāpēc viņi nespēj vienoties?

Var teikt, kas tad cilvēkam vēl vairāk pieder, kā viņa sirds un tas, kas notiek tajā! Vai arī, kas citam daļas gar manu sirdi un to kā es jūtos, jo neviens cits manā vietā nedzīvos! Bet, "Sirds ir ļaunprātīgi lokana pret visu, tā ir viltīga. Kas to var izdibināt? " (Jer.17:9) Arī Jēzus sacīja: "Jo no sirds iziet ļaunas domas, slepkavība, laulības pārkāpšana, nešķīstība, zādzība, nepatiesa liecība, zaimi." (Mt.15:19)
Vai kristietis pilnībā no tā ir brīvs Garā ? Un viltība sirdī t.i. grēks viņu domās, vārdos vairs neskar, jo viņš staigā Garā? Lai nu, kurš, bet Pāvils staigāja Garā! Apustulis Pāvils rakstot par sevi un savām iekšējām cīņām saka tā: "Jo es zinu, ka manī dabīgā miesā , nemīt nekas labs. labu gribēt man ir dots, bet labu darīt nē... es nožēlojamais cilvēks!" (Rom.7:19, 24) Un turpat Pāvils atbild, cerību neliekot uz sevi, bet: "Pateicība Dievam mūsu Kungā Jēzū Kristū!" (25.p.)
Ko raksta Jānis, "no tā mēs zinām, ka piederam patiesībai un varēsim savu sirdi Viņa priekšā klusināt, ka, ja mūsu sirds mūs pazudina, Dievs ir lielāks nekā mūsu sirds un zina visas lietas." (1.Jņ.3:19,20)
Tā kā arī Dieva vārds par cilvēka sirdi runā, kā par melīgu, nedrošu un nepastāvīgu avotu, lai tajā meklētu pārliecību par savas pestīšanas drošību. Tāpēc pestīšanas drošība nav jāmeklē iekšējās sirds izjūtās, vai arī ja cilvēkam šķiet, ka Gars viņā šīs izjūtas rada, bet vienīgi Kristū t.i. Viņa pavēlēs un apsolījumos. Ja Viņš ir solījis, "kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts" (Mk.16:16), ja to saka arī Viņa apustuļi, "kristību, kura jūs tagad glābj" (1.Pēt.3:21), tad Kristus to darīs.

Ja Jēzus to pavēl draudzei, "tāpēc ejiet un dariet par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko es jums esmu pavēlējis." (Mt.28:19, 20) un ja apustuļu draudze jau Jeruzālemē to sludināja un tā darīja, " izglābieties ... kas viņa vārdus uzņēma, tos kristīja utt." (Ap.d.2:40, 41), kāpēc šodienas draudzes to nemācītu un nedarītu?

Varētu vēl turpināt arī par Sv.Vakarēdienu, tas viss ir Dieva vārdā izlasām un pamatots paša Kristus vārdiem. Tāpēc... sirds ir svarīga, dievbijīgas jūtas ir svarīgas, bet mēs netiekam pestīti no tā, kā jūtamies, bet mūs glābj vienīgi Kristus. Tāpēc nevar vienīgi fokusēties uz sirdi, bet uz Kristu un uzmanīgāk ieklausīties Viņa pavēlēs un apsolījumos t.i. tajā kā un kādā veidā (apzināti nesaku, ka mēs saņemam, bet Viņš dāvina) Viņš pasniedz savu pestījošo žēlastību.
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.12.03 21:27:36
Nu ko.., ekumēniķi , ? - http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/102154/patriarhs-kirils-aicina-latvija-valsts-valodas-statusu-pieskirt-krievu-valodai

Patriarhs Kirils, pagājušās nedēļas nogalē Maskavā tiekoties ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, skaidroja, kā Latvijai jārisina nepilsoņu un krievu valodas jautājums. „44% Latvijā dzīvojošo cilvēku krievu valodu uzskata par savu dzimto valodu, bet līdz šim tā skaitās svešvaloda. Tas ir unikāls gadījums pasaules praksē. Līdz tam laikam, kamēr situācija nemainīsim, mēs paudīsim savu satraukumu par šo jautājumu. Analoģiska situācija ir ar lielu daudzumu cilvēku, kurus līdz pat šim laikam dēvē par „nepilsoņiem”. Tā ir rēta uz mūsu miesas, un kamēr šī rēta sāp, mēs nedrīkstam aizmirst par šo problēmu.....
Kirils uzsvēra, ka valsts valodas statusa piešķiršana nekādā mērā nekaitēs latviskās identitātes saglabāšanai un neprovocēs konfliktus. „Tieši otrādi, tas vairos Latvijas starptautisko prestižu, radīs Latvijas tuvāko kaimiņu simpātijas, veicinās sabiedrības sociālo mieru un stabilitāti,” sacīja Kirils.

Lelbisti un ateisti zem tā savienojas un apvienojas? - http://www.diena.lv/latvija/zinas/valsts-prezidents-un-arhibiskaps-vanags-sadarbosies-sabiedribas-saliedesana-13955104

Jebšu tomēr kaut kas aizgājis šķērsām megalomānijas ietekmē?
Pater
# Labojis Pater : 2012.12.04 10:03:33
Aivars , es vispār nesaprotu, kas ir tik bieži piesauktā sabiedrības saliedēšana .
Abstrakcija absolūtā kaut kāda.
Tāda pati kā šeit pieminētā patriarha Kirila satraukuma paušana. Lai taču pauž savu satraukumu no šī laika mūžīgi. Pašam sliktāk nāks miegs, ja dzīvos tā sanervozējies.
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.12.04 10:20:23
Pater
nu pēc idejas tā `sabiedrības saliedēšana` tā pati `oikumēne` jeb viensaimība vien ir, ne?
Lai gan Lūkas 21:26 ἀποψυχόντων ἀνθρώπων ἀπὸ φόβου καὶ προσδοκίας τῶν ἐπερχομένων τῇ οἰκουμένῃ, αἱ γὰρ δυνάμεις τῶν οὐρανῶν σαλευθήσονται šo vārdiņu lieto drusku savādāk

Tikai kaut kā dusmas aizdod tas, ka teiksim 18. novembrī visi ir tik baisi ekumēniski, ka vienu polku valša ritmā lec gan luterāņi, gan ateisti, katoļi un baptisti, pareizticīgie un adventisti, bet .... tāda dūmu pūšana vien tur ir, uz ko pati `kristīgā sabiedrība` noraugās no malas kā uz kumēdiņiem, jo kā Maskava vai Roma teiks, tā arī būs
Man nudien interesē, ko +Aleksandrs teiktu savā uzrunā valsts svētkos, un vai tas iepriekš tiktu saskaņots ar putinu un Kirilu

Un vai nav fascinējoša šī pazīstamā retorika : Tā ir rēta uz mūsu miesas, un kamēr šī rēta sāp, mēs nedrīkstam aizmirst par šo problēmu ? Vieni šādi vaimanā par to, ka visi nav zem Romas, `lai Kristus miesa nebūtu sašķelta`, citi - ka visi nav zem Maskavas
Pater
# Labojis Pater : 2012.12.04 10:35:54
Aivars, es ar ekumēnismu gan saprotu ko citu, nekā abstraktas poltitiskas frāzes par sabiedrības saliedēšanu vai došanos apakš Romas vai visu zemju protestantu vienošanos.
Ekumēnisms vismaz ir konfesiju un denomināciju cenšanās atbrīvoties no savstarpējās komunikācijas mītu (tipa - jereķiks Luters , vella dīdīts, izjauca kristietības idilli...) līmeni, kur jereķiki ir visi, kas nav paša aplokā.
18. novembra ekumēnisms mani sāk kaitināt ne jau dēļ dažādu konfesiju kristiešu iespējas pabūt kopā,
bet gan no baznīcas nodalītās valsts liekulības pret baznīcu dēļ, kad tie valsts ateisti ar svētsvinīgiem vaigiem sēž solos...
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.04 10:44:14
Pater
savstarpējās komunikācijas mītu
Vai nomainot (vai drīzāk neafišējot)vienus mītus pret citiem ir kas vairāk par sevis mānīšanu?
Pater
# Labojis Pater : 2012.12.04 10:46:44
Aivars , domāšanu mītos cilvēkam neatņemsi, it īpaši konfesiju mītos par sevi, bet vismaz var radīt objektīvākus mītus.
Starp citu, tevis pieminētie kirilieši ir visveiklākie neveiklu mītu veidotāji.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.04 10:53:49
Pater
kas tur gan objektīvs mītā, ka lūk Latvija ir labs piemērs kristiešu saliedētībai?
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.04 10:57:13
viens no baķuškiem reiz atklati presei pauda savu viedokli,ka Baltija ir Krievijai atņemta un tā ir jaatgūst..ta ir Krievijai piederosa teritorija..ta luk..(.es gan nevareju vairs atrast to interviju)...bet nu vins vismaz atklati to pateica nevis
Kirils uzsvēra, ka valsts valodas statusa piešķiršana nekādā mērā nekaitēs latviskās identitātes saglabāšanai un neprovocēs konfliktus. „Tieši otrādi, tas vairos Latvijas starptautisko prestižu, radīs Latvijas tuvāko kaimiņu simpātijas, veicinās sabiedrības sociālo mieru un stabilitāti,” sacīja Kirils.
Bet par to saliedēsanos..kuri grib "saliedējas" paši un ...a kuri negrib tos pat prezidents un +Janis nesaliedēs.Bet Putins varētu...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.12.04 10:57:17
Ekumēnisms kā noprotu ir saistīts ar dažādi ticošu kristiešu savstarpējām attiecībām. Praktiski - pašu novilktām robežām, mītiem, aizliegumiem, lāstiem utt. Cik esmu paguvis novērot, diemžēl tās robežas ir tādas, ka cilvēku spēkiem neko īsti panākt nevar, jāļauj Dievam darboties. Vienkāršākais un šķiet arī efektīvākais paņēmiens (manā pieredzē) ir ar ticību saistītos atšķirīgos viedokļus aplūkot Rakstu gaismā - tieši nepastarpināti. Kas Bībelē rakstīts (un nevis komentāros, mītiskās mācībās utt.)? Kādā kontekstā tas teikts? Kas ir rakstīts pirms un pēc citētās vietas?

Ar parastajiem neticīgajiem jau nekāda ekumēnisma nav. Ja arī tiek skarti ar ticību saistīti jautājumi, tad tas laikam vairāk iederas sludināšanas jomā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 37 . 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 214 , pavisam kopa bijuši: 4020