atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ekumēnisms
Pagris
Iesūtīts: 2012.01.18 22:22:13
Kā jūs vērtējat "Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību" ievietoto informāciju izdevumā "Mieram tuvu". "Katru gadu šai nedēļai tiek izvēlēta īpaša tēma, šogad to piedāvā Polijas kristieši no Polijas Romas katoļu Baznīcas, pareizticīgās Baznīcas, kā arī veckatoļu un protestantu ekleziālajām kopienām."
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2013.01.16 18:11:40
dafne
ekumenisma virziena pamata pat var tādā pakāpē uzsvert Dieva mīlestību kā vienojošo faktoru, ka aizmirst par grēku nožēlu, Kristus krustu, Dieva dusmām, un tiesu. Un jebkuru lietu pārlieku uzsverot un padarot par galēju, to padara par herēzi.
aivars.lapsans [83.187.153.194]
# Iesūtīts: 2013.01.17 01:07:15
dafne

sman šķiet,ka ekumēnisms jau ved uz vienotu religiju(kā viens jau pateica-es piederu ekumēniskai konfesijai) un skaidri redzams...kas "pasūta mūziku".Ja ir teikts,ka pat svētos iespējams pievils..nu tad tam jabūt kam pavisam"nevainīgam"

Man ir tā iespēja būt sadraudzībā ar visu konfesiju svētajiem. šis laiks ir tāds , ka visu konfesiju patiesi ticīgie ļoti aktīvi piekopj lūgšanas un sadraudzību. Tomēr, aiz viņiem stāv konfesionālā mācība un apakšraksti , pienākumi, hierarhija uttt..
Es nevaru neredzēt , ka daudz no mācības par Bībeli ir daudz interpretāciju. piem. bīskaps ir apustuļu pēctecis....prieterim ir noteikšana draudzē , jo viņam vienīgajam Dievs devis Svētā gara informāciju ....
Mani draugi, mūziķi, katolīši lielās , ka jau Anglijā daži luterāņi ir pievienojušies pie Baznīcas (katoļiem).
Varu Tevi apsveikt, vai noskumdināt, Dievs neļausies piesmietie
aivars.lapsans [83.187.153.194]
# Iesūtīts: 2013.01.17 01:11:21
ties. Vienā brīdī būs jāizvēlās vai Bībele . vai 666 = cilvēka prāts. Novirzes no Svētajiem rakstiem šķeļ , bet savienība ap Jēzus vārdu vieno. Nebūs vienas Baznīcas to interpretācijā , kuri palaiž šo pīli. Būs dramatiska šķelšanās.
aivars.lapsans [83.187.153.194]
# Iesūtīts: 2013.01.17 01:22:37
Jēzus māceklis

ekumenisma virziena pamata pat var tādā pakāpē uzsvert Dieva mīlestību kā vienojošo faktoru, ka aizmirst par grēku nožēlu, Kristus krustu, Dieva dusmām, un tiesu. Un jebkuru lietu pārlieku uzsverot un padarot par galēju, to padara par herēzi.

Pēc manas prakses, taisni otrādi dažādu konfesiju kristieši kopā piekopj to , ko Tu apraksti pretnostatījumā.
varbūt jānoprecizē = vai tas , ka Vanags kopā ir citām Latvijas konfesijām notur Dievkalpojumu saucams par ekumēnismu? Diez vai. Tas ir tāds gada Dievkalpošanas pasākums. Bet ikdienā kristieši katru dienu Latvijā tagad notur starpkonfesionālas sadraudzības vakarus. Jā , pat rožu kroni rulē luterāņi...
aivars.lapsans [83.187.153.194]
# Iesūtīts: 2013.01.17 01:32:46
ConfraterdafneJēzus māceklisAivars

Pārsvarā sātans pievils tos, kuri salīdzināsies ar savu konfesiju, ne Kristu(un Vārds-Evaņģēlijs, tapa miesa ...)
Tikai es jūs varu nomierināt. Es domāju , ka pievilšana Bībeles kontekstā vēl nenozīmē , ka tas cilvēks neiemantos jauno zemi. Jā , viņš uz laiku būs apmāts, kļūs histērisks par ,,mācību,, ...pavedinās citus , bet, vai viņš būs vainīgs? Pievilts..jā , bet vai vainīgs?!Pievilšana jau ir sākusies. Skatieties apkārt. Kas no Lutera ir palicis jūsos? No Evaņģēlija....vai jūs neskrienat līdz saviem skolotājiem , kuri ar savu mācību jūs ir apgrēcinājuši?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.17 10:46:05
aivars.lapsans [83.187.153.194]
Galvenais, ka tavos spēkos nav mani nedz pievilt nedz pavedināt, lai kā tu nepūlētos
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.17 11:06:20
aivars.lapsans [83.187.153.194]ari ar neticīgiem var draudzēties,bet līdz vienai robežai,kad vairs ņespēj pieņemt viņu "spēles noteikumus" un ne tapec,ka baigi pareizi gribi izskatities,bet tāpēc,ka nemaz citādi nevar...
aivars lapsans [83.187.152.248]
# Iesūtīts: 2013.01.18 02:38:57
Aivars
Ja es piekristu še apspriežamajos jautājumos Tev, tad būtu Tevi pavedinājis. Tā kā esmu gana labs Tavam , garam , ne prātam. Jo Dievs arī Tevi mīl. Kaut Tu principā esi sacēlies pret Svēto Garu un Bībeles institūciju, un Lutera skaidro mācību. Jums te tāds vecu katolīšu pulciņš. Skumjākais ir tas , ka latvijā pat katoļi sen vairs nav tādi , par ko Tu te cīnies,bet daudz luteriskāki. Cirks. Atver acis uz Bībeli beidzot. Ko Tu karo pret savu garu? Tevī būs mūžigs nemiers- gars raudās. Esmu pamanījis , ka Tevī te ir uzplaiksnījuši sirdsapziņas brīži , bet Tu pats tos ātri vien ,,noracis,,. Skumji.
Dievs Tevi mīl , es arī !
aivars lapsans [83.187.152.248]
# Iesūtīts: 2013.01.18 02:40:51
dafne

Piekrītu. Lai Dievs Tevi svētī !
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.01.18 12:17:31
aivars lapsans [83.187.152.248] Jums te tāds vecu katolīšu pulciņš. Skumjākais ir tas , ka latvijā pat katoļi sen vairs nav tādi , par ko Tu te cīnies,bet daudz luteriskāki. Cirks Kas tev tai galvā darās ar nevienādo uztveri.
Priecāties vajadzētu, ka katoļi luterāņi un luterāņi katoļi.
+jean
# Iesūtīts: 2013.01.18 18:24:38
un ja anglikāņi par katoļiem, tad arī confrateram lielie prieki??

Ja katoļi kļūst par luterāņiem, tad var priecāties, bet ja luterāņi kļūst par katoļiem vai pareizticīgajiem, tad neredzu iemeslus priekam!!!

Vienmēr jau var aizbildināties: kāda starpība, kurā baznīcā, galvenais, ka palicis par kristieti!

Tomēr skaidrs - vismaz man - ka aizejot no kristīgās mācības, ko apliecina luteriskās ticības apliecības, cilvēks ir ar mieru pazaudēt ļoti daudz. Lielākoties jau viļās cilvēkos un tad pamet baznīcu, lai dotos uz citu.

Luters Epifānijas sprediķī par to ir saka apmēram šādi: Dievs bieži izmanto ārēji ļaunus cilvēkus, lai pasludinātu pareizu mācību. It kā absurds, kāpēc? Jo šādi nāk mazāka pievilšana, jo ārēji ļaunos darbus cilvēki viegli atpazīst un tiem neseko. Luters raksta, ka lielāka pievilšana nāk no ārēji svētajiem, kas uzsver savu pareizo dzīvi, jo viņi aizrauj cilvēkus ar savām ārējām darbībām. Un pat ja viņi sludinātu pareizu mācību, sevis izcelšana radītu sekas, ka cilvēki ar sajūsmu sekotu un censtos atdarināt šīs ārišķības. Tāpēc pareiza mācība ir pat lielākās briesmās šādu ārēju svētuļu rokās, kas sevi stāda par piemēru citiem: redziet kāds biju pirms tam un kāds esmu tagad, redziet kāda ir Dieva svētība!!!

To Luters par Hērodu, kuru Dievs paradoksālā kārtā izmantoja, lai viņš un priesteri austrumu gudrajiem pastāstītu, kas Rakstos teikts par Jēzus piedzimšanu. Rakstus viņi zināja un mācīja tautu, paši priekš sevis to nesatverdami.

Aivaram varbūt nepatiks, ka viņu pieminu, bet tas līdzīgā kārtā sasaucas ar viņa teikto par Dieva apslēpto plānu, izmantojot turkus cīņā pret pāvestiešiem, lai šie nevērstos pret luterāņiem. Aivar, tas bija labi teikts !!!
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.01.18 20:31:29
+jean ,-
katoļi luterāņi ir tie katoļi, kam ticības centrā Kristus un Evaņģēlijs,
bet luterāņi katoļi, tie kas savu ticību Kristum un Evaņģelijam tur augstāk par nebeidzamu polemiku ar s(t)avas nevienādās uztveres himērām.
P.S.atvaino, bet tavs Lutera Epifānijas spr. citāts skan kā beztēmas abrakadabra. Kādi te ārēji svētie, ārēji ļaunie, ārējās darbības ?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.18 20:35:50
Confrater
bet luterāņi katoļi, tie kas savu ticību Kristum un Evaņģelijam tur augstāk par nebeidzamu polemiku ar s(t)avas nevienādās uztveres himērām
Esi drošs? Himēras mēdz būt dažādas. Tai skaitā tādas, kas zombē nemitīgi atvainoties par Reformāciju un baidīties nebūt `katoļiem`
Confrater
# Labojis Confrater: 2013.01.18 20:44:05
Aivars, kurš zombē nemitīgi atvainoties par Reformāciju ? Siekstā tādus.
Vnk žēl tos, kas domā ka ar Reformāciju viss ir beidzies un Reformācija ir nebeidzams aicinājums mainīt konfesionālo piederību uz luterisko.
Būtu uz ko ārpus retai lut. baznīcai, būtu jau labi...
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.18 20:45:09
Meninga `Evaņģēlijs Skrandaiņiem" izlasīji?
Confrater
# Iesūtīts: 2013.01.18 20:47:40
Aivars vai tā ir kāda alternatīva "labklājības evaņģēlijam"?
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.18 20:49:25
Confrater
Jā! Pilnīgi noteikti!
Confrater
# Iesūtīts: 2013.01.18 20:53:07
Aivars, skrandaiņu evaņģēlijs būtu piemērots kādiem ubagotājmūkiem, bet ne ģimenes cilvēkiem, par kādiem mūs svētā Reformācija padarījuse.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.18 21:08:03
Confrater
oi oi oi.. vispirms pārlasi Augustīna tolle, lege, tolle, lege un Jēkaba 1:19

Lai arī Mennings ir ordinēts franciskāņu priesteris, domāju, katram LELB klēram to derētu palasīt, vēl jo vairāk, ka šis darbs ir iztulkots. Lai gan arī "Signature of Jesus" un "Ruthless Trust" nav obligāti zemē metami
+jean
# Labojis +jean: 2013.01.19 16:26:25
Confrater, tu rakstīji: katoļi luterāņi ir tie katoļi, kam ticības centrā Kristus un Evaņģēlijs .

Es teikšu vēl vairāk: katoļi luterāņi ir tie katoļi, KAS IR KRISTIEŠI, kam ticības centrā Kristus un Evaņģēlijs!!



Bet vai nemani vienu lielu problēmu gan tavā, gan manā izteikumā??

Abi izteikumi apliecina arī negativa , tas ir, katoļi-neluterāņi ir tie katoļi, [KAS NAV KRISTIEŠI,] kuriem ticības centrā NAV Kristus un Evaņģēlijs!!

Vēl vairāk: katoļi-neluterāņi ir tie katoļi, kas turas pie Romas katoļu baznīcas mācības!! Vai ne tā??

Vai: katoļi-luterāņi ir tie katoļi, kas ignorē/nezin savas Romas katoļu baznīcas mācību, bet ir Svētā Gara apgaismoti caur Dieva vārdu!! Jo: katoļu baznīcas oficiālā mācība karo pret Dieva vārda mācību!!

Reformācija piespieda viņus pamainīties ārēji , lai izskatītos svētāki (pārlasi "abrakadabru" ), tomēr ticības mācību viņi ir saglabājuši to pašu, kas bija Reformācijas laikā, vai ne tā??
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . 27 . 28 ... 37 . 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 161 , pavisam kopa bijuši: 36865