atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ekumēnisms
Pagris
Iesūtīts: 2012.01.18 22:22:13
Kā jūs vērtējat "Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību" ievietoto informāciju izdevumā "Mieram tuvu". "Katru gadu šai nedēļai tiek izvēlēta īpaša tēma, šogad to piedāvā Polijas kristieši no Polijas Romas katoļu Baznīcas, pareizticīgās Baznīcas, kā arī veckatoļu un protestantu ekleziālajām kopienām."
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.12.22 11:47:49
aivars lapsans [83.187.152.3]
Ir jāprot atšķirt - konfesiju hierarhija , kas balstās uz izstrādātajām satversmēm (iekšējā bauslība) no Bībelē skaidrotās hierarhijas.
Bībelē mācītāja loma skaidrojas tikai kā Evaņģēlija mācītāja , skaidrotāja uzdevuma veicējs. Bībelē viņi vispār nav aprakstīti kā draudzes hierarhijas pārstāvji.
Bībelē pirmie draudzē ir prezbiteri, vecaji , bīskapi. Pēc mūsu sistēmas tie draudžu vecākie. Draudžu mācītāji pēc Bībeles nevar būt augstāki par draudzes vecāko.


Aivar, vai pats nemani, ka tu ar visiem spēkiem iestājies par hierarhiju - tikai citu hierarhiju nekā tagadējā LELB?
Tiklīdz tu lieto apzīmējumu "mūsu sistēma", tā automātiski tas nozīmē, ka tā vairs nav tā pati senā pirmdraudžu sistēma (un nevar būt). Tāpēc Dievs pats ne velti ir iestādījis tikai vienu "dievišķu" hierarhija elementu - tās pamatu - stūrakmeni Jēzu Kristu. Viss pārējais ir interpretācija kā ar pasaulīgiem līdzekļiem pasaulīgā vidē realizēt draudzes uzdevumus.

P.S. Cik esmu pieredzējis, tad vadītāji, kam traucējot citi vadītāji, sistēma, hierarhija vai vēl kaut kas - parasti ir vāji vadītāji ar spēcīgām ambīcijām.
Confrater
# Iesūtīts: 2012.12.22 15:55:24
aivars lapsans [83.187.152.3]
īstenībā Latvijā nav atjaunota Ulmaņa laika Luterāņu baznīca. Piemēram ASV latviešu mācītājs Lutera draudzē nerdīkst spēlēt tik augstu lomu pār draudzes vecāko. Tur ir saglabāta pareizā tradīcija.
Tas ir labi, ka nav atjaunota Ulmaņa laiku Luterāņu baznīca.
Kāpēc gan?
Bet tas ko tu sauc par draudzes vecāko, ir draudzes priekšnieks (-ce) - nepieciešams amats, kas saskaņā ar Satversmi domāts draudzes dzīves nodrošīnāšanai laicīgos jautājumos un tam nav sakara ar JD hierarhiju.
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 18:32:06
Confrater
,,,,Bet tas ko tu sauc par draudzes vecāko, ir draudzes priekšnieks (-ce) - nepieciešams amats, kas saskaņā ar Satversmi domāts draudzes dzīves nodrošīnāšanai laicīgos jautājumos un tam nav sakara ar JD hierarhiju.
,,

Atļaušos Tev atgādināt , ka draudzes vecākais - priekšnieks nav ārpus Miesas loceklis. Un Tavs uzstādījums principā ir neprofesionāls. Jo draudze no sava vidus ievēl uz to brīdi labāko visās pozīcijās. Ja tikai ievēl tādu , kas prot tikai ekonomisko pusi , tad ....ārprāts. Zinu , šitādus brīnumus es daudz esmu redzējis. Ieceļ pagaidu priekšniekus nez no kurienes, kuri sataisa pamatīgu putru un aiztinās.
Bet ja Tu saki , ka vajadzīgs saimnieks tikai saimnieciskai pusei, tad tas ir garām. Tāpat Tu viņu pakļausi un saimniecisko vadīsi pats. Bez demagoģijas. Zinu ļoti smalki šitās lietas.
Par JD hierarhiju. Tad uzraksti te no jaunā tulkojuma mācītāja vietu draudzē. Iekopē , j
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 18:48:11
Mārtiņš

Šito Tev laikam neatbildēju. Sorī. - ,,Aivar, vai pats nemani, ka tu ar visiem spēkiem iestājies par hierarhiju - tikai citu hierarhiju nekā tagadējā LELB?,,
Ja zinātu mani tuvāk , tad Tu tā nedomātu. Es runāju šeit par Bībeles hierarhiju un konfesiju hierarhiju. Tās ir atšķirīgas. Pats esmu LELB draudzē un pieņemu tādu hierarhiju. Bet es nevaru nerunāt par Lutera mantojuma piesmiešanu. Un mēs to darām pamtīgi grēkodami. Tas ir jāatzīst. Mācītājs C izšķiras no labas sievas, kura kalpo LELB ,apprec nākamo, ....nākamai ceļ hatņiku hierarhijā līdzīgo uzņemšanai....algas no augļošanas fondiem...draudžu vecāko pabāžšana caur saversmi zem mācītāja...svētās sadraudzes mācības apkarošana ....daudz te var rakstīt. Varam taču par to parunāt. Man nav problēmu. Nav tak uzreiz dūres jāvicina.
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 18:57:33
AIVARS

Kaut kas tev ar loģiku nav kārtībā
Varu tikai padalīties novērojumā, ka man šķiet, ka Mārtiņš spriež ļoti loģiski. Ingars gan te putrojas un ar visiem kašķi meklē kā tāds piedzēries kombain ieris.

Aivar, Tev viens jau raksta , ka TEv kaut kas ar loģiku nav kārtībā.
Es teikšu tā - Tu uzbrūc cilvēkiem netaktiskā veidā. Uzbrukt var , tikai izmanto Bībeles mācību , ne to , kuru Tu kaut kur esi sagrābstījis. Tev ir tāda metode - ar vārdiem uzbrukt cilvēkam personiski , pazīsti viņu ,nē ..ja nav pēc Tava prāta , tad tas cilvēks ir jārepresē ar apmelošanas metodēm - Ingars ir tāds un tāds utt. Kāds Tu pats esi ? Vai Tev Bībele vispār ir autoritāte? Tu pa šiem gadiem neesi nemaz audzis. Ingars gan. Un tas Tev sāp. Kā to saprast? Sātanam var sāpēt, bet kāpēc Tev sāp? Kam Tu kalpo?
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 21:19:49
Mārtiņš

Es te pārlasu kā jūs apstrādājat Ingaru.
Tavs teksts - ,,Tu daudz runā par patiesās Draudzes lokālajām nodaļām, kas katrā apdzīvotā vietā ir viena. Atbildi konkrēti - KUR IR? ,,

Teiksim, ja Tu dzīvotu Pārgaujas novadā , kur ir Straupes draudze, kā brālis , bet ne kā mācītājs. Vienkārši dzīvotu, nāktu uz vīru vakariem kā līdzīgs, mācītos Bībeli, piedalītos dažādās draudzes misijas kalpošanās , tad Tev atvērtos apvārsnis , ka ir tādas lokālas Miesas. Mēs ne tikai kalpojam Luterāņi Pārgaujā ,bet mums lokālā veidā pievienojas citi ticīgie . Mums notiek globāla kalpošana , jā arī ārpus novada un ar stipriem Dieva bērniem. Mums ir pat atbalsta un sadarbības grupa Ķīnā. Laipni aicināts. Satiksi īstu brāļu mīlestību
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 21:30:04
Mārtiņš

Redzi, Mārtiņ, tā ir smaga kļūda, ka Tu kā ticīgais nespēj prezentēt sevi = es dzīvoju tur, mani sauc ...es esmu ...mana draudze ir liturģiska, ...ar stipru misijas kalpošanu...neiet Lutera pēdās, iet Lutera pēdās....palīdziet izveidot man stipru pirmdraudzi kā apustuļu laikos...
Un es , Mārtiņ, brauktu pie Tevis un palīdzētu izveidot uz misiju vērstu draudzi. Es nesaprotu kādēļ mācītāji baidās? Vai jūs kāds represēs?
1. Mans bauslis Tev. - liturģija ir otršķirīga. Domā tā. Tev savi draudzes locekļi jāsagatavo par sludinātājiem un kopā jāveido ar draudzi dažādi kalpošanas veidi = Dieva ieroči ir kalpošanas dāvanas Taviem draudzes locekļiem. Tev Dievs nav devis visus Dieva ieročus. Tāpēc sātans svin uzvaru Tavā novadā.
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 22:24:20
Confrater
,,Tas arī esmu - vietējais Dieva un draudzes ar garīgu autoritāti un atslēgu varu apveltītais atbildīgais pārraugs,
kam izšķirt -kas un kā.
Nepielaišanas varu izmantoju ļoti reti,
pamatā, ja cilvēks vēl nav kristīts, bet aizsteidzies pie dievgalda,
vai arī netic,
ka dievgalds ir patiesa Kristus miesas un asins baudīšana,

bet tādi, kas nāktu ar apsūdzībām un pretenzijām
-sevis nepielaišanu būtu godīgi nopelnījuši.

Un nomanu, ka tevī ir šis abstraktais "brāļu apsūdzētāja" gars, aptuveni tā velns varētu kritizēt baznīcu.

Nu te Tu laid pret Luteru pamatīgi. iespējams , ka esi katoļu priesteris.
Vislielākā maldu mācība Tev ir par atslēgu varu. Tā pieder visiem ticīgajiem. To skaidro kā Luters tā Bībele.
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 22:36:02
Confrater

Varbūt Tu varētu uzrakstīt no kādas konfesijas esi? Es cienu visas, man nav kompleksu. Bet mācības ir dažādas par atslēgu varu. Luteram visprecīzāk pieskan pie Bībeles un arī INGARAM
M. LUTERS
,,. Kaut arī viņi lepni dižojas, ka viņiem pieder atslēgu vara, ar ko viņi var vai nu atslēgt, vai nu aizslēgt Debesis. Bet viņi to lieto nevis lai atslēgtu vai aizslēgtu debesis, bet gan lai atvērtu naudas makus visā pasaulē. Kamēr šis atslēgu amats pieder mums visiem, kristiešiem kopā, cik vien mēs pasaulē esam. To es esmu plaši apgaismojis, pierādījis un uzrādījis savās grāmatās pret pāvestu. Jo šajā sakarā mums ir dots skaidrs Kristus vārds no Mateja evaņģēlija 18, 15: „Bet, ja tavs brālis grēko, tad noej un pamāci viņu zem četrām acīm; kad viņš tev klausa, tad tu savu brāli esi mantojis.” Un tūlīt pat tālāk 17. un 18. pantā: „Bet, ja viņš neklausa arī draudzei, tad turi viņu par pagānu u
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 22:38:35
Confrater
. no Mateja evaņģēlija 18, 15: „Bet, ja tavs brālis grēko, tad noej un pamāci viņu zem četrām acīm; kad viņš tev klausa, tad tu savu brāli esi mantojis.” Un tūlīt pat tālāk 17. un 18. pantā: „Bet, ja viņš neklausa arī draudzei, tad turi viņu par pagānu un muitnieku. Patiesi Es jums saku: ko vien jūs virs zemes siesit, tas būs siets arī debesīs; un, ko vien jūs virs zemes atraisīsit, tas būs atraisīts arī debesīs.”
,,LUTERS -
aivars lapsans [83.187.152.170]
# Iesūtīts: 2012.12.22 22:50:50
Confrater

Mācība par vakarēdienu nedrīkst būt tik vienpusēja. Ticīgajiem savās kopienās ir tiesības pieņemt vakarēdienu dažādu apstākļu dēļ. Jo Jēzus tajā brīdī nosaka kurš lasīs Bībeli, pasniegs maizi, vīnu utt.
Bet ja ticīgais iet uz savu baznīcu , tad , protams to dara mācītājs LELBā un kāds no draudzes arī ja ir vajadzīga palīdzība. Tā ir Lutera mācība, kur draudze pati lemj par visiem kalpošanas veidiem un uztic kalpošanas amatus. No malas neviens nedrīkst iejaukties.
par vakarēdiena došanu , nedošanu...es nezinu...ja man tas būtu jādara es laikam dotu visiem bez izņēmuma. Ja Jēzus deva pat savam nodevējam ....nezinu, nu , ja kāds galīgi follā ...ņirdz ....Bet ja ******š , kurš ar mācītāju ir veicis netiklas darbības ...es laikam dotu. Aicinātu uz vīru vakariem un mēģinātu viņu atgriezt....nezinu, nezinu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.12.23 00:15:38
aivars lapsans [83.187.152.170]
Es te pārlasu kā jūs apstrādājat Ingaru.

Es te lasu kā Ingars praktiski par sātaniskām nolād visas LELB draudzes. Lasu, ka viņaprāt visi mācītāji, kas ievēro LELB kārtību, it kā noziedzas pret Dievu.

Bet Ingars tā arī neatbild, kur un kā tie īstenticīgie ir atrodami.

Redzi, Mārtiņ, tā ir smaga kļūda, ka Tu kā ticīgais nespēj prezentēt sevi = es dzīvoju tur, mani sauc ...es esmu ...mana draudze ir liturģiska, ...ar stipru misijas kalpošanu...neiet Lutera pēdās, iet Lutera pēdās....palīdziet izveidot man stipru pirmdraudzi kā apustuļu laikos...

Kam prezentēt? Kādā sakarā prezentēt? Kamdēļ domā, ka es nespēju?

Un es , Mārtiņ, brauktu pie Tevis un palīdzētu izveidot uz misiju vērstu draudzi. Es nesaprotu kādēļ mācītāji baidās? Vai jūs kāds represēs?

Neprojicē savas bailes uz visiem citiem.

1. Mans bauslis Tev. - liturģija ir otršķirīga. Domā tā. Tev savi draudzes locekļi jāsagatavo par sludinātājiem un kopā jāveido ar draudzi dažādi kalpošanas veidi = Dieva ieroči ir kalpošanas dāvanas Taviem draudzes locekļiem. Tev Dievs nav devis visus Dieva ieročus. Tāpēc sātans svin uzvaru Tavā novadā.

Man ir Dieva dotie baušļi, tavējos nevajag. Ja kas, es neesmu ne garīdznieks, nedz arī ieņemu kādu vēlētu vai ieceltu amatu draudzē.
Nezinu, ko tu domā ar manu novadu, bet, ja domā sevi pravietojam, uzmanies, no kā tas tev nāk.
aivars lapsans [83.187.153.71]
# Iesūtīts: 2012.12.23 00:41:42
Mārtiņš
Bet , Mārtiņ, Tu tiešām neraksti kā Tevi sauc , ne kur Tu dzīvo utt.
Tad Tu jautā kur var redzēt labu draudzi. Nu saku , atbrauc uz Pārgauju un tur tad arī sastapsi tādu draudzi.
Par pravietošanu neko neesmu teicis. To Tu nosapņoji. Un man ne nokā nav jāuzmanās. Es sātanam rādu figu un viņš man neko pravietisku nevar iedot. Es viņu atšifrēju uz sitiena.
Nu , ja Tev mans piedāvājums neņem, tad iesaku iesaistīties piem. ļoti labā globālā misijas draudzē The familie. Varu iedot galus. Tur Tevi apmācīs par apsutuli misionāru. Dodu garantiju. Pat uz pravietošanu.
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.23 07:47:29
Nu , ja Tev mans piedāvājums neņem, tad iesaku iesaistīties piem. ļoti labā globālā misijas draudzē The familie. Varu iedot galus. Tur Tevi apmācīs par apsutuli misionāru. Dodu garantiju. Pat uz pravietošanu.
šī ir pērle
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.12.23 12:04:58
aivars lapsans [83.187.153.71]
Bet , Mārtiņ, Tu tiešām neraksti kā Tevi sauc , ne kur Tu dzīvo utt.
Tad Tu jautā kur var redzēt labu draudzi. Nu saku , atbrauc uz Pārgauju un tur tad arī sastapsi tādu draudzi.


Paldies, tev ir konkrēts ieteikums.
Es gan esmu draudzē, kurai piederu, un pats neko nemeklēju.

Par pravietošanu neko neesmu teicis. To Tu nosapņoji. Un man ne nokā nav jāuzmanās. Es sātanam rādu figu un viņš man neko pravietisku nevar iedot. Es viņu atšifrēju uz sitiena.

Tu kaut ko rakstīji par sātana uzvaru manā novadā. Iztulko savu mēļošanu.

Nu , ja Tev mans piedāvājums neņem, tad iesaku iesaistīties piem. ļoti labā globālā misijas draudzē The familie. Varu iedot galus. Tur Tevi apmācīs par apsutuli misionāru. Dodu garantiju. Pat uz pravietošanu.

Tu sāki aizstāvēt Ingaru - bet tavs ieteikums par globālo misijas draudzi neatbilst Ingara vīzijai par vienu lokālo draudzi katrā apdzīvotā vietā, kā arī ieteikums doties uz konkrētu LELB draudzi arī nē, jo Ingars to uzskata par novirzījušos sektu. Un jautājums, ko visu laiku uzdodu Ingaram ir - kā sameklēt citus ticīgos totālā nolieguma apstākļos, ko viņš pats sludina?

Bez tam - kas tu tāds esi, ka dosi garantiju par to kādu darbu Dievs darīs pie manis? Jo kas gan cits kā melīgs apsolījums Dieva vārdā ir tevis dotā garantija, ka mani apmācīs par apustuli - misionāru - pravieti?
aivars lapsans [83.187.153.166]
# Iesūtīts: 2012.12.23 23:33:03
dafne

šī ir pērle


Protams ka pērle. Es pēc tās līstu rāpus gadiem. Citam piedāvā - ņirdz.
Varu tikai izprast kāds Tev līmenis, ka netiecies uz augšu....

aivars lapsans [83.187.153.166]
# Iesūtīts: 2012.12.23 23:38:49
Mārtiņš

Paldies, tev ir konkrēts ieteikums.
Es gan esmu draudzē, kurai piederu, un pats neko nemeklēju.


Es balstījos uz Tavu jautājumu - nu , parādi man kur ir .....Jautāji Ingaram. Es iespraucos un piedāvāju - lūk, atbrauc , redzēsi. Moš Tev noderēs. Ja Latvijā negribi , tad varu parādīt ļoti agstas pilotāžas kalpošanas komandas.

Es gan par Tavu novadu to nedomāju personīgi. Bet vari uzrakstīt kurā draudzē esi un tad arī caur Bībeles gaismu paštukosim vai Tev tur ir sātana sinagoga vai laba uz misiju vērsta draudze. Nav problēmu. Kur Tu dzīvo, kādā draudzē esi?
aivars lapsans [83.187.153.166]
# Iesūtīts: 2012.12.23 23:45:19
Mārtiņš

Bez tam - kas tu tāds esi, ka dosi garantiju par to kādu darbu Dievs darīs pie manis? Jo kas gan cits kā melīgs apsolījums Dieva vārdā ir tevis dotā garantija, ka mani apmācīs par apustuli - misionāru - pravieti?

Es Tev dodu garantiju. Ne pa tukšo reizēm ieeju šajā forumā.
Varbūt tikai vienu piemēru. Mans draugs misionārs kuram ir 11 bērni Bosnijā , kad karoja ar visiem saviem bērniem palīdzēja kā musulmaņu , tā kristiešu bērniem izdzīvot, kamēr vecāki viens otru slepkavoja. Viņam ir pateicības no Anglijas karalienes , pāvesta uttt.
Dievs man ir piešķīris privilēģiju pazīt tādu svētu brāli.
aivars lapsans [83.187.153.166]
# Iesūtīts: 2012.12.23 23:52:20
Mārtiņš
par pravietošanu. Varu iemācīt arī to. Bet viss ir atkarīgs no Tavas sadarbības ar Jēzu. Ja būsi reliģiozs, nekas nesanāks. Ja iemīlēsies Jēzū, saruna ar viņu notiks. Dodu garantiju. Tas arī ir pravietošanas sakums, ja sāc sarunu ar Jēzu.
Te jau var redzēt kā cīnās pret pravietošanu. Tas ir sātana sinagogas kaujas 1. udevums - iznīcināt visu kas ir svēts. - praviešus ; piesmiet viņus pēc iespējas efektīvāk, pazemojošāk, jo sātana sinagogai tiešām gals jau ir pienācis un baznīca ir sākusi sadalīties kā raksta Ingars - reliģiozie un Jēzu mīlošie . Tas vairs nav apturams. Tev arī jau šodien ir jānolemj kurā pusē Tu nostāsies.
aivars lapsans [83.187.153.166]
# Iesūtīts: 2012.12.24 00:02:07
Mārtiņš

Tu Ingaram uzdod jautājumu. Ingars cenšas atbildēt caur savu ticības un taisnības līmeni. Grūti Tev to izprast, bet tas īstenībā ir vienkārši - Svētajā garā vienotie vairs konfesijas robežas nepazīst. Viņi jau ir visur , pa visu Latviju un pasauli. Tas ir tikai sākums baznīcu vadoņi izadrīs ļoti lielas kļūdas pret evaģēliju un pazudinās daudzus, aizvērs Debesis. Otra daļa kristiešu savienosies vienotā , zem Svētā gara karoga nesošā stra`vojuma, kur kopīgi nolasīs vakarēdiena Vārdu, lūgs un pēc savas ticības, svētības , gaismas to ēdīs. Tā nebūs , ka uzspiedīs domāt to ko nav iespējams izdomāt... Otri spiedīs to ko paši nesaprot, apvienosies milzīgā strāvojumā un politiski atsāks ,kā viduslaikos ieņemt varu ....
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 37 . 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 34709