atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ekumēnisms
Pagris
Iesūtīts: 2012.01.18 22:22:13
Kā jūs vērtējat "Lūgšanu nedēļai par kristiešu vienotību" ievietoto informāciju izdevumā "Mieram tuvu". "Katru gadu šai nedēļai tiek izvēlēta īpaša tēma, šogad to piedāvā Polijas kristieši no Polijas Romas katoļu Baznīcas, pareizticīgās Baznīcas, kā arī veckatoļu un protestantu ekleziālajām kopienām."
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 37 . 38 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.12.20 10:12:28
Ingars
>Un kāds ir tavs priekšlikums, kā kaut vai viena mikrorajona ticīgie vienlaikus varētu tikties?

Nekāds, jo cilvēkiem tas nav iespējams. Tikai Dievs Pats var atjaunot Savu Draudzi tā oriģinālajā paskatā. Lūdz, gavē, lasi Bībeli, meklē sadraduzību ar ticīgajiem Kristus Miesas nevis konfesijas kontekstā un Viņš tev atklās Patiesību.


Tātad tu savā pārliecībā noliedz ticīgajiem cilvēkiem meklēt citus ticības brāļus un māsas, lai kopīgi pulcētos, kalpotu , lūgtu utt. Ja tā, tava ticība nav no Trīsvienīgā Dieva. Plika sadraudzība - bez kaut cik kopīgas izpratnes par ticību - pasaki, kā var veidot Kristus Miesas kontekstu? Jo tu pats praktiski noliedzi arī pat šo sadraudzības meklēšanu.

Pie reizes vēl padomā, no kurienes tev ir Bībele - iespiestas grāmatas vai citādā formā? Kas to ir izdevuši? Ne jau Jēzus sēž tipogrāfijā un rukā, bet gan cilvēki - caur kalpošanu Kristum, parastu ikdienas darbu vai komerciālu interesi. Respektīvi, ja nebūtu sektantiskie (kā tu visus apsaukā) un pasaulīgie cilvēki pastrādājuši, Dieva vārds tev būtu liegts.
Confrater
# Labojis Confrater: 2012.12.20 10:35:34
Ingars, Kas tu tāds esi, lai mani pielaistu vai nepielaistu pie Vakarēdiena?
Tas arī esmu - vietējais Dieva un draudzes ar garīgu autoritāti un atslēgu varu apveltītais atbildīgais pārraugs,
kam izšķirt -kas un kā.
Nepielaišanas varu izmantoju ļoti reti,
pamatā, ja cilvēks vēl nav kristīts, bet aizsteidzies pie dievgalda,
vai arī netic,
ka dievgalds ir patiesa Kristus miesas un asins baudīšana,

bet tādi, kas nāktu ar apsūdzībām un pretenzijām
-sevis nepielaišanu būtu godīgi nopelnījuši.

Un nomanu, ka tevī ir šis abstraktais "brāļu apsūdzētāja" gars, aptuveni tā velns varētu kritizēt baznīcu.
Ingars
# Labojis Ingars: 2012.12.20 15:37:49
Mārtiņš

Tātad tu savā pārliecībā noliedz ticīgajiem cilvēkiem meklēt citus ticības brāļus un māsas, lai kopīgi pulcētos, kalpotu , lūgtu utt. Ja tā, tava ticība nav no Trīsvienīgā Dieva. Plika sadraudzība - bez kaut cik kopīgas izpratnes par ticību - pasaki, kā var veidot Kristus Miesas kontekstu? Jo tu pats praktiski noliedzi arī pat šo sadraudzības meklēšanu.

Kaut kas tev ar loģiku nav kārtībā – es rakstu, ka vajag meklēt sadraudzību ar ticīgajiem Kristus Miesas kontekstā, bet tu apgalvo, ka es to noliedzu. Izskatās, ka tu vienkārši spītiīgi gribi turpināt meklēt sadraudzību tikai sektantiskā garā, atstumjot tos, kuri nepiekrīt tavai atziņai un tomēr pieder Kristus Miesai. Tā jau ir vieglāk, vai ne? Ja noliedz sadraudzības meklēšanu uz sektantiska pamata, tad tu to tulko, kā sadraudzības noliegšanu vispār. Svētie Raksti atklāj, ka Draudze nav vienkārši uz kopīgas izpratnes balstītas ticības piekritēju pulciņš. Ja tu Draudzi gribi balstīt uz cilvēka miesas prāta izpratni un Dieva Vārda interpretāciju, nevis pašā Dieva Vārdā, tad tev patiešām būs plika sadraudzība, kas izpušķota ar kristīgām imitācijām. Plika sadraudzība ir tad, ja to organizē paši cilvēki – vienu dienu izdomāji, ka vajag taisīt draudzi un tā vienkārši, bez Dieva aicinājuma, bez pravietiskas atklāsmes, sāki organizēt sadraudzību, turklāt ne uz apustuļu un praviešu pamata, kura Stūrakmens ir Kristus, bet uz kādas no Draudzes atdalītas grupas cilvēku interpretācijas pamata. Vai tad apustuļi vēstulēs rakstīja, lai atstumj katru, kuram nav visos punktos pareiza izpratne, vai tikai tos, kuri balstoties uz atšķirīgu izpratni taisa šķelšanos Kristus Miesā?

Pie reizes vēl padomā, no kurienes tev ir Bībele - iespiestas grāmatas vai citādā formā? Kas to ir izdevuši? Ne jau Jēzus sēž tipogrāfijā un rukā, bet gan cilvēki - caur kalpošanu Kristum, parastu ikdienas darbu vai komerciālu interesi. Respektīvi, ja nebūtu sektantiskie (kā tu visus apsaukā) un pasaulīgie cilvēki pastrādājuši, Dieva vārds tev būtu liegts.

Es jau arī neteicu, ka institucionālajā baznīcā vispārīgi nemaz nav patiesu ticīgo – ir un Dievs caur viņiem patiesi darbojas. Taču tas, ka kāds ir strādājis pie Bībeles iespiešanas, nedod tiesības taisīt šķelšanos.

Confrater

Kurš apustulis tevi iecēla? Kur bībelē rakstīts, ka Draudzē ir kāda īpaša garīdzniecības kārta, kuriem vienīgajiem dota atslēgu vara? Kur rakstīts, ka vietējās draudzes bīskapiem ir kāda vienpersoniska vara pielaist vai nepielaist kādu pie Vakarēdiena? Kur rakstīts, ka bīskapiem vajag atprasīt no pārējiem ticīgajiem teoloģiskās zināšanas? Pāvils gan neko tādu neraksta, viņš vienkārši un konkrēti paskaidro, kas īsti ir Vakarēdiens un uzliek katram pašam individuālu atbildību par sevi – katrs pats sevi lai pārbauda. Tātad apustuļi, kas ir Dieva sūtņi, nav bīskapiem devuši tādas pilnvaras.

Ar kādām tad pretenzijām un apsūdzībām es nāku? Pārlasi vēlreiz manus komentārus konkrēti šajā diskusijā un pasaki, kas no tā visa nebūtu pieņemams Draudzē pirmajā gadsimtā?

Galvenās atziņas ko es saku - Dievs atzīst tikai vienu Draudzi un tā sevī ietver visus Kristum ticīgos, Draudze ir celta uz apustuļu un praviešu pamata, kura Stūra akmens ir Kristus. Ja kāda sadraudzības grupa sevī neietver visus ticīgos, tad tā nav Draudze, bet gan sekta. Dīvaini, ka tev, kas esi viens no kādas vietējās draudzes bīskapiem, kura lokāli pārstāv universālo Kristus Miesu nevis, piemēram Romas katolisko baznīcu vai kādu citu (sektant)-isko baznīcu, šīs liekas kā apsūdzības, jo, ja tu patiesi pārstāvi Kristus Miesu, nevis konfesiju, tad tām nevajadzētu izskatīties pēc apsūdzībām.

Esmu pabijis šādā tādā sektā un no pieredzes varu teikt – sektu līderi aizliedz ne tikai miesīgu kurnēšanu, bet arī garīgu izšķiršanu un gandrīz jebkādu konstruktīvu kritiku. Jā, Bībele mūs māca būt paklausīgiem saviem vadītājiem bez kurnēšanas, taču tā tāpat arī māca, ka ir nepieciešams izšķirt patiesus mācītājus no viltus mācītājiem.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.12.20 16:16:48
Ja kāda sadraudzības grupa sevī neietver visus ticīgos, tad tā nav Draudze, bet gan sekta.

Bet neviena grupa jau sevī nevar ietvert visus ticīgos ( arī garīgi) . Tāpēc arī tos, kas nepareizu mācību izplatīja ( starp citu pirmkristiešu laikā) nodeva sātanam pārmācīšanai.

15 Centies būt Dieva acīs krietns darbinieks, kam nav ko kaunēties un kas pareizi māca patiesības vārdu.
16 Bet no nesvētām un tukšām runām izvairies, jo viņi arvien dziļāk iestigs bezdievībā,
17 un viņu mācība kā sērga izplatās; tādi ir Himenajs un Filēts,
18 kas ir noklīduši no patiesības, sacīdami, ka augšāmcelšanās esot jau notikusi, un sagroza dažiem ticību.

19 savā ticībā un labā sirdsapziņā, ko daži ir atmetuši, un tā viņu ticības laiva ir sadragāta;
20 to starpā ir Himenējs un Aleksandrs. Tos esmu nodevis sātanam, lai viņi pārmācīti vairs nezaimotu Dievu.

Un arī tas, ka šķelšanām jābūt, un tas ir normāli ( ja pareizā garā) .
18 Vispirms es dzirdu, ka jūsu draudzes sanāksmēs notiekot šķelšanās, ko es pa daļai arī ticu.
19 Novirzieniem arī jābūt, lai taptu redzami jūsu starpā ticībā rūdītie.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.20 16:49:42
Kaut kas tev ar loģiku nav kārtībā
Varu tikai padalīties novērojumā, ka man šķiet, ka Mārtiņš spriež ļoti loģiski. Ingars gan te putrojas un ar visiem kašķi meklē kā tāds piedzēries kombainieris.
aivars lapsans [83.187.152.110]
# Iesūtīts: 2012.12.21 00:53:14
Aivars

Tas ko Tu raksti pret Ingaru ir kristīga nodevība. Bīsties Dieva , apmelotāj un kristīgu sarunu iznīcinātāj, bīsties Dieva ....Tu šajā forumā iznīcini visu kas ir Svēts, kas ar Svētiem burtiem rakstīsts Bībelē. Tu esi nožēlojama gnīda.....
aivars lapsans [83.187.152.110]
# Iesūtīts: 2012.12.21 00:58:43
Es brīnos - ! kādām padibenēm ir uzticēts LELB portāls. man tas ir šoks. Kā tas vispār ir iespējams, kā šitādi sātana kalpi ielišķējas karot pret Visaugstāko....!?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.12.21 07:53:54
Ingars
Kaut kas tev ar loģiku nav kārtībā – es rakstu, ka vajag meklēt sadraudzību ar ticīgajiem Kristus Miesas kontekstā, bet tu apgalvo, ka es to noliedzu.

Sākam no sākuma - kur satikt viņus (ticīgos) satikt, kā meklēt sadraudzību, kā to rīkot? Lūdzu precīzi, tieši ko darīt, tieši kur meklēt?

Vai tad apustuļi vēstulēs rakstīja, lai atstumj katru, kuram nav visos punktos pareiza izpratne, vai tikai tos, kuri balstoties uz atšķirīgu izpratni taisa šķelšanos Kristus Miesā?

Tev tiešām derētu iepazīties ar to, ko apustuļi rakstīja. Korintas draudze ne tuvu nebija paraugdraudze ne no viena skatpunkta.

Es jau arī neteicu, ka institucionālajā baznīcā vispārīgi nemaz nav patiesu ticīgo – ir un Dievs caur viņiem patiesi darbojas. Taču tas, ka kāds ir strādājis pie Bībeles iespiešanas, nedod tiesības taisīt šķelšanos.

Tad pārtrauc arī tu savu šķeltniecisko darbību.
Jēzus māceklis
# Iesūtīts: 2012.12.21 08:53:06
Ingar, es saprotu tavu dedzīgumu.
Viss jau ir labi un pareizi teorētiski, taču praktiski nereti ir daudz citādāk. Tāpēc ne vienmēr tu vari atrast apustuli, kas kādu ir iecēlis, bet tomēr Dievs neatstāj šo ticīgo sadraudzi un turpina tur darboties.
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.21 09:56:11
aivars lapsans [83.187.152.110]
Es brīnos - ! kādām padibenēm ir uzticēts LELB portāls. man tas ir šoks. Kā tas vispār ir iespējams, kā šitādi sātana kalpi ielišķējas karot pret Visaugstāko....!?
ou...
nu Kristus jau vispār..mums "padibenēm"l lielas lietas uzticējis..labāk būtu dziedājis..ja..protams tu esi Lapšānu Aivars
Confrater
# Labojis Confrater: 2012.12.21 11:00:45
Ingars , kā redzam no JD, Dieva vārda kalpotāju iecelšanu Dievs uzticējis draudzei,
kas savu autoritāti realizē caur citiem Dieva vārda kalpotājiem.
Savas pretenzijas uz apustuļa amatu pa tiešo no Dieva parasti izvirza visai apšaubāmu novirzienu pārstāvji.

Galvenās atziņas ko es saku - Dievs atzīst tikai vienu Draudzi un tā sevī ietver visus Kristum ticīgos,
Tas būtu pareizi, ja tie visi arī būtu Kristum ticīgie, nevis uz savu puņķiku pasistie.

Pāvils savās vēstulēs arī iestājas pret it kā kristiešiem, bet kuri dedzīgi grib pagānu kristiešiem uzspiest jūdu lietas,
uzskatot to bez maz par savu "apustulisko"sūtību.

Līdz ar to, pēc apustuļa priekšzīmes, draudžu kalpotājiem (blakus jaukākām lietām) jāsargā draudze no svešām mācībām.

Ja tevi iztrauc savi piedzīvojumi ar kritiku,
no savas pieredzes varu teikt, ka tā ir normāla kristīga parādība, kas pieder pie kristīgas jaunības.
Kad pats kalpo Kunga lietās, sāc saprast cik maza jēga ir šādai kritikai un cik pa tukšo enerģijas ar to tiek iztērēts.
Protams, tas nenozīmē klusēt par visu, bet noteikti - neizšaut pulveri pa niekiem.
Un, protams, ir fakts, ka šādās sektās parasti valda nekristīgs totalitārisms, salīdzinājumā ar kuru tevis nosodītā luterāņu hierarhija ir demokrātijas spožā zvaigzne.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.12.21 11:08:06
Jēzus māceklis
Viss jau ir labi un pareizi teorētiski, taču praktiski nereti ir daudz citādāk. Tāpēc ne vienmēr tu vari atrast apustuli, kas kādu ir iecēlis, bet tomēr Dievs neatstāj šo ticīgo sadraudzi un turpina tur darboties.

Ingara teorija nav pareiza (ja par pareizu uzskata Kristus evaņģēliju).
Bet tu lūdzu parādi dzīvu apustuli.
Jēzus māceklis
# Labojis Jēzus māceklis: 2012.12.21 13:50:01
Mārtiņš
nu par to jau es saku, ka to apustuli nevar parādīt.
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.21 16:53:24
Jēzus māceklisvarbūt Ingars ir apustulis?
aivars lapsans [83.187.152.3]
# Iesūtīts: 2012.12.21 19:09:49
dafne

nu Kristus jau vispār..mums "padibenēm"l lielas lietas uzticējis..labāk būtu dziedājis..ja..protams tu esi Lapšānu Aivars

Kaut kas līdzīgs Lapšānu Aiaram. Kristus nevienam nav uzticējis izmainīt Dieva vārdu - patiesību nomainīt ar demagoģiskiem trikiem.
aivars lapsans [83.187.152.3]
# Iesūtīts: 2012.12.21 19:18:37
Confrater

Ir jāprot atšķirt - konfesiju hierarhija , kas balstās uz izstrādātajām satversmēm (iekšējā bauslība) no Bībelē skaidrotās hierarhijas.
Bībelē mācītāja loma skaidrojas tikai kā Evaņģēlija mācītāja , skaidrotāja uzdevuma veicējs. Bībelē viņi vispār nav aprakstīti kā draudzes hierarhijas pārstāvji.
Bībelē pirmie draudzē ir prezbiteri, vecaji , bīskapi. Pēc mūsu sistēmas tie draudžu vecākie. Draudžu mācītāji pēc Bībeles nevar būt augstāki par draudzes vecāko.
aivars lapsans [83.187.152.3]
# Iesūtīts: 2012.12.21 19:22:48
Confrater

īstenībā Latvijā nav atjaunota Ulmaņa laika Luterāņu baznīca. Piemēram ASV latviešu mācītājs Lutera draudzē nerdīkst spēlēt tik augstu lomu pār draudzes vecāko. Tur ir saglabāta pareizā tradīcija.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.12.21 19:53:54
Straupes žirinovskis atkal izpildās.
Ulmaņa laika Luterāņu baznīca tas vien ir `pareizās tradīcijas` etalons. Par pārējo nemaz nerunājot.
Kā jau te kāds teica, labāk būtu strinkšķinājis
Jezus maceklis [46.109.104.190]
# Iesūtīts: 2012.12.21 21:27:31
dafne
tu zini man patik vina sirds
dafne
# Iesūtīts: 2012.12.21 21:59:21
Jezus maceklis [46.109.104.190]kā zini kāda ir viņa sirds?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 37 . 38 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 1607