atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Sods Mozum
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.10.26 11:52:58
Kā jūs domājat, par ko Dievs sodīja Mozu, neļaudams viņam ieiet apsolītajā zemē? 4.Mozus 20 aprakstīti sādi notikumi: pēc Mirjamas nāves ebreju tautai nav ūdens, viņi sāk kurnēt un sūdzēties, pārmetot to Mozum un Āronam. Viņi pie Saiešanas telts un lūdz Dievu. Tas Kungs liek Mozum iet pie klints un apsola, ka tā izdos ūdeni. Mozus tā arī dara. Ūdens iztek. Tad pēķšni Dievs saka; "12 Un Tas Kungs runāja uz Mozu un Āronu: "Tādēļ, ka jūs neesat Man ticējuši un neesat Mani svētījuši Israēla bērnu acu priekšā, tādēļ jūs arī neievedīsit šo draudzi zemē, ko Es tiem esmu devis!" Man nav īsti saprotams ko tieši Dievs pārmet Mozum un Āronam šajā situācijā?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.26 12:39:27
Svilpaste lasi
---
10 Un Mozus un Ārons sapulcināja draudzi pie klints, un viņš tiem sacīja: "Klausaities jel, jūs stūrgalvji! Vai mēs spēsim likt izplūst jūsu vajadzībām ūdenim no šīs klints?"
---
Es izcēlu problēmu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.26 13:28:04
Jā, citādi nebūtu saukuši viņus par stūrgalvjiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.26 13:30:03
Svilpaste, viņi Izraēlam SEVI ceļ par ūdesn devējiem. Palasi vai MĒS (Es lielais varenais Mozus un mans brālis Ārons) nevarēsim jums ūdeni dot... a Dievs lai stāv pie ratiem, jo ES un ĀRONS esam Kingi!

Varbūt neapzināta kļūda, bet ļoti būtiska, Dievs nevar pieļaut, ka tik būtisks pravietis kā Mozus sākot ar šādu mazu it kā maznozīmīgu grēku, aizved izraēlu prom no Dieva
Un tomēr... pavēro vēlāk izraēlu un arī JD laikā...

Izraēls nevis uz Dievu bet uz Mozu paļāvās, Izraēla dievs bij Mozus, nevis JAHVE.

Un Kristus tomēr norāda - viņi savu spriedumu ir dabūjuši, jo uz Mozu paļaujas!

Tā nav joka lieta SEVI celt kā dzīvā ūdens devēju! Mozus ir tikai instruments DIeva rokās, bez Dieva Mozus nevar ne tik cik melns aiz naga!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.10.26 13:31:22
Mulders, šeit inteersanti, ka Kristus atšķirībā no visiem praviešiem un Mozus nekad nesaka "Tā saka tas Kungs", bet runā "ES SAKU"... un kas interesanti neatraujas no Dieva ar zibeni pa dupu... No izraēla viedokļa tomēr Kristus ZAIMOJA, laigan pats Izraēls nepaļāvās uz Dievu, bet uz Dieva karikatūru Mozus izpildījumā (tb pēc grēcinieku ieskatiem par Mozu).
Eshkola
# Iesūtīts: 2007.10.26 19:40:42
Jes 42:8
Es esmu Tas Kungs, tas ir Mans Vārds, Savu godu Es citam nedošu, nedz Savu slavu elkiem.

Žēl, ka cilvēks bieži šo atcerās, tikai tad, kad ir jau piestrādājis
Un nevar ieiet zemē, kur piens un medus tek, bet klīst pa dzīvi, kā pa tuksnesi...
Eshkola
# Iesūtīts: 2007.10.26 19:59:10
Ctulhu

Autortiesības nozīmē iedomību??? Kā lai uztur normālas, konstruktīvas attiecības ar zinātniekiem, mūziķiem, rakstniekiem?
Eshkola
# Iesūtīts: 2007.10.26 20:25:43
Ctulhu

Izlasi uzmanīgāk Jes. 42:8. Tur par saprātu nav runa. Un par Taviem varoņdarbiem arī - lepojies, cik tīk. Dievs saka - SAVU godu nevienam nedošu!
Andis Atvars [87.110.102.23]
# Iesūtīts: 2007.10.26 20:37:55
10 Un Mozus un Ārons sapulcināja draudzi pie klints, un viņš tiem sacīja: "Klausaities jel, jūs stūrgalvji! Vai mēs spēsim likt izplūst jūsu vajadzībām ūdenim no šīs klints?"
11 Tad Mozus pacēla savu roku un ar savu zizli sita klinti divas reizes, un iznāca daudz ūdens....
12 ..."Tādēļ, ka jūs neesat Man ticējuši un neesat Mani svētījuši ...
Sita klinti "divas" reizes- neticība; "mēs" spēsim- svētījuši.
Uzsvars tomēr ir likts uz neticību- neticība, kas izauga no nepacietības...
Eshkola
# Iesūtīts: 2007.10.26 20:39:43
Ctulhu

Dievs ir Kungs! Un cilvēks nekad tāds nebūs. Lepnība nav tikums, bet ir grēks.
Tava problēma ir tā, ka esi iedomājies, ka daudz ko vari. Bet patiesībā - tu vari tikai tik, cik Dievs tev dod.
Eshkola
# Iesūtīts: 2007.10.26 21:07:23
Ctulhu

Dievs ir svēts - negrēko!
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.10.26 23:00:40
Dievs saka"un lieciet no šīs klints iztecēt ūdenim ", tātad - jūs liksiet un ūdens tecēs. Un dabiski, ka viņi saka- vai mēs spēsim... Sišana 2 reizes? Tātad par 2 reižu sišanu aizliedz ieiet apsolītajā zemē pēc tā, ka 40 gadi pavadīti tuksnesī, vadot ļaudis? Man tas liekas neadekvāts sods.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.10.26 23:58:19
Mozus un Arona soda iemesls minéts shajà pashà 4.mozus gràmatà. Vinji neuzticéjàs Dievam un neparàdìja Vinju kà svétu draudzei. Vinji turéjàs pretì Dieva pavélei, neturéja Dieva vàrdu draudzei acu priekshà un nedarìja to svétu ar ùdens sagàdi. (4.moz.27:14)
ùdens izplùshanai no klints bija jàparàda Dieva vàrda svétums draudzei,nevis vienkàrshi jàpadzirda.
Tagad més redzam arì sho notikumu simbolisko jégu. Ar Mozu més nevaram ieiet apsolìtajà zemé. Ar Jézu Kristu var.
Andis Atvars [87.110.102.23]
# Iesūtīts: 2007.10.27 23:57:23
Man tas liekas neadekvāts sods.
Svilpaste
Kas tad nu, ka jau Dievu sāci tiesāt?
Ja kāds grib tuvu Dievam stāvēt, tad nu ir labi jāpiedomā pie saviem vārdiem un darbiem... un arī šodien.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.28 08:21:11
Svilpaste, no tādas loģikas Dievs VD vispār neadekvāti sodus taisa... tur par skulptūru veidošanu, zaru saišķa nešanu 6dienā etc...
Andis Atvars [80.232.241.24]
# Iesūtīts: 2007.10.28 21:17:07
A ko ta viņi sadarīja 40 gadus tuksnesī? 3 kāpās apmaldījās? 40 gadus?
a_masiks
Daži labi ne tikai 40 gadus maldās, bet visu mūžu un tā arī neatrod pareizo ceļu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 10:56:12
a_masiks, baidos ka man nav pilna bilde + spēja šo bildi aptvert, lai izvērtētu Dieva adekvātumu!
Pietam, ņemot vērā, ka es pac grēcinieks, jebkura mana šāda tiesa būs nepareiza apriori!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 10:57:20
a_masiks, tie 40 gadi var izprast simboliski... ja esi 40 gadus nodzīvojis un vēl Dievu neesi atradis un iegājis apsolītajā zemē, znač esi palicis beigts tuxnesī... znač nederi tālākai Evolūcijas selekcijai
Andis Atvars [80.232.241.24]
# Iesūtīts: 2007.10.29 13:11:18
Ar to tu saki, ka iemesli Mozum vazāties 40 gadus tuksnesī un daža laba maldīšanās mūža garumā ir vienādi?
a_masiks
Nekā jauna nav uz šīs pasaules- mēs ikviens izejam no Ēģiptes verdzības, ieejam tuksnesī un ejam uz apsolīto zemi. Tas vai mēs ieiesim pēc 1., 2., ...10.,...40.,... n gadiem, būs atkarīgs no tā- cik ātri mums pieleks, ka ir kāds vajadzīgs, kas no tām trīs kāpām izved.
vilks
# Iesūtīts: 2007.10.29 14:44:08
man šķiet, ka sods Mozum bija gluži adekvāts. Jo - ja Mozus un tautas attiecības bija kļuvušas tādas, ka tauta gaidīja visu no Mozus un ne no Dieva, un Mozus pats sāka norādīt uz sevi kā devēju, un nevis uz Dievu, tad, ieejot apsolītajā zemē, tauta varētu sākt arī sacīt, ka Mozus viņiem ir devis zemi (nevis JHVH). Galu galā israēlieši ilgi bija dzīvojuši Ēģiptē, kur tautas vadītāji faraoni tika uzskatīti par pusdieviem, līdz ar to viņiem varēja būt kārdinājums dievišķot savus vadītājus. Un tas nodarītu daudz ļauna viņu attiecībām ar Dievu. Mozus bija redzējis daudz, Mozus LABI zināja, ka nevis viņš, bet Dievs dara lietas, līdz ar to tā nav nenozīmīga kļūda, tā ir tendence, kuras dēļ tautai un viņam pašam bija labāk, ka viņš neieved tautu apsolītajā zemē. Dieva sodi nav tādēļ, lai papriecātos par to, kā pārkāpēji mocās, tie ir tādēļ, lai iemācītu ko būtisku pašiem cilvēkiem un tiem, kas viņiem apkārt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.29 14:48:45
Ctulhu, tieši otrādi... lai saknē iznīdētu vēlmi paļauties uz radītām lietām. Automašīna nav nekāds konkurents automehāniķim, īpaši gadījumā, ja pirmais dod zboju!

Vot tu paļaujies uz savu autiņu, a šis saplīst... un tad tu kod pirxtos, ka neklausīji ko tev automehāniķis skaidroja!

A tu automehāniķi sauc par iedomīgu un slimīgu.

Tas tev raksturīgi... putrot brīdinājumu ar draudiem. Putrot adekvātu notikumu scenārija novērtējumu ar utopisku scenāriju esamību!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 31 , pavisam kopa bijuši: 33731