atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jēzus Kristus aicina: Lai visi ir viens!
armilo
Iesūtīts: 2011.08.27 15:09:24
„Lai visi ir viens, itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.” (Jņ.17:21)

Paklausot mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus pavēlei, aicinu Arhibīskapu Jāni, bīskapus, prāvestus, mācītājus un visus Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) lajus uzsākt apvienošanās procesus ar Romas Katolisko Baznīcu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:17:13
Terpsihora [80.62.217.19]
Bet ko Tu izlasi Jēzus vārdos? Ņeužeļi vēlmi, lai visi VIŅA Baznīcas locekļi kādam makaronēdāju mafijas bosam zemojas?
Terpsihora [80.62.217.19]
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:20:01
Es izlasu mana Kunga vēlēšanos, lai viņa Baznīca ir vienota un lai viņa mācekļi nepriecājas par šķelšanos, bet meklē ceļu, kā to novērst.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:21:14
Terpsihora [80.62.217.19]
Kauču zem sātana, ka tik vienota?
Terpsihora [87.225.253.174]
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:29:04
Polihimnija [89.201.30.95] - Labdien!

Aivars - Kurš ir sātans? Benedikts nav sātans. Bartolomejs nav sātans. Pasaules luterāņu vadonis nav sātans. Viņi visi tic un kalpo Kristum. Vai patiešām Tu domā, ka viņi velk baznīcu zem sātana, kad sarunājas par tās vienību?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:32:54
Terpsihora [87.225.253.174]
Pasaules luterāņu vadonsi noteikti nav sātans. Bet jautājums ir par administratīvu `vienotību` kā tādu. Vai `vienotība` uber alles, vai tomēr ir kādi iemesli, kādēļ tā var pagaidīt? Neizvairies no jautājuma, lūdzu!
Terpsihora [199.48.147.35]
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:46:09
Es neizvairos no jautājuma, ja tas ir saprotami uzdots. Es domāju, ka vienota struktūra redzamajā baznīcā būtu laba un vajadzīga. Tā ļautu brīvāk un priecīgāk svinēt citam citu un visiem kopā Kristu. Kristus bērni, kas te strīdas cits ar citu, varētu priecīgāk cits citu sveicināt un kopā kalpot evaņģelizācijai. Taču tādu vienotību var nodibināt, pirmkārt, tikai labprātīgā ticības kopībā un, otrkārt, plašai ticīgajai tautai piekrītot. Mēģināt ieviest kopīgu struktūru bez šiem priekšnoteikumiem nozīmētu daudziem apgrūtināt piederību Kristus baznīcai jebkādā veidā. Man liekas, ka Jēzus ar savu lūgšanu neaicina baznīcu administratīvi apvienot, ignorējot objektīvus šķēršļus. Tomēr viņš neatbalsta nocietināšanos konfesionālisma ierakumos, bet aicina savus ticīgos meklēt ceļus un darīt visu, kas viņu spēkos, lai godīgā ceļā baznīcas vienotību tuvinātu.

Par nožēlu liekas, ka daudzi kristieši nevēlas
Terpsihora [199.48.147.35]
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:47:11
Par nožēlu liekas, ka daudzi kristieši drīzāk nevēlas baznīcas vienību un uzskata par savu aicinājumu nostiprināt un palielināt šķelšanos.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.29 21:54:15
Terpsihora [199.48.147.35]
Jocīgi, ka patiesību vēlies paķārtot administratīvai vienotībai, lai gan... iespējams no Kristus tālu stāvi
Terpsihora [199.48.147.38]
# Iesūtīts: 2011.08.29 22:04:21
Aivars - "Jocīgi, ka patiesību vēlies paķārtot administratīvai vienotībai" - Vai Tu vari attēlot savu domu gaitu, kā Tu no maniem vārdiem nonāci līdz savam secinājumam? Man neliekas, ka kaut ko tādu teicu. Tieši otrādi, es teicu ka priekšnoteikums vienotai struktūrai ir brīvprātīga vienotība ticībā.

"iespējams no Kristus tālu stāvi" - no kā Tu to spried? Vai Tev šķiet, ka "tu esi tālu no Kristus" ir tādi nieka vārdi, ko otram cilvēkam var pateikt tāpat vien?

Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.29 22:25:35
Terpsihora [199.48.147.35]
Es domāju, ka vienota struktūra redzamajā baznīcā būtu laba un vajadzīga. Tā ļautu brīvāk un priecīgāk svinēt citam citu un visiem kopā Kristu. Kristus bērni, kas te strīdas cits ar citu, varētu priecīgāk cits citu sveicināt un kopā kalpot evaņģelizācijai.

Gribi zināt, kas tagad traucē brīvi un priecīgi svinēt citam ar citu un visiem kopā ar Kristu?

Tieši otrādi, es teicu ka priekšnoteikums vienotai struktūrai ir brīvprātīga vienotība ticībā.

Vienotība ticībā neprasa vairs speciālu struktūru. Tā, varētu teikt, rodas pati.
Līdzīgi kā draugiem kopā darot kādas foršas lietas, par struktūru nav jādomā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.08.29 23:06:17
Kaapeec visi ignoree veestures faktus, ka RKB ir taads taapee, ka bij spiesta uzjemties daudzas valstiskas funkcijas tad, kad Roma bruka un RKB bij vieniigaa "struktuura" kas jelkaa rosiijaas tad, kad valdiija tumshie viduslaiki...

Tad nu pashi RKB shobriid vairs nevar noshkjirt RKB kaa civilas laiciigas organizaacijas funkcijas un to, kas ir Bazniica... abus sapludinot un radot bardaku... ij vienaa ij otraa pusee.
Terpsihora [199.48.147.46]
# Iesūtīts: 2011.08.29 23:20:55
Mārtiņš

"Gribi zināt, kas tagad traucē brīvi un priecīgi svinēt citam ar citu un visiem kopā ar Kristu?" - Gribu zināt, ja vari pateikt.

"Vienotība ticībā neprasa vairs speciālu struktūru. Tā, varētu teikt, rodas pati." - Tas atgādina feminisma idejas, ka sievietes patriarhālās varas struktūras aizstās ar kādu intuitīvu, smalku sadarbības formu, kas nebūs matriarhāts, bet brālība. Luters gan savu domubiedru ticības kopībā ieviesa struktūru, kas bija diezgan līdzīga tai pašai sen pazīstamajai.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.30 00:48:59
Terpsihora [199.48.147.46]
"Gribi zināt, kas tagad traucē brīvi un priecīgi svinēt citam ar citu un visiem kopā ar Kristu?" - Gribu zināt, ja vari pateikt.

Kā parasti - cilvēku izdomājumi šķirot tos, kurus tikai Dievam šķirot. (Disklaimeris: es nesludinu visatļautību.)

"Vienotība ticībā neprasa vairs speciālu struktūru. Tā, varētu teikt, rodas pati." - Tas atgādina feminisma idejas, ka sievietes patriarhālās varas struktūras aizstās ar kādu intuitīvu, smalku sadarbības formu, kas nebūs matriarhāts, bet brālība. Luters gan savu domubiedru ticības kopībā ieviesa struktūru, kas bija diezgan līdzīga tai pašai sen pazīstamajai.

Nezinu par feministu idejām.
Līdzība - manā ģimenē nav rakstīti amatapraksti, ko man, ko sievai darīt, kā bērnus audzināt utt. Viss notiek "pats no sevis".
Bet nu skaidrs, ka mūsu pasaule un sabiedrība nav ideāla un kopumā ir daudz mazāk vienota nekā jebkura daudzmaz normāla ģimene. Luters, kā izskatās, to labi saprata.

P.S. Vai var gadīties, ka arī feministes kaut ko jēdzīgu var pateikt?
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.08.30 09:09:06
Pirms kāda laika krievu patriarhs Kirils bija aizbraucis uz Franciju un tur apmeklēja dažas katoļu baznīcas un piedalījās kopīgā dievkalpojumā. Es pilnīgi nejauši uzgāju internetā pareizticīgo polemiku par šo gadījumu. Izrādās, tas bija izsaucis veselu sašutuma vētru, prasību pēc Kirila atstādināšanas sakarā ar "lūgšanos kopā ar citticīgajiem", kas ir aizliegta kaut kādos tur viņu kanonos.
Ideoloģiskās atšķirības katoļu un pareizticīgo starpā jau vispār ir minimālas, imho, tā ka tiešām grūti saprast, no kurienes šādas barjeras.
Farizejs
# Iesūtīts: 2011.08.30 09:38:35
"Pareizticīgajai Baznīcai tā pat kā visiem protestantu sektoriem" jāpievienojas RKB. LOL! Nevis mums ir jums jāpievienojas, bet mums visiem ir vienā jāapvienojas.
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.08.30 09:58:57
Jošs Mulders Tad nu pashi RKB shobriid vairs nevar noshkjirt RKB kaa civilas laiciigas organizaacijas funkcijas un to, kas ir Bazniica... abus sapludinot un radot bardaku... ij vienaa ij otraa pusee.
Vai tiešām ir tik bēdīgi?
Rkb struktūra ir diezgan vienkārša un skaidra - tīrs episkopālisms bez n-tajām padomēm, valdēm, sekretariātiem etc.
Lai nu ko, bet to no viņiem var pamācīties - ka baznīcas misijas pildīšanai brīnišķīgi var iztikt bez visām šīm lietām.
Vatikāns atkal maza smuka muzejvalstiņa.
παλαιό ανόητος , PB jau ir liels mrakobesu iespaids, tādu tipiņu, kas tikai maļ savu maļāmo bez kādas iedziļināšanās.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.30 10:07:51
Terpsihora [199.48.147.38]
Nu tu tik naski pasludini, ka `daudzi kristieši` ir baisi neģēļi, ka atliek tā secināt, ka tev tas ļaunais gals tāds pazīstamāks.
Lūk, ko es nesaprotu - par kādu vienību ar šiem tik nepareizajiem kristiešiem kāds sapņo? Vai arī tos visus iztrenkāsit un padzīsit, lai netraucē `Kristus Baznīcas organizatorisko vienību` baudīt?
Tas ir tas patiesi mulsinošais, kā apmātība ar vēlmi pēc redzamās vienības, nevis liek atpazīt brāļus un māsas dažādos kristiešos, kas arī viņu savādībā ir savējie, bet liek tos pamatā uzlūkot kā šķeltniekus, kas izdresējami un pārtaisāmi.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.30 10:09:58
Pater Henricus
Nu tu atkal sapņo. Tiešām, palasi vēsturi par Vatikāna finansu un politiskajām afērām, pirms idealizē šāda tipa monarhiju.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.08.30 10:25:17
Aivars , a` kā tad pat mazītiņā valstiņā bez afērām?
Ja pat Debesu valstībā eņģeļi apvērsumu mēģināja uztaisīt?
Maizīti ar sviestu arī kardināļiem gribās. Papamobilim lai, degviela jālej iekšā.
Un nelieto, lūdzu , tādus vārdus - kas es par idealizētāju?
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.30 12:12:27
Pater Henricus

Rkb struktūra ir diezgan vienkārša un skaidra - tīrs episkopālisms bez n-tajām padomēm, valdēm, sekretariātiem etc. - pilnīgi pretēji, draugs. RKB ir vienreizēji komplicēta hierarhija.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 27 . 28 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 179 , pavisam kopa bijuši: 19157