atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Precibas no 16 gadiem
Guntars Eglitis
Iesūtīts: 2007.10.22 16:44:18
Vēlētos uzzināt baznīcas viedokli par precībām no 16 gadiem. Lūdzu kādu mācītāju izteikties.

Jau iepriekš, liels paldies!
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2007.11.26 21:42:37
un kāds tad bij secinājums par pirmo skūpstu tikai pie altāra?
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.11.27 11:58:05
Baidos, ka LELB nav līd šim formulējusi kādu oficiālu viedokli šajā jautājumā.

Es personīgi domāju, ka galvenais priekšnosacījums precībām ir garīgais briedums - spēja uzņemties atbildību par otru cilvēku un spēja viņu respektēt, spēja piekāpties un atteikties no savām ambīcijām ģimenes labā. Vecums, materiālā situācija laikam tomēr nav galvenais.

Kas attiecas uz laulībām pirms ar likumu atļautā vecuma, lielākoties tās jau notiek kādās "piespiedu" situācijās. Šovasar pats salaulāju tādu pāri, kur līgavai bija 17. Ja jaunieši tādā situācijā nemeklē kādus aplinkus ceļus, bet ir gatavi ar atbildības sajūtu risināt radušos situāciju, tad lai Dievs viņus svētī un es kā mācītājs, cik tas ir manos spēkos, nepieļautu abortu vai ko citu tamlīdzīgu. Mūsu jaunā ģimene izskatās laimīga, māmiņa turpina mācības vidusskolā un tētis kārtīgi strādā un gādā iztiku, abi apmeklē dievkalpojumus. Kas ļoti svarīgi, abu jauniešu vecāki viņiem arī palīdz. Tas ir faktiski ideāls risinājums.

Bet pamatā jāmāca jauniešiem, ka sekss bez mīlestības un savstarpējas atbildības un cieņas (respektīvi fizioloģisko vajadzību kārtošana) tāda savdabīga masturbācija vien ir.

Jebkurā gadījumā vismaz vienam no laulājamajiem jābūt sasniegušam 18 gadu vecumu, to nosaka likums.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.27 12:59:12
Jānis Kalniņš
es ceru, ka god.maaciitaajs izpildiija savu ienaakumu stingri aprunaaties ar jaunieshiem arii par 6.baushlja paarkaapumu...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.27 14:03:52
moritz [213.21.215.97]

Redzi, šis aizrādījums man izsauca pretjautājumu: A kas ir laulība un laulības pārkāpšana?

No VD izriet, ka pirmais dzimumsakars faktiski ir laulība: viņš viņu ņēma par sievu, atzina un tā viņam dzemdēja dēlu vai meitu. Ja gribam runāt par 6. bausli, mums vispirms ir skaidri jādefinē laulības un laulības pārkāpšanas jēdziens. Konkrētajā gadījumā viņi bija pirmie viens otram, tā kā no šī viedokļa viss kārtībā.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.27 14:58:40
Jānis Kalniņš
kaads reiz jautaaja: kas ir patiesiiba?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.27 15:03:50
Jānis Kalniņš
buus maaciitaajam jaastiprina paarlieciiba...
dazhi citaati no e-bļj:
"85. Kā pienākas jauniešiem un arī tiem, kuri nesastāv laulībā, pildīt sesto bausli?
Ja tev ir draugs {draudzene], Dieva vaiga priekšā lūdz Viņa spēku savu un iecerētā [iecerētās] draudzību saglabāt tīru un svētu.
Ja tu meklē sevim nākamo dzīves draugu, dari to, lūdzot Dieva vadību. Lūdz no Dieva ticīgu dzīves draugu un paļaujies, ka Dievs savā laikā dzirdēs tavas lūgšanas.
Tev ir atļauts par dzīves draugu meklēt tikai tādu, kas ir brīvs. Tas nozīmē tādu, kas nesastāv laulībā vai nav jau apsolījies otram. Lasi arī 93. jautājumu.
Jo tāda ir Dieva griba - lai jūsu dzīve būtu svēta. Atturieties no netiklības! Ziniet, ka ikvienam jāglabā sava miesa svētumā un godā, bet ne kaislē un kārībā, kā to dara pagāni, kas nepazīst Dievu. [1.Tes.4:3-5]
Kas atrod sev laulātu draudzeni, tas atrod sev tiešām ko labu un var lī
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.27 15:03:57
JKalniņš, atbildu!
Laulība ir divu pretēju dzimumu savienība likumā specificētā kārtībā. Referncējies uz LR likumdošanu lai noskaidrotu kas ir tas, ko tu ar saviem vārdiem apstiprini savā amatā!

Laulības pārkāpšana manuprāt pat arī LR ir pieminēta, lai arī ne ar tādiem vārdiem. Šeit mums nu ir jāgriežas pie Rakstiem, tur arī meklēsim!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.27 15:06:24
86. Kas ir saderināšanās?
Jānis Kalniņš
Kad vīrietis un sieviete norunā, ka precēsies, tad viņi ir saderinājušies. Saderināšanās ir laulības apsolījums - dzīvot kopā līdz brīdim, kamēr nāve šķirs.
Saderinājušies ir viens otram apsolījušies, bet nav vēl viens otram doti.
Saderināšanās nozīme ir darīt atklātībai zināmu laulības nodomu.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.27 15:12:47
Jānis Kalniņš
peec juusu pashu maaciibas sanaak, ka
1) abaam puseem jaavienojaas (bez dzimumakta) par doshanos lauliibaa, saderinoties un pazinjojot par savu saderinaashanos,
2) turpinot palikt tajaa pashaa staavoklii, kuraa vienojushies, liidz kaazu dienai
***
ja cilvis nav vienojies ar meiteni, ka precees to un ir "zaljoteejis", tad vinjs ir paarkaapis lauliibu...
***
PS un kaapeec luterticiigie pastaaviigi atshaudaas ar sho dziljdomiigo jautaajumu: A kas ir laulība un laulības pārkāpšana? Vai tad jums pashiem shajaa jautaajumaa skaidriibas nav?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.11.27 16:09:52
moritz [213.21.215.97]

OK, tas man ir skaidrs. Runa ir vien par to, ko tad tas mainīs, ja es tagad sākšu moralizēt pēc notikušā fakta - Būšu apmierināts, ka esmu pildījis savu pienākumu; likšu jauniešiem saprast, cik viņi ir slikti rīkojušies un tagad kādas dažas stundiņas paplēsīs matus no galvas? Nu viņi taču ir apprecējušies un lietas sakārtojuši vajadzīgajā kārtībā. Busim nu mazliet evaņģēliskāki un sargāsimies no farizejiskuma!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.27 16:31:06
Jānis Kalniņš
es jau tikai apjautaajos, vai pamaaciiba bija? ja nebija - akmens maaciitaaja daarzinjaa (izpalika bausliiba, lai evangjeelijam vieta rastos... kaut gan - cerams, ka pashi jau sevi bija nosodiijushi... da ir draudzei veelreiz pamaaciit dereeja, ka lauliibas paarkaapshana ir greeks, bet dievs piedod greeciniekiem - lai nav augsnes ljaunaam aizdomaam un tenokshanai draudzee)... piekriitu, ka tagad no taa nav lielas jeegas...
Balss
# Iesūtīts: 2007.11.27 20:13:10
moritz [213.21.215.97]
Lūdzu, iztulko savu jaunvārdu "zaļotējis"!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.28 16:02:26
Balss
vainiigs, piesaarnjioju valodu... kr.val.slengs "zaljot" - neplaanota gruutnieciiba...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.28 16:02:49
Ctulhu
paldies, mani tas pat glaimo...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.28 16:10:55
Ctulhu
nee, es domaaju, ka tu runaa shajaa kontextaa: "8 Un Viņš nāks un liks pasaulei izprast grēku, taisnību un tiesu."
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.11.28 16:16:12
Ctulhu
sheit nav "безбожникам скидка"...
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2007.11.29 09:02:41
Janis Kalnins- ja VD pirmais dzimumakts=laulìbas ceremonija,tad kà tas nàkas,ka Marija bija Jàzepa sieva,bet joprojàm jaunava?
Piekrìtu,ka tas ir lieliski,ka jaunais pàris dodas laulìbà un ka apmeklé dievkalpojumus. Nav vinji vairs jàstrosté par pagàtni. Kas bijis pagàjis,viss ir tapis jauns.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 35608