atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Domstarpības ar mācītāju
vilks
Iesūtīts: 2011.08.01 21:45:28
Jautājums, kas mani nodarbinājis jau sen (tieši pašlaik nav aktuāls, bet nav pamata domāt, ka kādreiz atkal nebūs).

Kā kristietim rīkoties, ja ir domstarpības ar mācītāju un šķiet, ka mācītājs kļūdās? (ne teoloģiskos jautājumos) samierināties un paklausīt? Meklēt citu draudzi? Vēl cita iespēja?

Diskusija kristiešiem - draudžu locekļiem.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.01 21:46:09
Protams, domāti tādi jautājumi, kas pašam nav mazsvarīgi.
Eshkola
# Iesūtīts: 2011.08.01 22:08:34
Laikam jau vispirms jāmēģina izrunāties ar mācītāju. Ja nekas pēc sarunas nemainās, tad jāmeklē kāds cits mācītājs, kuram uzticas, un jāmēģina noskaidrot - kļūdos es vai mans brālis. Meklēt citu draudzi laikam būtu vieglākais ceļš, bet diezin vai tas labākais.
Ja domstarpības ir radušās nevis cilvēcīgu iemeslu dēļ, bet gan tāpēc, ka sludinātā vēsts ir pretrunā ar to, ko saka Bībele, tad gan laikam labāk daudz nekavēties un meklēt citas garīgās mājas.
dafne
# Labojis dafne: 2011.08.01 22:10:13
vilks
Man skiet ka citu draudzi meklet gan nevajag,ja nekludas teologiskos (pamat) jautajumos.
Ja ir iespejama saruna,tad to varetu izrunat..bet ja nee,macitajs pasaka savu un viss..hm tad grutak,laikam jalauj kludities..vienu,otru,treso reizi.Kaut ka ta
Tas gan prasa pacietibu...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.01 22:11:55
Atkarīgs no strīdus jautājuma sfēras. Ja vari, ieskicē drusku, ar ko ir runa vai vēlies runāt. T.i., vai kas sasitībā ar draudzes dzīves organizēšanu, mācību, liturģiju, draudzes locekļu personīgo, gimenes, saimniecisko dzīvi utt. ???

Ļoti vispārināti, man šķiet, ka līdzīga rakstura pārdomas reiz nodarbināja Luteru.
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.01 22:13:34
Eshkola
nu ar mācītājiem ir tāpat kā ar citātiem no Bībeles - bieži vien var atrast gan tādu, kas piekrīt vienam, gan tādu, kas piekrīt otram. kuram jautāt?
vilks
# Labojis vilks: 2011.08.01 22:17:56
Mārtiņš
ir gadījušās dažādas situācijas no dažādām jomām. man personīgi vairāk par pedagoģiskiem vai organizatoriskiem jautājumiem, kuru dēļ, kā man ir šķitis, draudze zaudē cilvēkus. bet savulaik ir redzēti strīdi arī par finansu un saimnieciskām lietām, kuros tiek pieņemti nesaprātīgi lēmumi (es diskusijās par šādiem jautājumiem neiesaistos, jo uzskatu, ka tie nav manā kompetencē, bet strīdējušies ir ļaudis, kam tāda ir)
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.01 22:22:20
Man liekas - konkrētas situācijas iztirzāt nav nepieciešams, jo mums katram gan jau ir savs viedoklis par to, un tad, izejot no tā, arī spriedīsim. Bet runa jau ir par to, kā samierināties vai kā nesamierināties, ja pašaprāt, draudzē kas tiek darīts aplam?
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2011.08.01 22:26:04
nezinu vai ļauts izteikties katoļiem, bet man liekas, ka sākumā svētīgi izrunāties ar konkrēto garīdznieku. Izteikt savas domas un jā, iespējams, pretenzijas (tāpēc tantes slavē Lemu, jo viņš nebaidās izteikt, ja kas nepatīk tieši draudzes dzīves organizātoriskajos jautājumos). Neviens jau nav perfekts un spec visos jautājumos un varbūt garīdzniekam vajag padomu no draudzes.
Ja nu tiešām ir neiespējami vienoties un attiecības rada diskomfortu, ja izvērtētas arī savas kļūmes, emocijas un iemesli, iespējams, ir jāmaina draudze. tas varbūt ir pat labāk, nekā katru svētdienu mosties ar domu, ka atkal jāvelkas tur un tur būs tas, kas nepatīk un utt.
Eshkola
# Iesūtīts: 2011.08.01 22:33:45
vilks
nu ar mācītājiem ir tāpat kā ar citātiem no Bībeles - bieži vien var atrast gan tādu, kas piekrīt vienam, gan tādu, kas piekrīt otram. kuram jautāt
jautāt tam, kuram uzticies, kurš ir garīga autoritāte. Un jābūt gatavam pieņemt atbilde, kāda tā ir, nevis kādu vēlos dzirdēt (un tā apskriet 5 mācītājus, līdz atrasts viens, kurš domā tāpat kā es).
Vēl labs rādītājs, pēc kā varētu saprast, kam taisnība, vai "es viens pats gudrs un visi citi muļķi", vai arī drauzdē ir vairāki cilvēki, kas domā līdzīgi man.
Ja mācītājam nav taisnība, tad vajazdētu par viņu lūgt Dievu. Mūsu ieguvums no tā būtu pazemības "audzēšana", kas nav viegli, bet toties ļoti veselīgi
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.01 22:43:09
Ja man kaut kas draudzes dzīvē izskatās nepareizi, un tas nav tikai mans "patīk-nepatīk", es par to aprunājos. Reizēm izrādās, ka, ieraugot plašāku bildi, pretenzija pazūd pati no sevis, citreiz - uzklausa un pat ņem vērā Bet vispār īstas domstarpības nav bijušas.

Manā draudzē mācītāji uzticas savas draudzes cilvēkiem un nekomandē nevietā, un cenšas iesaistīt atbilstošajās jomās kompetentus cilvēkus. Cik man izskatās, izdodas.
dafne
# Iesūtīts: 2011.08.01 22:50:30
Man jau skiet,ka labs raaditajs ir tas,ka ir sis domstarpibas..kad ir kaut kada berzesanas,tas liecina ka draudze ir aktiva..tai nav visv vienalga.Tapec es domaju,ka varetu ari kados gadijumos nesamierinaties...Trakak ir tad,ja tipa macitaja prieksa samierinas un tipa viss ir ok,bet aiz muguras tiek biditas neforsaslietas,un ta ir inde,kas sainde ari tos,kuri patiesam samierinaas.
vilks
# Labojis vilks: 2011.08.01 23:10:41
Mārtiņš
jā, man ar patīk tavas draudzes mācītāji.
bet visi cilvēki nav tavā draudzē

dikti grūta man ir bijusi mēģināšana samierināties un tikai lūgt, ar gadiem gan kļūst vieglāk (mainās skats uz dzīvi un prioritātes). varbūt esmu iedomīga? bet, ja pašai tas vēl ir licies realizējams, vēl daudz grūtāk bijis to ieteikt citiem. jo izklausās pēc `pacieties, debesīs labāki būs!`

dafne
Tiesa gan, aiz muguras bīdīt neforšas lietas jebkurā gadījumā ir nepareizā izvēle.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.08.01 23:29:35
vilks
Laikam jau citu labāku variantu nav, kā mēģināt pr to runāt, pamatot, izskaidrot; ja mācītājam uz to ir cits viedoklis, tad varbūt arī ne bez pamata? Bet vairāk vai mazāk, tas varētu būt jautājums arī par labu attiecību kopšanu, kas noteikti nenotiek vienā dienā.

Citreiz jau ir tā, ka no mācītāja sagaida ļoti daudz, ka viņš bez maz nolasīs no acīm un jutīs katru nopūtu.
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.08.01 23:36:24
Nav savi nervi jābendē...
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.01 23:37:49
Raimonds
mans jautājums vairāk ir par domstarpībām, kas izriet no atšķirīga skatījuma uz dzīvi (nu tur dažādas paaudzes, raksturi, temperamenti u.tml.) un kuras neizdodas atrisināt ar attiecību uzlabošanu, sarunām un pamatošanu.

Kad biju jaunāka, arī domāju, ka visu var atrisināt ar sarunām.. bet kopš gadījies redzēt tik daudz situāciju, kuras nav izrunājamas un kuras kaut kādā ziņā risina vienīgi paklusēšana un strīdīgo jautājumu necilāšana, nezinu.. es domāju, ka neesmu šaušalīgi kašķīga un principiāla, bet varbūt tomēr esmu? vai man vienai dzīvē tik daudz neizrunājamu un neatrisināmu situāciju gadījies redzēt?
muga34
# Iesūtīts: 2011.08.01 23:38:00
vilks - vispirms parunā ar mācītāju... ja nav risinājuma pasaki ka gribi šo jautājumu izlikt visas draudzes apspriešanai // nu vismaz draudzes kodola //... un domāju ka tad jau kaut kas izkārtosies i pašam būs vieglāk saprast vai tava problēma patiesībā nav tikai tava problēma... - ģimenes lietas tiek stumtas ārpusē tikai tad ja ģimenē to nevar atrisināt...
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.01 23:39:21
skolnieks.
Nav savi nervi jābendē...
bet, ja ir aicinājums kalpot draudzē? un ticība, ka Dievs sastopas ar saviem bērniem draudzē un dievkalpojumā? protams, tiem, kas tic vien savās sirdīs un savās mājās, tādu problēmu nav.
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.01 23:41:38
muga34
ja nav risinājuma pasaki ka gribi šo jautājumu izlikt visas draudzes apspriešanai // nu vismaz draudzes kodola
draudzes kodoli ir dažādi. mums reiz bija tāda padome, kas pati nelēma, bet gaidīja no mācītāja, ko viņš teiks un tad pieņēma lēmumu. jautājumu risināšana visas draudzes kopīgā līmenī beidzās toreiz ar baisu konfliktu.. kam to vajag? (es pati tur toreiz nebiju iesaistīta, redzēju no malas kā jauna kristiete)
skolnieks.
# Labojis skolnieks.: 2011.08.01 23:44:50
vilks Tieši tā - savā sirdī un savā mājā... vismaz es šādi ļoti labi jūtos.
Draudzes padome lielāko ties vienbalsīgi nolemj.
muga34
# Labojis muga34: 2011.08.01 23:48:31
vilks - nu grūti spriest bet ja draudze ir par apgrūtinājumu vai esi draudzei par agrūtinājumu tad laikam jāslēpo prom - nu pirmstam gan aprunājoties - bet ja nākamā draudzē iš pac notiekās tad gan laikam problēma vienmēr staigās līdzi - žēl ka latvijā nav atīstītas tā saucamās mazās vai ģimeņu draudzes man kaut kā šķiet ka tada kārtība būtu optimālāka...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 3895