atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Existences jēga
Mulders
Iesūtīts: 2007.09.26 12:20:29
Kāda ir cilvēka existences jēga, indivīdam atsevišķi un sabiedrībai kopumā? Kāpēc jūs tā domājat? Vai pati existence var būt jēga?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:46:40
KarotesNav, tas ir tad, ja tu Radītājs/Radība liec vienā līmenī kā to Ctulhu dara. Taču arī tu pats teici par laimes sajūtu. Dievs cilvēku ir radījis tā, ka cilvēks vislamīgākais var būt tikai tad, kad viņš piepilda Dieva šo dizainēto jēgu!
Viena no šīm jēgām vāri pazib Rakstos - valdīt pār visu radību kas ir zem cilvēka (bet ne pār cilvēkiem)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:46:53
Mulders
kā var radīt kaut ko bezjēdzīgu,
Spēlējoties, rotaļājoties, vai tīra prieka pēc. Patika man šļakstīties ar krāsām, bija prieks, taču palikusī "glezna" ir bezjēdzīga.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:47:54
KN savukārt cūkas jēga kā gaļa arī ir subjektīva cilvēka izdomāta, kāda tā ir īstenība ir jāprasa Radītājam. Kā zināms kādā Vēstures Posmā gaļas funkcija noteikti nebij cūkas jēga!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:50:52
KarotesNav, tad mums atšķiras jēdziens "radīt" izpratne.
Nu ja es nošķaudos tad pret sienu radusies glezna nav radīšana. Jo manuprāt jēdziens "radīt" pats par sevi jau ietver mērķi, jēgu un mērķtiecīgu darbību!

Citādāk to var palūkoties tādējādi, ka tad kad tu spēlējies, tad pats process ir jēga, bet rezultāts ir bezjēdzīgs. Nu pieiet šādi cilvēkam, tas būs kaut kāds perverss deisms, kas bīstami robežojas ar ateismu tādā ziņā, ka šādi mēs paziņojam ne tikai to ka nezinām jēgu, bet ka jēgas nav principā - ka esam mērķtiecīgi haotiska molekulu maisījuma produkts, kas šobrīd ir ārā izmetams!

Taču ja šobrīd esam šīs krāsas, tad tomēr tieši no krāsotāja viedokļa mums ir jēga, kāmēr notiek "šļakstīšanās"
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:55:21
Mulders
cūkas jēga kā gaļa arī ir subjektīva cilvēka izdomāta
Nē, Rakstos ir minēts, ka tādi un tādi dzīvnieki būs par pārtiku. Cūka gan te ir slikts piemērs, varam ņemt labāk jēru.

kad tu spēlējies, tad pats process ir jēga, bet rezultāts ir bezjēdzīgs
Jā, tieši tā. Man bērnībā patika ķāpāties ar krāsām. Pats process, kā baltais pārklājas ar krāsu. Taču gatavā pleķu glezna man nebija vajadzīga, ņēmu atkal jaunu lapu. Iznāk taču, ka mana "glezna" ir bezjēdzīga? Arī krāsai ir īslaicīga jēga, tikai kamēr es to krāsoju?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 10:57:55
a_masiks
"No ārpuses" = no Radītāja, vai no kāda Vispārīga Likuma, kurš piešķirtu jēgu cilvēkam.

Krietiešiem tieši viss ir vienkārši - jēgu nosaka Dievs. Dievs ir ārpusē, un dod instrukcijas par jēgu tiem, kas iekšpusē.
Tiesa, no mana skatījuma, nekas tur diži labs nav sanācis.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:03:08
KarotesNav, te tu ignorē objektīvitātes principu.
Tikai Radītājs var būt spēles objektīvs noteikumu devējs un arbitrs, un kas interesanti, viņam pašam nav jāpakļaujas šiem noteikumiem.

Tikai Šaha radītājam ir objektīvas tiesības definēt Šaha noteikumus. Tu gan vari spēlēt kaut kā pa savam - izdomāt savus noteikumus - bet Šaha radītājam tas dod morālas tiesības tevi nosodīt vai pat vispār izolēt no spēles. Tāpat arī citiem spēlētājiem, kas spēlē Šahu pēc noteikumiem, ir tiesīabs uz tevi dusmoties un tevi nosodīt par savu noteikumu ieviešanu... nereti lai tu varētu čītiski uzvarēt!

Tātad secinājums viens - tikai Radītājam ir objektīvas tiesības definēt figūru jēgu!

Līdzība ir bezdievīgi primitīva, tak nedaudz parāda to kamdēļ Radītājs ir tiesīgs gan noteikt, gan arī ir vienīgais objektīvais jēgas avots. Jebkurš cits avots ir subjektīvs un būtībā Radītājam nesaistošs...

Tb ja peška izdomā uzvesties kā dāma vai otrādi, Radītājs bez sirdsapziņas pārmetumiem var ieviest korekcijas un izolēt šādas figūras un tu nevarēsi lekt uz Dievu sakot, ka šis man uzspiež savu dzīves jēgu - viņš neuzspiež, viņš vienkārši nepieļauj, ka tu bojā spēli sev un citiem!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 11:06:14
a_masiks, gleznas jēgu tās radītājs var izskaidrot, jo ir šīs gleznas radītājs un nosaka tās jēgu...
Baltajām Pelītēm ultimate jēga ir tās radītāja rokās!
Protams, vienmēr var gadīties, ka mēs patiesi apjēdzam kādas lietas jēgu tādu kāda tā ir, un es apgalvoju, tad rodas harmonija!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 14:54:02
a_masiks, vēlreiz... āmurs vislabāk der naglu dauzīšanai, bet cirvis ciršanai!

Savukārt cilvēks vislabāk piemērots ir - attiecībām ar Dievu Dieva radītā pasaulē, mīlestībai un mīlēšanai, labajam, skaistajam!

Ja no tā visa novirzās, tad cilvēks rada postu... vai nesasniedz augstāko jēgas mērķi. Tāpat kā ja ar āmuru mēģinās pulxteni uzcelt vai ar cirvi vijoli uzspēlēt! VAR, tak tas radīs postu nevis harmoniju!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 15:19:56
a_masiks kaut ko putro

1. Tikai Radītājs definē objektīvu jēgu radītām lietām.
2. Radītājs to ir definējis arī man un tev un visiem cilvēkiem.
3. To vai tu pieņem un apzinies šo jēgu, tā ir cita lieta. Taču, ja es piepildīšu man paredzēto jēgu, es būšu laimīgs, jo darīšu to kam esmu paredzēts būt.

Un ir aplami domāt, ka ja esmu paredzēts kartupeļu raksānai, tad nekam citam... tas ir daudz plašāk un daudz garīgāka jēga nekā tikai kartupeļu rakšana. Rakšanai varētu būt pakārtota mazāka nozīmē un kaut kur kaut kādā līmenī var būt mana griba, kurai Dievs arī ļauj izpausties!

Tākā ultimate jēga Cilvēces būtu atjaunot savas attiecības ar Radītāju! Domāju ka Dievs nelaupīs tev to, kas tevi dara laimīgu - vēl vairāk, piedāvās to piepildīt pilnā mērā...
Protams, ja tu par savu mērķi uzskati griezt vecenītes, Dievs tev to laupīs... un neļaus - un tā tev būs elle, nespēja piepildīt SAVU pašizdomāto jēgu un atsakoties no tā ko Dievs tev piedāvā!

Viņš neliek zivij lidot vai putnam rakt zemi...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 15:41:39
Šitāda doma ienācās!

Ateisms risina fundamentālos jautājumus paziņojot tos par *****iskiem vai bezjēdzīgiem!

Kas mēs esam? No kurienes nākam? Kurp dodamies? Vai Visumam un Dzīvei ir ultimate jēga?

Taču cilvēki vienmēr šos jautājumus ir uzdevuši un šie jautājumi nenoies no cilvēces interešu loka skatuves kāmer tie nebūs atbildēti. Paziņot ka šie jautājumi ir neatbildami, stulbi vai labākā gadījumā atbildēt - izdomā pac - tās nav atbildes, kuras sagaida cilvēce!

Manuprāt šo jautājumu existence pati par sevi kaut kādā ziņā norāda uz Dievu, bet lai to ieraudzītu, par šiem jautājumiem jāmeditē!

Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 15:44:44
a_masiks, sajūta, ka mēs garām runājam!

Āmura jēga arī ir Jēga, kuru Āmuram piešķir Radītājs. Āmuram bez Radītāja nav jēgas! Āmurs neexistētu! Āmuru definē jēga!

Tur jau tas prikols, ka radītas lietas jēga nav atrodama pašā šajā lietā, bet tā ir definēta "no augšas", to nosaka Radītājs, radot šo lietu! Ja āmurs pats izdomā SAVU jēgu, piemēram būt interjera priekšmetam, tas nekādīgi netraucē āmura radītājam tomēr to ņemt no plaukta un dauzīt naglas un Āmurs tur var kliegt cik grib, viņa subjektīvā jēga nevar overraidot Radītāja objektīvo mērķi kam šis āmurs ir radīts!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.11.26 15:53:39
a_masiks
Mulders
Doma tāda?

Radītājs rada āmuru, pie kam tādu, ka darbojoties kā āmuram, āmurs būs laimīgs. Tas ir, katra lieta, ko rada, ir laimīga tikai tad, ja pilda savu uzdevumu. Līdz ar to jēgas sakrīt.
Radītājs paziņo āmuram, ka viņa jēga ir dzīt naglas.

Muldera variantā ir tā, ka āmuri ir sabojāti, un tie ir jāsalabo, lai būtu tāda riktīgi laba naglu dzīšana. Taču dažas nagliņas var iedzīt jau tagad un justies laimīgam.

A, nē, palasīju, ko Mulders saka, ka var paņemt amuru un dzīt naglas, arī ja āmuram tas nepatīk.
Tad viss ir savādāk. Kā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:06:27
KarotesNav, ņē nu tā paņemšana un dzīt naglas arī ir šī salabošana, taču tā doma, ka Dievs, kad labo āmuru tad nepārtaisa to par lāpstu, bet salabo āmuru, ka viņš ir laimīgs dzenot naglas.

Tas ir, ja āmurs domā ka ir lāpsta, tad tomēr Dievam ir tiesības šo āmuru par āmuru labot, nevis pārtaisīt par lāpstu kā to āmurs pats ir iedomājies. Un Radītājam ir tādas morālas tiesības! Piekam salabots āmurs daudz labāk darīs savu darbu nekā, ja āmuru par lāpstu mēģina pārtaisīt!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:11:57
Mulders
Bet āmura brīvā griba? Tavos piemēros taču labo tos āmurus, kuri domā kā ir lāpstas, bet vienlaicīgi apzinās, ka kaut kas te nav kārtībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:13:24
>Šo jēgu radītājs NERADA tai radītajai lietai, bet gan pac SEV! Cik reizes >var teikt??!!

Bet es tev nepiekrītu? Cik reizes var teikt?

KN tev teica, ka es pilnībā laimīgs būšu tikai tad, ja darīšu to kam mani ir radījis Dievs. Tas ir kad mana subjektīvā jēga sakritīs ar manu objektīvo jēgu. Ilūzija, ka es mainu oridžinu izlien no tava paša neapzinātas (jeb apzinātas) premisas, ka objektīvā un subjektīvā jēga nedrīxt nekādā gadījumā sakrist.

Es tev visu laiku borēju, ka tikai tad ja āmurs sit naglas, tas ir pilnvērtīgs āmurs un par tādu var gan justies gan sevi deklarēt. Taču ja mikroskops mēģina sist naglas, tad lai arī viņam ir sava subjektīvā jēga - sist naglas - un tas varbūt viņam dod kādu gramu pašapziņas un laimes, it īpaši, ja viņš dzīvo āmuru sabiedrībā, tak reāli daudz laimīgāks un īsteni labi mikroskops jutīsies tikai mikroskopējot!

Par to arī cepšanās - cilvēki rada savas jēgas, un ar to iekārdina un pavedina citus cilvēkus> Tad nu visi dzenās pēc fantomiem un neviens nejūtās laimīgs. Tak, ja pamēģina viņam pateikt - tava jēga ir citādāka, ne tā ko tu dari - tā tev iebāž acīs cilvēktiesību hartu - no sērijas, katram ir suverēnas tiesības būt nelaimīgam, stulbam un ar saviem grābekļiem!
Tas kā bērnam, kurš atsakās ēst kaut ko ļoti garšīgu, un dažkārt ir jaīebaro ar varu, lai šis saprastu cik tas ri labs un garšīgs. Tak daudzi pieaugušie bērni labāk paziņos, ka melns ir balts nekā atzīs, ka tomēr tam "cita viedokļa uzspiedējam" bij taisnība!
Te nu arī nonākam pie mūsu sabiedrības sabrukuma viena no aspektiem - Rietumu sabiedrība sabruks, ja tolerēs *****ismu jebkurā dzīves sfērā - bet it īpaši domāšanas disciplīnā!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.11.26 16:19:57
KN, nu jebkuru āmuru kas pretojas salabošanai tomēr galu beigās atstās viņu sabojātībā. Taču tos āmurus, kas izrāda pazīmes, ka ir nelaimīgi, kas apstājas un beidz spirināties, tos Dievs ņem rokās... Un Dievs jau nedara to vardarbīgi, viņš lēnām un maigi pie sevis pieradina, iemanto āmura uzticību...
To labi pie bērniem var pavērot vai dzīvniekiem, ja tu pret viņu attiexies ar mīlestību, ar laiku viņš pieradīs... pietam sākumā ir no ļoti liela attāluma it kā nejauši, it kā garāmejot jāveido attiecības. Ar laiku tu vari iemantot bērna uzticību un pēc tam arī ir īstais brīdis bērnam iedot to dāvanu, ko esi viņam sagatavojis.

Taču ja tu pamēģināsi "samīlēt" suni, kas apriori uz tevi rej, nu ziepes sanāks!

Dievs nelauž gribu, bet lēnām pārliecina ka tas, ko viņš piedāvā ir īstais un pareizais labums un darīs cilvēku laimīgu. Bēda ir tāda, ka daudzi cilvēki savu aplamo stāvokli tik ļoti ir iemīlējuši, ka tas ir viņu galvā kļuvis par viņu EGO un viņi ar šo defektiem identificē savu būtību un jebkuru mēģinājumu piedāvāt ko citu/labāku traktē ka savu fundamentālo cilvēktiesību aizskaŗuimu un vardarbību pret viņa personību!
Lūk šādus stūrgalvīgos DIevs galu beigās atmetīs!

Kā arī, nav jābrīnās, ja mēs Vēsturē redzam ka Dievs visai drastiski izrīkojas pret šādiem stūrgalvīgajiem, ja tie ne tikai paši ierokas savā spītībā, bet vēl ar savām cilvēktiesību hartām mēģina citiem uzbāzties un ieborēt tieši to ko Velns borēja - "Jūs nemirsit viss, bet kļūsiet kā Dievs..." Cilvēkam tik ļoti gribās valdīt un būt par Dievu, ka viņš aizmirst, ka vienīgais pie kura vērsties ar šādām vēlmēm un prasīt padomu ir pats Dievs. Cilvēki iedomājas, ka viņi var kļūt par Dievu nekonsultējoties ar Dievu, bet ar Dieva atmestu noziedzīgu garu, kurš gan pats nav iemantojis šo Dieva statusu!

Tas kā Emperors Palpatins, sasolīja Anakinam zināšanas ar kurām var nāvi uzvarēt, bet vēlāk atklāj, ka pats nemaz to arī nezin!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:28:57
a_masiks
Mulderam Dievs viņa dzīves jēgu ir pateicis. Mulders uzticās Dievam.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:36:38
Ctulhu
Āmuram laimei pietiek ar "patikt sist naglas". Āmuram nav jāzin, kāpēc tā nagla jāsit tieši te.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.11.26 16:37:20
a_masiks
Nesapratu. Kāpēc Dievs pārkāpis likumus un Mulderam būtu jāpārstāj eksistēt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 32931