atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Existences jēga
Mulders
Iesūtīts: 2007.09.26 12:20:29
Kāda ir cilvēka existences jēga, indivīdam atsevišķi un sabiedrībai kopumā? Kāpēc jūs tā domājat? Vai pati existence var būt jēga?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.30 16:46:23
Ctulhu, tik kas definēs visvarenību?
Balss
# Iesūtīts: 2007.09.30 18:17:38
Ctulhu
Virziiba uz visvareniibu. Lūk, tā jau arī bija Lucifera zajava ...
Vai tiešām tu neapjēdz, ka tu, kura dzīvības liesmiņa var izdzist jebkurā brīdī, nevari kļūt visvarens un mērīties ar savu Konstruktoru!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:29:00
Ctulhu, nu vot... ij man ir nelāgas aizdomas, ka, ja nekonsultēsies ar jau apriori Visvareno, nepietiks resursu, lai sasniegtu šo mērķi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:30:34
> Mulders
Ctulhu ir svarīgāka virzība, nevis sasniegšana. Ja sasniedz visu, tad taču vairs nav ko pētīt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:32:51
KarotesNav, hmmm vai tad pētniecība ir vienīgais?
Ilustrēšu... 3 dažādus cilvēkus.
1. Vairums - kas mīl spēlēt spēles.
2. Mazākums - kas mācās programmēt, izpētī programmēšanas valodas un datoru iespējas.
3. Vēl mazāk - kas izpētījuši visu ko var par datoru un valodu, rada paši savas spēles!

Redzi... radīšana ir būtība bezgalīga alternatīva izpētei!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:33:31
Ctulhu, nē, konsultēties būtu noskaidrot virzienu, iespējas un būtībā operāciju zonu! Tb vai maz existē ceļš no A līdz O(mega)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:35:04
Ctulhu, nesanāk prerunīgs, jo pats Dievs ietver sevī bezgalību/mūžību kā vienotu veselumu! Un nevis tamdēļ, ka tas ko jēdzīgu par Dievu pasaka, bet lai vispār par viņu varētu runāt un domāt!
Pretruna sanāk tavā prātā, kurš būdams galīgs nespēj aptvert bezgalību... da kaut vai tamdēļ, ka visumā nav aktuālās bezgalības!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:35:52
Ctulhu, par izpētes "izmēriem" es nespriedīšu, pats vēl neesmu sev noformulējis kuras skolas piekritējs esmu. Taču noteikti apzinos, ka radīšana gan var būt bezgalīga!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 13:58:34
Ctulhu, nu lūk un sprašivajetsa, vai ir vai nav bezgalīgi daudz formu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 14:00:31
Mulder - Tev arii galiigs praats, taapat kaa man. Tad kaa Tu vari preciizi zinaat, ka pretruna ir muusu praatos, nevis pasaa dieva modelii?

To izpētīja Kants... vismaz ieskicēja. Daudzkur kļūdījās, bet metodoloģija viņam bij pareiza... pieiet no matemātikas! Prāts ir ierobežots un viena no antinomijām ir tieši bezgalības jēdziens!

Mēs par to varam runāt, bet mums tas nav dots empīriski izprast. Neviens nav "sajutis" bezgalību... ja vien, protams, mēs nerunājam par cilvēku muļķību, kas vairāk ir soc. zinātņu lauciņš!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.01 14:03:38
> Ctulhu
Viss ir izpētīts, tādā nozīmē, ka, piemēram, noskaidrojām pamata uzbūves ķieģelīšus. Zinām, kā būvēt. Tad zinām, kā nodrošināties pret briesmām kā komētas, slimības, visuma kolapsi.
Tālāk jau mūs bīda vienīgi interese, jo jaunie atklājumi - kādās kombinācijās var salikt ķieģelīšus - nevienam tā īsti nav vajadzīgi. Zūd nepieciešamība, paliek tikai spēle.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 14:22:58
KarotesNav, un atkal "nepieciešamība" ir prāta konstrukts. Jautājums ir vienkārš, vai ir jāzin visi noteikumi, lai tu justos droši?
Ja jautājums ir par drošību un existenci, tad izpēte līdz galam nav nepieciešamība!
Tā kļūst par nepieciešamību tikai tad, ja ultimate mērķis ir neierobežota radīšana!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.01 14:44:24
> Mulders
Kāpēc? Ja gribi būt drošs, tev ir viss jākontrolē. Lai kontrolētu, viss ir jāpārzin.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 14:50:59
KarotesNav, nu es nepiekrītu! Nav viss jākontrolē, lai būtu drošs! Pietiek, ka es zinu gravitāciju, man tā nav jākontrolē, lai es varētu droši pa ceļu iet vai lidot!
Manuprāt tu neapzināti sajauc kontroli ar radīšanu!
Nav jākontrolē (tātad jāpakļauj) viss, lai šis "viss" tevi neapdraudētu, tas ir tāds tirānisks piegājiens. Var taču dzīvot harmonijā un vienalga būt drošībā, lai arī zināt tikai kādas bāzes patiesības!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.01 14:55:35
> Mulders
Ja nekontrolēsi gravitāciju, tad iesi pa ceļu droši tiktālu, kamēr ielidosi melnajā caurumā, kur arī gravitācija tevi piebeigs.

Kontrole = iespēja iejaukties notikumos.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 15:05:47
KarotesNav, ar kādu mērķi?
Vai tas nav tas pats, kas salikt esošos ķieģelīšus sev tīkamā musturī? Tā ir radīšana!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.01 15:12:05
> Mulders
Mērķis = tu neiejaucies, kamēr tevi neapdraud.
Radīšana ir kas vairāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 15:13:29
KarotesNav, nu lūk... tātad, kāmer tevi neapdraud, tev nav jāzin par apdraudējumu! Līdzko tevi apdraud, tev vajag radīt!
Tātad... radīšana var būt tikai mērķis zināt visu. Būt drošībā, pietiek, ka tu neiejaucies
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.10.01 15:18:30
> Mulders
Nepietiek ar neiejaušanos, ja gribi būt drošībā. Tikmēr neiejauksies, kamēr meteors uz galvas! Tad būs par vēlu raķetes būvēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.01 15:24:38
KarotesNav, nu to es tā - filosofēju!

Taču joprojām nepiekrītu, ka drošībai vajag zināt visu! Uzskatu, ka tieši otrādi, tiexme kotnrolēt izraisa izziņas stagnāciju! Jo vienmēr gribēsies būt drošam, tādējādi var pienākt brīdis, kad tu drošības vārdā neļauj izpētīt, jo izpēte ir saistīta ar experimentu, tas savukārt ar kļūdām un tātad - apdraudējums.
Vienmēr ir risks, ka pienāks brīdis, ka "saturēt zināmo" prasa tik lielus resursus, ka jauna izpēte var izraisīt katastrofu. Tamdēļ tiks uzlikti "safe-guard" slēģi, lai neraustītu uz doto momentu drošo noslēgto sistēmu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 84 , pavisam kopa bijuši: 4321