atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jēzus pirms kristībām
nils ivanovs
Iesūtīts: 2007.09.22 16:55:56
šodien lasīju Jņ. ev. 1:32, kur rakstīts, ka Jānis redzēja Svēto Garu kā balodi nolaižamies uz Jēzu...
Man radās jautājums - vai tad Jēzus visus šos gadus ir dzīvojis bez Svēta Gara? Viņš taču tika ieņemts no Gara.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:31:38
KarotesNav, jā dažādiem dieviem... Kristieši runā par to Dievu, kas Zemi un Debesis radījis aka Radītāju
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:37:12
> Mulders
Nuja, citi jau runā tieši par to pašu. Katram ir Dievs, kas radījis Debesis un Zemi. Citiem vēl arī Visumus.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:40:43
KarotesNav, nu lūk, man manējais liekas pārliecinošāks par citējiem!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 14:55:09
> Mulders
Savējais katram ir pāliecinošāks. :-)
Žēl, ka kritēriji ir subjektīvi.
Kaut gan, ja pieņem, ka ir dažādas attīstības un tieksmju cilvēki, tad tā arī vajag, katram savs. Viens pirmajā klasē, viens augstskolā. Viens studē fiziku, otrs mūziku, bet abiem "augstākā izglītība"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:07:20
KarotesNav, a bet objektīvu kritēriju neexistē, ja neatzīst objektīvu kritēriju devēju! Nekas cic neatliek, kā subjektīvs!

Kā teica kāds gudrais - nāve ir vienīgā realitāte ar ko sastapsies visi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:08:23
> Mulders
Pat ja atzīst, ka tāds objektīvs devējs ir, ej nu atšķir viņa doto starp citiem dotajiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:13:49
KarotesNav... nu ja nevari, tad atliek vien lūgt no šī objektīvā kritēriju devēja, lai šis tev dod spēju atšķirt
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:14:53
Ctulhu, prikols tajā, ka tu nevari izmērīt manu kritēriju subjektivitāti vai objektivitāti, jo tu nebūdams šo kritēriju devējs esi tikai subjektīvs vērtētājs, tamdēļ kā KarotesNav atzīst - ja tev priekšā noliks subjektīvus un objektīvus, tu tos nespēsi atšķirt, jeb drīzāk apriori nosliegsies subjektīvo kritēriju pusē!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.09.24 15:16:52
> Mulders
Skatoties no tā, ko ar šādu lūgšanu ir sasnieguši citi, atkal redzu, ka tas nav viens un tas pats.
Ir cilvēki, kas lūguši, un ieguvuši spēju atšķirt, bet atšķīruši kurš kristietību, kurš islāmu, kurš vaišnavismu, kurš vēl ko citu.

Nonākam jau kuro reizi pie loterijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:26:06
KarotesNav, nu... es loterijā esmu izvilcis šo Kristus kārti! Ar to arī spēlēju! Nāve rādīs vai ar pareizo kārti spēlēju

Protams, ja cilvēks atmet visu kas ir Kristietība, viņam paliek loterija... Savukārt, ja neatmet Kristietību, tad ir jautājums, kamdēļ blakus Kristum izvēlēties ko citu!

Kristus ir apzināti jānoliedz, lai Buda, Muhameds, Krišna iegūtu līdzvērtīgu loterijas partnera statusu!

Tamdēļ loterijas nav... loterija ir starp Kristu un "Visu Pārējo" ko piedāvā cilvēki... Savukārt es neredzu kā var izvēlēties kādu no šiem puišiem un tai pat laikā pieņemt un atzīt ka Kristus ir tas, par ko viņš uzdodas!

Tamdēļ pieņemot Kristu, nav jānoliedz Buda, Muhameds vai Krišna, viņi kļūst vienkārši irrivalenti blakus Kristum.

Taču pieņemot kādu no šiem, tev ir "jānogalina" Kristus, lai Viņš nekonkurētu ar tevis izvēlēto... Tieši to arī tu dari... tu izvēlies tādu Kristu, kas nav augšāmcēlies, kas nav Dieva Dēls un kurš ir tikai labākā gadījumā Jūdu ētikas skolotājs, Jūdu "Buda" un tikai tad tu kļūsti mierīgs un veic izvēli!

Redzi, man nav nedz Buda, nedz Muhameds nedz Krisņa jāizģērbj un jāātspēko... manis pēc jebkurš par viņiem teiktais vārds var būt 100% taisnība un vienalga, Kristus viņus pārsit savos darbos un mācībā... nav nekā tāda ko viņi būtu pateikuši, kas būtu lielāks par Kristus teikto un darīto!

Tu nevari pieņemt Budu, pirms tam nepaziņojot ka netici un noliedz Kristus augšāmcelšanos. Tb, tavā mācībā nevar pastāvēt Kristus tāds kāds viņš ir Rakstos... tev viņš ir jānoliedz aktīvi!

Protams, var gadīties, ka pasaulē ir cilvēki, kas vienkārši nezin Kristu, tādiem Viņš ir jāpasludina...
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.24 15:32:30
Ctulhu, esmu iepazinies ar major reliģijām. Protams, visas nav nācies redzēt... tak stipri šaubos, ja Kristietība spēj pagrābt 1/3 cilvēces prātus, tad kas labāks būtu tik maziņš, ka par to nekad nebūtu dzirdējis!
Tā teikt ezotērikai neuzticos vairāk kā Darvinistu spriedumiem!

p.s. es neimplicēju, ka 1/3 garantē "labumu" es tik saku, ja kas ir labāks, tad tas nevar palikt nepamanīts! Taču galvenie reliģiskie novirzieni ir visai nedaudz - jūdaisms, islāms, budisms, daosisms, hinduisms, ateisms

voodoo un āfrikas reliģijas atmetu dēļ to uzskatāmās nespējas radīt civilizāciju
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:35:58
Ctulhu, problēma tāda, ka tavu "demonstrējumu" un tavu freimworku pasaule neņem par pilnu... un es šoreiz pasaulei piekrītu, tādējādi... mmm... pierādījums netiek pieņemts due to lack of acceptable framework!
Iļi vienkāršāk, tā kā es nepieņemu tavas premisas, netiek pieņemts arī tavas teorēmas!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.24 15:47:34
Ctulhu, tādas ir visas axiomātiskās sistēmas... tās ir pareizas jo pareizas ir to premisas! Šeit tu saskaries ar loģikas bezspēcību izvērtēt premisas. Jo citādi tev vajag citas premisas, bet tas uzreiz ir cits freimworks!

Marksisms, Nacisms var tikt noraidīts dēļ tīri vēsturiskā fakta, ka tas izčabēja... Kristietība pagaidām kā fenomens ij netaisās izčabēt, tamdēļ pret to pielietot vēsturiska fakta piegājienu neizdosies.

Tamdēļ... tev kā materiālistam, uzbrukumi Kristietībai ir nesasniedzami... tīri vienkārši tavas teorēmas kristietim nav arguments tāpat kā tev nav arguments Kristiešu apelēšana pie Atklāsmes (Rakstiem)

Saprotu, ka tev grūti to pieņemt, bet tu un es mēs esam kā dažādas rases... mēs pasauli redzam dažādi, domājam dažādi... Kopīgs mums ir būtībā pati bāze, kas attiecas uz "ēst/gulēt/drātēties" tomēr, tas ka tev un man ir šis tas kopīgs nekādīgi neimplicē, ka mums kopīgs ir viss un visā mēs varam vienoties nemainoties paši savos pamata uzskatos! Cest la vie!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.24 15:51:17
Ctulhu, protams, vienmēr būs Potera fanāti un Džedaju mācības piekritēji... Tak, kā liecina vēsture, tie nav spējuši radīt civilizācijas, tie tās ir grāvuši, vai īslaicīgi radījuši perveras kultūras!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 16:10:38
> Mulders
Pati loterijas esamība tik būtiskā jautājumā ne par ko labu neliecina.

Krišnam loterijas nav. Tur tiek atzīts gan Kristus, gan Muhameds. Protams, ar piebildi, ka viņu sekotāji visu ne tā sapratuši. :-) Taču ir arī teikts, ka kristietis var sasniegt precīzi to pašu, ko krišnaīts. Laikam gan retāk, vai arī tikai "īsti kristieši". Un vai tik ne arī "īsti krišnaīti".
Prabhupāda ir pat teicis, ka cilvēkam nav jāmaina sava reliģija. Ja esi kristietis, tad tāds arī paliec.
Budismā arī nav loterijas. Ir reinkarnācija un karma = nav loterijas.

Ja cilvēks atmet visu, kas ir kristietība, tad kāda viņam, tavuprāt, vairs loterija? Visas lozes taču tukšas?

Nav labi tā - Kristus viņus pārsit. Kādā ziņā? Ciešanu ziņā? Vai tas ir Dieva kritērijs? Ciešanas vispārīgi rodas no kļūmēm, nezināšanas, nevarēšanas. Daudz labāks varenības kritērijs ir padarītie darbi, kā neskaitāmu Visumu radīšana, un galu galā, taisnīgas un saprotamas sistēmas izveidošana.

Protams, ja tu pieņem vienu, jebkuru no {Kristus, Buda, Muhameds, Krišna, Ktulhu...} tad dabīgi, ka pārējie tā vai citādi tiek nobīdīti otrajā plānā.

Ko nozīmē "pasludināt Kristu"? Atnākt un peteikt, ka tā un tā, ir kā es saku. Nolasīt evaņģēliju. Bet tagad padomā, kāpēc lai tas citticīgais šaubītos par savu ticību un vispār sāktu pārdomāt, ko tu saki? Vai tu pats pārdomā to, kas teikts Korānā? Vai pie katras jaunas mācības parādīšanās tu apšaubi savu kristietību? Tad kāpēc tu gribi, lai citticīgais apšaubītu savējo?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.24 16:15:45
KarotesNav, kā jau teicu... Kristus pārsit viņus visus, jo visi viņi māca, kā nonākt pie Dieva (Budisma gadījumā - pie Budas) taču Kristietība māca, kā Dievs nonāk pie Cilvēkiem!

Šī Kristus upura tēma Kristietību paceļ pāri citām reliģijām. Šī Dieva inkarnācija ciešanas un miršana cilvēku dēļ, ka Dievs pazemojas cilvēku dēļ, ne tamdēļ, ka tas būtu pienākums kaut kāds!

Tev ir jāatmet un jāpasludina Kristus augšāmcelšanās (plašā nozīmē) par blefu, un tikai tad var runāt par to vai tik Buda nav labāks skolotājs! Tā teikt... vārdus prot visi runāt... segumu vajag! Kristus deva savu segumu... tu tam netici, līdz ar to, tu loterijā esi izmetis Kristu tādu kāds viņš "piedalās Loterijā".

Savukārt, ja Kristus paliek tāds kāds viņš ir... nu nezinu... viņš outperformē visus citus pēc visiem parametriem - you name it! Frukts, kas uzvarējis Nāvi ir krutāks da par jebkuru...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.24 16:31:55
> Mulders
Dievs nāk pie cilvēkiem tikai ar vienu mērķi - lai palīdzētu cilvēkiem nākt pie Dieva. Krišna arī nāk ik pa laikam. Nekā jauna un ekskluzīva.

Upura tēma - jā. Taču es nesaskatu upura nepieciešamību, kā tikai lielāka efekta dēļ.

Atmest - jā, jau teicu, ka izvēlies vienu elementu no kopas, un pārējie elementi šī izvēlētā gaismā šķiet esam nepilnīgi. Nesaderīgi.

Frukts, kurš uzvarējis nāvi, nav krutāks par fruktu, kurš izdomāja visu sistēmu, kurā kāds var uzvarēt nāvi. Spēlētājs nav krutāks par spēles Autoru.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.09.26 18:47:03
O, man arī niez rokas kādu elku liepu nocirst, pabeigt ticības brāļu iesākto. Mūsējie rullē...Kad paskatās, kāpēc šie to darījuši, tad cieņa pret senajiem pārņem. Piemēram, tās cilvēkus upurējošās Dienvidamērikas civilizācijas Kortess un citi konkistadori godam aizslaucīja vēstures mēslainē. Bet mūsdienu dulburi vaimanā, cik unikālas tās bijušas...Lai aizbrauc uz Kambodžu, tad redzēs to mūsdienu versiju pastrādāto.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.27 10:55:04
ad paskatās, kāpēc šie to darījuši, tad cieņa pret senajiem pārņem. Piemēram, tās cilvēkus upurējošās Dienvidamērikas civilizācijas Kortess un citi konkistadori godam aizslaucīja vēstures mēslainē.
Wow, indriķis mums izrādās genocīda attaisnotājs...
Tevi, draugs, patiešām būtu jāpieskata.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.09.27 11:02:25
Sheksna, es vienmēr aprīnoju tā saukltā "Kondicionieru civilizācija"! Indriķis tev saka, aizbrauc un padzīvo Kambiodžā vai kādā tādā skaistā tumsonīgā āfrikas valstiņā, kur nošaut tevi var tikai tāpēc ka tu nepatīc šāvējam!
Piekam atkal... Darvinistu dubultā morāle, no vienas puses viņi iestājas par Darvinismu, no otras puses, kad tas darbojas un labāka un dzīvotspējīgāka civilizācija pārņem dzīvot nespējīgu civilizāciju un tās teritoriju, tad izrādās, ka pāri Darvinismam ir kaut kādi `vispārcilvēcīski morāles kritērij` A moš davai ka būsim konsekventi... ļiba pieturamies pie Darvinisma un tad genocīds būtībā ir tas, kas bīda progresu un tas pats par sevi ir morāli labs, ļiba pasakām, ka Darvinisma postulāti ir bullšits un tad spriedīsim par morāli no cita aspekta!

p.s. ir ir genocīdu pelnījusi tauta, kas izveic genocīdu paši pret saviem iedzīvotājiem/bērniem/vecajiem cilvēkiem/slimniekiem!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 183 , pavisam kopa bijuši: 10294