atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kapitālisms vai sociālisms
Ingars
Iesūtīts: 2010.12.08 14:24:44
Salīdzinājums, plusi un mīnusi, piemēri, argumenti utt. Man vienkārši interesē, kas šodienas Latvijai būtu vislabāk. Es nesaku, ka jākrīt galējībās - tīrā sociālismā vai tīrā kapitālismā, bet ko no viena un otra der paņemt, ko neder. Vai galvenajiem stratēģiskajiem resursiem, kā enerģētika, meži, kuģniecība, sabiedriskais transports, tranzīts un tamlīdzīgas pamatnozares būtu nododamas privatizācijai vai tām jāpaliek valsts īpašumā? Skaidrs, ka nebūtu pareizi absolūti visu ekonomiku pārvaldīt valdībai, taču runa ir konkrēti par šīm pamatnozarēm.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:25:02
Salīdzinājums, plusi un mīnusi, piemēri, argumenti utt. Man vienkārši interesē, kas šodienas Latvijai būtu vislabāk. Es nesaku, ka jākrīt galējībās - tīrā sociālismā vai tīrā kapitālismā, bet ko no viena un otra der paņemt, ko neder. Vai galvenajiem stratēģiskajiem resursiem, kā enerģētika, meži, kuģniecība, sabiedriskais transports, tranzīts un tamlīdzīgas pamatnozares būtu nododamas privatizācijai vai tām jāpaliek valsts īpašumā? Skaidrs, ka nebūtu pareizi absolūti visu ekonomiku pārvaldīt valdībai, taču runa ir konkrēti par šīm pamatnozarēm.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:33:39
devonas reksis

Nedomāju, ka būtu agrūti iekasēt nodokļus, ja tos ieguldītu sociālajā jomā un tautsaimniecībā, nevis apšaubāmās spekulācijās. Es arī domāju, ka Skandināvijas piemērs ir labs
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:33:56
par iisu manas zinaashanas

Imo absoluuti briivs tirgus nav iisti laagaa... Monopols noteikti nav laagaa... Maxaat par svaigu gaisu (baazes resursiem) - arii nav laagaa.

Es vispaar esmu centrists gan pa sociaalo gan pa ekonomisko skalu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:35:38
http://www.politicalcompass.org/

Iesaku ikvienam, ljoti interesanti arii uzzinaat to pashiem par sevi. Ir jeega arii palasiit pamatojumu shim piegaajienam.

Taapeec arii es smejos par muusu politka.lv -> uzmeeri partiju, jo kaareiz arii muusu politiskajaa videe shis "labeejais" un "kreiseejais" tiek sapludinaats vienaa putree ekonomiskie uzskati ar sociaalajiem...

cilveeks var buut labeejs ekonomikaa un kreiss sociaalajaa sfeeraa...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:46:33
hehe nupat notesteejos... esmu mazliet pavirziijies komunisma virzienaa pa ekonomisko liiniju, tachu sociaalajaa aspektaa apmeeram centrisks ar maaazlietinj nobiidi uz autoritaarismu...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:47:22
Ctulhu peec taa testa, kas tev sanaak?
Minimālists
# Iesūtīts: 2010.12.08 14:59:49
Īstais forums šīm diskusijām Starp citu, kāpēc nepiedāvā feodālismu?
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:10:07
Minimālists
normāla vieta. šobrīd šeit ir redzama vilšanās ticībā. ticībā uz kapitālismu, kurš par ķīseļa upēm piena krastos tagad prasa samaksāt. bargu naudu. savukārt par sociālajām garantijām tam ir nospļauties.
nieka 5 gadus apukaļ gan tas pats Ingars, gan Indriķis gan Aivars lamāja komunistus no panckām ārā. šobrīd, ja būtu izvēle - savas 3/4 no latvijas iedzīvotājiem labāk būtu palikuši 1980 gadā. PSRS sastāvā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:10:52
masiks, aha... tb LV atsitaas pret kapitaalisma cieto pamatu
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:12:25
Ctulhu
Es sanaacu tur, kur Dalailama, bet dazjus jautaajumus es varbuut nesapratu preciizi
Es arī - gan kur Dalailama, gan dažus jautājumus nesapratu
Ingars
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:16:31
masiks [87.110.184.238]

Mjā, esmu šo to palasījis no alternatīviem informācijas avotiem, nekā oficiālie masu mediji piedāvā, acīmredzot es kļūdījos. Neteiksim, ka es tagad atbalstu komunismu, bet noteikti vairs neesmu eirooptimists kā agrāk, nedz arī tīrā kapitālisma un brīvā tirgus piekritējs.

Ctulhu

Plaanosjana baazes nozarees - energetika, transports, ieguustosjaa un primaari apstraadaajosaa ruupnieciiba, fundamentalaa zinaatne. Baazes infrastruktuuras elementi.

Briivais tirgus sekundaarajaas nozarees - vieglaa ruupnieciiba, izklaide.

+ koordineejosja nookratija.


Šis jau ir ļoti labs modelis.
masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:25:08
Ingars
es tevi saprotu un piedodu.
es pats vēl joprojām esmu takā vairāk uz kapitālismu orientēts. Man vienkārši nebija šo ilūziju par kapitālismu un tāpēc man pagaidām izpaliek vilšanās kapitālismā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:41:36
vieni komunisti nolasiijushies
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:50:04
Kapitālismam nav nākotnes. Tas tā varbūt bišķi ne pa tēmu, bet no manām daudzajām izlasītajām fantastikām par tālo nākotni - kapitālismā viens vienīgs drūms bilde. Protams, var teikt, ka komunistiskie autori cēla visādas sapņu pilis, un tagad daži postsociālie pēc inerces turpina. Taču - jebkādu pozitīvu nākotnes vīziju trūkums par kaut ko liecina...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:50:37
Ak jā - pirmie kristieši bija komunisti, to nez kāpēc visi aizmirst.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.12.08 15:52:10
EM, nevis pirmie, bet Jeruzaalemes krisieshi A bet Kristieshu par Kristieshiem reaali saaka saukt Antiohijaa, par kuru nav taadi reporti ka tie buutu hard-core komunjagas. Piekam veelaak Raksti raada, ka Jeruzaalemieshi ar shito iebrauca auzaas, ka visiem paareejiem bij jaasametaas uz alinju shiem.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:52:26
> ... kas šodienas Latvijai būtu vislabāk?

Ja tās iedzīvotājus, godājamo Latvijas tautu, pamatīgi iz- un piečakarētu, izņurcītu, izvārtītu dubļos utml. lai pie tās atgrieztos vismaz kaut kāda realitātes sajūta un kripatiņa saprāta.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:54:05
devonas reksis, kaareiz imo komunisms ir vairaak uz ekonomisko nevis sociaalo orienteets pasaakums...

Tak redzi dalailama pavelk uz komunismu, bet sociaalaa jautaajumaa - anarhists
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.12.08 15:54:38
Duksis, imo vienkaarshi - LV brauks tik prom uz britiju un beigaas te veejsh gaudos
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.12.08 15:57:28
Vējš negaudos... Vecīši laicīgi pamanīsies aizlasīties uz Laimīgajiem medību laukiem un Latvija kļūs par Veco veceņu zemi. ... . To, ko nespēja izdarīt komunisms u.c. totalitārie režīmi, demokrātija un brīvā tirgus ekonomika ļoti sekmīgi paveica īsā laika posmā.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 106 , pavisam kopa bijuši: 33672