atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Beztēmas
Zaurs
Iesūtīts: 2007.09.04 21:39:15
Visu, kas neattiecas uz tēmu - lūdzu šeit.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:31:03
Ir ir absolūti! Viņu aklā paļāvība uz pašu (ir)racionālo prātu! Tak tu to neatzīsi, jo tavs absolūts ir šis "Absolūtu nav"
Nu, uz prātu (kāds nu tas ir) paļaujas ikviens.
Ja nav absolūtu, tad arī absolūtas zajavas ateists izteikt nevar un pirmā absolūtā zajava, kas ateistam krīt ir - "Dieva nav", tak šī nu ir Ateistu absolūtā zajava, kuru apšaubīt nedrīxt neviens un šāds uzskats ir jāapkaro visām iespējamām un likumīgām metodēm! Pagaidām Kristiešus nedzedzina, jo varbūt tomēr to vēsturi zin, ka Kristieši vairojas, ja viņus slepkavo!
A Tu ko, nopietni uzskati, ka katrs ateists savos sirds dziļumos ALKST sadedzināt kādu kristieti?
`Dieva nav` nav nekāds apriors absolūts, bet SECINĀJUMS, kas izriet no tā nepretrunīgā pasaules modeļa, kādu nu ateists savā prātā spēj uzļepīt.
tu Dievu uzskati par sliktu, jo šis nerīkojās saskaņā ar tavu programmu, a tu tā no attāluma stāvi un dikti gudrs esi! Dievs sūtījā Luteru, kur viens vienīgs cilvēks visu RKB Impēriju nogāza... ar visu viņas Inkvizīciju!
Sāksim ar to, ka dievs nevis rīkojās saskaņā ar manu programmu, bet ļāva scukām inkvizitoriem rīkoties viņa, dieva baznīcas vārdā, tādējādi maksimāli sabojājot iespaidu par to. Luters varbūt arī nogāza Inkvizīciju, tak raganu sārtus kūra arī viņa vārdā. Da i vēl konfesiju kariņi sanāca.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:31:16
KarotesNav, būsi ko sajaucis... Kristietība kļuva par Valsts reliģiju pēc Konstantīna kaut kur 4 gadsimta beigās! Konstantīns, Kristietību prosto atļāva! Padarīja par legālu... bet ne valsts reliģiju!
---
Kad ateisti ir kristiešus dedzinājuši?
---
Franču Revolūcija? Jakobīņi? Krievu revolūcijas - muižu un garīdzniecības vajāšanas un slepkavības?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:37:42
>Nu, uz prātu (kāds nu tas ir) paļaujas ikviens.
Šī ir absolūta zajava?

>A Tu ko, nopietni uzskati, ka katrs ateists savos sirds dziļumos ALKST
>sadedzināt kādu kristieti?
Perish the thougth

>`Dieva nav` nav nekāds apriors absolūts, bet SECINĀJUMS, kas
>izriet no tā nepretrunīgā pasaules modeļa, kādu nu ateists savā
>prātā spēj uzļepīt.

Nuja... un ikviena zajava, novērojums, propozīcija, kas apšauba šī nepretrunīgā modeļa nepretrunīgumu, tiek atmests. Tamdēļ arī saku... ateisms un filosfiskā materiālisma bāzēta paradigma ir akla pret paradigmas problēmām. Normāli un atzīstami, tak, kā jau tu teici, ateisms ir tikai ticība. Strong ateisms nav pierādāms pat šī modeļa ietvaros, tas ir vienkārši pieņēmums nepierādāmam paradigmas jautājumam!

>Sāksim ar to, ka dievs nevis rīkojās saskaņā ar manu programmu,
>bet ļāva scukām inkvizitoriem rīkoties viņa, dieva baznīcas vārdā,
>tādējādi maksimāli sabojājot iespaidu par to.

Tātad ja es tavā vārdā iešu un mazus bērnus sitīšu, tad tas būs OK, ja es a) Ignorēšu tavus brīdinājumus nelietot tavu vārdu b) Visi cietušie tevi sauks uz tiesu? Tb manas vainas tur nav, tas tu vainīgs, ka mani laicīgi nesavaldīji? Un atkal... kā jau saku... tu gribi lai sērkocīnu nopūš pirms tas ir pie škūnīša pielaists. Tak kā tad cilvēce sapratīs, kas ir ugunsgrēks? Dievs ļāva škūnītim aizdegties un tad Luteru sūtīja. Šodien ikviens, kas nav Pāvesta apmāts, zin un apzinās, kas ir tad, ja ar Dieva Vārdu dara to, ko Dievs nav pavēlējis darīt... 1) Cieš cilvēki 2) Pirmais lauzy Luters tevi pienaglos pie Vitenbergas vārtiem tā ka par tevi un taviem pēcnācējiem smiesies visa cilvēce! Domāju, ka šodien Pāvesta vara dabon ēst to ko ir pļāvuši! Un taisnīgi!

KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:38:10
> Mulders
Ak, jā, kristietība kļuva par vienīgo atļauto reliģiju 391.g. Tev taisnība. Bet palika vēl kādi 80 gadi, ko valsti sakārtot.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:41:57
KarotesNav, tu tiešām domā ka Romas impēriju varēja sakārtot 80 gados? Ņemot vērā, ka Valts galva un autoritāte joprojām bij Imperators un ka tāda lieta kā Pāvests tā šīsdienas izpratnē nebij vēl līdz mīleniumam... ? Nu toč, ej tomēr Vēsturi pastudē!
Tas ko Kristietība dabūja ir brūkošu Romu... tās sabrukums bij neizbēgams un tas būtu vainu mīxtinošs apstāklis Romas Katoļiem, jo viņiem bij jāpiemērojas un jāsatur tas bardaks... kā nu mācēja... Nu nevar Vēsturiski sakārtot 80 gados brūkošu Impēriju, kura celta ir 5 gadsimtus!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:44:54
> Mulders
Tātad ja es tavā vārdā iešu un mazus bērnus sitīšu, tad tas būs OK, ja es a) Ignorēšu tavus brīdinājumus nelietot tavu vārdu b) Visi cietušie tevi sauks uz tiesu?
Ja Es esmu visvarens, tad es piebremzēšu un patraucēšu tev manā vārdā visādas nelietības darīt. Tas arī būtu kā brīnums, mācības dievišķības demonstrācija.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.05 16:46:37
> Mulders
PSRS izdzīvoja 70 gadus. Radās uz sabrukušas Krievijas impērijas drupām, atradās naidīgu valstu ielenkumā, un tomēr uzbūvēja spēcīgu valsti.
Cik gados?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 17:02:12
KarotesNav, bet kā jau ir teikts, pat ja miroņi celsies, tie neticēs. M. Luters ir šī Dievišķās varenības pierādījums, tak tu kā tai anekdotē... Da nekāds Dievs mani neizglāba... kaut kāds eskimoss mani atrada nosalušu!
Dievs darbojas caur cilvēkiem un ļoooooti reti iejaucas lietu kārtībā tieši caur brīnumiem! Nu pavēro... Pāvesta varas zenītā kaut kāds M. Luters ņem un sagrauj šo varu ij vēl uz sārta netiek sadedzināts...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.05 17:03:51
> Mulders
Tātad valsti saglābt var, ja vien labi grib?

Diez vai pāvesta vara bija zenītā, ja jau viņu tik viegli varēja nomest. Drīzāk stāvoklis būs tāds, kā Ctulhu minētajā piemērā ar PSRS un Gorbačovu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 17:04:33
KarotesNav, nu nevar saukt par spēcīgu valsti, kas sabrūk... Kudī spēcīgāka ir Lielbritānija, Francija, USA... būvētas daudzus gadsimtus un vēl tagad stāv... bet ja turpinās ar savu sekulārismu un liberālismu, sabruks arī pāris desmitgadēs!
SMejās gan jau par USA, ka tā ir vienīgā valsts vēsturē, kas vēl nedzimusi iegāja sabrukšanas fāzē
Un atkal.... tu neņem vērā būtisku faktoru, Pāvests laicīgo varu un šprici dabon tikai viduslaikos, līdz tam Vara bij Imperatoram un Pāvests bij pakļauts viņam... tātad vaina ir nevis uz Baznīcu, bet uz pašu Impēriju, kas bij sabrukusi un nekas tur nebij izdarāms.
Arī Komunisti vispirms ar buldozeru nošķūrēja veco sistēmu un tad cēla ko jaunu...
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2007.09.05 17:20:13
> Mulders
Katra valsts reiz sabrūk.
Mēs runājam par posmu no 1917.g., kad tā valsts izveidojās. Šī pati valsts uzvarēja milzīgā karā, paņemdama uz sevi lielāko kara smagumu - tur bija tālu līdz viņai visādām Francijām un Lielbritānijām.
PSRS un ASV bija spēcīgākās valstis pasaulē.
Tātad - no 1917.g. rodas jauna valsts, jauna ideoloģija. Valsts tiek uzbūvēta naidīgos apstākļos, bez palīdzības no ārpuses. 1922. gadā oficiāli tā skaitās dibināta, un 1924.g. to atzīst Lielbritānija. Tātad pagāja tikai kādi 7 gadi, pie tam tur ir pilsoņu karš kā smags traucējošs apstāklis.

Bet kurš Imperators traucēja Pāvestam?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 17:24:47
KarotesNav, neviens Imperators netraucēja Pāvestam kāmēr Pāvests nesāka Imperatora lietās jaukties... Šodien arī Valdība pārāk netraucē Baznīcai. Bet ja Baznīca sāks jaukties Valsts lietās, tad var atrauties...
Nu nebij Baznīca Romas cēlājs... bet kad tika pie celšanas, tad bij jāceļ no 0... Pietam uzcelt Valsti 20 gadsimtā un 5ā gadsimtā, kad pat vēstule no viena miesta uz otru iet pāris nedēļas, ir tomēr atšķirība!
Nu kas tev tas par tādu jocīgu SpecialPledging, mēģināt pierādīt, ka Kristietība nu bij galvenais Romas sabrukuma inicators... Kristietība pa īstam pie šprices tika tikai Viduslaikos un arī tikai Rietumos... kad Pāvests par Kingu uzdevās... ar visām no tā izrietošām sekām!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2007.09.05 17:28:38
> Mulders
Negribu pierādīt, ka kristietība bij galvenais Romas sabrukumā. Tikai pateikt to, ka kristiešiem bija iespēja valsti salabot.
Kas tur daudz atsķirības, imperatora pavēles tika pildītas ātri. Romiešu ceļi un sakaru sistēma bija slaveni visā pasaulē.

Tomēr kristiešiem bija liela ietekme, ja jau Imperators pasludināja kristietību par vienīgo reliģiju Romā. Tas neizskatās pēc Valsts un Baznīcas atdalīšanas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.09.05 17:36:05
KarotesNav, un atkal... cik reiz jāsaka, Baznīca sāka jaukties Valsts lietās tieši un nepastarpināti tikai viduslaikos. Līdz tam gan varēja dot rekomendācijas, bet vienalga palika... Kristus teiktais... "Mana Valstība nav no Šīs pasaules". Tas ir arī šodien Kristiešu moto!
Un ja Dievs ir izlēmis Valsti nolaist podā, tad kas ir Baznīca, lai tam pretotos? Roma bij savu paveikusi, jau Jānis savā Atklāsmes grāmatā paredzēja tās bojāeju un tas notika... Dievs bij lēmis Romai beigties! Tā vietā nāca jauna pasaule...
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.05 20:21:16
Franču Revolūcija? Jakobīņi? Krievu revolūcijas - muižu un garīdzniecības vajāšanas un slepkavības?
Vai tad TAD vajāja ekskluzīvi KRISTIEŠUS?
>Nu, uz prātu (kāds nu tas ir) paļaujas ikviens.
Šī ir absolūta zajava?

Nē, jo vesela rinda ļautiņu domā ar muguras smadzenēm.
Nuja... un ikviena zajava, novērojums, propozīcija, kas apšauba šī nepretrunīgā modeļa nepretrunīgumu, tiek atmests.
Atmests ne jau defaultā, bet pēc tam, kas zajava/novērojums/propozīcija neiztur konfrontāciju ar realitāti un loģiku :P
Tātad ja es tavā vārdā iešu un mazus bērnus sitīšu, tad tas būs OK, ja es a) Ignorēšu tavus brīdinājumus nelietot tavu vārdu b) Visi cietušie tevi sauks uz tiesu? Tb manas vainas tur nav, tas tu vainīgs, ka mani laicīgi nesavaldīji?
Ja Tu uzdodies par manu pārstāvi un sāc manā vārdā strādāt cūcības, tad JĀ, mans pienākums ir pēc iespējas ātrāk Tevi savākt, iedot Tev iekšās un vispār, neitralizēt. Cita lieta ir, ka es esmu tikai mirstīgs vājš cilvēks bez plašas aģentūras, kosmiskās izlūkošanas un kaujinieku komandas, caur ko manas iespējas Tevi izskaitļot, atrast un neitralizēt ir tuvu `0`. Ja mēs apskatam gadījumu, kad es, teiksim tā, esmu vismaz ietekmīgas organizācijas vadītājs un kaut kāds jebaģajs strādā cūcības šīs organizācijas vārdā - tad jā, mans pienākums ir Tevi atrast un paskaidrot, ka ja Tu tā turpināsi, tad aizbrauksi vairākās kastēs uz dažādām pasaules malām vienlaicīgi.
PSRS izdzīvoja 70 gadus. Radās uz sabrukušas Krievijas impērijas drupām, atradās naidīgu valstu ielenkumā, un tomēr uzbūvēja spēcīgu valsti.
Cik gados?

Rēķinam no 1920. gada (Pilsoņu kara aktīvās fāzes beigas) līdz 1941. gadam (pēc tam abnormāli apstākļi aka karš). Un tagad salīdzinam 1920. gada PSRS ar 1941. gada PSRS. Un pēc tam varam salīdzināt 1920. gada PSRS ar 1961. gada PSRS.
Dievs darbojas caur cilvēkiem un ļoooooti reti iejaucas lietu kārtībā tieši caur brīnumiem! Nu pavēro... Pāvesta varas zenītā kaut kāds M. Luters ņem un sagrauj šo varu ij vēl uz sārta netiek sadedzināts...
Kurā gadā tad Luters īsti uzdarbojās? Taisam vaļā Wikki un skatāmies - ap 1517... Jau pēc Amerikas atklāšanas un pēc Leonardo da Vinči (miris 1519) ziedu laikiem... Tā ka laikam tomēr visupirms būs Renesanse un tikai pēc Reformācija, nevis otrādi.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.05 20:24:11
cik reiz jāsaka, Baznīca sāka jaukties Valsts lietās tieši un nepastarpināti tikai viduslaikos.
Nebūs tiesa. Baznīca sāka jaukties valsts lietās līdz ar to brīdi, kad kristietība tika pasludināta par oficiālo Romas impērijas reliģiju, un to, ja kas, paspēja izdarīt PIRMS Romas impērijas sabrukuma.
Kristus teiktais... "Mana Valstība nav no Šīs pasaules". Tas ir arī šodien Kristiešu moto!
Un tomēr, arī šodien kristieši NEATSAKĀS no ietekmes uz valsts pārvaldi.
Un ja Dievs ir izlēmis Valsti nolaist podā, tad kas ir Baznīca, lai tam pretotos? Roma bij savu paveikusi, jau Jānis savā Atklāsmes grāmatā paredzēja tās bojāeju un tas notika... Dievs bij lēmis Romai beigties! Tā vietā nāca jauna pasaule...
Derētu parakt, vai baznīca nenometa imperatoru tamdēļ, lai pati ieraustos šamā vietā (kā arī notika)...
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.09.05 20:31:56
Sheksna, vienmēr kāds jaucas valsts lietās - partijas, interešu grupas u.c. un mēģina ietekmēt valdīšanu un kāpēc šo prieku atstāt tev un agresīvajam ateistam Ctulhu. Nav tādas tīras valdīšanas un no mēness atsūtītu valdītāju. Bet tā vismaz baznīcu torņus un jumtus par kopējo naudiņu salabo. Un baznīca no primitīvajiem barbaru feodāļiem uztaisīja salīdzinoši normālu valdīšanu. Bet tev viss ieciklējas - kas būtu, ja būtu. Utopisti.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.05 20:46:03
vienmēr kāds jaucas valsts lietās - partijas, interešu grupas u.c. un mēģina ietekmēt valdīšanu un kāpēc šo prieku atstāt tev un agresīvajam ateistam Ctulhu.
Nu bet Mulders tak apgalvoja, ka Kristus valstība neesot no šīs pasaules un laicīgās lietai tai [baznīcai] nebūtu jāiejaucas...
Bet tā vismaz baznīcu torņus un jumtus par kopējo naudiņu salabo.
Aha, par nodokļu maksātāju naudu... a kāpēc suņu un kaķu mīļotājiem, filatēlistiem, mikologiem un militārajiem reenaktoriem viņu pasākumus nefinansē no nodokļu maksātāju naudiņas, koa?
Un baznīca no primitīvajiem barbaru feodāļiem uztaisīja salīdzinoši normālu valdīšanu.
Ar inkvizīcijām, raganu dedzināšanām un galvu ciršanām pilsētu laukumos... paldies par kūkām.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.09.05 21:02:29
Sheksna, visādas biedrības, kultūras un sporta organizācijas tiek finansētas no budžeta, baznīcām dod vien kā kultūras pieminekļiem un Aglonas tusiņam.
Protams, ka baznīcai nav jāiejaucas ar pretenzijām uz teokrātisku valsts pārvaldi, jo ar ko baznīcas grēcinieki labāki par citiem grēciniekiem, vien ar dažām lietām, bet šo to ietekmēt , kāpēc ne.
Tu gribi teikt, ka tagad , kad slepkavas abstrakta humānisma vārdā nesaņem pelnīto sodu ir labāka taisnīguma izpratne nekā viduslaikos. Nepiemirsti, ka tā saucamie viduslaiki pastāvēja aptuveni 1000.gadus un deva mūsu civilizācijai pamatu, bet tagadējās demokrātijas mūsdienu izpratnē ir labi ja pusgadsimtu vecas , bet ar globālām pretenzijām uz pēdējo vārdu. Pat Amerikā daudz maz nekorumpēta likumība ir divdesmit, trīsdesmit gadus veca un modernā cilvēktiesību kustība ar tās pārspīlējumiem ir embrijs salīdzinot ar viduslaikiem. Viduslaiki mums deva katedrāles, bet moderā sabiedrība - supermārketus, t.i. no katras savs labums.
Sheksna
# Iesūtīts: 2007.09.05 22:50:06
Tu gribi teikt, ka tagad , kad slepkavas abstrakta humānisma vārdā nesaņem pelnīto sodu ir labāka taisnīguma izpratne nekā viduslaikos.
Nē. Bet mūsdienās vismaz nevienu vairs nededzina uz sārta par to, ka viņš DOMĀ savādāk, kā vairākums.
Nepiemirsti, ka tā saucamie viduslaiki pastāvēja aptuveni 1000.gadus un deva mūsu civilizācijai pamatu
Viduslaiki noveda pie Renesanses, kura mūsu civilizācijai pamatu deva daudz lielākā mērā. Tieši Renesanse ir Rietumu civilizācijas pamatā, nevis viduslaiki.
Viduslaiki mums deva katedrāles, bet moderā sabiedrība - supermārketus, t.i. no katras savs labums.
Modernā sabiedrība mums deva ne tikai supermārketus, bet arī internetu, centrālapkuri, silto ūdeni un anestēziju pie zobārsta
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 32681