atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kam kalpo baznīca
Ingars
Iesūtīts: 2010.11.08 10:27:44
Atradu interesantu rakstu http://www.apollo.lv/portal/news/articles/208336
Protams, tur daudz kas ir pārāk pārspīlēts un līdz galam nepārbaudīti fakti un tomēr - tas ir tas, ko vairums neticīgie redz no malas. Jautājums mums mīļie kristieši - kāpēc? Kādu laiku atpakaļ es biju ielicis diskusiju par mājas grupām, kuru, protams paši kristieši, lielākā daļa itin veikli nolika līdz ar zemi. Ak cik naski mēs esam uz visādām pārgudrībām, bet cik kūtri uz reāliem darbiem. Vai nav tā, ka lielākā daļa no mums reizi vai divas nedēļā (dievkalpojums+vēl kāda bībeles stunda) atsēž savu laiku baznīcā, šad un tad kādam varbūt arī kaut ko palīdz, bet tas arī viss. Mīļie brāļi un māsas - VAI AR TO IR PIETIEKAMI? Es nedomāju pestīšanai, bet gan Dieva vēlmei izpaust mīlestību caur mums. Es vienkārši vēlos rosināt padomāt, vai nav laiks izlīst ārā nop savas komforta zonas un sākt reāli kalpot - ne tikai tai saujiņai katrā draudzē no diakonijas, bet katram draudzes loceklim?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.11.08 10:27:55
Atradu interesantu rakstu http://www.apollo.lv/portal/news/articles/208336
Protams, tur daudz kas ir pārāk pārspīlēts un līdz galam nepārbaudīti fakti un tomēr - tas ir tas, ko vairums neticīgie redz no malas. Jautājums mums mīļie kristieši - kāpēc? Kādu laiku atpakaļ es biju ielicis diskusiju par mājas grupām, kuru, protams paši kristieši, lielākā daļa itin veikli nolika līdz ar zemi. Ak cik naski mēs esam uz visādām pārgudrībām, bet cik kūtri uz reāliem darbiem. Vai nav tā, ka lielākā daļa no mums reizi vai divas nedēļā (dievkalpojums+vēl kāda bībeles stunda) atsēž savu laiku baznīcā, šad un tad kādam varbūt arī kaut ko palīdz, bet tas arī viss. Mīļie brāļi un māsas - VAI AR TO IR PIETIEKAMI? Es nedomāju pestīšanai, bet gan Dieva vēlmei izpaust mīlestību caur mums. Es vienkārši vēlos rosināt padomāt, vai nav laiks izlīst ārā nop savas komforta zonas un sākt reāli kalpot - ne tikai tai saujiņai katrā draudzē no diakonijas, bet katram draudzes loceklim?
danar
# Iesūtīts: 2010.11.08 11:16:34
Ingars
raksta nav neka interesanta,jo kartejo reizi grib lai bznica par velti veic visu to,ka butu jadara valstij.,kur valstij jaiegulda nauda...teiksim socialaja joma.Tas butu diezgan erti,ja to daritu baznica..pie tam,par velti.
Baznicas primarais uzdevums ir pasludinat Evangeliju.
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.11.08 13:25:15
danar

Kā mums bībelē mācīts sludināt evaņģēliju – tikai ar vārdiem vai gan ar vārdiem, gan reāliem darbiem? Kā tu pasludināsi problēmu pārņemtam cilvēkam evaņģēliju, kā tu viņam paskaidrosi, ka Dievs viņu mīl, ja par viņu neviens nerūpējas, neviens viņam nepalīdz? Vai tev šķiet, ka ir pietiekami īsumā pastāstīt evaņģēlija vēsti? Nedomāju vis, to cilvēku vajag vēl pēc tam pastāvīgi stiprināt, par viņu vajag pastāvīgi lūgt un par viņu vajag arī pastāvīgi rūpēties, turklāt arī par miesas vajadzībām un jā – mūsu, kristiešu atbildība ir sociālais darbs arīdzan, turklāt mums būtu jāpārspēj valsts šajā jomā desmitkārtīgi, citādi – kur tad ir tava mīlestība? Šodien diemžēl daudzi kristieši ir liekuļi un sliņķi, bet ja mēs vairāk pavadītu laika ar Dievu lūgšanā un Bībeles studēšanā, tad ieraudzītu Dieva Vārdā, ka Viņš mūs aicina kalpot ar reāliem darbiem – pastāvīgi un patstāvīgi, reāli un regulāri uzņemoties konkrētu atbildību par konkrētiem cilvēkiem un citādi nekā to nevar izdarīt, kā vien pulcējoties mazās grupiņās. Un nestāsti tos melus, ka tu mīli Dievu un mīli tuvākos, ja tu Dievam 100% nenododies un tuvākajam pastāvīgi, konkrēti, regulāri nekalpo. Un nesāc arī man stāstīt, ka vienu otru reizi esi kādai tantei palīdzējis miskasti iznest vai šad un tad pakalpojis – tā ir periodiska mīlestības izrādīšana, kas, atzīsti godīgi, neko daudz no tevis neprasa. Ar ko tad mēs tādā gadījumā atšķiramies no pagāniem?

Neliegšos, brāl, šī atziņa attiecas pilnā mērā arī uz mani un dedzina arī mani, tas nav viegli – būt kristietim, taču Dievs mūs stiprina un iedrošina, ka Viņš mūs nepametīs, bet visam liks labi izdoties, ko mēs pēc Viņa prāta darīsim, tā mums ir cerība, ka šo cilvēkam neiespējamo mēs spējam Svētā Gara spēkā izdarīt
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.11.08 14:05:22
Ingars

Uz Tavu jautājumu, vai ar to ir pietiekami, ko līdz šim darām, pavisam noteikti varam atbildēt, ka nav pietiekami. Lai Dievs dod mums to apzināties, lai Viņš iededzina mūsu sirdīs ilgas darīt visu, kas vien ir mūsu spēkos un pat pāri par to, jo Svētā Gara spēkā mēs spējam visu...

Un tomēr, gribu piebilst, ka tas raksts - Kam kalpo baznīca, nebūt nav ar nolūku mūs, kristiešus uzmundrināt, pamudināt uz labiem darbiem, bet gan tas ir kārtējais piliens tajā procesā, kas kļūst aizvien intensīvāks - kristiešu pazemošanā, nomelnošanā ar mērķi panākt kristiešu dehumanizāciju. Kāds mans draugs pirms dažiem gadiem veica pētījumu par to, kā bijuši iespējami tāda apjoma genocīdi kā bijušajā Dienvidslāvijā, kā Ruandā un arī 2. pasaules kara laikā pret ebrejiem. Un viņš nonāca pie noteiktas shēmas, kā tas veidojas - kā cilvēki tiek sagatavoti tam, ka nogalinat zināmas grupas cilvēkus ir labi un pareizi. Un pirmais solis šajā procesā ir negatīvi raksti presē, kas aizvien kulminē līdz ļaudīs pret šo īpašo grupu rodas naids. Viss tālākais tad seko...
danar
# Iesūtīts: 2010.11.08 14:35:12
Ingars
es nedomaju,ka ir tik slikti,ka neviens nekur neka nedara,ka kristiesi ir slinki un vel sazin kadi..protams,cilveki ir visadi.Nekad jau neviens avize nerakstis par tiem kristiesiem,kuri kaut ko dara..un tie jau kuri kaut ko dara ipasi sevi nereklame..Ka jau lenpratigais mineja,protams,ka varam vairak...bet vai tad kristiesa vertiba nekristiesu aciis augs..nezinu.Mums jau nav japalidz cilvekiem lai kadam kaut ko pieraditu...Dievs veido musu sirdis un musu kalposana nak dabigi,lenam...na aug lidz ar ticibu.Un nevar visus kristiesus nostadit viena rinda un teikt.."tagad kalpojiet"Kristiesi ir dazadi..kads stipraks sava ticiba...cits atkal vajaks.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.11.08 14:52:17
lēnprātīgais

Par raksta autores neuzmundrinošajiem motīviem nešaubos, taču es arī personīgi esmu saskāries ar to, kad cenšos kādam neticīgajam ko bilst par Dievu, parasti kā pretreakcija ir argumentu sprādziens un bieži vien man nav ko atbildēt, jo diemžēl tik tiešām pašvaki gan ir ar to labdarību. Mēs, kristieši, paši sev atvieglotu dzīves un pat varbūt nevajadzētu tādus Cerības festivālus, ja ar saviem labajiem darbiem aizbāztu mutes visiem skeptiķiem un nevienam nebūtu ko iebilst, kā vien atliktu atzīt, ka patiesi Pats Dievs caur mūsu rokām darbojas.

danar

Protams, tas varbūt bij mazliet pārspīlēti, ko iepriekš uzrakstīju, tomēr bīstami ir ieslīgt pašapmierinātībā. Domāju, ka laiks paanalizēt situāciju un varbūt pat kaut ko radikāli mainīt - nav ko sēdēt uz gadsimtiem iesīkstējušām tradīcijām tikai tāpēc vien, ka lūk tā ir darīts ļoti ļoti ilgi, domāju, kā pēc augļiem un pēc efektivitātes jāvērtē
danar
# Iesūtīts: 2010.11.08 14:56:54
Ingars
ko tu domaji.... sakot par tam gadsimtiem iesikstejusam tradicijam?Nu,konkreti par kadam tradicijam ir runa?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.11.08 15:04:55
danar

Par to sistēmu, kā tiek organizēta labdarība, garīgā aprūpe, dibinātas jaunas draudzes - jaunās konfesijas un denominācijas to dara efektīvāk un nejau tāpēc, ka viņi būtu svētāki, bet gan tāpēc, ka stratēģija labāka.

Piemēram - viens mācītājs nevar kvalitatīvi aprūpēt garīgi visu draudzi, tāpēc vajadzīgas mazās grupiņas un līderi, kas ir pietiekami nobrieduši, lai varētu šādi kalpot. Šādus piemērus redzam ne tikai bībelē, bet arī kaut vai tajā mūsu pašu bijušajā hernhūtiešu kustībā.

Par liturģiju - nedomāju, ka tā būtu pilnībā jāatmet, taču vērts ir pārskatīt par tās piemērotību mūsu laikmetam tādā formā, kāda tā tradicionālajās konfesijās ir šobrīd.

Paldies Dievam sākusies lielāka rosība iekš Latvijas luteriskās konfesijas, atšķirībā, piemēram, no Vācijas luterāņiem, aktīvāka sadraudzība, dažādi pasākumi utt. Tas viss ir labi un tā tik turpināt
danar
# Iesūtīts: 2010.11.08 18:24:46
Ingars
nu..ja es jau nojausu uz ko tu teme..uz mazajam majas grupinamka vienigo pareizo atrisinajumu..
Piedo,es toreiz nevareju sagaidit atbildi no tevis(diskusija par mazajam majas grupinam)..vai jus sanemat Vakaredienu un ka tas notiek?tad Vakarediens ar butu tada ka tradicija?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.11.09 11:18:34
Ingars
ja ar saviem labajiem darbiem aizbāztu mutes visiem skeptiķiem un nevienam nebūtu ko iebilst, kā vien atliktu atzīt, ka patiesi Pats Dievs caur mūsu rokām darbojas.

Diemžēl, citu baznīcu pieredze liecina pretējo. Tik liela mēroga labdarības darbus, kādus veic Baznīcas un kristiešu organizācijas rietumvalstīs, mēs diez vai jelkad spēsim veikt (tās sākotnēji balstījās uz baznīcas nodokļa bāzes), un tomēr - negatīva attieksme, naidīgums vai tikai vienaldzība pret Baznīcām šajās valstīs aug augumā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.09 11:30:36
Klau, bet kur ir problēma? Nu tas raksts tiešām ir, maigi sakot, uz nepārbaudītiem faktiem taisīts. Baznīcas jau darbojas arī tur, kur obligāti nav Vanaga paraksts vai Virsvaldes lēmums par konkrētu projektu apakšā. Daudz nedomājot varu uzreiz nosaukt vairākus gadījumus, kur draudzes cilvēki ir adoptējuši kādu pamestu bērnu, vai kļuvuši par audžuvecākiem, kur tiek pieskatīts kāds sirmgalvis utt, nemaz nerunājot, par tiem, kas savā tiešajā darbā strādā vai pansionātā, vai bērnunamā, aprūpes centrā, vai kādos citos sociālos dienestos, kas gādā par līdzcilvēkiem.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.09 12:24:40
Vienkārši balss Tik liela mēroga labdarības darbus, kādus veic Baznīcas un kristiešu organizācijas rietumvalstīs, mēs diez vai jelkad spēsim veikt (tās sākotnēji balstījās uz baznīcas nodokļa bāzes), un tomēr - negatīva attieksme, naidīgums vai tikai vienaldzība pret Baznīcām šajās valstīs aug augumā.
Vai lielā mērā šīs baznīcas pašas nav vainīgas, pazaudējot vai minimalizējot baznīcas galveno uzdevumu - kristīgās mācības un Evaņģēlija pasludināšanu, skrienot pakaļ katrai pasaules idejai, un to aizstājot ar pasaules lāpīšanu, kā varētu nosaukt šādu vienpusīgu labdarību. Nepateicība tiešām ir pasaules alga.
Un varbūt ar nodokļiem ne tik bagātas baznīcas no tā varētu mācīties, atstājot laicīgo sociālo darbu laicīgajām institūcijām un primārās rūpes labdarībā veltot pašu baznīcu locekļiem.
Paturot prātā Aivara sacīto,
ka labdarība jau nav obligāti jāinstitucionalizē,
bet kristīgi cilvēki kalpo tuvākajiem savās vietās un savu iespēju robežās.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.11.09 12:33:33
indriķis (labs)
Vai lielā mērā šīs baznīcas pašas nav vainīgas, pazaudējot vai minimalizējot baznīcas galveno uzdevumu - kristīgās mācības un Evaņģēlija pasludināšanu, skrienot pakaļ katrai pasaules idejai, un to aizstājot ar pasaules lāpīšanu
Daļēji - attiecībā uz protestantu baznīcām - jā. Taču tas pats attiecas arī uz katoļu Baznīcu, kurai šīs lietas tā kā nevarētu pārmest.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.11.09 17:13:10
Vienkārši balss ,Romas katoļi pamanījušies sevi diezgan lielā mērā diskreditēt ar tiem skandāliem, kuros iekuļas dēļ celibāta.
Traki taču, ka tie pamanījušies tādos iekulties pat tajās valstīs, kur priesteri mierīgi varētu ņemt mājsaimnieci par sievu un dzīvot normālu laulības dzīvi.
ronis [46.109.50.149]
# Iesūtīts: 2011.04.30 11:05:48
http://www.apollo.lv/portal/news/articles/236783
Anita_
# Iesūtīts: 2011.05.05 06:47:18
Ja darīt ko Tas Kungs teica- Jēzus teica konkrēti "bez interpretējumiem"....tad viss notiek attiecīgi....
Ja dara "iedvesmotos"vārdus no Jēzus, ko piemēram mācekļi pauduši un kas nav bijuši tiešie Jēzus vārdi (Jēzus teica...)...tad ir attiecīgi....
Ja dara Salamana vārdus piemēram...tad ir .....
Ja dara "baznīcu tradīcijas" ja tā tās var nosaukt, tad ir ......
Kas ir prioritāte, kas svarīgais....pakārtotais...nesvarīgais.....liekais....utml...
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.05.05 09:36:07
Anita , tu tā kā mums varētu aiztaupīt savu Dieva vārda vivisekciju. Vēl jo vairāk, ar šo tēmu nesaistītā tekstā.
muga34
# Iesūtīts: 2011.05.05 10:01:48
Nav jau tā ka baznīca dara visu iespējamo, lai palīdzētu līdzcilvēkiem - protams varētu vēlēties vairāk - risinājumi kā to darīt arī ir dažādi...

un kaut kur arī varētu piekrist šim aicinājumam un kritikai - ja būsim godīgi...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.05.05 12:59:02
muga34
Nav jau tā ka baznīca dara visu iespējamo, lai palīdzētu līdzcilvēkiem - protams varētu vēlēties vairāk - risinājumi kā to darīt arī ir dažādi...
un kaut kur arī varētu piekrist šim aicinājumam un kritikai - ja būsim godīgi...


Svētīgi ir būt godīgam.
Vai tu arī dari visu iespējamo, lai palīdzētu līdzcilvēkiem?
skolnieks.
# Iesūtīts: 2011.05.05 13:47:08
Un tagad- Kurš dara vairāk, tu vai ES Cik tas ir smieklīgi un liekulīgi...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 33378