atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kapeec tieshi kristietiiba?
melkk
Iesūtīts: 2010.11.05 01:19:58
Sveiki, piedod, ka nav garumziimes, bet ceru, ka jautaajumu sapratiisiet.

Vai kaads vareetu paskaidrot, ka kristietiiba ir tieshi iistaa religjija? Jo pasaulee ir daudz citu religiju, kam pamatideja nav sliktaaka. Kas ir tas, kas atdala to no citaam? Jo teiksim ir miljoniem cilveeku, kas piedzimst videe, kur ir citas religijas un shie cilveeki no sava muuzha saakuma liidz beigaam tic savai vieteejai religijai (islams, budisms u.t.t.) ne reizi abshaubot, to, ka vinja religija vareetu ``nebuut iistaa``, gluzhi kaa piemeeram mees - kristieshi, jo mums tas skjiet passhaprotami, ka kristietiiba ir iistaa un vieniigaa.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Memekija
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:24:36
ex-Kombulis [85.115.122.40]
Reliģijas ir dažādi ceļi, kuri ved pie Dieva, kalnā, kalna galotnē tie satiekās manam arī tā domāt.Tikai , nav ieteicams iet pa vairākiem ceļiem reizē,vai lēkāt no viena ceļa uz otru, tas var beigties ar āāāāāāā-bums!
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:39:41
Kaut kādā mērā jau Ivo Pavlovičam ir taisnība - no malas vērojot, izziņa ir ierobežota. Bet vai tad kristietībā ir iespējams iesaistīties ar pētnieciskiem nolūkiem? teiksim kristīties nevis tāpēc, ka tu ticētu visam tam Atanasija bla bla bla, bet tāpēc, lai pamēģinātu, kā būs?
viesis [90.130.173.190]
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:53:23
devonas reksis
Nu kā tad!
Lai es pa īstam saprastu dažādu atkarību kaitīgumu, man vispirms pašam jānodzeras un jānonarkojas. Pretējā gadījumā mans viedoklis par šo problēmu būs paviršs un vērā neņemams.
intelekta lumpenis [80.70.23.187]
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:08:55
Nu ja. Esmu vairākas reizes stāvējis sievai blakus dzemdībās. Vai tas nozīmē ko īsti nozīmē dzemdēt?
intelekta lumpenis [80.70.23.187]
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:10:37
Nolāpīts, izlaidu- otrajā teikumā pēc vai tas nozīmē jābūt- ka es zinu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.11.06 11:22:19
Kristietība - jo ir tā īsta Ja es teiktu - "es izvēlējos kristietību", tā nebūtu īsti patiesība. Tā vienkārši notika un pateicos Dievam par to.

Kā lai paskaidro - tas ir līdzīgi kā kaut vai dabas procesu likumsakarību saprašana. To pareiza saprašana un no tā iegūtā spēja ar tiem sadarboties, nenozīmē, ka es tos izvēlējos. Maksimums - "es sapratu", bet es tiem neesmu pielicis ne mazumiņu no sevis. Pēc tam notiek dzīvošana kopā ar šo izpratni un attiecīgo lietu kārtību.
Varbūt praktiskāks piemērs. Ziemā uz ledus, kad esam uzzinājuši kā tas slīd, mēs pa ledu pārvietojamies jau ar šo pieredzi - gan uzmanoties (ka nenokrītam), gan izmantojot (bez piepūles slidinoties). Tomēr pirms mēs šo pieredzi piedzīvojam, mēdzam pa ledu pārvietoties tāpat kā pa neslīdošu segumu un ignorēt saprātīgus ieteikumus. Vai arī būt tik ļoti piesardzīgi, ka praktiski apstājamies. Īpaši labi šī problēma novērojama pie autobraucējiem ziemā (tomēr līdzība paliek līdzība un no tās nevajag mēģināt izdarīt atgriezeniskus secinājumus par Dievu)
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.11.06 11:33:34
pamatojums nav nepieciešams, vai ne?

Tieshi taa... putnam nevajag aerodinamikas vienaadojumu pamatojumu. Tam, kursh izgudroja riteni, nevajadzeeja fizikas pamatojumus... Peldeetaajam nahren nevajag zinaat hidronimaikas likumus

Ivo paeizi pateica, shis nav celjsh kuru tu vari izprast staavot malaa... vai nu ej un paarliecinies pats, jeb paliec staavot malaa un domaajot, ka visi celji ved uz romu Tik un taa, paliekot krustcelees un apshaubot ikviena garaamgaajeeja teikto, tu nekad nespeesi noskaidrot uz kurieni tad kursh celjsh ved un no kurienes naak... ibo tu pats tomeer staigaa pa citu celju... pa celju, kursh tieshaam ved uz nekurieni, ibo tas ir celjsh kuraa tu pats esi visu lietu meers, un tas ir graavis...
pich_
# Iesūtīts: 2010.11.06 12:09:41
Jošs Mulders
putnam nevajag aerodinamikas vienaadojumu pamatojumu. Tam, kursh izgudroja riteni, nevajadzeeja fizikas pamatojumus... Peldeetaajam nahren nevajag zinaat hidronimaikas likumus
es vismaz ceru, ka pats saprati uzrakstīto

shis nav celjsh kuru tu vari izprast staavot malaa
tad es pieņemu, ka tu esi izgājis cauri visām pārējām reliģijām, izpratis un sapratis, ka tās nav priekš tevis. tā pat tu esi bijis zaļā pūķa un heroīna upuris, jo to nevar objektīvi no malas vērtēt, vai ne?

pa celju, kursh tieshaam ved uz nekurieni
no tava subjektīvā skatu punkta- droši vien, jo tas neved uz mistisku mūžību, kuru tā pat neviens nav redzējis un piedzīvojis.
bet tomēr- mani tu nepazīsti, un nezini manus dzīves mērķus, ko vēlos sasniegt. tāpēc tu nedrīksti teikt, ka mans ceļš ved uz nekurieni
viesis [90.130.173.190]
# Iesūtīts: 2010.11.06 12:10:13
Jošs Mulders[/b/
Ivo pareizi pateica, shis nav celjsh kuru tu vari izprast staavot malaa...

..."narkomānija nav ceļš, kuru tu vari izprast stāvot malā"...(parodija)

Tu esi absolūts intelektuālais invalīds, jo redzi un saproti tikai savus argumentus - pret citiem esi absolūti tups.
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.11.06 12:33:20
1)ateists ar nelielu noslieci uz ezotēriku, dēļ mātes
2)kristības un iesvētības Torņakalna luterāņu draudzē
3)sekta " Prieka Vēsts"
4)transcendentālā meditācija
5)sahadža joga

Nu tā aptuveni esmu virzījies, kopš 1990.gada, kad atnācu mājās no dienesta Padomju Armijā, Lietuvā.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.11.06 21:50:57
viesis [90.130.173.190]
Lai es pa īstam saprastu dažādu atkarību kaitīgumu, man vispirms pašam jānodzeras un jānonarkojas.

Principā jā.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.11.07 10:53:48
ex-Kombulis [209.119.116.24]
Tad jau tev ir bezmaz lielākā pieredze no forumiešiem. Parasti cilvēks paņem to ticību, kas ir populāra viņa apkārtnē, atrod to par labu esam un jūt, ka tā ir vienīgā un pareizā.

Ramakrišna gāja vēl tālāk, viņš izmēģināja vairākas reliģijas, un beigās teica, ka visas tās ved uz to pašu mērķi. Viņš neteica, ka viena labāka par citu un ka pati labākā ir tā, pie kuras viņš pieturās patreiz.
Parastais cilvēks lielākoties paņem vienu reliģiju, konstatē, ka tā darbojas (vai ja nedarbojas, tas ņem citu reliģiju), un tad izsecina, ka visas pārējās reliģijas ir sliktākas vai pat kaitīgas. Ja vajag, var racionālus argumentus piemeklēt, tiesa, tie argumenti balstās konkrētās reliģijas Rakstos un līdz ar to citām reliģijām nav saistoši.
Galveno lomu atkal spēlē personiskais pārdzīvojums - tai brīdī, kad "konstatē, ka reliģija darbojas"

Ļoti maz ir tādu reliģiju / mācību, kas citas reliģijas uzskata par derīgām, vai vismaz kaut nedaudz ciena tās.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.08 17:05:09
melkk
Kristietība nav reliģija ( likumu, noteikumu, nosacījumu kopums) . Tās ir personīgas attiecības ar Kungu Jēzu Kristu caur ticību un Dieva Vārdu. Lai gan Kristus mācībā ir arī doktrīnas, tās nav noteicošās pēc kurām jāvadās ikdienas dzīvē sekojot Jēzum, tāpēc ka ikdienas vadībā tās ir dzīvas attiecības ar dzīvu Dievu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.11.08 17:07:52
Svētais
Krišnaīti arī saka, ka viņiem neesot reliģija, bet dziļi personiskas attiecības ar Dievu.

Bet visādās enciklopēdijās kristietība ir reliģija, tāpat arī Krišnas apziņa. Tikai par budismu nav skaidrības, vai tas ir vai nav reliģija.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.08 17:10:24
EzītisMiglā
Lai tur vai kā , bet mans Dievs runāja ar mani šodien un es ar Viņu. Es zinu, ka es nemaz nesāktu strīdēties ar kādu, kas man piedāvātu savas reliģiskās doktrīnas ( jebkuras ticības arī kristīgās) un es arī necenšos to darīt, jo esmu attiecībās ar Kungu, man to vienkārši nevajag.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.11.08 20:27:01
tad es pieņemu, ka tu esi izgājis cauri visām pārējām reliģijām, izpratis un sapratis, ka tās nav priekš tevis. tā pat tu esi bijis zaļā pūķa un heroīna upuris, jo to nevar objektīvi no malas vērtēt, vai ne?

Nepareizi... Pajautā banku darbiniekiem - profesionāļiem. Kā viņiem māca atpazīt viltotu naudu? Vai viņiem māca visus pasaulē iespējamos viltojumus, jeb tomēr iemāca kāda ir īstā nauda.

Tieši tāpat ar Kristietību. Pietiek iepazīt patiesību, lai atpazītu maldus... nevis jāapgūst un jāizstaigā visas mēslu bedres, lai saprastu, kurš ir tīra manta.

no tava subjektīvā skatu punkta- droši vien, jo tas neved uz mistisku mūžību, kuru tā pat neviens nav redzējis un piedzīvojis.

Objektīvi gan... taču atkal... pierādīt es tev to nevaru, tev par to nāksies pārliecināties vien pašam.

bet tomēr- mani tu nepazīsti, un nezini manus dzīves mērķus, ko vēlos sasniegt. tāpēc tu nedrīksti teikt, ka mans ceļš ved uz nekurieni

Atkal... kļūdies. Ja es redzu cilvēka domāšanas struktūru un redzu kāda tā ir, tad ir maz cerību ka citās sfērās tu domā kardināli savādāk. Protams, ja tu esi labs aktieris un šeit runā kādā šizofrēniska cita cilvēka izskatā, nevis izsaki savas domas, tad jā... esmu auzās. Es, protams, spriežu no tā ko tu raksti, pieņemot, ka tu pats, to ko raksti, ņem par pilnu un pats to par patiesu un īstu uzskati... spriežot pēc tā... es mierīgi varu pateikt uz kurieni ved tavs domāšanas modelis globālā mūžības kontextā... Jo virziens no tā jau nemainās, vai tu lido, rāpo, ej vai ripo...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.11.08 20:28:11
..."narkomānija nav ceļš, kuru tu vari izprast stāvot malā"...(parodija)

Un es arī neesmu pretendējis to izprast. Es to sev un saviem tuvajiem esmu definējis par BS, un īpaši arī necenšos ar narkomāniem par to strīdēties. Man pieitek pavērot kā savu dzīvi vada un beidz narkomāns un kā dziļi garīgs un ticīgs kristietis...

Tu esi absolūts intelektuālais invalīds, jo redzi un saproti tikai savus argumentus - pret citiem esi absolūti tups.

Prikols jau tas, ka, šķiet, tu esi vienīgais, kuru tas uztrauc
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.11.08 22:08:33
melkkNu bet tas taču ir pareizi, ka kristietim kristietība ir pareizākā reliģija...tāpat kā budistam viņa reliģija un vaišnavam viņa reliģija. Ja tā nebūtu, tad viens nebūtu kristiets, otrs budists un treš vaišnavs, bet visi būtu tādi puskoka lēcēji
armilo
# Labojis armilo: 2010.11.08 22:56:14
melkk
"Vai kaads vareetu paskaidrot, ka kristietiiba ir tieshi iistaa religjija? "

Ja būsi atradis labāku veidu, kā izdzēst savus grēkus, tad padod ziņu
ex-Kombulis [209.119.116.24]
# Iesūtīts: 2010.11.08 23:14:50
vispār jau Rīgas jogas guru " šiva" saka - ka karmu maina tikai - pudžas
Bet nu tas laikam te īsti nav izprotams, kaut gan domāju, ka advancētāki kristieši - to "šivu" labi pazīst un apmeklē, kaut pie viņa 30 min konsultācija maksā 40.-Ls
Atmodināt Jēzus Kristus Principu sevī - tas dzēš cilvēka grēkus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 32 , pavisam kopa bijuši: 35750