atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ko jums nozīmē hercogs Jēkabs?
indriķis (labs)
Iesūtīts: 2010.10.29 17:00:33
Kā zināms, Kurzemes un Zemgales hercogam Jēkabam ir 400.gadu jubileja.
Man hercogs Jēkabs nozīmē Dieva svaidītu valdnieku, un cieņa pret viņu, kontinuitāti ar iepriekšējiem Latvijas valstiskiem veidojumiem, (atceroties, ka Latvijai ir tik pat cik Indriķim.) Kādas ir jūsu domas par Jēkabu?
AutorsZiņas teksts
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.29 17:01:09
Kā zināms, Kurzemes un Zemgales hercogam Jēkabam ir 400.gadu jubileja.
Man hercogs Jēkabs nozīmē Dieva svaidītu valdnieku, un cieņa pret viņu, kontinuitāti ar iepriekšējiem Latvijas valstiskiem veidojumiem. Kādas ir jūsu domas par Jēkabu?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.10.29 17:29:39
Man nenozīmē pilnīgi neko, jo dzīvoju Piltenes apgabalā, kurš nebija Kurzemes hercogistes sastāvā un bija pilnīgi neatkarīgs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.10.29 21:11:41
"Hercoga darba istaba bija mitra, un vilnas tapetes gar sienâm bija sākušas pelēt un trūdēt, to putekļiem piepildot gaisu un iekļūstot Jēkaba plaušās. Ārsti noteica visdažādākās diagnozes un ārstēja pēc daždažādām receptēm. Bet hercoga stâvoklis kļuva ļaunāks, un beigās viņš sāka klepot asinis. Tagad radās aizdomas par viņa noburšanu, un galma kamariļa norādīja uz Vecmuižas domēna iecirkņa pārzini Magnusu Luftu (arī Luhtu), vienu no hercoga uzticīgākiem ierēdņiem, kurš ar savu nelokāmību un godīgo raksturu bija ieguvis daudzus ienaidniekus. To arestēja, pratināja, spīdzināja un Bauskā sadedzināja uz sārta. Tikai 1681. gada rudenī hercoga galma ārsts Harders uzgāja īsto slimības cēloni un lika pārvietot slimnieku uz saulainu un sausu istabu, bet bija jau par vēlu. 1682. gada Jaungada naktī hercogs mira." Tāds bija Dieva prāts. Acīmredzot Viņam, vismaz pagaidām, nerūp arī hercoga uzticīgākā ierēdņa Lufta goda un cieņas atjaunošana.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.10.30 00:04:59
Gnidrologs

Ar ko par vienu friču birģeri man tuvāks ir kāds latviski runājošais, ar kuru man nav kopīgas ne vērtības, ne idejas? Ar to, ka dzīvojam vienā teritorijā un lietojam vienu valūtu un gramatiku?
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.30 00:54:31
viņš varēja būt katolis, bet nebija!
Gnidrologs (nevar ielogoties) [90.130.163.243]
# Iesūtīts: 2010.10.30 01:25:42
Es nezinu, Merlin. Kāpēc jautā?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.31 19:13:46
Viens progresīvs onka
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.10.31 19:16:20
Valentīnis viņa vecfāterītis bij katolis,bet lauza svētsolijumus pirmkārt-aprecējās,otkārt atkrita pie herētiķime.
un k`a Kurzemes hercogu viņu, ja būtu konvertējies katoļos neviens nebūtru pieļavis
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.31 19:22:41
personīgi man neko tas nenozīmē. bija cilvēks un labi.
šonedēļ bija raidījums par hercogu Jēkabu un tur viena pētniece teica, ka daudzas lietas, ko viņam piedēvē ir patiesībā mīts un liels pārspīlējums. Bijis ar labu fišku, bet patiesībā darījis tikai to, kas viņam bija izdevīgi.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.10.31 21:05:26
Kaut esu no kurzemes, bet man tiešām neko nenozīmē...bij viens vācu kungs un pavēlnieks pār letiņiem
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.10.31 23:27:40
Vēsturē viss, kas nekalpojot pēcnācējiem, esot lieks un nevajadzīgs. Ar ko tad hercogs Jēkabs spēj šodien būt noderīgs? Kāda ir viņa "vēstruriskā vērtība"? Nu, iespējams, viņš spēj stiprināt latviešu paplucināto nacionālo pašapziņu - re, kādi braši zēni mēs savulaik esam bijuši: pat kolonizējuši Gambiju un Tobago! Protams, par to ka latviešu pulciņu Gambijā iezemieši ņēma un ar gardu muti apēda un Tobago savāca angļi var arī kautrīgi paklusēt. Kaut ko paliekošu jau hercogs Jēkabs ir atstājis. Piemērām, apdzīvotās vietas nosaukumam Slampe nav nekas kopējs ar slampu, bet šeit hercoga J. laikos ir bijusi iekārtota salpetra ražotne (viens no šaujampulvera komponentiem), kas tolaik arī tā ir saucies - slampe. Kaut kur citur būvēja kuģus, utt. Pateicoties hercoga ambīcijām, hercogistē sāka valdīt saimnieciska rosība. Laiks bija izgāzis durvis no eņģēm, ar viduslaiku miegainumu bija cauri, laikmets pieprasīja enerģiskus un rosīgus cilvēkus. Tomēr liekas, ka pēc hercoga J. noiešanas no skatuves, Kurzemei lemtais bija pagriezties uz otriem sāniem un gulēt tālāk. Žēl.
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.11.01 06:32:35
o, jaa, hercogs Jeekabs laikam labi peldeeja. Arii muuslaikos vinjs var uznjemt krietnu pulku peldeet gribeetaaju
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.01 09:15:20
Jāni Kalniņ , ej nu ej, vai tik Piltenes apgabals hercoga Jēkaba laikā jau nebija pazaudējis savu neatkarību?

Zobenbračka , ko var darīt, ja hercoga sencis izdomāja atteikties no herētiskajiem solījumiem.

Valentinis , raibs bija laiks- hercoga ģimenē vērojama liela konfesionālā dažādība.

Gnidrolog, man šis vācu tautības hercogs ir tuvāks par n-tajiem šīszemes nevāciem, ar kuriem man ir kopīga labi ja tikai valoda un arī tikai pa daļai, ņemot vērā lielo tatāru izcelsmes "mātes vārdu" daudzumu tajā.

Sicilia , nu ja, pētniekiem patīk mītus demitoloģizēt un izdomāt jaunus vietā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.11.01 13:20:56
indriķis (labs)

Nebija gan. Tādā nozīmē, ka pēc Livonijas ordeņa sabrukšanas Piltenes pēdējais bīskaps Magnuss šo apgabalu atdāvināja dāņiem, tā kā te faktiski labu laiku bija Dānija; vēlāk ziemeļu kara laikā to okupēja zviedri, no kurienes mēģināja uzbrukt hercogistei. Galējā konsekvence bija tā, ka hercogisti iekļāva Krievijas impērijas sastāvā 1795. gaedā, bet Piltenes apgabalu tikai 1818. gadā.

Taisnība tev tādā ziņā, ka neatkarība bija nosacīta; bet tomēr tikpat lielā pakāpē, kā hercogiste pati!
zobenbracka(Deus Vult!)
# Iesūtīts: 2010.11.01 13:37:31
indriķis (labs)nu nē vi`ņs solijumus nomainija pret herēziju.
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.11.01 13:40:11
indriķis (labs)
vispār ši sieviete (vēsturniece no viena institūta) teica, ka drīzāk bijis otrādi - viss skaistais par Jēkabu radies tikai 19 gs un daudzas slietas nebalstās uz arhīvu vai Jēkaba laika materiāliem bet ja sāk pētīt, tad citādāk lietas izskatās bet vienkāršam cilvēkam jau domāju vēsturiskās nianses ir vienaldzīgas un tie mīti, kas klejo apkārt izskatās nedaudz skaistāk kā bijis bet ej nu sazin... neviens no mums pieņemu pirms 400 gadiem nav dzīvojis un personīgi to redzējis
loki. [46.109.53.17]
# Iesūtīts: 2010.11.01 13:47:54
Sicilia p.s. tā ir daudzām lietām, tajā skaitā ar Bībelē rakstīto par Jēzu
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.11.01 13:55:39
loki. [46.109.53.17]
tēma liekas ir hercogs Jēkabs
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.11.02 09:36:14
Jānis Kalniņš, Kurzemes hercogiste kā Polijas vasaļvalsts, iespējams, bija neatkarīgāka par pašreizējo valstisko veidojumu - Latvijas Republiku.
Un vai dāņi Piltenes apgabalu nepārdeva poļiem?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 93 , pavisam kopa bijuši: 1621