atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Visuaugstākais
pich_
Iesūtīts: 2010.10.28 10:55:06
Nolēmu izveidot atsevišķu diskusiju par šo tēmu.

Tātad- kas ir tas visuaugstākais? Artūrs_ deva piemēru, ka tas ir Dieva tituls, bet šīs rindiņas pieprasa papildus paskaidrojumu:

"Kad tu redzi, kā apspiež nabagu un cik bēdīgā stāvoklī valstī ir tiesa un taisnība, tad neuztraucies par to, jo ir vēl viens augstāks par augsto, kas visu novēro. Bet viens, Visuaugstākais, ir nomodā pār viņiem visiem"

"Dievs stāv vareno sanāksmē"

"Jūs esat dievi un visi esat Visuaugstākā dēli"
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 10:55:18
hop
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.28 11:07:29
HOP

Kontextu luudzu visiem textiem

A to varam apspriest arii Rakstu hedonisko un ateistisko maaciibu, ibo pat rakstos var atrast vaardus "Dieva nav"
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 11:08:49
Jošs Mulders

kontekstu? es redzu, ka ir tāds Visuaugstākais, kuram ir 70 dēli, starp kuriem arī YHWH, kam iedalīta Israēla tauta.

kādu kontekstu redzi tu?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.10.28 11:10:13
pich_

Nu sorry, par to, kas tev reegojas citi jau nav atbildiigi... kaa lai mees tev paliidzam?

Es piedaavaaju - kontextu luudzu studijaa... ja vispaar zini kas tas taads ir... tad runaasim taalaak!

Jo Raksti ir ljoti ateistiska graamata, jo saka, ka Dieva nav Un ka laime ir tusinji un dzershana

Taa teikt... meegjinaasim pich_ maaciit to, kas bij skolaa pamatklasees jaaiemaaca, lasiit textu kontextaa... aceries skolaa pirmajaas klasiitees bij taadi uzdevumi lasiishanaa - izlasiit kaut ko, un atstaastiit tuvu textam

Pameegjinaasim... kaa pich_ ar to ir ticis galaa

Par ko ir textaa, no kura tu, piemeeram, pirmo textu izciteeji, saviem vaardiem pastaasti par ko runaa pilnais shii citaata texts, tam apkaart...?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 11:17:22
Jošs Mulders
nav
nepieciešams
pēc
katra
teikuma
smaidīt


tātad- izlasot pilno citāta tekstu, kā tev tapa skaidrs, ko nozīmē "jo ir vēl viens augstāks par augsto, kas visu novēro. Bet viens, Visuaugstākais, ir nomodā pār viņiem visiem".
es izlasīju un sapratu savādāk, nekā tu. nu tad paskaidro, kā tu to saprati.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.28 13:00:32
pich_

Vai tad ir tik gruuti tomeer pateikt, par ko ir texts... es nejautaaju ko noziimee shis konkreetais citaats, bet meegjinu noskaidrot vai tu maz saproti par ko texts, no kura citaatu izvilki, runaa.

Jo, kaameer tev shiis izpratnes nav, kaameer tu neesi speejiigs 3aas klases liimenii atstaastiit texta saturisko jeegu, tikmeer ir pamatotas aizdomas, ka nespeesi arii saprast jebkaadu paskaidrojumu!

Jo pagaidaam izskataas, ka tu kaa chukcha, ko redzu to dziedu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.10.28 13:20:11
devonas, reksis, mees visu laiku runaajam par pirmo citaatu, tas nav no psalmiem

Taapee es gribu noskaidrot vai pich_ kaa jauks ateisma drons reagjee uz keywordiem un iemaaciijies copy-paste no googles, jeb pats shos citaatus mekleejis, textu paarlasiijis, sapratis, ka texts vinjam shkjiet nesaprotams un citaats neskaidrs...

Taapat tu "shkjiet no spalmiem" - kuriem psalmiem, par ko psalms runaa, kaadaa kontextaa Krisus to lieto, ar kaadu meerkji etc...

Lasiit nebuut nenoziimee tikai burtinjus uz skajnjaam nomapot, bet lasiishana implicee arii texta saprashanu peec buutiibas... Ja shiis izpratnes nav, tad texts teiks dajebko ko tu gribi.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2010.10.28 14:06:06
pich_ Visaugstākais ir viens katra būtne savā realitātē sauc savadāk - visums - JHVH - KAS IR - Dievs - īstenība - daba - tie ir populārākie nosaukumi !

Jāņa 17:21 Lai visi ir viens , itin kā Tu, Tēvs, Manī un Es Tevī, lai arī viņi ir Mūsos, lai pasaule ticētu, ka Tu Mani esi sūtījis.

Šis viens sastāv no Tēva, Dēla un Svētā gara un visiem pārējiem, kuri ir komūnijā ar šo vienu - Marija, Pāvests, Kardināli, Priesteri, Laji - Svētie un eņģeļi utt.
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.28 14:51:46
Jošs Mulders

tu tikai mal vienu un to pašu, bet tā arī neko neesi atbildējis.
lasot Bībeli, uzdūros uz šo atslēgvārdu "Visuaugstākais", un izlēmu vēl iekš Bībeles pameklēt, kas par to ir teikts.
lieki piebilst, ka ir diezgan grūti saprast, kas ar to ir domāts, jo viedokļi dalās.

līdz šim esmu nonācis pie secinājuma, ka senajiem žīdiem politeisms ir bijusi diezgan zināma lieta, un Visuaugstais ir tāds kā dievu dievs. visi pārējie dievi, ieskaitot mūsu pašu Jahvi, kuru kristieši pielūdz, ir tikai šī Visuaugstākā dēli. man sanāk, ka Visuaugstākais ir tas, kas pēc Bībeles ir radījis zemi, un viņš, starp citu, teica saviem dēliem tādas frāzes, kā "cilvēks ir kļuvis kā kāds no mums".

kā savādāk tu izskaidro šīs iepriekš minētās rindiņas:
"Kad tu redzi, kā apspiež nabagu un cik bēdīgā stāvoklī valstī ir tiesa un taisnība, tad neuztraucies par to, jo ir vēl viens augstāks par augsto, kas visu novēro. Bet viens, Visuaugstākais, ir nomodā pār viņiem visiem"

"Dievs stāv vareno sanāksmē"

"Jūs esat dievi un visi esat Visuaugstākā dēli"


līdz šim tavas atbildes ir bijušas nevis atbildes, bet manas personības apspriešana. ja tev nav argumentu, ko iebilst šīs tēmas sakarā, tad nenopūli pirkstus.
nebūs pirmā reize, kad tu tikai novāvuļo, ka ateists ir tāds un šitāds, un beigās atzīsti, ka pašam nemaz nav, ko pateikt...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.10.28 14:56:38
pich_
Gan jau ka jāskatās orģinālā, kādos gadījumos kāds vārds lietots, un būs atkal ne tā viss pārtulkots.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 15:02:26
EzītisMiglā

es pētīju to, ko internetā var atrast ebreju valodā. katrā ziņā, vismaz man palika iespaids, ka Jahve un Visuaugstākais tiek uztvertas kā divas atsevišķas personas.

par daudzdievību- ebreju bībelē diezgan bieži parādās tieši "Elohim", kas apzīmē dievus daudzskaitlī
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.28 15:17:04
Gnidrologs

pieļauju, ka tu meklēji pēc "visaugstākais". bet pameklē pēc "visUaugstākais", turklāt meklē bez locījumiem, jeb "visuaugst" (atceries par "u" burtu- visu...)

tad arī izlec 2.Sam 22:14
Psalmi 18:14 utt
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 15:35:33
devonas reksis

no Bībeles var izsecināt, ka katrai tautai tiek piešķirts savs dievs- jūdiem tas ir YHWH. un ir tikai normāli, ka katra tauta savos rakstos uzsver, ka tieši viņu dievs ir pats labākais un stiprākais.

es nezinu, kā ir ar citu tautu rakstiem un to stāvokli, bet pieļauju, ka sidoniešiem būtu līdzīga bībele par aštarti, filistiešiem par Dagonu utt utjp
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.28 15:40:00
Klau, šī nav nopietna diskusija! Pičam aizrādījums par mēslošanu
pich_
# Labojis pich_: 2010.10.28 15:41:28
Aivars

jo? es taču Bībeli citēju
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.28 15:47:39
pich_
Paskaties pats uz visiem saviem komentāriem vēlreiz. Un vispār atzīsti, ka ne jau nu Tev interesē noskaidrot patiesību! Saproti, te ir bezjēdzīgi skaidrot, ko nozīmē konkrētā Rakstu vieta, ja Tev ka tik pamurgot par 70 samurajem, kas no Tavas nabas izlien
Nelaime tikai, ka tāpat kā Pīlēns, ja Tevi ignorē, tu pieraksti veselu lapu ar saviem monologiem, klaigādams, ka tie, kam esi apnicis, nespēj Tevi atspēkot. Bet šis tomēr ir LELB forums, čalīt, nevis nekristīgu murgotāju pulciņš
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 15:57:19
Aivars

es zinu iemeslu, kāpēc tev tādi komentāri nepatīk.
bet vai tu esi mēģinājis šajos jautājumos vispār iedziļināties? ja esi, un tev ir skaidra atbilde- vai tad ir tik grūti atbildēt?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:01:47
pich_
Tad, kad Tev tas patiesi interesēs, tad atnāksi, pajautāsi, un es tev atbildēšu. Bet kamēr jūs te gribat pa lēto izklaides, kur nu kristiešiem ap jums jādanco kā jums labpatīkas, tikmēr priecājieties, ka tie pieci pirksti tikai pigu veido
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:03:07
Aivars

nu labi, varam satikties arī privāti, ja reiz tev ir gatava atbilde. esi ar mieru?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.28 16:05:01
pich_
Jau teicu. Kad būs patiesa interese, gan jau arī saruna neizpaliks.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 90 , pavisam kopa bijuši: 33114