atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ticības līmeņi
pich_
Iesūtīts: 2010.10.07 09:10:48
kas tie tādi ir un kāpēc vajadzīgi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:10:21
Papucs

nu tad kā ir? tikko vēl teici, ka "Vienam pašam draud aiziešana bojā garīgā ziņā". tad laucinieks, kurš neapmeklē baznīcu var vai nevar būt ticībā stiprs?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.07 10:16:09
pich_
Vispirms es teicu - kamēr nav iemācījies staigāt!

Ja Tu runā par gados veciem ticīgiem lauciniekiem, tad staigāt viņi iemācījušies jau labi sen.
Ja Tu runā par jaunām ticīgām ģimenēm, tad stipra ticība tur varētu sanākt tikai pateicoties īpašai Dieva žēlastībai, citādi viņi noteikti meklēs iespēju reizi mēnesī vai retāk tomēr doties uz baznīcu, kamēr pietiekoši nepieaugs.


P.S. Protams, ka mācītāji un vilks kā baznīcas aktīviste, Tev nekad mūžā neteiks, ka vari neiet uz baznīcu! Tas taču maizes darbs.
Kāpēc, Tavuprāt, visā pasaulē cīnās pret pirātismu kino un muzīkas jomā?
Sicilia
# Labojis Sicilia: 2010.10.07 10:20:09
pich_
Vispār laukos arī ir baznīcas un notiek dievkalpojumi/ mises. draudzes aktivitātes Un Dievs vienmēr sakārto, ka kāds aizved uz baznīcu, ja nevar aizčāpot. (bet no manas pieredzes, nu tā brīzām negribas braukt. Jo es ar pāķīšos dzīvoju un te jau runa par slinkumu un negribēšanu, nevis nevarēšanu aiziet )
cits jautājums - a kāpēc viņš neapmeklē baznīcu? vai tas nav tas lepnums - ou es varu mājās Dievam ticēt? Nu un cik tad viņš bieži to laiku velta Dievam, piem. lūgšanas skaita?

(piemēru atcerējos. man te pazīstama kristiešu ģimene iestājās kopienā. paši uzskatīja, ka pietiekami jau nu tic Dievam. A tagad katru dienu ir obligātie lūgšanu laiku un.... viņi sap[rata, ka katru Dievu veltīt to laiku Dievam ir sasodīti grūti)
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.10.07 10:34:01
pich_
Iekš RKB vēl bez 10 Dieva baušļiem ir arī 5 baznīcas baušļi, kas tāpat jāievēro.
Lūgšanu grāmatā "Slavējiet Kungu" tie minēti šādi:
1. Tev būs svētdienās un svētku dienās cienīgi piedalīties svētajā Misē un atturēties no smagiem darbiem.
2. Tev būs Baznīcas noteiktajās dienās atturēties no gaļas ēdieniem un gavējamās dienās gavēt.
3. Tev būs vismaz vienu reizi gadā izsūdzēt savus grēkus.
4. Tev būs vismaz Lieldienu laikā pieņemt Vissvētāko Sakramentu.
5. Tev būs palīdzēt uzturēt Baznīcu un tās kalpus.

Par pirmo tēvs Andrejs savā katehismā raksta - "Nepietiek svēto Misi noklausīties pa radio vai noskatīties pa televīziju. Nepieciešams būt klāt svētajā Misē baznīcā."
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:38:48
Papucs

Vai šie 5 baznīcas baušļi ir jāievēro visiem "ticības līmeņiem"?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:42:25
A. V.
Manējam nē, ja to Tu gribēji dzirdēt
Visās baznīcās, arī RKB pietiek visāda sviesta, kur, tīri juridiski ņemot, ir pierādāmas iekšējas pretrunas.
danar
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:47:39
pich_
Negribu ierobezot garu,vilks jau atbildeja par draudzes kopibu.Bibele JD var palasit,ka kristiesi pulcejas kopa,lai lugtu,lai klausitos Dieva Vardu un lai sanemtu Vakaredienu.Tada nu ir kartiba.
Barosanas ir ta,ka tavai miesai vajadziga maize,ta garam..gariga maize-Dieva Vards,Vakarediens ari sadraudziba ar citiem kristiesiem.
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.07 10:48:26
Papucs
Paldies. Tieši to es gribēju dzirdēt. Nevaru iztēloties tik augstu garīgo līmeni, kad kādam būtu atļauts ignorēt šos 5 baušļus. Neviens Baznīcas svētais tos nav ignorējis.
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:02:07
Sicilia
tagad katru dienu ir obligātie lūgšanu laiku

izskatās, ka ejiet islāma pēdās
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:07:49
pich_
tagad katru dienu ir obligātie lūgšanu laiku

izskatās, ka ejiet islāma pēdās


Vai ēst brokastis, pusdienas un vakariņas ir obligāti? Tie, kas regulāri ēd iet musulmaņu pēdās?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:16:04
A. V.

vai katoļiem agrāk bija obligātie ikdienas lūgšanu laiki?
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:22:32
pich_

Jau psalmos rakstīts par to, ka Dievs slavējams dienām un naktīm, rītos un vakaros.
Baznīca jau diezgan sen pieņēmusi praksi noteiktos laikos ar psalmu dziedājumiem, lasījumiem un lūgšanām godināt Dievu.
Pastāv vairākas stundu lūgšanu kārtības, šeit atrodama viena no tām.
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:29:21
pich_
nē. vispār tā ir luterāņu kooiena. un manuprāt ir normāli, ja kopienā pieturas pie lūgšanām
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:29:29
A. V.

nu un vai tad tas netiek darīts? pat es to daru- ak, Dievs; Jēziņ; omg; paldies utt

man gan tas "obligāti" ne visai
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:33:45
pich_
man gan tas "obligāti" ne visai
tu atkal visu esi pārpratis. luterāņu baznīcā nevienam nav uzlikti "obligāti" lūgšanu laiki. Sicilias minētie cilvēki paši ir izvēlējušies iestāties kopienā, kura apņemas šos lūgšanu laikus praktizēt, tā ir viņu pašu brīva izvēle. Ja kādu šādi lūgšanu laiki apgrēcina, viņš nav spiests iestāties kopienā.
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:35:04
vilks
protams. Viņi tagad mācās sevi organizēt
Un izbrīns viņiem bijis, kad sapratuši, ka patiesībā viņiem vēl augt un augt ticībā un mīlestībā uz Dievu ko viņi arī VĒLAS darīt
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:36:02
vilks

no otras puses- arī neiesaistīšanās kopienā apgrēcina, jo nevar katru dienu veltīt Dievam, lai gan Viņš to pieprasa ļoti ļoti grib
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:37:54
pich_
nesapratu?
man gan šķiet, ka šai punktā diskusija kļuvusi bezjēdzīga, jo pašlaik tu tiecies risināt neesošu cilvēku neesošas problēmas.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:40:47
Regulāri lūgt jau var arī neiesaistoties kopienā. Protams, ka ir patīkami apzināties, ka reizē ar tevi lūdz vēl kāds bariņš.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.10.07 11:43:57
Vispār jau tēma bija par ticības līmeņiem. Manuprāt, ticības līmeni nosaka garīgā brīvība.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 9 , pavisam kopa bijuši: 33333