atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .
AutorsZiņas teksts
Krišjānis
# Iesūtīts: 2010.10.11 14:21:03
Gnidrologs
Tātad ticības patiesumu nosaka piedalīšanās formālos rituālos un naudas ``ziedošana`` klēram?
Nē, ticības patiesumu nosaka paklausība Kristum. Kristus ir dibinājis draudzi. Tās noniecināšana ir nepaklausība, kas nenorāda uz ticības patiesumu.

Metriņš
Skaidrība un vienprātība izpratnes lietās par saimniecisko pusi nav pat baznīcas vadībai, takā neklūpi virsū avij, kura ir nomaldījusies.
Es nekur neklupu, tikai konstatēju. Bet arī nomaldījusies avs zina savas ģimenes budžetu un kā tas veidojas. Un kad jāmaksā rēķini, nesaka - Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk elektrība, ūdens, siltums u.t.t
Metriņš
# Labojis Metriņš: 2010.10.11 14:30:05
Krišjānis Un kad jāmaksā rēķini, nesaka - Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk elektrība, ūdens, siltums u.t.t
Vai nu tā ir, ka nekur neklūpi...
Nu re Krišjānis Tu jau pats raksti, ka par pašsaprotamām lietām nav jākladzina, bet tās ir vienkārši jādara. Es tik mēģunu Tev uzrakstīt, ka ja man kaut kam pietrūkst es nemeklēju vainu citos, bet skatos, ko es varētu darīt lai lietas mainītos, vai kur esmu kļūdījies, ka lietas vairs nevirzās iepriekšējā virzienā. Mani pārsteidz fakts, ka Tev kurš ir teoloģiski skolots nav skaidrības, ka jo mazāk Tu runāsi par finansiālo trūkumu un par atkarību no finansēm, jo vairāk būs. Kaut vai izlasi, kā par ziedošanu runā J.Rubenis un painteresējies draudzēs, kur nečīkst. Protams, varbūt man ir izkropļots skatījums, bet tāds man tas ir.
Krišjānis
# Labojis Krišjānis: 2010.10.11 15:36:01
Metriņš
Klūpu es regulāri. Ar vārdiem Es nekur neklupu, tikai konstatēju. bija domāts, ka krāgā es nevienam neklūpu. Ja pārprati, sanāk, ka paklupu arī izsakoties.

Ne finansiālo trūkumu gribēju uzsvērt, bet to, ka ļaudīm, kas ir draudzē pašiem jāsaprot, ko un cik daudz vajag. Ja nezina, tad draudzes priekšniekam var pajautāt. (piemēram - cik viens dievkalpojums izmaksā un cik savāc kolektē).

Nekad neesmu uzspiedis vai uzsvēris ziedošanu ne kristāmajiem, nedz laulājamajiem, ne regulārajiem nācējiem. Ja jautā, saku ko līdzīgu tam, kas LELB lapā pie kazuālijām rakstīts.

Bet par tēmas aizsācēju - kārtība ir kārtība. Ja draudzes locekļa nodoklis nebija maksāts, viņa varēja atvainoties, ka nav izpildījusi savas saistības un nomaksāt tos 5Ls, nevis baigi cepties.

Tā jau cilvēki dara, ka par kristībām iemet latu, bet pa ceļam uz mājām veikalā atstāj 50, lai ir lustīgas kristību svinības .

P.S. Tavs skatījums man šķiet pavisam jēdzīgs.
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.11 16:00:17
Krišjānis atvaino, es pārpratu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.10.14 09:48:22
Diskusiju nelasīju, bet pateikšu savu viedokli - manuprāt iekasēt naudu par kristībām ir bezdievīga rīcība.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 68 , pavisam kopa bijuši: 34295