atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par kristību maksu baznīcā
Treeshadow
Iesūtīts: 2010.10.05 10:31:27
Sveicināti! Man ir viens sasāpējis jautājums... Vēlos kristīt savu bērnu luterāņu baznīcā, kur esmu es pati kristīta un svētīta, arī vīrs, esmu draudzē... viss tā kā būtu kārtībā. Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam... Mācītājs mums prasa konkrētu samaksu par kristībām un papildus vismaz par ieprieksējo gadu samaksāt draudzes gada maksu, citādi nevarēšot kristīt manu bērnu... Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. Es vēl saprotu un biju rēķinājusies ar to kristību maksu, bet tagad man vēl pasaka, ka vismaz par iepriekšējo gadu jāmaksā draudzes gada maksa, kas nemaz arī nav tik maza summa... Vai tas ir normāli, ka man obligāti ir jāmaksā, jo citādi nevarēs nokristīt bērnu? Cik zinu, tad ļoti daudzās baznīcās viss ir uz ziedojuma pamata... Ko man tagad darīt? Vai tas ir taisnīgi no baznīcas puses?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
liqud [46.109.48.15]
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:46:38
Treeshadow Diemžēl neesmu aktīva baznīcas apmeklētāja, bet no tā jau nemainās mana ticība Dievam...
Man tas liekas pavisam absurds, ka caur naudu man ir jānopērk ticība un tiek uzspiesta šī maksa. pilnīgi pareizi - ticību jau nevar nopirkt. bet, ja ir vēlme pirkt kkādu rituālu, ko izpilda konkrētā konfesija, tad ir jārēķinās ar attiecīgām izmaksām.
atbilde [46.109.54.175]
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:47:33
Bet ticība gan no baznīcas neapmeklēšanas mainās - īstenībā tā zūd. Un kāpēc vispār gribat bērnam dot lietas, kuras paši nicināt?
pich_
# Iesūtīts: 2010.10.05 11:54:19
Aivars

kāpēc?
birkenbaums
# Labojis birkenbaums: 2010.10.05 11:55:34
šogad par katru savas draudzes locekli katra draudze kopējām baznīcas vajadzībā skaita prom uz Virsvaldi 5.5 lvl...

Treeshadowgada maksa ir jāmaksā... ja neesi maksājusi paskaiti par cik gadiem un nomaksā... ja neej uz baznīcu, es Tava mācītāja vietā piedāvātu nākt vēlreiz uz iesvētes mācībām...neesi k-ko sapratusi... par kristībām gan nevajadzētu nevienai draudzei neko prasīt... tepat http://www.lelb.lv/lv/?ct=kristibas ir rakstīts, ka tas ir brīvprātīgs ziedojums.
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.05 12:34:22
Treeshadow

Vai drīkst Jums lūdzu uzdot divus jautājumus?
1. kapēc Jūs vēlaties kristīt savu bērmu?
2. Ko Jums pašai nozīmē sava kristība?

kristībā Dievs nomazgā bērna iedzimto grēku, un dāvā viņam mūžīgo dzīvību - PAR VELTI. Šī dāvana maksā tādu naudu, kādas nav nevienam cilvēkam uz pasaules - Dieva Dēla dzīvību.Tāpēc arī tā ir dāvana. No jums tiek prasīta smieklīgi maza summa baznīcas uzturēšanas atbalstam. Dzīvojam taču materiālā pasaulē.

Ja tiešām nav naudas, tad tas nedrīkst būt par šķērsli kristības saņemšanai. Aprunājieties vēlreiz ar savu mācītāju, parādiet viņam izziņu par bezdarbnieka un trūcīgas personas statusu, un viņš Jums noteikti neatteiks.

Ja kādu nezināmu iemeslu dēļ, Jūsu bērna kristības tiek aizkavētas naudas dēļ, tad lūdzu uzrakstiet man uz privāto epastu (to var izdarīt uzspiežot uz manas bildes) savu konta numuru, un es Jums aizsūtīšu nepieciešamo summu. priecājos kopā ar Jums, ka esat nolēmusi nest Dieva priekšā savu bērniņu! Lai Dievs Jūs svētī!
Treeshadow
# Iesūtīts: 2010.10.05 12:34:25
Diemžēl maksa nebija 5 lati par gadu, bet gan 12 lati. Par pieciem latiem tiešām nesūkstētos. Ja man jāmaksā 20 ls par kristībām, 12 ls katram (man un vīram) vismaz par iepriekšējo gadu draudzes maksām, tad varat parēķināt cik kopā no manis prasa. Es tiešām dotajā brīdī nevaru atļauties tik lielu summu samaksāt... Un tas nozīmē, ka man un manam bērnam ir liegta ticība Dievam... tā es to uzskatu...
Un neuzskatu, ka neiešana uz baznīcu katru svētdienu uz dievkalpojumu un visiem citiem draudzes rīkotiem pasākumiem ir kā zīmogs tam, ka esmu neticīga... Piedodiet, Dievs ir ar mums visiem un viņu lūgt un būt ar viņu savās domās, dvēselē varu jebkurā vietā, arī mājās...
Un ja kāds domā, ka tā ir tikai model lieta, tad smagi kļūdās....
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.10.05 12:53:15
Treeshadow
laikam jau jūsu draudze tādu gada maksu ir nolikusi - tajā ietilpst atbalsts gan pašas draudzes, gan baznīcas kopējam darbam.
ka jums neprasa nomaksāt vairāku iepriekšējo gadu gadu parādu, ir manuprāt jau pretimnākšana no draudzes puses.

pieņemu, ka tajā 20 Ls ziedojumā ietilpst gan baznīcas dekorējums, ziedi, sveces, kristību apliecība, kas arī ir jāpērk, gan apkures, apgaismes, gan tīrīšanas izmaksas.

domāju, ja jūsu fin.situācija to nepieļauj samaksāt vienā reizē, draudze būtu gatava pagaidīt jūsu parādu - JA jūs to tā nejauši neaizmirsīsiet.
godwit
# Iesūtīts: 2010.10.05 12:58:55
Pirtniece
"pieņemu, ka tajā 20 Ls ziedojumā ietilpst gan baznīcas dekorējums, ziedi, sveces, kristību apliecība, kas arī ir jāpērk, gan apkures, apgaismes, gan tīrīšanas izmaksas."

interesanti, ka sarakstā nav minēts pats darba veicējs. mācītājam par darbu nav jāmaksā. Viņš ir kā enģelis, uz darbu atlido ar spārniem, neēd neguļ, dzīvo uz mākoņa.
vilks
# Labojis vilks: 2010.10.05 13:04:33
Treeshadow
Nu jā, sarežģīts jautājums.
Ja ir vēlēšanās iedziļināties, tad tām draudzes prasībām ir racionāls pamats (skat. piemēram, Pirtnieces un godwit teikto), tikai pieņemu, ka brīdī, kad kaut kas sāp, nav ne mazākās vēlēšanās tajā iedziļināties.

Galvenā problēma no draudzes puses skatoties ir - ja visi draudzes locekļi vēlētos draudzi apmeklēt (un ziedot naudu draudzes uzturēšanai) dažas reizes mūžā (lai nokristītos, iesvētītos, kristītu bērnus un izvadīt mirušos), tad principā draudzi varētu slēgt ciet un jums nemaz nebūtu savas draudzes, kur aiziet. Tāpēc nav brīnums, ka ir noteikti kādi ziedojumu apjomi, kas ir lielāki nekā varbūt uzreiz racionāli šķiet pamatoti.

No otras puses - var, protams, saprast arī Jūs, ka vēlaties bērnam dot vērtīgāko, kas pasaulē iespējams - kristību, bet šai gadījumā izskatās, ka nevar to finansiāli atļauties.
Vispār jau vajadzētu parunāties ar mācītāju vēlreiz - proti, gan par ticības jautājumiem (kāpēc vēlaties kristīt bērnu), gan par finansiālajiem - ka nav naudas un ka tas nav labs iemesls, lai bērns nesaņemtu kristību. Ja vienīgā problēma arī pēc otras tādas sarunas izrādās nauda, varbūt ir vērts atrast citu draudzi.

Tomēr ir vērts arī pašiem sev noformulēt - kāpēc bērnam vēlaties kristību, ko kristība un ticība Dievam nozīmē Jums pašai un vai, nepiedaloties nekādā veidā draudzes kopībā, Jūs savam bērnam un sev nenozogat to, ko kristība Jums ir devusi.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.10.05 13:24:38
Manu prāt runāt pie Kristībām par naudu jebkādā formā ir kristības pilnīga noniecināšana.

Vai Kristība ir pakalpojums? Un ja tā, tad kam pakalpo to izpildīdot?
vilks
# Iesūtīts: 2010.10.05 13:26:25
Ķepa
piekrītu, ka tā nav īstā vieta.

tomēr pilnīgi noteikti ir īstā vieta runāt par to, ko nozīmē dalība draudzē, ko nozīmē pati kristība un vai vecāki to ir sapratuši.
Mēs jau galu galā nezinām, par ko bija pārējā saruna, diskusijas autore jau atstāsta tikai mazu fragmentiņu.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.10.05 13:29:52
vilks ja runa ir par luterāņu baznīcu, tad tas mazais ķipars, kad paaugsies, gan sapratīs vai nesapratīs, ko nozīmē dalība draudzē, ko nozīmē pati kristība. Vecāki atbildēs paši. Bet tas bērns, kad paaugsies. Tāpēc neviens santīms nedrīkst būt par šķērsli Kristībai. Un par to vai varēja vai nevarēja iedot vecāki atbildēs citur. Baznīcas mērķis nav izspiest ziedojumu!
Skatīt: http://www.lelb.lv/lv/?ct=kristibas
vilks
# Labojis vilks: 2010.10.05 13:37:32
Ķepa
Baznīcas mērķis nav izspiest ziedojumu!
absolūti ne, domāju, ka arī minētās draudzes mācītājam nebija tāds mērķis. Man gribētos domāt, ka ir noticis pārpratums.

tas mazais ķipars, kad paaugsies, gan sapratīs vai nesapratīs, ko nozīmē dalība draudzē, ko nozīmē pati kristība.
luteriskā baznīca vispār māca citādāk - proti, ka vecāki un krustvecāki, kas nes kristīt bērnu, ir atbildīgi par viņa kristīgo audzināšanu. ja vecāki negrasās to nodrošināt, tad sanāk, ka viņi pie altāra melo (jo kristībās viņiem par to tiek konkrēti jautāts), un melot pie altāra.. arī nosaka sava veida atbildību.

starp citu, tas, ko uzrakstīju, minēts Tevis dotās saites pirmajā rindkopā.
faktiskā situācija ir tāda, ka vecāki nav vairs tās draudzes locekļi, kurā viņi ir tikuši kristīti/iesvētīti, līdz ar to arī ir visas problēmas.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.10.05 13:54:43
vilks vecāki un krustvecāki, kas nes kristīt bērnu, ir atbildīgi par viņa kristīgo audzināšanu.
Tas ir tikpat deklaratīvi, kā - jebkurš Latvijas pilsonis ir atbildīgs par Latvijas nākotni.
Neatkarīgi no tā vai vecāki audzinās, kas ir ļoti pareizi un tā kā rakstīts, vai neaudzinās, melos pie altāra un to zinās tikai viņi paši, pienāks laiks, kad bērns izdarīs savu izvēli, jo tā viņam ir jāizdara neatkarīgi no tā vai viņš būs pareizi vai nepareizi audzināts. Bet ja kristība nebūs notikusi kaut kāda iemesla dēļ, šajā gadījumā finansiāla, cilvēks ... kas notiks ar šo cilvēku? mmm?
liqud [46.109.48.15]
# Iesūtīts: 2010.10.05 13:58:42
Ķepa domāju, ka ir liela atšķirība, vai ir runa par konkrētu cilvēku (savu bērnu) vai valsti.
Sicilia
# Iesūtīts: 2010.10.05 13:59:59
Ķepa
Nu cilvēks izvēlēsies vai nezivēlēsies ticēt Dievam vienalga
Ak Dievs ir tūkstošiem, kas Dievu pieņem pusaudžu gados vai jaunībā, jo to vēlas. un vecākiem tur nav nozīme.
es neticu, ka bērni, kas bērnībā kristīti, bet vecāki viņus nav kristīgi audzinājuši un veduši uz banzīcu, pēkšņi kļūs par kristiešiem. Viņiem ir tāda pati iespējamība iemīlēt Jēzu, ka nekristītajiem
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.05 14:07:42
ķepa Manu prāt runāt pie Kristībām par naudu jebkādā formā ir kristības pilnīga noniecināšana.,
Agrāk bija vienkāršāk - cilvēki paši saprata, ka par kazuāliju ( mācītāja amatdarbu ) veikšanu ir jāziedo, bet tagad aizvien vairāk jāpārliecinās, ka arī pie kristībām būtu vietā runāt par šādu ziedojumu. Dažs cilvēks par visu gatavs maksāt un tik cik prasa, bet baznīca, liekas, ir tik mazvērtīga šāda cilvēka acīs...
Konkrētajā gadījumā tas pat ir ļoti samērīgs.
Ir dzirdēts arī par nesamērīgākām prasībām. Un tiešām, nevienam nabadzīgam, kas patiesi nevar ziedot, kristība tamdēļ nav atteikta.
Un daudz kas ir atkarīgs no tā vai kristāmā vecāki ir dedzīgi baznīcēni, ar kuriem parasti šādus jautājumus neapspriež, vai arī tā pat vien - baznīcā reizi gadā un nu bērnu vajag pakristīt.
Un nav treknie gadi ar labām algām, kad, dzirdēts, pat ziedojumus bērēs esot atraidījuši.
Un daudzi sāk ideālistiski - neko un ne par ko, bet vajadzība spiež runāt par ziedojumiem.
Un ziedojums nav tikai - "iemet urniņā cik gribi", bet arī - tik un tik.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.10.05 14:11:35
liqud [46.109.48.15] domā ka vienā no gadījumiem var droši melot?
Sicilia Es Kristības spēku tomēr vairāk sliecos ielikt Kristus Rokās. Un ja vecāki māca tad tas ir vēl jo vairāk labi.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.10.05 14:13:23
Piedodiet, ka iejaucos nebūdams luterānis.
Lasot Treeshadow lietas izklāstu ir skaidri redzams, ka viņa ir kā Čaks Noriss - visiem sadot var, bet šmuci pēc kautiņa lai tīra citi(piedodiet par skarbumu)
Kā, Jūs cienītā, domājat? Kāpēc vispār pastāv draudze kurā jūs gribat kristīt bērnu. Tāpēc, ka kāds to UZTURĒJA. Ziedoja naudiņu, lai būtu viss saremontēts, lai būtu silti, lai mācītājs būtu, misijas darbs, sadraudzība, mauriņš nopļauts, valsts nodokļi nomaksāti. A kas to maksā? Tie, kuri apmeklē baznīcu un ziedo.
Kā jūsu prasība izskatās šādā gaismā? Vienkārši - jūs maksājat, bet es kaifošu.
Manā draudzē kristības ir par velti, taču jaunais kristietis kļūst par draudzes locekli un es PAMATOTI sagaidu, ka viņš ņems dalību draudzes finansiālajā dzīvē.
Treeshadow
# Iesūtīts: 2010.10.05 15:43:19
Paldies par Jūsu komentāriem, izteiktiem viedokļiem...
Man vienkārši likās diezgan neētiski un uzspiesti visas tās maksas, jo zinu ļoti daudzas baznīcas, kur viss notiek uz ziedojuma pamata un tik cik cilvēks var atļauties dot...
Laikam esmu pārāk naiva un cerēju, ka baznīca, ticība ir kaut kas svēts nevis pārvērsts viss par biznesu kā jau viss mūsdienās... katrā ziņā skumīgi...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 33190