atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Klusuma meditācija un dēmoni
Merlins
Iesūtīts: 2010.05.28 19:20:50
Palaikam ir dzirdētas bažas, ka meditēšana rada briesmas nonākt dēmonu varā. Lasīju par to interesantu spriedumu pie Tomasa Kītinga:
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 29 . 30 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.09 15:20:43
Aivars
Jā, ja būtu kāds apspriežamā viedokļa aizstāvis, tad raidījums tiešām atbilstu savam nosaukumam "Aktuāla diskusija". Bet tagad plus, ņemot vēra totālo demagoģijas devu, tas diemžēl atgādina parastu šūmēšanos "viss ir slikti".

Aleksandrs tiešām uzdod vērā ņemamus jautājumus, bet nevajag censties atbildēt citu vietā. Kā arī, ja otrai pusei pārmet manipulatīvismu, tad nav par ļaunu tā pat vērtēt arī savu uzstāšanos. Un klasiskā liberālisma piesaukšana, pat smieklīgi. Vai tik pats neiekrīt zem liberālisma, kaut klusējot piedaloties epizodē par Debesu valstības vietu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.09 15:23:33
Mārtiņš
piekrītu
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.01.09 15:46:19
Mārtiņš
Nevainīgā Dieva vārda apcere, meditācija.... Cik Tu no savas puses to redzi, vai viss šis meditācijas kustības/ skolas virziens nav kļuvis arī kā kaut kāds protests?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.09 17:32:05
Raimonds
Protests pret ko? Nesaprotu jautājumu.
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.01.09 18:25:07
Mārtiņš
Piemēram, pret mainstrīmu, vecajām konvencijām, pasīvu malāstāvēšanu...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.01.09 22:37:13
Raimonds
Kāds protests ir pamatā šim jautājumam?
Šādu jautājumu iztirzāšana izklausās kā apstiprinātas diagnozes apspriešana.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2012.01.09 23:29:07
Mārtiņš
Nedaudz sasmīdināji! Neiet runas par diagnozēm.
Bet tieši otrādi, teoloģija ir liels spēks, kas spēj cilvēkus pacelt, vienot, iedvesmot. Acīmredzams, ka šobrīd kristīgā meditācija piedzīvo renesansi. Lūk, šādi mēs varam uz to paskatīties, par spīti tam, ka kādos teoloģiskos jautājumos ir atšķirības. Nav jau realitāte tāda, ka ir tikai mana patiesība - pareizā, veselā, bet citu - nepareizā, ar diagnozi.
dafne
# Labojis dafne: 2012.01.10 10:03:17
Memekija
Manuprat sie jaukie kungi ļoti labi pazīst..to par ko vini spriež..vismaz viens no viniem noteikt

Ja noklausas lidz galam..tad Aleksandrs sķiet labi pateica..par macibu..par to,kadam jabut ir macitajam..ar skaidru nostaju macibas jautajumos.
Manuprat ,Rubenis spelejas ar uguni.Ta vieta lai noraditu cilvekiem patieso celju pie Dieva..tiek mests pamatigs līkums..vai pat nost no ceļa.Tas mani dara uzmanigu.
Ja,nu varbut diskusija butu savadaka ja butu klat pats Rubenis,bet vai tiesam nemitīgi vinš tiek pārprasts?Vai tas ko cilveks raksta..neliecina par vinu pasu pietiekami?
Un ja kads no macītajiem iedziļinas citās religijas,tad tas ir tikai apsveicami,jo vins saprot un zin no ka vinam savas avis jasarga...un par ko jabridina.Bet kas cits ir aizrausanas ar citam religijam,pasludinot to ka vel vienu ceļu pie Dieva.
bitukas
# Iesūtīts: 2012.01.10 10:45:53
dafne
Es esamu sapratis, ka lielas jeegas diskusijai nav. Nopietni runaat ar cvilveekiem, kuru argumenti - rakstaamgalda teologs, balkjis acii, sektants, utt..., nevar. Galvenais, ka vinji pashi nepaarzin, to kas rakstiits un teikts vinju graamatelees(ko pieraada reakcija uz manu joku par pozas agaismiibu). Selektiiva lasiishana noved pie selektivas domaashanas. To var noveerot ari situaacijaas kad cilveeks izdara kljuudainu atklaajumu(sev ljoti svariigu). Kljuudu, pat aciimredzamu vinjs nevar ieraudziit, jo ir paarlaimiigs, ka ir "atrisinaajis" probleemu.
bitukas
# Iesūtīts: 2012.01.10 10:58:16
Un neliela niansae. Rubenja kungs televiiziijaa reklameeja graamateli; ko sarakstiijis Vilbers. Nafig pirkt, aizejiet liidz graamatniicai un izlasiet, piemeeram 283, 284 lpp. Man buutu dzilji pie vienas vietas, ko reklamee luteraanju maaciitajs, ja vien vinjs nebuutu ar lielu ietekmi sabiedriibaa. Es saprotu, ka cilveekiem tacju vairaak patik dzirdeet - meditee, kaap pa limenjiem augshaa, nekaa ATGRIZJIETIES NO GREEKIEM UN NESIET PIENAACIIGUS ATGRIZSHANAAS AUGLJUS.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:19:17
bitukas
mjā, nu tas Vilbera garadarbs ir patiesi ķīselīgs. Bet vai īsas lūgšanas skaitīšana ir jānopretstata aicinājumam atgriezties no grēkiem? Nedaudz tādu `sātana advokātu` patēlojot, varu iedomāties argumentu, ka lūk, šie kristīgās meditācijas cilvēki runā par vienu lūgšanu veidu, kas īpaši satrauktām sirdīm labāk palīdz atgriezties no kašķēšanās ar līdzcilvēkiem un grūtsirdības un vēl kaut kādiem grēkiem, un nest miera augli, kamēr skandēšana: "dusmās neapgrēkojaties, nezūdaties, turiet mieru ar visiem` ir gan labi padomi, kam viņi iekšēji piekrīt, bet nezin kā piepildīt, līdz ar ko tikai vēl vairāk ieslīgst šajos grēcīgajos stāvokļos. Bet re, te ir kādi meditācijas guru, kas dod vismaz praktisku padomu - pusstundu pasēdi un paskaiti `maranata` un nedomā par neko citu. (nu līdzīgi, kā mēlēs runātāji piedāvā savu `izlādi`) Uzticies! Ir taču Dievs pasaulē, ne tev vienam ar visu tajā galā jātiek un viss jāizdara un jāatrisina.
vilks
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:27:21
Es domāju, ka kristīgā meditācija ir viens no mēģinājumiem atbildēt uz cilvēku vajadzību saprast un praktizēt savu ticības dzīvi arī 10 un vairāk gadus pēc ieticēšanas un atgriešanās. Tas ir mēģinājums pateikt cilvēkiem "ko darīt tālāk", kad ir pārgājusi pirmā jūsma, kad jaunā pasaule (kristīgā ticība) ir puslīdz apgūta un saprasta, kad cilvēks ir atradis atbildes uz sākuma jautājumiem. Tad, kad teksts ATGRIZJIETIES NO GREEKIEM UN NESIET PIENAACIIGUS ATGRIZSHANAAS AUGLJUS prasa plašāku izvērsumu.

Meditācija ir viena no atbildēm mēģinājumiem atgriešanās augļus audzēt savā iekšējā ticības dzīvē. Problēma ir, ka citu atbilžu ir ļoti maz vai nemaz - domāju, ka tas arī ir viens no iemesliem meditācijas popularitātei.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2012.01.10 11:37:25
manupraat kaareiz ar sho jautaajumu labi nodarbojas Jeekaba veestule... es personiigi tieshi taa to lasu, ka taa ir texts par to "Ko dariit taalaak."

Es gluzhi neesmu vakar atgriezies, un man tieshaam bij juusmas periods, kad mekleejos pa jautaajumiem etc. Bet kad tie ir atrisinaati, tad atklaajas kas... atklaajas ka tu joprojaam esi shai pasaulee, joprojaam jaamaxaa nodoklji, jaaudzina beerni, jaamiil sieva, jaastraada un autinjam riepas jaamaina... ko dariit...

Mans ieteikums - dziivo... maxaa nodokljus, audzini beernus, miili sievu, straadaa un maini autinjam riepas... Jaa autinja riepas nav nekas "gariigs" peec muusdienu izpratnes par to kas ir gariigs, bet Mulders uzskata... ka shitie te muusdienu "gariiguma mekleetaaji" kas dziivo ar paarlieciibu, ka dziive ir kaa mieriiga upe... nehrena no gariiguma nesaprot... ibo vinji nespeej apvienot gariigu apceri ar riepu mainju, ko Mulders ir pamaniijies iemaaciities un manupraat Paavils runaa jeedziigi sakot, ka jaabuut luugshanaa 24x7, tikai daudzkaart cilveeki to paarprot, iedomaajoties, ka Paavils no mums prasa 24x7 levitaaciju uz balkona seshrokaina zila teevocha pavadiibaa kam galva kaa zilonim... Bet Mulders ir sapratis, ka par riepu mainja ir iisteni gariigs pasaakums... bet tur vajag sho to saprast no taa, ko tie chalji rakstos ir rakstiijushi...

Dziive nebeidzas peec argrieshanaas... peec Atgrieshanaas taa tikai saakaas, un esmu paarliecinaats, ka zudushais deels naakamajaa riitaa, ciitiigi ceelaas un rausaas uz lauku kapleet bietes... nevis kaa daudzi iedomaajas, ka shams pierijies trekno barasheku aizgaaja mediteet zem viigjes koka, ko pac ar vaardiem vien iestaadiijis tuveejaa diikjii...

vot taadas manas paardomas par meditaaciju


Bet varbuut es vienkaarshi neesmu shiis meditaacijas meerkjauditorija, ibo katru dienu es savas 30 minas dabonu mediteet no maajaam liidz darbam un atpakalj autinjaa uz relatiivi mieriiga celja.
bitukas
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:44:17
Jošs Mulders
Āmen!
rainars
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:47:14
Mani uzrunāja Jošs Mulders pārdomas par meditāciju. Paldies tev, tā arī ir sava veida meditācija darot visas šīs lietas paliekot mīlestībā arī tad kad ir satraukumi un kādas neizdošanās.
Tas viss ir o.k. un ja mēs tā cenšamies darīt tad arī varam labāk izprast cilvēkus kuriem dzīvē nav tā paveicies un sirsniņa nocietinājusies, Tas ka mēs esam apauguši ar sapratni un zināšanām par Dievu nozīmē arī iecietību pret tiem kas vēl tajā nav.
Pārdomājot mūsu kristīgo pieredzi un saprašanu ar sirdsprātu tak ar ir meditācija , kad necenšamies domāt kā gribas miesai , bet atdzimušam garam sirdī.
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:47:44
bitukas
Savā būtībā kristīgās meditācijas ideja, pareizi saprasta, jau nav slikta. Kā ap.Pāvils rakstīja, "tiecieties pēc garīgām dāvanām." (1.Kor.14:1) Un Kungs Jēzus, "dzenieties paprieš pēc Dieva valstības..." (Mt.6:33).
Nav jau nemaz tik daudz arī starp kristiešiem, kas par to domātu un tam veltītu laiku. Noteikti tam ir arī savi iemesli, kāpēc šobrīd meditācija daudziem cilvēkiem šķiet tuvāka un sasniedzamāka, nekā cits ko viņi redz un sadzird kopumā no Baznīcas. No vienas puses šī meditācija var nozīmēt arī, kā nevardarbīgu attieksmi pret sabiedrībā notiekošo, tāpat piešķirot tam jēgu, kas šobrīd nav maz, un vienlaikus arī nepaliekot malā stāvētājos. Jo ideja par mierīgu līdzāspastāvēšanu, sadzīvošanu, aicinot sabiedrību uz mieru, izlīgumu, vai arī aizstāvot "nežēlastībā kritušos", citādi domājošos, nav jau nemaz tik daudz mums garīgo līderu, kas par to šodienīgi runātu un vienlaikus tam dotu arī garīgu nozīmi.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:49:15
Jošs Mulders
Tiešām esi drošs, ka J. Rubenis uz balkona ar Tavu sešrokaino čomaku ietusē?
Un vai esi drošs, ka pats tiešām esi sapratis Pāvila teikto? Varbūt, tu vienkārši demonstrē latvisko eskeipismu, kam ar hindusimu vairāk kas kopīgs nekā ar kristietību, kur šudrām ceļš uz pestīšanu ir rukāt savā kastā un nebāzt šņukuru, kur nevajag, t.i. īsts vecis maina riepas, skalda malku, dzer aliņu, lai kāda būtu situācija. Piedzimst bērns - aliņš, riepas, malka. Sievai problēmas - aliņš, riepa, malka. Ģimene izirst - aliņš, riepa, malka. Svētdiena, vai darba diena - aliņš, riepa, malka
skaidrs, ka tas viss arī ir garīgs pasākums. Varētu teikt, pat sava `mantra` un konkrētas mačo `pozas` (lotosa pozas vietā) praktizēšana.
dafne
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:49:36
bitukas
tu jau biji gultas teologs,ne
bet nu ja,laikam jau nav..jega
Aivars
vai tiesam taja gramata ir runa tikai par lūgsanu veidu?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:51:15
dafne
Kurā no grāmatām?
Memekija
# Iesūtīts: 2012.01.10 11:51:56
Jošs Mulders
ja tu iedomājies meditācijas ceļu kā mierīgu upi, tad tu stipri kļūdies No savas nelielās pieredzes es varu pateikt, ka ir tieši otrādi
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 ... 29 . 30 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 426