atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Jautājumi Ateistiem
Mulders
Iesūtīts: 2007.07.13 11:49:42
Noasveidīgā un Chultu ierosinātā tēma!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
AutorsZiņas teksts
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 11:06:51
Mulder,

Piekrītu Tavai argumentācijai. Solžeņīcins savā Nobeļa miera prēmijas runā, spriež par literatūras jēgu. Tur viņš norāda, ka mūsdienu literatūra tiek dažādi izmantota (naudas pelnīšanai, ideoloģijas stiprināšanai, popularitātes iemantošanai), bet tās dziļākā jēga ir sniegt cilvēkiem tādu dzīves pieredzi, kuru viņi citādi savas īsās dzīve dēļ nevarētu iegūt. Viņš min šādu piemēru: Mežonis, staigādams gar jūras krastu, atrod kādu sarežģītu priekšmetu, teiksim, pulksteni. Nezinādams, ko ar to iesākt, viņš to pakar kaklā kā rotas lietu. Patieso pulksteņa jēgu viņš pat nevar nojaust. Tā, Solžeņīcins saka, cilvēki izmanto literatūru. To pašu mēs varam sacīt par cilvēka dzīvi. Nezinādami Radītāja nodomu, cilvēki savu dzīvi izmanto visam kam, bet tikai ne tam, kam tā dota.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 11:22:31
Ilārs Plūme, un paturpinot ar Augustīna tēzi, Dieva Jēga priekš cilvēkiem ir lai tie būtu laimīgi. Dievs noteikti grib, lai viņa mīlamās radības būtu laimīgas, tamdēļ ikviens kaut cik pieredzējis kristietis ir arī pat šajā dzīvē dabūjis pieskarties tai laimei, kas izriet no paklausības Dievam. Un šī paklausība iepretīm Ctulhu nav nekas slikts, tā ir vienkārši atļaušanās būt laimīgām tādā veidā, kā Dievs tieši priekš tevis ir sagādājis. Un Dieva dāvātā laime ir pilnīgi savādāka nekā cilvēku laicīgās "laimes", kuras ir "horizontālas" bet Dievs dāvā "vertikālu" laimi! Tamdēļ pasaule nespēj izprast kā kristietis kas dzīvo visai pieticīgi, ikdienas rūpēs un "stresā" tomēr var būt laimīgs un piepildīts!
Un to nevar nevienam izstāstīt, lai saprastu to, ir jākļūst par to! Tad arī skatījums uz "Dabas Grāmatu" kas ir Dieva Vārds izrunātais, arī ir pavisam savādāks, kad redzi tajā mērķi... kas ir tas pats vecais, cilvēku vešana pie ultimate laimes avota - Dieva!
Pasaulei Dodošā un Sevis Upurējošā Dieva koncepcija ir pilnīgi nepieņemama un sveša. Pasaule pazīst tikai prasošo, sodošo un augstprātīgo dievu! Tā var redzēt pie Ctulhu, viņš nespēj ticēt, kā cilvēks var būt laimīgs būdams "pakļauts" kaut kam ārpus sevis, jo viņš nespēj ticēt, ka kaut kas ārpus sevis var būt tavas laimes avots, tā ir pasaules aklums pret žēlastību un mīlestību, aklums pret došanu iepretim ņemšanai!
Tā arī ir šī DIeva līdzība, jo vairāk mēs kļūstam līdzīgi Viņam, jo vairāk mēs rīkojamies kā viņš - dodam citiem un kā Kristus teica, kļūstam par neizsīkstošu avotu, jo mūsu laimes avots ir neizsīkstošs!

Mazliet dzejiska atkāpe, ja tik lielas svētības un laimi Dievs mums dāvā šajā grēka nolemtajā un nolādētajā pasaulē, tad kā garšos tas, ko viņš sagatavojis tiem, kas uz Kristu tic un cer?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:02:32
Ctulhu, un tomēr ateisti dzenās pēc tādām vai citādām šī laika "izpriecām". Atzīšu, tu esi virs vidējā līmeņa, jo tu dzenies pēc intelektuālām nevis materiālām lietām, tu vismaz saproti, ka zināšanas vismaz par šo pasauli, ir daudz vērtīgākas un long-run ceļā dod lielākus augļus. Taču tev ir šī mūsu pasaules neticīgo raksturīgā slimība, kas arī dzimst no lepnības, tev ir grūti pieņemt, ka var būt vēl augstāki mērķi vēl augstākas "sfēras" pēc kurām dzenoties tiek sasniegti vēl augstaki kalni un gūti vēl lielāki augļi un nebaidīšos teikt... Kristīetībā ir augstākais puntks - nemirstība un mūžīgā dzīvošana!
Jo... nafig tev mūžu veltīt lai izpētītu kvantus, ja tu vari iegūt mūžīgo dzīvošanu un TAD kvantu fizikas studēšana būs tikai mirklis, reāli sasniedzams mērķis.

p.s. ja drīxt tev jautāt, protams, drīxti neatbildēt (privāti nav jēga, jo man nav vairs e-pasta) kas ir tas, kas tevi paķēra ķīmijā?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:13:02
Ctulhu, nepareizi... Mēs iegūstam ultimate resursus un iespējas... nemirstību!
Bet kad nemirstība sasniegta, tad būtībā var teikt, ak ir sasniegti arī bezgalīgi daudz merķi! Līdz ar to, nav jēga runāt par to, ka mans mērķis ir nopirkt BMW, Jahtu, Itālijas pussalu un Mēnesi un pa starpu iegūt bezgalīgi daudz naudas! Pietiek, ja es iegūstu bezgalīgi daudz naudas, tad pārējie mērķi vairs nemaz nav mērķi, jo tie ir sasniegti... detaļas ir tikai "djelo tehniki"
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:22:55
Ctulhu, nu dzīvosim redzēsim!
Vai nepieļauj domu, ka Dieva griba varētu būt tāda, lai es būtu laimīgs. Viņš kā radītājs vislabāk zin kā man būt laimīgam, kas mani tādu padarīs... un ja viņš man dāvā nemirstību, tad viņš var arī mani iemācīt ar to apieties!
Tev patiesi šķiet nav bērnu, jo tas ir tikai normāli kad Vecāki grib lai bērns ir laimīgs, tamdēļ viņi arī bērnu sūta skolā, kur bērns sākumā var domāt, ka tas nav pareizi un ka tamdēļ viņam tiek laupūīts kaut kas, kas viņu padarīs laimīgu, bet tikai atskatoties mēs redzam, ka vecāku lēmums un kā tu saki (darīs vienalga ar mums ko gribēs) ir izrādījies pareizs lēmums! Un otrādi, kad mēs ieraugām, ka esam pretojušies savu vecāku lēmumam un esam nedarījuši kaut ko, ko viņi mums lika, mēs secinām, ka mūsu autonomā "laimes meklēšana" mums deva mazāk, nekā tad, ja mēs būtu pēc vecāku padoma darījuši!
Tamdēļ Kristieši paļaujās uz Dievu un joprojām uzskata sevi kā bērnus šajā pasaulē, kuri ir jāpamāca un jāvada, lai galu galā bērni spētu pareizi staigāt taisnības ceļus, kas viņiem pašiem būs tikai par labu! Kristieši nepaliks bērna stāvoklī mūžīgi, bet ar laiku iemantos lielu godību, lai arī Dievs mēs nevaram būt by-design, bet mūsos by-design ir ielikta spēja būt laimīgiem esot tie, kas mēs esam!
Nu nebūs BMW laimīgs, ja tam pieliks spārnus... by-design BMW ir laimīgs uz lielceļa, bet lidmašīna debesīs!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.24 12:23:57
Ctulhu, es arī nezinu ko es darīšu tālāk... pieņemu, ka Dievs ir sagatavojis pietiekoši bezgalīgu pasauli kurā dzīvot un būt laimīgam... Bet pagaidām man pietiek ar to, kas ir šeit... kas būtībā ir ļoti maz, un tomēr pietiek daudziem mūžiem ko iepazīt! Es arī neatteiktos no pasauļu programmēšanas un tādiem niekiem, bet es neizslēdzu, ka Dievs ir sagatavojis kaut ko tādu, kas mums pat sapņos nav rādījies... līdzīgi kā gliemezis nemaz nezin kas tā ir par baudu atklāt pasauli, iepazīt citus "gliemežus" veidot un radīt māxlu... etc... Tad varbūt Dieva pasaulē arī būs kas tāds, ko mēs - būdami gliemeži - tagad nespējam aptvert!

BTW iesaku tev un citiem aplūkot superīgu filmiņu par dažādām dimensijām - ļoti uzskatāmi parāda, kā mēs šeit dzīvodami varam atrasties blakus Dievam un tomēr viņu neredzēt...

http://www.youtube.com/watch?v=BWyTxCsIXE4
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.24 12:26:26
Ctulhu,

Manuprāt saruna sāk kļūt drusku interesantāka, bet man tomēr arī jāstrādā. Jāraksta sprediķis, lai uzturētu cilvēkos tumsonīgo reliģisko apmātību un jādara vēl citas tam līdzīgas lietas. Mēģināšu Tev atbildēt rīt no rīta.

Pagaidām visu labu! Ilārs
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:41:26
Ctulhu, bet tu nesasniegsi savu mērķi viena vienkārša iemesla dēļ - tavs laiks izbeidzas, maita 2TDL zaru, uz kura tu sēdi, zāģē un nav paredzams, ka tieši tavā gadījumā notiks lokāls matērijas-informācijas sakārtošanās gadījums, ka tu kļūtu par ko vairāk nekā par čupiņu sabrukušu molekulu, par barību tārpiem!
Tā kā es ieteiktu, tev pēdējais laiks ķerties pie savām nemirstības zālēm, citādi visām tavām fantāzijām būs aiziet kopā ar tevi - pie tārpiņiem. Protams, vari uzrakstīt kādu traktātu, cerībā, ka to paķers nākamās paaudzes un tavas idejas realizēs tik tu nebūsi tur klāt, kad pirmais metakontinuma speiseris veiks savu pirmo teleportāciju!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:54:46
Ctulhu, nu pagaidām tas ir tikai tukšs teksts no tavas puses. Es paredzu, un tas ir zinātniski testējams un falisficējams apgalvojums un tātad ietilpst zinātnes sfērā. Ka tev tas neizdosies, ka tad, kad tu nomirsi tu nomirsi un visi tavi plāni kā vējš aizlidos nebūtībā!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:55:53
Ctulhu,

Nenocietos, man bail, ka Tava ticība labajiem ļaudīm, kas izvilks konteineri no šķidrā slāpekļa ir drusku riskanta lieta. Esi piesardzīgs! Citādi taču Tu liecies tīri prātīgs.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:58:34
Mulder,

Ctulhu plāni neaizlidos nebūtībā. Tie neaizlidos arī uz kādu aukstu vietu, kā viņš cer, bet tieši pretēji uz kādu diezgan karstu vietu. Diemžēl.

Ctulhu, mēs ar Mulderu Tevi gribam no tā pasargāt, bet Tu stipri tiecies uz to nelabo vietu. Esi prātīgs!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 12:59:53
Ctulhu, tamdēļ es paļaujos uz Kādu, kas ne tikai ar Vārdiem solīja leiputriju, bet demonstrēja savu vārdu segumu ar darbiem un kas svarīgākais, demonstrēja "ressurection" tehnoloģiju darbībā, tad kamdēļ man paļauties uz šaubīgu nepārbaudītu tehnoloģiju, ja man ir liecības par daudz drošāku un darbojošos metodi!
Galu beigās, mēs te varam visādi izrunāties, tak pa īstam uzzināsim (vai neuzzināsim, ja tev taisnība) pēc tam, kad nonāksim pie šīs robežas!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:01:13
Ilārs, ar "nebūtību" es domāju realitāti, kurā šie plāni nekad nepiepildīsies, un kas var būt par lielāku elli, kā mūžīga apziņa, ka tavi sapņi nekad nepiepildīsies, ka tu nekad neredzēsi tos piepildāmies, ka tu nekad neuzsināsi pat VAI un KĀ tie var piepildīties... lūk tā ir elle!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:02:28
Ctulhu,

Dievam debesīs arī ir vajadzīgi zinātnieki. Viņš Tev šādu iespēju dos noteikti, bet ar velnu Tev nekāda zinātne nesanāks. Viņš nav radošs, bet destruktīvs gars. Visas Tavas un manas un Muldera problēmas ir viņa dēļ. Tomēr tikai Dievs var tikt ar viņu galā. Velns viegli sagraus Tavus glābšanās plānus, tāpēc jau Dievs to nav uzticējis mums, bet pats nācis pasaulē.

Tas drošākais konteiners, kurā noglabāt sevi, ir Svētā Kristība, kas dāvā mūžību.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:07:22
Jo redzi - ja Tu nereageesi uz SOS, tad var gadiities, ka citi nereagees uz Tavu SOS.
---
Kā jau teicu, viss novārās uz pašlabuma meklēšanu. Kristieši reaģē uz SOS arī tad, ja droši ZIN, ka uz viņu SOS nereaģēs neviens cilvēks. Analoģiski, Kristieši labprāt brīdina un aicina tev nepeldēt jūrā vētras laiklā, lai pati situācija ar SOS nebūtu iespējama.

Tamdēļ arī mēs ar Ilāru brīdinām, tu savu dzīvi un cerības liec uz nedrošiem pamatiem, būtībā pats uz sevi! Vai tu pats par sevi vari teikt, ka tu esi 100% drošs! Kamdēļ lai kāds tevi atdzīvinātu, ja var atdzīvināt kādu citu, kas ir labāks kandidāts? Būtībā tu vēl vairāk nodod sevi un savu likteni citu cilvēku, kas nav perfekti, rokās... Tu pārmet, ka mēs paļaujamies uz Dievu, un tai pat laikā esi gatavs pilnīgi paļauties uz ziņkārīgiem cilvēkiem. Bet vai neesi lasījis par Frankenšteinu, atdzīvinātājam un radītājam nebij nekāds prieks, kad monstrs iedomājās autonomi darboties. Domā tavi atdzīvinātāji tā brīvi ļaus tev dzīvot? Varbūt liks tev kartupeļus rakt, un tu raksi! Viņiem būs morālas tiesības no tevis atprasīt jebko, jo tava dzīvība būs viņu darbības rezultāts, nevis tavs... tu vairs nepiederēsi sev.

Tamdēļ ar to atdzīvināšanu... pirms ir iespēja... labāk nodrošinies, ka tavs atdzīvinātājs darbosies TAVĀS nevis savās interesēs!
Mēs ar Ilāru esam pārliecināti, ka mūsu atdzīvinātājs noteikti gribēs mūs darīt laimīgus un darbosies mums par labu, jo mūs mīl.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:10:53
Ctulhu ir vēl d variants.

Ilārs skaidri redz kas ir tas ītais iemesls kamdēļ Ctulhu ir ellē un saprot, ka šis Dieva lēmums ir taisnīgs. Kas rakstūrīgi arī Ctulhu, kad tagad viņam ir atklāti visi fakti uz sejas un viņš apzinās, ka tieši to Muldrs un Ilŗs viņam reiz skaidroja, saprot, ka viņš taisnīgi ir tur kur viņš ir, ka viņš ir saņēmis to uz ko pats īstenībā ir tiecies... taisnīgu spriedumu un tiesu par savu dzīvi!

Bet... es ļot ļoti ceru, ka Ctulhu nebūs tur, kur viņš zīmē šo ne pārāk jauko ainu, un ka Ctulhu tomēr reiz apjēgs sava ceļa tukšumu un atgriezīsies pie tā, kas sola arī Ctulhu laimi, prieku un bezgalīgas iespējas attīstīties un asimptotiski tuvoties pilnībai!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:19:03
Ctulhu,

Mans Dievs saka tā:

17 Jo redzi, Es radīšu jaunas debesis un jaunu zemi, ka agrākās vairs nepieminēs, un tās nevienam vairs nenāks prātā.

18 Bet priecājieties un līksmojiet vienmēr par to, ko Es radu, jo redzi, Es pārradīšu Jeruzālemi priekam un tās tautu līksmībai.

19 Un Es pats priecāšos par Jeruzālemi un līksmošu par Savu tautu. Tur vairs nedzirdēs raudāšanu, nedz sāpju kliedzienus.

20 Tur nebūs nedz zīdaiņa, kas tikai nedaudz dienu dzīvo, nedz arī sirmgalvja, kas neizdzīvo līdz galam savas mūža dienas; kā pats jaunākais mirs tas, kas vismaz simts gadu vecumā, un kādu tikai ap simts gadu vecu mirušo uzskatīs par lāsta skartu grēcinieku.

21 Kad viņi uzcels namus, tad viņi tur arī dzīvos; kad viņi stādīs vīnadārzus, tad viņi arī ēdīs to augļus.

22 Viņi necels namu, lai citi tur dzīvotu, viņi nedēstīs vīnadārzus, lai citi ēstu to augļus. Bet kā koku mūžs ir arī Manas tautas mūžs, un Mani izredzētie izmantos paši to, ko viņu rokas veikušas.

23 Viņi nedarbosies un nepūlēsies velti, nedz arī dzemdēs bērnus agrai nāvei, jo viņi ir Tā Kunga svētīto dzimums, un viņu pēcnācēji viņiem paliks.

24 Un notiks, pirms viņi sauc, Es viņiem jau atbildēšu, un, kamēr viņi vēl runā, Es viņus jau uzklausīšu.

25 Vilki un jēri ies kopā ganos, un lauva ēdīs salmus kā vērsis, bet čūskas barība būs pīšļi. Tie nedarīs vairs nedz ļauna, nedz posta visā Manā svētajā kalnā!" saka Tas Kungs.




Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:26:27
Un vēl Viņš saka:

1 Viņš man rādīja dzīvības ūdens upi, tā bija skaidra kā kristāls un iztecēja no Dieva un Jēra goda krēsla.

2 Viņas ielas vidū un upei abās pusēs bija dzīvības koks, tas nesa augļus divpadsmit reizes, katru mēnesi savu augli, un viņa lapas bija tautām par dziedināšanu.

3 Nekas tur nebūs vairs nolādēts. Tur stāvēs Dieva un Viņa Jēra tronis, un Viņa kalpi Tam kalpos.

4 Tie skatīs Viņa vaigu, un Viņa Vārds būs tiem uz pierēm.

5 Tur nebūs vairs nakts, ne sveces, ne saules gaisma tiem nebūs vajadzīga; jo Kungs Dievs izlies gaismu pār viņiem, un viņi valdīs mūžīgi mūžam.

Ctulhu, arī Tevi Dievs ir aicinājis uz šo jauno pasauli. Ja Tu nenāc, Tu apbēdini Viņu un mani un Mulderu un visus citus. Tu nevari izglābt pats sevi, bet diemžēl pazudināt vari. Neviens negrib, ka Tu to dari.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:28:28
Ctulhu,

Dievs negrib, ka Tu mokies. Tādēļ viņš ir izcietis mokas Tavā vietā. Viņš grib, lai Tu dzīvo. Bet ja Tu izvēlies mokas, tad Viņš to respektē.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.24 13:30:30
Ctulhu,

Dievs varēja, bet ja Viņš gribēja radīt uz mīlestību spējīgu cilvēkus, tad Viņam tiem vajadzēja piešķirt brīvību. Dievs nerada robotus.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 10998