atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Komerciālisms
vasara
Iesūtīts: 2007.06.29 10:59:31
Pēc pēdējās sinodes lēmumiem šķiet, ka LELB sāk kļūt pārāk komerciāla struktūra.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
eksperts
# Iesūtīts: 2007.07.04 15:20:47
Viens kārtīgs dievkalpojums ar skaidru Evaņģēlija vēsti un labām dziesmām atsver n-tos tējas vakarus, jo tas ir Diev -kalpojums. Tēju (vai alu ) var dzert arī pa mājām - tas nav obligāti jādara zem izkārtnes - "draudze". Mācītājam jāsaņem pietiekams atalgojums, lai bez īpaša luksusa vai rūgtas nabadzības viņš varētu uzturēt ģimeni un atpūsties vienreiz gadā. Un tam ir jābūt neatkarīgi no Dieva žēlastības pulcinot draudzi vai velna viltības, to ārdot.
jānis
# Iesūtīts: 2007.07.04 16:35:35
ekspert
Ar vienu būs par maz.
eksperts
# Labojis eksperts: 2007.07.04 16:51:19
Es domāju ik svētdienas dievkalpojumu kā draudzes dzīves centru. Kazuālijas un citi māc. darba pienākumi tiek izpildīti pēc pieprasījuma un vajadzības. Un ja kundzītes grib padzert tēju kristīgā gaisotnē zem izkārtnes "draudze", lai to dara.
Bet tas nav gluži mācītāja pienākums, par kura neesamību viņam atvilkt no algas, vai dot prēmiju, ja tādas lietas draudzē ir.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.04 17:06:13
eksperts Tu, ekspert, diez vai būsi eksperts visās jomās, pat ja esi mācītājs... Tā tējas dzeršana kristīgā gaisotnē ir ļoti vēlama un svarīga, lai cik banāli tas izskatītos pirmajā brīdī. Tā veicina draudzes iepazīšanos un personiskās saites, no kurām savukārt izriet savstarpējs atbalsts gan praktiski (diakonija), gan garīgais atbalsts un drosme iet arī tālāk un pašam aktīvi piedalīties draudzes darbā - svešu vai sveši jūtošamies cilvēku tu draudzes darbā neiesaistīsi. Un vecajām kundzītēm tas varbūt ir vienīgais kontakts ārpus mājas - tā šī tējas dzeršana ir arī kristīgās mīlestības darbs, kur mācītājam ļoti derētu savu iespēju robežās piedalīties, nevis tūlīt pēc dievkalpojuma cēli pazust savā ziloņkaula tronī.
eksperts
# Iesūtīts: 2007.07.04 17:17:39
Balss , es uzsvēru, ka no kopējas tējas dzeršanas vai nedzeršanas nevar būt atkarīga mācītāja alga. Kam garšo, lai dzer tēju. Vai pārāk cieši kontakti starp draudzi un mācītāju ir vēlami pašreizējā baznīcas "priesterizācijā", kur draudzes cilvēki īsti nespēj izsekot līdzi sejām, kas viņiem ņirb garām?
luteranis to experts [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.07.05 09:15:34
Pilnigi piekritu balss viedoklim. Labs piemers ir baptisti kuriem tejas padzersana pec dievkapojuma ir regulara lieta, tas vieno draudzi un lauj daudz vairak cilvekus piesastit baznicai ari nopietniem garigiem merkiem. nevienam jau nav noslepums ka luteranu konfesijas skaits uz papira ir milzigs tik baznica kaut ka nejut to rosibu un nav jauno un viss balstas uz sirmgalju pleciem lai gan iesvetibas macxibas iet pamata jaunie, kapec tad vini nepaliek draudze aktivi darboties?
eksperts
# Labojis eksperts: 2007.07.05 10:21:18
Luteranis, šad tad parunāju ar kādu baptistu kundzi. Viņa saka , ka baptistos ir liels atbirums un daudzi tējas vakaros un pasākumos jauniegūtie ātri pazūdot no baptistiem. Viņai ir simpātiska luterāņu iesvētes mācība, jo kas līdzīgs esot tikai dažās baptistu draudzēs. (Brīžiem izskatās, ka absolvēšanai līdzīgais iesvētes nobeigums dažus mudina uzskatīt, ka ar to viss ir beidzies.) Viņa skeptiski izturējās pret pārliecīgu uzsvaru uz pasākumiem un dievkalpojuma nozīmes mazināšanu. Savu postu padarot harizmātisms.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.05 10:35:07
kaut... labāk ja baznīca par velti 5īšus dalītu, būtu efektīgāk!
luteranis to expert [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.07.05 15:14:01
Vispar jau es pilniba nepiekritu, man sieva ir no baptistiem un biezi esmu bijis mateja un nu kaut ka nejut to atbirumu tur ir daudz loti aktivu cilveku, starp citu vini no mums parvilinaja Sleseru, vai tas ir pa kaut ko neliecina. Nu pa iesvetes macibu cik esmu dzirdejis viniem vel vairak neka mums tie jautats vai vini patiesi grib kristities un tapat vien nekristi. Nu vismaz mateva ir 3 dievkalpojumi, vai tu zini daudz luteranu baznicas kur ir viena diena regulari 3 dievkalpojumi. Un jauniesu dievkalpojuma ir harizmatiskaks un lidzinas koncertam, bet ja jauniesim patik un tas var pulcet masas vai tas nav labak ka jauniesu pazusana no solu rindam....
2 dievkalpojumi parasti ir tradicionaliun tadi pasi ka mums bet bez liturgijas
eksperts
# Iesūtīts: 2007.07.05 15:22:15
Matejs viņiem tāda pat paraugdraudze kā luterāņiem Torņakalns. Es runāju ar parastu baptistu kundzi no vidusmēra Ārrīgas draudzes.
Ar jauniešiem ir tāda problēma - kamēr viņus harizmātiski izklaidē un pulcina uz pasākumiem, tikmēr pulcējas, ja nē, tad pazūd. Katrā ziņā ne jau visi, kādi paliek.
Un neaizmirsti , ka nav nekā bez liturģijas. Ir tikai attīstītas vēsturiskas liturģijas un nabadzīgas vienkāršotas liturģijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.05 15:39:00
luterānis, Madonna vairāk pulcina jauniešus!
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.05 17:37:12
Sliktas runas nevajadzētu izplatīt - Bībele to sauc par aprunāšanu...
luteranis [195.122.30.197]
# Iesūtīts: 2007.07.06 09:25:52
Var jau but ka labak ir sadi jauniesu izklaidetaji, neka vinus izklaide dators, narkotikas unalkohols.....
ok, nabadziga liturgija, ja ta velaties.
daina [80.90.1.171]
# Iesūtīts: 2007.07.17 14:37:46
kaut , a tu aizej kādriez nevis uz to dievkalpojumu, kas Matejā notiek pa dienu, bet uz to, kas no rīta, varbūt mainīsies šis kaut mazliet "Matejs ir viena tāda "kristīgu" Kenu un Bārbiju zeme... vismaz tā tautā iegājies!!!"
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.17 16:27:28
kaada muusdienu jaunkundze reiz taa kaartiigi ievaicaajaas vecvecmammai, kaa jamaa jauniibaa esot izsargaajsies? uz ko vecaa atbild: teeju dzeeraam...
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 153 , pavisam kopa bijuši: 2931