atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Katoli Latvijā
Katolis
Iesūtīts: 2007.06.13 12:07:54
Labdien!

Varam redzēt kas notiek Latvijā šodien. Katoļu baznīca ieņem savas pozicijas visās Latvijas reģionos. Katoļu skaits pieaug. Ir jaunuzceltas jaunas baznīcas tajās vietās, kur līdz šim to nebija (piem. Limbažos, Saulkrastos, Alūksnē, Olainē, Kandavā, Liepājā, Pļaviņās, Dobelē, Salacgrīvā, Smiltenē, Siguldā utt.) Latvija no kadreizējas pirmskara protestantu valsts kļust par katoļu vasti.
Kā Jūs domājat, kas parvarēja latviešu protestantu būtību un ļava atgriezties mātes-baznīcas klepī?...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.18 11:52:18
Katoli,
hm.. kur tas bija teikts, ka tas mazais avju pulciņš ies mazumā [ne vairumā, kā to vēlas uzsvērt rkb Kurzemē un Vidzemē ar jaunu baznīc-ēku būvniecību]?!...
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.06.18 12:50:21
Svilpaste Vai tu zini daudzus, kas uz Latgali brauc no Rīgas?
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.06.18 23:16:32
Es zinu daudzus, kas nedzīvo pie savām draudzēm, bet atskrien svētdienā vai ik pēc pāris svētdienām uz kādām 3 stundām.
ari luteranis [81.198.122.59]
# Iesūtīts: 2007.06.19 11:50:02
to katolis
jāatgādina par pedofiliju katoļu baznīcās, n-tās baznīcās ,n-tie priesteri,bīskapus un kardinālus ieskaitot,n-tie upuri un nekādas nožēlas,un tas viss turpinās.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.21 15:05:42
Vai ir kaada neatkariga statistika, par ticiigo skaitu Latvijaa, konfesionaalo sadalijumu un taa izmainjaam peedeejo gadu laikaa?
Kārlis
# Iesūtīts: 2007.06.21 19:46:55
Mīļie luterāņi, vai tad īstā luteriskā mācība nesaka - kad un kur Dievs grib, nevis cilvēcīgā rosīšanās un evaņģelizācijas metodes?
Kārlis
# Labojis Kārlis: 2007.06.21 19:51:04
Katoli , katoļu diecēze Liepājā nav ne ar ko citāda kā luterāņu diecēze Daugavpilī.

Kārli sj , pēdējā neatkarīgā statistika, ko par to redzēju, bija pētījums Dienā, pēc kura iznāca tā, ka lielākā konfesija joprojām ir luterāņi, viņiem seko pareizticīgie un pēc tam kā trešā lielākā - Romas katoļi. Bet tas bija kaut kad ap 2000.gadu.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.22 00:15:48
Jā jā neatkarīgā statistika!!! Strādāju kādreiz vienā statistikas birojā un redzēju kā statistika tika taisīta...
1 variants:apmēram tā o! šodien spīd saule.. labi! tātad būs 32 % ēnas!!!
2 variants: Viņu nevar sazvanīt... ??ak viņš neatbildēja!!! labi, samazināsim reitingu!!
un drošvien ir vēl citi varianti...
Katolis
# Iesūtīts: 2007.06.22 11:41:07
Š.g. arī ir bijusi statistika:

Katoli ap 500000, pareiztīcīgie+vectīcībnieki ap 250000, luterāņi+babtisti ap 50000 un pārejie - tur nebija pārāk ieverojamie cipari....
titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.22 12:24:17
Katoli , sodienas Romas katoļu baznīca ir konfesija, kas izveidota Tridentas koncilā un kuras mācība papildināta sekojošos Vatikāna koncilos. Tas neizslēdz arī šo to no senbaznīcas mantojuma, kā visās kristīgajās konfesijās.
Par vienu lietu gan jūsējos jāuzteic - misijas centrs ir dievnams, ne misijas programas, stratēģijas un grāmatas. Jūsējie to pārpārēm apstiprinājuši, uzceļot baznīcas visā Latvijā, kamēr LELB attīstījusi lielākoties birokrātiju un pārdalījusi varu dažu labā.
Katolis
# Iesūtīts: 2007.06.22 12:42:45
titulārbīskaps
Jūs laikām piederāt pie "pārējiem"....
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.22 12:51:25
kur tāda statistika?
Man gan ir bišķi iesmīdinājis tas, ka romieši diezgan konstanti uzskata, ka viņi ir LV 500 000. Man liekas, šo ciparu pirmo reizi redzēju jau kādus gadus 10 atpakaļ.
Pēc visa spriežot, par pamatu ņemts kaut kāds procentuālais lielums, bet tas neatspoguļo aktīvo pāvestiešu skaitu. Reālie cipari gan, laikam, ir krietni bēdīgāki.
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.22 13:47:08
Un tos bēdīgos ciparus gribas kompensēt ar dievnamu būvniecību...
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.22 14:09:39
Es gan domāju, ka ar dievnamu būvniecību viss ir kārtībā, žēl, ka luterāņi nav bijuši tik aktīvi
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.22 15:22:40
Luterāņiem nav bagātais tēvocis [Romā] un ņemot mūsdienu cenas celtniecībā tādu piķīti saziedot pagrūši nāksies..
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.22 15:43:30
Kāds vecāks mācītājs reiz teica: "Kas dzenas pēc rublīša, no tā tas bēg."
Ka tik ar Evaņģēliju viss kārtībā, pārējo Dievs no Savas žēlastības gan jau iedos tik cik vajag.
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.22 15:50:51
Nu tad jau luterāņiem nevar pārmest aktivitāti
katolis [213.182.192.65]
# Iesūtīts: 2007.06.22 19:59:07
Diskutētāji aizmirsa pieminēt vienu ārkārtīgi svarīgu momentu - luterāņu masveida konversiju uz katolicismu. Protams, to varētu mēģināt skaidrot ar neteoloģiskiem iemesliem, piem.,jauktajām laulībām, kad katoļticībā kristītā puse kategoriski atsakās pāriet luterismā.
Bet es zinu daudzus piemērus, kad konversijai ir skaidri izteikts teoloģiskais pamatojums. Konvertīti, kamēr vēl tie piederēja LELB, fanoja par A formas liturģiju, bīskapu dievišķajām pilnvarām un apustulisko sukcesiju, visā nopietnībā uzskatīja, ka sakramentu derīgums ir atkarīgs no tā, vai tos pasniedzošais mācītājs ir bijis sukcesijā esoša bīskapa ordinēts. Viņi centīgi lasīja Sv. Gregora skolas izdoto literatūru un apmeklēja tur organizētās rekolekcijas.
Un beigās ar viņiem notika klikšķis, lūzums. Viņi saprata to, ka orģināls (katolicisms vai pareizticība) ir pārāks par tā LELB "augstbaznīcisko" pakaļdarinājumu.
Oskars
# Iesūtīts: 2007.06.22 20:48:51
Bet tieši Tu, Katoli, aizmirsi par arī katoļu straujo pāriešanu uz citām konfesijām. Savas apkārtnes un savā draudzē zinu ļoti daudzus cilvēkus, kas no katoļticības pārgājuši uz luterāņu konfesiju. Un ļoti daudzi izrāda interesi par pasākumiem, kurus organizē mūsu draudze- nāk uz tiem un nāk arī uz dievkalpojumiem.
Un runājot par statistiku- kā jau nemainīgi arī šogad, visizplatītākā konfesija Latvijā ir luterāņi
Cilvēki, kas regulāri lasa Rakstus saprot, kas ir pareizi un, kas nē. Protams, nav nevienas perfektas konfesijas, bet vismaz nebrien galīgā mežā.
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.22 21:06:37
Katoli,
Es jau nu zinu, kā top skaitļi Saldū, kur kalpoju 8 gadus, vienīgā pamanāmā draudze bija Sv.Jāņa jeb lielā, baltā baznīca pilsētas centrā. Uz dievkalpojumiem ik svētdienas nāca ap 350 cilvēku, svētkos 1-2 tūkstoši. Reģistrēto draudzes locekļu bija ap 900. Tai pat laikā katoļu draudze, kas savā mazajā lūgšanu namiņā pulcēja ap 70 cilvēku, statistiku uzdeva - 1200 katoļu. Hanoveres EXPO 2000 iegāju Vatikāna paviljonā, un tur bija rakstīts uz sienas, ka Liepājas 15000 katoļu gaida to kā savu jauno baznīcu. Cik Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē dievkalpojumā ir cilvēku? 100? 200? Statistiku iesniedz baznīcu vadības un es gan zinu, kā tas notiek. Ja es teiktu, ka Latvijā ir 2,3 miljonu luterāņu, tā arī tiktu nopublicēts. Pats reliģijas lietu konsultatīvajā padomē esmu lūdzis ekumeniskos kolēģus prasties kaunu un nepumpēt statistiku. Diemžēl paliku nesadzirdēts.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 34780