atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Bērni
Dienasgaisma
Iesūtīts: 2009.12.02 23:41:11
Labdien!
Es esmu kristiete, bet nevēlos bērnus.
Kāds ir Jūsu viedoklis šajā lietā???
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 11:14:27
Kļudains, ačgārns apgalvojums. Neprecētajām bērni parasti ir ārlaulības mīlestības sekas, nevis pašmērķis.
es neprecētās neizdalīju kā tieši nelaulātas, bet kā bez attiecībām.

Tev viņi ir tieši kā tavs pašmērķis. Tb - tev nebija un nevarēja būt cita mērķa, kā tikai paši bērni.
Ja man mērķis būtu paši bērni tad es mierīgi varēju tādus uzražot (vismaz nav pamatota iemesla uzskatīt, ka nevarētu). Tev vēl vajadzētu pastudēt psiholoģiju. Standartā, tiem, kam pašmērķis ir bērni arī svarīgi, lai tie bērni būtu paša nevis otršķirīgie, kā nereti uztver pamestos. Man grūti saskatīt pašmērķi sava dzīvesveida un bezgaldārgās brīvības ziedošanā.

Tev tagad ir kautkādas pretrunas tavā runā un tavā dzīvē. Tu tiešām to neredzi?
Vienīgās pretrunas es redzu Tevī - Tu jau kuro reizi četru gadu laikā man piesienies ar pārliecību, ka labāk pārzini manu motivāciju un centies pierādīt, cik tā ir nepareiza. Un, protams, atsakies sadzirdēt, ka ņefiga Tu no manas motivācijas nejēdz. Bet diagnoze ir gatava un garnēta ir pašpārliecinātības mērci.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 11:51:08
Bezbērnu laulātajiem pāriem nav vairs būtiski - kura bērns tas ir. Viņiem ir vajadzīgs bērns, par kuru rūpēties, kuru audzināt, kurš tāpēc būs viņu bērns.
Tas visbiežāk viņiem ir pēdējais variants - jo savādāk nespēj. Un tas ar vislielāko risku - visi tie stāsti, kad no bērniem atsakās un slikti izturās, jo nespēj līdz galam pieņemt kā savu ir tieši šie, kam tas pieņemtais bij savas sakāves atzīšana.

Tb - pašas dzemdēts būs ar vienu motivāciju, pieņemts - būs ar citu.

katra motivācija izriet no apstākļiem. attiecībā uz pieņemtajiem bērniem vienmēr un jebkurā gadījumā primārās būs bērna intereses nevis adoptētāju - tb bērna vajadzība pēc ģimenes nevis adoptētāja vajadzība apbērnoties. Un ja tas tiek ievērots, tad problēmu nav.

Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 11:59:24
tu esi droši pārliecināta, ka tas nav viens un tas pats?
bet protams. Tas labi izpaužas tajā, ka ja primārās intereses ir bērns, tad netaisa tirgu un neiet izvērtēt entos bērnus pēc to radu rakstiem, acu krāsas un matu krāsas, kā tas notiek, kad adoptētāji meklē savu ideālo bērnu. Tie stāsti ir mana ikdiena.
Adonika
# Labojis Adonika: 2009.12.04 12:07:41
masiks [212.93.96.2]
es nerunāju par viena izvēli no trim, bet gan gadījumiem kad cilvēki ar savu prasību sarakstiem gaida mēnešiem ideālo bērnu un izbrāķē visus piedāvātos. man pati ideja, ka cilvēks iepazīstas ar bērnu un izlemj, ka šitas nav gana labs... nākošo, šķiet briesmīga.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:31:10
Un ja tie nav cilvēka egoisma apmierināšana, tad laikam takā negribēti sanāk? vai kā?
Un Tu tagad demonstrē vīriešu loģiku? iedomājies - ej pa ielu un ieraugi noplukušu slimu kaķēnu. Mājā vietas pietiek un šo savāc. Vai tas liecina par Tavu egoisma mērķi uz šāda gadījuma rēķina iedzīvoties kaķī?(es nesalīdzinu cilvēku ar kaķi - cenšos izteikties saprotami)
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:32:12
A kas tev nešķistu briesmīgi? Lotereja? Jeb korumpēta administrātore, kas pati izvēlas bērnam vecākus?
Normāli ņem pirmo ko piedāvā.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:35:41
Trilobīte
jau pirms adopcijas statusa ir jāizlemj par vecuma amplitūdu un dzimumu un tad no tā izrietoši ar piedāvā.
Adonika
# Labojis Adonika: 2009.12.04 12:41:20
Trilobīte
Viņam tik iespēju padavai piesieties. Bet nu katram ir savas iespējas - es patreizējajā brieduma pakāpē tīri psiholoģiski nespētu vecāku par 3 gadiem pieņemt. Jo lielāks bērns, jo lielāks darbs jāiegulda - ne visiem tas ir pa spēkam un es nespēju to salīdzināt ar piesiešanos vecākiem, matu krāsai vai tml.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:41:55
tas nu nekādi neietilpst "ņemt pirmo, ko piedāvā"...
Pa tiešo ietilps - bez noteiktiem šiem rādītājiem nesākas piedāvāšana.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:45:16
masiks [212.93.96.2]
pat ļoti korekts - jo runa ir par motivāciju nevis sastapšanās apstākļiem.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:46:39
nure pašā piedāvājumā ir iestrādāta izvēles opcija. bet tev tā šķiet briesmīga... :/
Centies izlikties par dumjāku, kā esi?
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 13:12:02
sastapšanās apstākļi nosaka arī motivāciju. Pirmajā tādas nav, vai ir acumirkļa spontāna, otrajā (un arī bērna) gadījumā - visnotaļ apzināta un plānota.
Abos gadījumos ir apzināta motivācija, jo abos gadījumos pastāv iespēja noignorēt kāda vajadzību.

vienkārši fanīgi, ka izvēlēties dzimumu un vecumu tev šķiet OK, bet acu krāsu, vai sejas vaibstus - briesmīgi.
lai paliek dzimums, bet attiecībā uz vecumu - tas ļoti korelē ar katra iespējām - objektīvi novērtējamajām, kas ir bērna interesēs. Bet ja runā par dizainu - sorry , tur ir tikai adoptētāju intereses. Bez tam - atļaušos atgādināt, ka man briesmīga šķita konkrētu bērnu brāķēšana.

arī ir tik pat subjektīva kategorija, kā acu krāsa

Nope - tā jau ir objektīva, jo nav runa par patikšanu/nepatikšanu, bet gan esošajām iespējām jeb resursiem, kuri ir tādi kādi nu reiz ir.

Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.04 13:27:00
tāpat neiebrauci manā textā
jau kuro gadu - tāpat kā Tu manējos.
sabio
# Iesūtīts: 2010.10.27 13:00:47
Es esmu kristiete, bet nevēlos bērnus.
Kāds ir Jūsu viedoklis šajā lietā???


A kur problēma? man kaut kā liekas, ka lielāka problēma ir tām kuras ļoti vēlas bērnus, bet no vīriešiem gluži vai mūk jau pa gabalu : ) Ir tādas kristietes...
vasara
# Iesūtīts: 2010.10.27 14:01:51
Ir baznīcas, kas par bērnu radīšanu moralizē un apgrūtina ļaužu sirdsapziņas.
Bet tā gribēšana var rasties ar laiku. Ne pārāk piekrītu viedoklim, ka tas nozīmē, ka ar laulību kaut kas nav kārtībā. Zinu vēl kādus pārus, kas bērnus vēlas, bet vēlāk. Viens pazīstams pāris bērnus sāka radīt 2. vai 3. laulības gadā, kad pārstāja mitināties īrētā istabā un tika pie sava kaktiņa. Katrā ģimenē viss notiek savādāk un piekrītu tiem, kas saka, ka tā ir individuāla lieta katrā ģimenē.
sabio
# Iesūtīts: 2010.10.28 22:00:27
ctulhu, a problema tur, ka vinas jau pilnvertigu gimeni velas (virs, sieva, bern vai berni), a no viriiesiem muk pa gabalu .... ta ka adoptesana, lai klutu par vientualajam matem ari atkrit
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 35739