atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristīgā meditācija muļķības?
Kaarlis
Iesūtīts: 2009.11.23 12:18:33
LKR 20. novembra raidījumā "Aktuāla diskusija" Tālbergs kristīgo meditāciju nosauc par muļķībām. Vai tas nav vandālisms, kas būtu bāla pravieša cienīgs ?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>
AutorsZiņas teksts
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.05 12:23:09
-Jona-
manu mīļo Jēriņ ..
Tagad gaidi reakciju no `pareizajiem` kristiešiem. Ja kāds tantuks, piemēram ,aiz mīlestības nosauc Dievu par Dieviņu, tad viņi saka, ka Dieviņš ir šāāāāāusmīgs pagānu elks un vispār tam tantukam ir jāizdzen ļaunie gari un jāekskomunicē
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.05 12:38:52
Jona, var jau būt, ka es pārspīlēju. Var jau būt, ka pieredzējušiem un teoloģiski izglītotiem kristiešiem šī mantra „Maranata - Nāc Kungs” var nākt par labu. Kaut vai tādēļ, lai vienkārši izvēdinātu piebāzto galvu ar visām gudrībām un pārgudrībām, kas laikam ejot uzkrājušās, un nedod vairs dvēselei brīvi elpot. Jo aiz visām lielajām zināšanām patiešām ar laiku ir iespējams pazaudēt savu Kungu Jēzu. Un tad patiešām, ar vientiesīgu sirdi, ir viss jāsāk no sākuma, un bērnišķīgā paļāvībā no jauna ir jāmeklē tas kungs. Nāc Kungs! Es esmu pa tālu aizgājis no tās vienkāršās ticības, kas man bija sākumā uz Tevi. Nāc Kungs, un atjauno to. Šo mantru es pavisam neieteiktu jaunatgrieztajiem kristiešiem, lai tikko Kristu satvēruši to atkal nepazaudētu, un nenotiktu vēl ļaunāk, kā bijis pirms atgriešanās. Es negribētu, lai par šo mantru stāstītu katehēzes nodarbībās. Būtu labi, ja tas paliktu teol. doktoru, profesoru, un mūku hobijs.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.12.05 12:43:31
izlog.memekija [195.13.195.161] to krievu valodā sauc par "прелесть"
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.05 12:53:07
Ivo Pavlovičs
to krievu valodā sauc par "прелесть"
Šim vārdam ir vairākas nozīmes, paskaidro ,lūdzu, latviski!
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.05 14:07:55
прелесть
http://ru.wikipedia.org/wiki/Духовная_прелест.. ь

Gnidrologs
Vai Tu nenonāc ar sevi zināmās pretrunās? Man liekas, kādu laiku atpakaļ Tu vienā diskusijā dalījies ar narkotiku iespaidā gūtiem mistiskiem iespaidiem.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.12.05 17:44:39
Ivo Pavlovičs
Viņs ir konsekrējis elku templī...

Visas šīs lietas ir jāskata kopsakarā, atbildot uz jautājumu kāpēc ?
Kāpēc viņš tā darīja, ko viņš ar to vēlējās panākt? Nav noslēpums, ka Meins bija ļoti dziļi iesaistīts ekumeniskajā kustībā. Ekumeniskā kustība pati par sevi ir kompromisu māksla. Un daudz kas ir atkarīgs no iniacitīvas, uzņēmības un personīgās atbildības. Tāpēc no malas tas var izskatīties savādāk.

Un otra lieta, Meins bija un palika uzticīgs Romas katoļu Baznīcas dēls. Un līdz ar to domājot par to, ko viņs darīja vai mācīja ir jāņem vērā, ka viņš bija katolis. Lai gan lasot "Vārds klusumā" ļoti daudz ieskanas evaņģēliski akcenti.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.12.05 18:36:18
Raimonds Ne vien konsekrēja elku templī, bet viņa meditācijas skolotājs nebija kristietis. Viņš pats jau būdams katolis mācījās mantras, kuras nez vai bija ar kristīgu saturu, jo kā gan varēja būt, jo skolotājs pagāns.

Skatoties kopsakarībā visas šīs tendences velk uz reliģiju apvienošanu. Man tāds ekumēnisms nešķiet godīgs un veicināms. No tāda pa gabalu jāturās. Zīmīgi, ka šie meditāciju skolotāji iesaistās starpreliģiju ekumēniskajos pasākumos.
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.05 18:43:54
Bībele māca ka viss sākas no vārda sēklas ,arī ticība.
Līdz tam ir tikai nojautas.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.12.05 19:01:33
Ivo Pavlovičs

Skatoties kopsakarībā visas šīs tendences velk uz reliģiju apvienošanu. Man tāds ekumēnisms nešķiet godīgs un veicināms. No tāda pa gabalu jāturās. Zīmīgi, ka šie meditāciju skolotāji iesaistās starpreliģiju ekumēniskajos pasākumos.


Cik godīgs vai ne- godīgs, tas jau kaut kur ir katra paša atbildības un sirdsapziņas jautājums. Citreiz aiz tā visa stāv kādas lielākas politiskas intereses vai, vienkārši izmantojot radušos situāciju, tiek shēmots . Un tas, ka Roma spēlē savu spēli, nav noslēpums. Meins bija liela zvaigzne. Cik brīžam Baznīcai ērts, neērts ar saviem izgājieniem - kas zin! Bet tas tāpat ir arī Jāņa Pāvila II valdīšanas laiks. Tāpēc var skatīties uz šo jautājumu plašāk. Meins nebūt nav vienīgais, kurš skūpstījies ar pagāniem un lūdzies nekristiešu svētvietās.

Bet varbūt, nu, tā pārdomām, jāvērš uzmanība uz Miera kustību un kā tas ietekmēja PSRS sabrukšanu. Tā vai citādi, lai arī, cik kritiski runāts par šo miera kustību , konferencēm, dievkalpojumiem utt., bet tas tomēr bija Rietumu sniegts amortizātors pret lielāku vardarbību. Tāpat arī sarunas ar pagāniem, manuprāt, ir labākas kā atklāta konfrontācija vai naids.

Šodien šo Miera kustību lomu pilda savstarpējas augsta līmeņa meditācijas.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.05 19:42:29
Bet varbūt, nu, tā pārdomām, jāvērš uzmanība uz Miera kustību un kā tas ietekmēja PSRS sabrukšanu. Tā vai citādi, lai arī, cik kritiski runāts par šo miera kustību , konferencēm, dievkalpojumiem utt., bet tas tomēr bija Rietumu sniegts amortizātors pret lielāku vardarbību. Tāpat arī sarunas ar pagāniem, manuprāt, ir labākas kā atklāta konfrontācija vai naids. /Raimonds: 2009.12.05 19:01:33/

Pankūka! Kā parasti kristieši visu nostāda ačgārni... s točnostju do naoborot! Lasām pēdējās ziņas: "ES jauno ārlietu ministri, britu baronesi Eštonu, apsūdz naudas saņemšanā no Padomju Savienības."Konkrēti Ketrina Eštona tiek apvainota, ka atrodoties Lielbritānijas sabiedriskas organizācijas "Kampaņa par kodolatbruņošanos" mantziņa postenī, saņēmusi naudu no Padomju Savienības. Kapēc lai PSRS dotu naudu kaut kādai deģeneratīvai aristokrātu atvasei un vispār inspirētu, atbalstītu un visādi sekmētu "miera kustību" visā pasaulē? Tapēc, ka PSRS bruņošanās sacensība bija neizdevīga, tā putināja valsti ārā. Nu i vot,- kā galvenais brežņeviskās PSRS ārpolitikas pīlārs tika pasludināta "cīņa par mieru", pacifisms visā pasaulē tika dāsni materiāli atbalstīts. ... . Protams, ka orientēšanās politikā un vēsturē krietnam kristietim neko nedod viņa dvēseles pestīšanai un ļembastiem, kas notiek šajā grēcīgajā pasaulē, var ar tīru sirdsapziņu uzspļaut, bet tomēr elementāra pieklājība prasa nedaudz arī pakontrolēt savu muldēšanu.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.12.05 20:25:05
*Duksis
Šie procesi ir pietiekami sarežģīti. Viegli ir atražot sazvērestības teorijas. Lielajā politikā ir neviens vien lielais spēlētjs jeb shēmu veidotājs. Vēstures rakstītāji un pārrakstītāji ir bijuši un būs. Stāsts ir par fiksiem secinājumiem un čūsku sišanu kaimiņu dārzā, ko izdara ar pašu meditācijas kustības ideju.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.05 20:36:30
Raimonds Atvainojos, ko tu tur muldi?
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.12.05 20:43:41
*Duksis
Gatavs uzklausīt.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.05 20:46:33
Raimonds Ij netaisījos tev ko teikt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.05 21:00:27
Laikam atkal pilnmēness vai arī sanitārs aizmirsis durvīm rokturi noņemt.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.05 21:02:31
Nuja, ka tā... . Savādāk, kā gan Aivars būtu ticis no palātas prom... .
Aramands [90.130.168.247]
# Iesūtīts: 2009.12.05 22:20:26
nesapratu kaut kā.... par ko ir tēma, par Tālbergu vai par kristīgo meditāciju. Ja par Tālbergu, tad dzirdēju - neizteikšos. Ja par meditāciju = tad kurš no komentatoriem to ir pamēģinājis? Nu, kaut vai nedēļu? vai vismaz 3 dienas? Nu, un tad no tās pieredzes, kas būs radusies, balstoties uz piem. Vārds klusumā vai citu metodi - no tās pieredzes izdarīt secinājumus. A to, mans Minka no meditācijas zin vairāk...
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.05 22:48:29
Armands, droši vien tēma ir par abām lietām. Katrs var izvēlēties, kura ir tuvāka. Bet par pamēģināšanu teikšu tā, ne vienmēr substance ir jāpagaršo, lai noskaidrotu, ka tā tiešām ir substance. To var noskaidrot arī ar citiem paņēmieniem. Šajā gadījumā tie ir Raksti un vispārējā Baznīcas lūgšanu pieredze. Ko lai dara, ja mani kaut kas iekšēji attur pamēģināt šādu tehniku? Ne vien 3 dienas, bet pat 3 minūtes es nevarētu izturēt monotonu zilbju skaldīšanu ma-ra-na-ta.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.05 22:57:28
armilo
Nu, bet ja iedomājies citas motonas zilbes, un iztēlojies situāciju, kur viss ir `līdz brošai`, bet priekš Sv. Rakstiem spēka trūkst?
Kas ir 3 minūtes pret 23 stundām panikas?
armilo
# Labojis armilo: 2009.12.05 23:06:07
Aivars, tas varbūt Tev tā ir panika, bet man tā ir sirds balss. Un ar savu sirds balsi es jokus negribu taisīt. Vai tevi nemaz nemulsina, ka ikviens jogs šo mantru var mācīt savās jogas skolās? Skaties pats
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . 25 . 26 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 130 , pavisam kopa bijuši: 2908