atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kustība pret G8
Kārlis sj
Iesūtīts: 2007.05.26 12:40:25
Varbūt ir laiks beigt pa virtuvi ņemties un LELB - KLB attiecību nebūtisko veļu skalot? Tā vietā piedāvāju visiem braukt uz Heiligendamm 6.-8. jūnijā, kur notiks 33. G8 samits. Ar šo vietu mūs vieno mūsu jūra, kas nozīmē arī mūsu līdzatbildību par tur notiekošo. Kaut arī ir jārēķinās ar lielu konfrontāciju ar drošību sargājošajām iestādēm, domāju, ka tas ir mūsu pienākums. Īpaši tagad, kad kļūst skaidrs par amīšu noraidošo attieksmi globālās sasilšanas rezolūcijas ziņā.

Tālākai informācijai lūdzu viens klips .
Un informācija par kustības pret G8 kultūras programmu .
Informācija par blokādēm un citiem pasākumiem .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.27 08:04:05
Kārlis sj Nē, tā visa nauda nenonāca atpakaļ sponsoru valstu firmās. Lielākā daļa ieroču, ar ko tika apslaktēti kristieši Sudānā, mierīgie iezīvotāji Ugandā u.c., ir krievu kalašņikovi vai Čehijā un VDR ražoti automāti. Un neviena no šim ražotājvalstīm nav G8 donorvalstu vidū.
Negribu G8 pataisīt par kristīgiem jēriņim. Bet vismaz viņi to naudu radaram iedeva, par kuru tad arī Tanzanija nopirka tai vajadzīgo auto . Nu teiksim, nevis folksvāgenu , ar ko arī būtu pieticis, bet mercedesu . Toties ir ar ko viņiem braukt. Ko iedeva varenā bij. socvalstu saime? Kārtējo reizi par G8 naudu pārdeva kādam ķeizariņam vai bandas vadonim helikopterus un automātus!
Un kā ar tiem Āfrikas vadonīšu ārzemju banku kontiem? Varbūt ar šādiem pirkšanas piesaistes noteikumiem vismaz šo iedzīvošanos bremzē?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.27 08:28:43
Tas fragments, Kārli, ir īpaši saskanīgs ar konspirāciju teoriju domāšanu.
Vajag rīkoties, vajag mēģināt palīdzēt pasaulei - skaidrs.
Bet man tikai liekas, ka cīņa pret G8 vai taml. patiesībā ir protests pret garīgiem procesiem sabiedrībā, kuri netiek apzināti un izpaužas šādās formās. Es vienkārši neticu, ka sociālisms darbojas.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.27 10:53:39
Noasveidīgais , par kuru fragmentu runaa? Tur ir runa par zinaatnisko konsensu, ka cilveeks ir atbildiigs par sasilshanu un kaa amiishi par naudu ietekmee zinaatnieku izteikumus. Nekaadi man tas nesaistaas ar konspiraacijas teoriju, bet ir tikai pliki fakti.

Balss , ja buus laiks, samekleeshu siiku informaaciju par G8 naudas reaalo ciklu. Vislabaakais ir aizbraukt uz Afriku un pasham par to paarlieinaaties, pagaidaam tikai regulaari satieku cilveekus, kas ar to nodarbojas, bet hard faktus dabuut nav tik viegli. Bet ir saakts reaals darbs ar Eiropas komisijaam un bezgaligaa lobeeshanas ciinja. Ipashi buutu jaaskataas, kaa rietumu firmas tieshi korupciju veicina, kuru peec tam aafrikaanjiem itkaa paarmet. Par Tanzanijas radaru viss notika ljoti atklaati, taapeec arii piemineeju: naudu jau cita radara iegaadei nedeva, nevis vinji izveeleejaas, bet paardeveejs noteica. Bija tikai viena iespeeja. Starp citu no anglju kabineta Clare Short, katole, draudeeja ar aizieshanu un beigaas Iraakas kara rezultaataa aizgaaja, jo nevareeja savienot ar savu sirdsapzinju. Ir tachu jaatshkjir paliidziiba no biznesa. Te jaunaaka informaacija par vinjas ciinju shogad . Veel par radaru: 1 . 2
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.27 12:59:40
Atradu viena drauga paardomas no teoreetiskas puses , gan Latiinjamerikas kontekstaa, jo bija te pacelts man nesaprotams jautaajums par to, kaada te gar sho visu dalja kristieshiem.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.27 22:35:52
Kārlis sj Droši vien esmu subjektīva, bet man līdz nelabumam ir piegriezušies visi kreisie intelektuāļi, līdz alerģijai. Protams, tavos faktos droši ka ir liela daļa patiesības. Bet manus argumentus tu it kā nemaz nedzirdēji..?
Pasaulē negodīguma un savtīguma ir bijis un būs bez gala. Bet vai Kristus sūtīja savus mācekļus cīnīties pret pasaules netaisnībam vai arī darīt ko citu? Tad kas galu galā ir mūsu primārais uzdevums? Pret pasaules netaisnībām ar pasaulīgiem līdzekļiem cīnās un cīnīsies pasaulīgas orgnizācijas. Daudzas rietumvalstu Baznīcas jau tik ļoti ir iesaistījušās visu pasules problēmu risināšanā, ka savam galvenajam uzdevumam tām vairs neatliek ne interses, ne gribēšanas, ne varbūt pat aicinājuma...
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.28 00:20:44
Balss , man tava argumentaacija izklausiijaas lielos vilcienos apmeeram taa, ka taadi aafrikaanji pashi ir vainiigi, un tas ir pilniigi preteeji tam, kaa es to redzu. No kurienes radaas tie peedeejie Skotu karalji? No kurienes rodas tas, kaa tas ir tagad?

Es censhos domaat taa, ka viss, kas, piemeeram, notiek Afrikaa, notiek manos kaiminjos nevis kaut kur taalu projaam. Esmu uz savas aadas paarliecinaajies, ka mees neesam ne par kripatinju ne intelektuaalaaki, ne citu tikumu zinjaa paaraaki, lai nebuutu nopelniijushi taadu pashu likteni. Nu, iedomaajies, kaa Tu kaa kristiete reagjeetu, ja kaiminju gjimenei nebuutu citas iespeejas straadaat kaa tikai ar rokaam no zemes izgraabstiit kaut kaadus tur deriigos izraktenjus (indiigus) un par santiimiem atdot pienjemshanas punktaa (rietumu firmai tas sanaak leetaak, nekaa no dariit industriaali). Kaa Tu tai gjimenei plaano pasludinaat Evanjgjeeliju? Kaa Kristus to dariitu? Kaa savam tuvaakajam vareetu izraadiit to miilestiibu, ko vinjsh maaca? Vai Kristus arii neistaajaas pret to netaisniibu, kas bija radusies juudu religjiskaa elitaarisma un liekuliibas rezultaataa?
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.28 00:57:50
Kārlis sj tu turpini neatbildet uz maniem jautajumiem!!! Vai tu sāc līdzināties te dažam jau pazīstamam brālim, kas maļ tikai savu meldiņu un dzird tikai pats sevi?
Jā, es zinu, ka notiek netaisnibas, protams. Bet es šo rietumu kreiso teorētiķu aklumu uz vienu aci esmu atklausījusies līdz nelabumam. Viņi redz, uzskaita visas un cīnās pret visām netaisnībām, ko dara rietumnieki, bet neredz, nedzird un necīnās pret varbūt vēl briesmīgākām lietām, kas notiek austrumos. Vai neesi dzirdējis par tādu Čečeniju? Vai par kristiešu slaktiņiem Sudānā? Bet par to, lūk, šie globalizācija pretinieki u.tml. profesionālie protestētāji negrib ne dzirdēt! Un moderni būt gribētāji austrumnieki pievienojas šim korim... (Marksisms jau arī ir aizraujoša teorija, vai ne?) Jeb tu mūs te tikai tā jezuītiski provocē?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.28 06:14:46
Balss , mees visi uzdodam viens otram jautaajumus, dazhus tikai atbildam. Par austrumu kritiku piekriitu, bet nezinu vai kaads gribees iet protesteet pret krieviem, jo tas ir iracionaals pasaakums. Tur pat nav ceriibu, ka kaads tevi sapratiis. Tas iesliigst kaut kaadaa tabu zonaa, un ceriibas paliek runaat tikai ar pusliidz sapraatiigajiem. Bet es pilniigi pievienojos, ka shai kritikai jaabuut. Un es arii negribu propagandeet skriet pakalj kreisajiem, bet veidot savu poziiciju. Krievija ir G8 kritikas ietvaros, jaatliek tikai konkretizeet darba uzdevumu un to citiem saprotami pasniegt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.28 08:54:58
Kārlis sj, a es esmu "Globālās sasilšanas histērijas" skeptiķis. Vismaz tajā ziņā cik par to ir atbildīgi cilvēki. Tā ir kārtējā "putnu gripas" un "Y2K problēmas" shēma, uztaisām globālo katastrofu, noplēšam no lētticīgām valstiņām naudiņu, paurbinam degunu, viss pats par sevi norimstās un pasakām, ka esam lielu labu darbu izdarījuši.
Globālā sasilšana un limata izmaiņas notiks neatkarīgi no cilvēku darbības, tā tas ir bijis uz šīs planētas jau sen, kad ļauži te nemaz vēl lāgā nestaigāja.
klusētājs [84.237.209.35]
# Iesūtīts: 2007.05.28 09:53:18
piekrītu, ka "globālā sasilšana" tiek arī izmantota savtīgu politiskas manipulāciju piesegšanai. bet viennozīmīgi manuprāt ir fakti, ka attīstīto valstu rūpniecības apjomi un veids, kā tas notiek; arī pārapdzīvotība atsevišķos reģionos un cilvēces kopējā daudzskaitlība, ir reāli ietekmējuši un ietekmē zemeslodes dabas, resursu līdzsvaru. hipotēzes un pieņēmumi ir dažādi, kādas būs sekas ilgtermiņā. arī tas, ka ražošana un biznesa investīcijas sen jau vairs nav saistīti ar sabiedrības reālajām vajadzībām, arī ir fakts.
manuprāt katra indivīda atbildīga un apzinīga ikdienas rīcība, sākumam jau attiecībā pret savu resursu pārvaldīšanu un izmantošanu, ir veids, kā es, Kristum ticīgs cilvēks, konkrēti varu relizēt taisnīgumu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.28 10:03:49
klusētājs, viss ir skaistas emocijas, bet tu ņem un paskaties NASA reportus par klimata izmaiņām. Cilvēki iedomājas sevi par baigo centrālo "spēlētāju" globālajā klimata izmaiņā. Figņa tas ir. Pietam vislielākais siltumnīcas efekta faktors ir ūdens tvaiks. A bet CO2 ir būtisks augiem, tie no tā pārtiek.
Skaidrs, ka runa var iet par visādām indēm un elementāru piesārņojumu, bet klimatu tas nemaina... A bet lokālā pilsēta nav nekāds pasaules klimata rādītājs.
Klimats uz šīs planētas ir mainījies un mainīsies vienmēr neatkarīgi no tā ko cilvēciņi te dara vai nedara. Kudī svarīgāk tos miljardus būtu novirzīt adaptācijai, jo klimats mainās un cilvēks tur neko nevar izmainīt. Kas interesanti 14-16 gadsimts bij tik pat karsts kā 20 gs. A ja skatās vēstures dzīlēs tad mūsu klimats ir pilnīgi normāls parasts klimats kāds tas bijis pirms daudziem gadu tūkstošiem/miljoniem.
diletants
# Iesūtīts: 2007.05.28 10:19:41
Zināma ietekme uz klimatu varētu būt tropisko mežu izciršanai- lauksaimniecības vajadzībām, ganībām- īsam brīdim, t.i. ekstensīvi. Droši vien vēl arī ir citi procesi ,kas ietekmē- pirms laika populāra bija ozona slaņa samazināšanās -it kā freona ietekmē, arī rūpnieciskā ražošana un transportlīdzekļu izplūdes gāzes. Jautājums acīmredzot visai diskutējams, tomēr zināma ietekme uz klimata procesiem cilvēcei ir- arī "mazāk attīstītās" valstis, kurā daudz iedzīvotāju, tiek pieminētas saistība ar ietekmi uz klimata izmaiņām- tur populāri apkurē izmanto malku, akmeņogles- dažādu izmešu avots.
koments [84.237.161.125]
# Iesūtīts: 2007.05.28 11:28:08
Jeņķi rullē, viņiem vismaz ir valsts tradicionālā formā - ar suverenitāti, bet citiem palikusi vien "starptautiskā sabiedrība". Kā "Delfos" viens rakstīja - zaļie ir sakarīgi džeki - viņi kā visi citi mīl "zaļos".Katrs taisa naudiņu kā māk. Ar pētījumiem , protestiem ...un naivu līdzskrējēju netrūkst.
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.28 13:53:03
Pilnīgi piekrītu klusētājam; manuprāt katra indivīda atbildīga un apzinīga ikdienas rīcība, sākumam jau attiecībā pret savu resursu pārvaldīšanu un izmantošanu, ir veids, kā es, Kristum ticīgs cilvēks, konkrēti varu realizēt taisnīgumu.
Piebildīšu, ka ar šīm globalizācijas, sasilšanas, ekoloģijas lietām aizraujas galvenokārt pasaulīgie ļaudis. Lai gan rietumvalstu baznīcas arī sauc uz šīm pašām barikādēm . Tik tur jau tā vaina, ka šīs baznīcas par ļoti daudz ko sauc uz barikādēm, bet ļoti maz vai nemaz par to, par ko pasule nesauc - atcerēties savus brāļus vajāšanās, iet pa visu pasauli un kristīt... Domāju, ka mums vispirms ir jāklausa Kristus pavēlēm!
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.28 13:58:55
Mulders , par Hansenu un NASA jau gaaja Gora filmaa. Varbut Hansens Tev vareetu vairaak pastaastit, kaat tie reporti tur top; un ceru, esi dzirdeejis par sho lieciibu . Tu, protams, vari izvirziit arii savas teorijas par to, kas ir galvenais ceelonis. Bet kaa man patiik tie nopirktie eksperti, kas visu izskaidro ar vaardiem: `klimats vienkaarshi mainaas`.

Es redzu, ka nekur mees nebrauksim: paliksim maajaas, parushinaasimies pa muusu pilsonisko dziivi, paspriedeleesim par ortodoksiju un heterodoksiju, pateoretizeesim par pestiishanu, un dienas vakars jau buus pienaacis.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.28 14:17:57
Kārlis sj Cilvēce pasauli piesārņo un izposta - vai nu šādā vai tādā veidā. Un tas ir neizbēgami. Mēs varam ar savu cīnīšanos to piebremzēt, pielāpīt, bet tas jau ir rakstīts Bībelē (vismaz es to tā saprotu - par ūdeni upēs, kas kļūs rūgts u.t.t.) un šīs pasaules gals reiz pienāks - ar vai bez mūsu ietekmes. Bet cik no visiem šiem mirstīgajiem cilvēkiem iegūs nemirstību - tas ir tas, par ko mums būtu pirmkārt jādomā un jārūpējas.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.28 14:22:42
Balss , es piekriitu, ka kristieshu uzdevums ir vairaak , kaa tikai ciiniities par ekologiju. Bet vai ruupes par muusu fizisko labklaajiibu ir tikai nekristieshu uzdevums? Es redzu Kristu kaa taadu, kursh dalju savas sludinaataaja karjeras pavadiija pie galda ar greeciniekiem, eesdams un dzerdams .
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.28 14:32:51
Ctulhu Klau, 21.gs. Žil Vern, tas tāpat neko nemainītu. Brāķdari esam mēs, grēkā kritusī cilvēce, nevis tās perfektais Radītājs. Un grēka izcelsmes noslēpums ir miglā tīts - mēs par to varam tikai spekulēt. Un vispār, par to lai diskutē teologi - man tas ir par augstu, esmu tikai parasts sievišķis, kura skaistā galviņa sāk no domāšanas nogurt. Jāiet uzlikt kādu smuku cepuri un ieplest zilas acis, lai radības kronis var justies gudrs un visuvarens.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.28 14:43:53
ctulhu, a vēl jau nav vakars!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.28 14:44:19
Ctulhu , tavai kritikai pievienojos tiktaal, ka taa noraada uz to, ka par perfekto Raditaaju nevar domaat kaa par cilveeku, kaa par konstruktoru. Citaadi tieshaam viss saak izklausiities peec anekdotes.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 494