atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kustība pret G8
Kārlis sj
Iesūtīts: 2007.05.26 12:40:25
Varbūt ir laiks beigt pa virtuvi ņemties un LELB - KLB attiecību nebūtisko veļu skalot? Tā vietā piedāvāju visiem braukt uz Heiligendamm 6.-8. jūnijā, kur notiks 33. G8 samits. Ar šo vietu mūs vieno mūsu jūra, kas nozīmē arī mūsu līdzatbildību par tur notiekošo. Kaut arī ir jārēķinās ar lielu konfrontāciju ar drošību sargājošajām iestādēm, domāju, ka tas ir mūsu pienākums. Īpaši tagad, kad kļūst skaidrs par amīšu noraidošo attieksmi globālās sasilšanas rezolūcijas ziņā.

Tālākai informācijai lūdzu viens klips .
Un informācija par kustības pret G8 kultūras programmu .
Informācija par blokādēm un citiem pasākumiem .
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.26 12:43:16
Uz priekshu!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 13:44:46
Kārli sj , cienot tavu viedokli šai jautājumā, lielajam brālim nerūp globālā sasilšana un priecē amīšu rūpes par saviem rūpniekiem. Tā jau tikai letiņi, paklausot bezatbildīgu zinātnieku un politiķu pavēlēm, būtu gatavi skraidīt pastalās. Man patīk siltums un saule un nekas nebūtu pretī, ka pie mums paliktu karstāks. Protams, lielajam brālim nav simpātisks G8 veidojums, kā arī citi transnacionāli veidojumi, bet nākas vien kristīgā pazemībā samierināties ar viņiem. Bet antiglobālisti lai raujas - tas piederas pie demokrātijas.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.26 13:52:47
lielais brālis , vareesi uz Gaizinja seedeet un sauljoties
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 13:58:15
Būvēšu Noasa šķirstu. Ieklausies tai zinātnieku pusē, kas neakceptē globālās sasilšanas mītu, paskaties vēsturē sastopamās globālās klimata izmaiņas vēl pirms industriālās ēras un atceries Dieva Providenci un solījumu Noasam un take it easy .
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.26 14:12:30
Sorry,Kārli sj, man no šitiem anti - ... istiem jau sen ir nelaba dūša! Lielumlielai daļai šo anti-...kampaņu dalībnieku ir stipri vienalga, pret ko viņi ir, ka tikai pret!!!!!!!!!! Tāpat kā dažam labam no mūsējiem tepat forumā. Lai gan ar šo vēl ir iespējams sarunāties, un vismaz pie vardarbības viņš netiek.
Protams, es arī esmu par Kioto protokolu, ko amīšiem vajadzētu parakstīt. Brīnos, ka šīs gadu desmitiem veiksmīgi finansētās padomju ideoloģiskās apstrādes mašinērijas demagoģiskās sekas vēl jūtamas pat otrajā rietumnieku paaudzē. Brīnos, ka pat Latvijā, kas tik skaidri piedzīvoja padomju laika melus un dubultstandartus, rodas ļaudis, kas sāk pūst tajā pašā anti-rietumu taurē...
kas ar visādiem netaisnības līdzekļiem pieviļ tos, kas pazūd, tāpēc ka tie nav pieņēmuši patieso mīlestību, kas tos būtu izglābusi.
11 Tāpēc Dievs tagad sūta tiem maldu varu, ka tie sāk ticēt meliem,
2.tesal.2:10,11
jānis
# Labojis jānis: 2007.05.26 16:37:06
Ar globālo sasilšanu, Kioto protokolu, kvotām un par nožēlu ar tautiešiem, kas negrib saprast situācijas nopietnību, tapēc, kad viņu dzenulis ir nauda un ekonomika ar maksimālo peļņu ignorējot vidi, nākas sastapties dienudienā. Ja mūs joprojām vadīs ekanomisti, kuri ar naudu aizlietām acīm neticēs zinātnieku pētijumiem un aprēķinus uzskatīs par aplamiem. Tad sekas būs nopietnas.
http://www.liis.lv/vi/viklim.htm
Bet visupirms jau varbūt varam sākt katrs ar sevi: http://www.mycarbonfootprint.eu/lv/carboncalculator1.asp
jānis
# Labojis jānis: 2007.05.26 16:50:13
Viss, kas vien kust un kam ir dzīvība, lai jums ir par barību. Es jums to visu nododu, tāpat kā zaļos augus, lai tie jums noder barībai.
/pirmā mozus 9.nod.,3.p/
Vai šeit Dievs gadijumā nedomā, kad mums ir jārūpējās par visu dzīvo - nevis jāpietaisa daba tik tālu, kad daba sāk pretoties.
Nezinu vai Dievs būs palīgs seku novēršanai par kurām raksta zinātnieki, jo Viņš mums visu ir nodevis. Ja nu vienīgi atvērs acis, bet dievbijigai tautai acīm vajadzētu būt vaļā.
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.26 17:22:49
Varam pūlēties cik uziet un varam nedarīt neko- pasules galu nav mūsu spēkos ne pasteidzināt, ne atturēt, tā kā nav ko noņemties gar globālo sasilšanu, lai tas paliek tiem, kam visa pamatā nav Dievs.
jānis
# Iesūtīts: 2007.05.26 17:54:34
Andis Atvars
Par to varētu padiskutēt. Uz doto brīdi tā ir atmosfēra, kuras slāņos ir palielinājies atsevišķu gāzu daudzms, kā rezultatā radies šīs saucamais siltumnīcas efekts, kas noved pie dažādām dabas kataklizmām. Varbūt to nevajadzētu saistīt ar pasaules galu, bet gan ar pārmaiņām kuras rodas nevis Dieva gribas rezultātā, bet cilvēka darbības rezultatā. Dievs ļauj cilvēkam darboties. Pasakiet man, vai zinot sekas ir labi turpināt darbības, kas noved pie izmaiņām kas augstāk minētas. Mēs apzināti radam problēmas nākošajām paaudzēm. Vai tas nav grēks? Neiet runa par pasaulas galu.
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.26 19:23:29
Tiem, kas nav redzeejushi, par sasilshanu iesaku noskatiities populaari labi saprotamo un plashi pieejamo filmu An Inconvenient Truth.

Balss , vai taa tieshaam ir, ka vinjiem visiem galvenais ir tikai buut pret? Un vai tam sakars ar padomju propagandu? Piekriitu, dazhi tur iet pakauties un vardarbiibu neviens sakariigs cilveeks arii neatbalsta. Bet kaut kas ir jaadara pret to netaisniibu, ko globaalais kapitaalisms izraisa. Parunaa ar aafrikaanjiem, kaa vinji to visu redz - par resursu izsaimniekoshanu, par sanjemto paliidziibu, kura jaaizteeree naudas deveeju produktu iegaadei utt. Dabas resursu izcelshanas apjomi palielinaas, bet cilveeki kljuust nabadziigaaki. Tas ir nepieljaujami. Zheel, ka Latvijaa nav taadas organizaacijas kaa ATTAC , kas vismaz speetu apgaadaat tautu ar aktuaalu info globaali un aicinaat uz aktivitaateem lokaali. Laba ideja ir kristieshu veidotam tiiklam par taisniigumu .
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 21:24:30
Kārli,
šausmīgi sarežģītu jautājumu Tu uzstādi. G8 ir ļaunums? Kas ir labums? Kas ir alternatīva?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:20:55
Noasveidīgais , nesaku, ka G8 ir ljaunums, bet vinju leemumi ir ljoti ietekmiigi, taapeec nevar vinjiem ljaut speeleet shahu taa itkaa uz deelja buutu tikai figuurinjas. Ja arii kreisie Dievu kaa argumentu neizveelas, bet izveelas cilveeku, tad Bazniica var tikai veel pielikt noraadi uz kaut ko vairaak. Cilveeks tachu caur Kristu noraada uz kaut ko vairaak, ne? Un ir arii pietiekoshi biiskapu, kas shaados protestos piedalaas. Taapat jau nav tikai kautinji ar policiju, bet arii dievkalpojumi un maaksla.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.26 22:32:13
Piedod, Kārli, bet tēmas nosaukums ir "Kustība pret G8", tāpēc arī sapratu, ka tiek veidots kārtējais "ļaunā tēls".
Cilvēkiem patīk ticēt, ka viņu problēmas rodas no tā, ka ir kādi "ļaunie vīri", kuri sanāk slepenās sanāksmēs un visu nolemj citiem par ļaunu (Tev kā jezuītam vajadzētu to zināt, jo daži domā, ka tieši jezuīti ir tie ļaunie, ka slepeni visu čakarē ). Cilvēkiem patīk ticēt konspirācijas teorijām, nevis skatīties reāli uz faktiem. Un "kustība pret G8" ir balstīta konspirācijas teorijā, ka G8 sanāksmju mērķis ir nodarīt pasaulei ļaunumu.

Pasaule attīstās pēc noteiktiem likumiem, kuri ir tālu pāri mūsu spējām tos ietekmēt.
Karstuma izmaiņas? Neviens nevar pierādīt, ka tas patiešām ir cilvēka rīcības rezultāts. Varbūt Tev ir kādi citi fakti, bet man pārliecinošu pierādījumu nav. Visi pierāda, ka notiek sasilšana, ka "kaut kas ir jādara". Tam var tikai piekrist - notiek sasilšana un kaut ko vajadzētu darīt... Bet - ka tas ir cilvēka darbības rezultāts, to neviens nevar pārliecinoši argumentēt.
Nabadzība? Būšu galēji cinisks. Nabadzība rodas no divām lietām: slinkuma un pārapdzīvotības.
Slinkums - vēlēšanās saņemt humanitāro palīdzību, nevis nodrošināt savu iztiku ar paša darba augļiem. Eiropa dara milzīgu kļūdu, dodama naudu tiem, kuri negrib strādāt (t.sk. Latvijā)!
Pārapdzīvotība rodas no nekontrolētas tendences vairoties, neskatoties uz iespējamām sekām. Cilvēku vienkārši dažās vietās ir par daudz. Daba nespēj tik daudz cilvēkus uzturēt....

Ciniski? Jā. Bet es tikai gribu sacīt, ka G8 sanāksme ir ļoti nevarīga iepretī šiem procesiem, kuri norisinās, kā jau sacīju, pēc saviem dzelžainajiem likumiem, kurus neviens mirstīgais, pat ne 8 kopā, nespēj izmainīt.
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:53:12
Pilnīgi piekrītu Noasveidīgam.
Tas process ir sācies vairākus desmit gadus atpakaļ, bet tikai nu mēs sākam izjust sekas. Pat ja apstādinātu visas rūpnīcas, mašīnas utt. process turpinātos, jo tā tam vienkārši jānotiek. Jā esmu par ekonomiskām tehnoloģijām, par atkritumu šķirošanu un citām labām dabas saudzējošām lietiņām, bet tādēļ es necīnīšos par antikrista atnākšanu, kas nu visu sakārtos. Es nepārteicos- paskataties, kas stāv aiz tiem kas "cīnās"par ekoloģiju...
jānis
# Labojis jānis: 2007.05.26 23:34:41
Noasveidīgais
Domāju kad pie patreizējām cilvēku iespējām ir muļķīgi domāt, kad neko nespējam izmainīt.
Ticība kā sinepju graudiņš...
Lielākā daļa pasaules zinātnieku ir ticīgi cilvēki. Vai Tu domā kad viņiem ir par maz ticības? Un vai cilvēkam kas nav tik izglītots nevajadzētu vairāk stāstīt par iespējām, ko viņš pats ar savu mazumiņu var darīt?
Lielākā kļūda ir tā, kad visur ir priekšā ir nauda un domas, kad bez naudas neko nevar. Visupirms cilvēkam ir dota galva un gudrai galvai tiek piemesta arī nauda - lai tā var realizēt gudras lietas. Es nerunāju par spekulantiem un zagļiem - tā ir cita raudze.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.26 23:40:18
Noasveidīgais , manupraat ir pietiekoshi daudz reaalu faktu. Kaapeec domaa, ka nav faktu? Bet neiet jau, protams, par apzinaatu ljaunuma veicinaashanu, bet par ljoti savtiigu politiku.

Par karstuma izmainjaam, nu pakomentee sho izvilkumu no jau manis mineetaas filmas ? Protams, taa ir emocionaala un kontraversaala, bet te buutu jaauzrodaas kaadam speciaalistam un jaapieraada, ka tur pateiktais ir sagroziiti fakti. Pagaidaam, cik zinu no zinaatnieku atsauceem par sho filmu, tad taa buutiskos jautaajumos atbilst kopeejam viedoklim.

Par nabadziibu tas man skan tieshaam ciniski. Neiet runa par naudas doshanu slinjkjiem, bet pirmkaart ir jaaskataas uz koloniaalisma sekaam un rietumnieku izdariito postu un to, kas ir atbildiigs par sho `slinkumu`. Shobriid neiet runa par baroshanu, bet par izgliitiibu un attiistiibu, ko rietumnieki jau sen ir paraadaa, lai kaut mazliet uzlabotu koloniaalisma sekas. Tie ir procesi, kurus `mes` esam radiijushi un `mes` varam mainiit.

Andis Atvars , pilniigi nesaprotu, ko sakaat. Kaapeec tam ir vienkaarshi aanotiek? Tas ir taads fataalisms? Un kas tad staav aiz tiem, kas ciinas?
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 00:44:18
Kārli, laikam esam no kādām paralēlām pasaulēm- es Jūs arī pilnīgi nesaprotu...Kristiešu uzdevums nav " par" un" pret" cīnīšanās, bet gan ēvaņģēlija pasludināšana, tad kādēļ Jums globālā sasilšana ir tik būtiska?
Koloniālisma sekas!....mēs esam radījuši!... mēs esam parādā!...- ļoti voluntāra pieeja. Kādēļ viena izbijusī kolonija spēj sevi pabarot (Indija), bet cita nē? Āfrikas džungļos eiropieši neskraidīja un pamatiedzīvotājus negūstīja. To darīja pašu tautieši...
Nu ir tāda fatāla grāmata un ja es nemaldos, tad to sauc par Bībeli, (kadi par Rakstiem). Zini- fatālāku par tās nu nezinu nevienu citu, bet ticot tam, kas tajā rakstīts var gūt fantastisku mieru un tad vairs nav jārīko grautiņi protestējot nezin pat pret ko.
Reiz kādi cīnījās par mieru un tik šausmīgi bruņojās, kamēr bankrotēja....vēl viņi cīnījās par brīvību un tādēļ oponentus sūtīja uz koncentrācijas nometn
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.27 01:15:58
Lielä meeraa piekritu Anda Atvara teiktajam. Vel piebildishu,ka gadu desmitiem uz Afriku rietumvalstu pumpeto lidzeklu lauvas tiesa nonaca nevis pie tiem, kam domati - humaniem projektiem, bet gan vadonu un kjeizarinju privatajos kontos. Tie tad rikoja sev smiekligas, no Francijas 17.gs.karaliem kopetas ceremonijas un noguldija savos privatajos kontos Sveices bankaas miljoniem palidzibas naudas. Vai ari izlietoja so naudu brunojuma pirksanai, uzsaka savstarpejos karus, iznicinot politiskos vai etniskos ienaidniekus...
Nez, kapec tie ljaunie G8 vispar suta naudu sim trucigajam valstim?...
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.27 02:57:13
Protams, Balss , ka taa visa nauda nonaaca ierochu pirkshanai, kurus vinjiem sponsori laipni katrs paardeva. Pat pavisam nesen anglji paardeva radaru Tanzaanijai 20 milj daargaaku, nekaa vinju civilajaam vajadziibaam vajadziigs, bet vai bija iespeeja izveeleeties? Vai nu shis, vai arii neviens cits - vismaz sponsoriem kaada industrija nenobankroteeja. Un ko par Shell sakaat? Kur juus tieshaam uz Marsa dziivojat? Varbuut vajag skaljo faktu lappusi atveert?
Dzelzs Felix [80.70.23.9]
# Iesūtīts: 2007.05.27 03:08:57
Liekas esmu kārtīgi ierūsējis. Jūs te svarīgu tēmu pacēlāt, a man nav īsti ko teikt. Viens vārds- pāķis. Bet mežus bezjēgā zāģēt ir slikti. Un vispār K;arlim vair;ak piekrītu. Jenkiji izzāģē miljoniem hektāru, rezultātā visa eko trubā, bads u.c. Tad viņi mērgļi pāris helikopterus ar bindi, jodu un rupmaizi aizsūta un saka, ka baigi humānie.
Protams runāt par Rakstiem un ticību sēžot uz galda, kamēr mamma uz ceļiem mazgā grīdu ir mīļi. Priekš kam mums par kaut ko domāt? Vai ne Andi Atvar?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 100 , pavisam kopa bijuši: 882