atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par Gen 3:14-15 Svētība vai lāsts?
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2007.05.22 10:51:49
Vēl viens teoloģisks diskusiju temats, kas tiek bieži piesaukts.
1. Mozus 3. nodaļā lasām Dieva sacīto čūskai:
"Tādēļ, ka tu to esi darījusi, tu esi nolādēta visu lopu un lauku zvēru vidū! Uz sava vēdera tev būs līst un pīšļus ēst visas tavas mūža dienas. Un Es celšu ienaidu starp tevi un sievu, tavu dzimumu un sievas dzimumu. Tas tev sadragās galvu, bet tu viņam iekodīsi papēdī." (1. Moz. 3:14-15)

Tradicionāli 15. pants ir ticis saprasts kā "protoevaņģēlijs", pirmā vieta, kurā Dievs apsola cilvēkiem pestīšanu, sūtot pasaulē Kristu, dzimušu no Jaunavas Marijas - Sievas - kurš satrieks Čūskai galvu, bet pats cietīs krusta nāvi (čūska iekodīs papēdī).

Tomēr nesen dzirdēju ideju, ka šīs Rakstu vietas konteksts ir Dieva sacītie lāsta vārdi. Un lāsta būtība esot tajā, ka cilvēks (sievas dzimums) cenšas iznīcināt ļaunumu (satriekt tam galvu), bet rezultātā čūskas inde ienāk viņā pašā.

Kaut kas man šajā interpretācijā nepatīk. Bet kaut kas liekas ļoti sakarīgs...
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 01:22:06
Felix, vai vari vēl nekonkrētāk ko pasacīt?
Es esmu to grāmatiņu iedevis kādam, kas kārtīs nākotni paredzēja...tad kādai, kura jau izdzirdot vārdu Dievs alerģija radās. Protams ka viņi man to atgrieza atpakaļ nākošā dienā nelasījuši, bet viņiem nebija Jūsu nicīgās attieksmes.
Pieredzes bagātā jau ir Grēciniece!... Vai Felix esi viena un tā pati persona?
Noasveidīgam ir taisnība?....kuros viņa nosauktajos gadījumos?
Dzelzs Felix [80.70.23.9]
# Iesūtīts: 2007.05.27 02:32:29
Andi A.Nekonkrētāk vairs nevaru.
Esmu samiegojies.
Felix nav Grēciniece.
Noasveidīgajam taisnība visos gadījumos.

Rečitēt šo tekstu trīsreiz dienā tukšā dūšā, apskaidrība garantēta.
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 14:18:47
Felix, ko neteiksi- forumā diskutē pāvests?!?!
Šaubos vai man izdosies tā pie apskaidrības tikt...ja nu vienīgi kārtīgi nodzērtos...,bet liekas arī šis risinājums nebūs īstais, jo kļūstu pārāk nopietns...
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 146 , pavisam kopa bijuši: 10995