atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par sektas definīciju
Mr. Incognito
Iesūtīts: 2007.05.15 14:41:05
Mīļie draugi, vēlētos padiskutēt ar jums par to, kas ir sekta. Mierīgā un akadēmiskā garā. "Pēc vārdnīcu datiem sekta vispirms nozīmē "organizēta ekleziastiska vienība". "Sequi"nozīmē sekot, tātad sekotāju pulciņš. Galvēnās reliģiskās grupas, uz kurām visvairāk tiek attiecināts vārds "sekta" ir radušās pilnīgi atsevišķi un tām ar kristīgo mācību nav nekā kopēja: Jehovas liecinieki un mormoņi. Protams Kristus personu un Bībeli kā Dieva atklāsmi šīs grupas gluži apiet nevar (labs arguments Bībeles patiesumam un dievišķai izcelsmei). Arī Kristus ir bijis viens tipisks sektants. Bībele vispār ir sektantiskas domāšanas paraugs: Dievs māca Israēla tautai nošķirties no citiem. Vārds "svēts" VD ēbreju valodā nozīmē nevis personisku ētisku kvalitāti, bet gan nošķirtības stāvokli - Dievs atdala, nošķir savus ļaudis". "Ecclesia" no grieķu valodas nozīmē "aicinātie", "izsauktie" (ek-kaleo). Ar šo vārdu Jaunā Derība apzīmē gan lokālo draudzi gan Kristus baznīcu. Šajā vārdā nav atšķirības no sektas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:04:40
Vienīgi sektantiem ir tik liela interese par sektas definīciju!
Grozies kā gribi, aste pakaļā, mīlīši!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:08:03
-=AH=- , protams, ka labi un sveetiigi. Peec 4-6 gadiem zuud speeja fokuseeties uz lietas buutiibu, jau jaaciinaas ar rutiinu un formalitaati, lai neiesuunotu, kaa Noasveidiigais saka. Tas buutu visiem sveetiigi. Un, ko noziimee `iekaartot dziivi`? Cilveeka Deelam nav kur galvu nolikt!
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.25 23:08:20
Bet tu, noasveidīgais , to sektantisma smaku te palaidi., ne mēs. Grozies kā gribi , ragi pierē
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:09:59
Balss nu prieks, ka Tu esi sākusi runāt ko domā

kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:12:25
Noasveidīgais! a es vienkāŗi atsakos pieņemt tavus vārdus ka KLB ir sekta!
vari krist zemē un skaļi bļaut...
nepieņemu un vis!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:17:01
Kaut...
Cik Tu esi naiva! Tas mani patiešām fascinē pie KLB adeptiem - spēja sevi nostādīt pasaules centrā!
Manis pēc Tu vari domāt, ka piederi Baznīcai!
KLB = Latvijas autokefālais patriarhāts!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:21:14
KLB ir izteikti kompleksi attiecībā uz vārdu sekta. Iespējams, ka jūsu sirdsapziņa tā izpaužas!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:22:18
Noasveidīgais...kā jau teicu kliedz.. krīti zemē.. pārdies.. utt... bet es nepieņemu tavis teikto ka KLB ir sekta.. nu ko ar varu skalosi man smadzenes?
nosaveidīgais .. iemācies lasīt: Konfesionāli Luteriksā BAZNīCA

KUR TE VāRDS SEKTA? es turos pie tā kas stāv rakstīts... un ja gribi varam pastrīdēties šovakar.. man ļoti laba diena bija... un Tev?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:24:58
Patriarhāts, Kaut..., patriarhāts. Ko niekoties ar Baznīca - jūs esat daudz lielāki par to!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:27:00
Tu to saki! Noasveidīgais!
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:47:09
Uldi, paldies, par manu dvēseli nebēdā! Man bez cerības vēl ir arī Sv.Gara ķīla sirdī, kura apliecina, ka piederu Kristum.
lielais brāli... vai tad mušas nav uzmācīgas un traucējošas, kad nepārtraukti riņķo gar seju un mēģina iekost? Bet man teoloģijas pletnes nav, ar ko tās aizgaiņāt...
kaut... Es šeit vienmēr runāju, ko domāju! Tieši tāpēc jau gribu saglabāt savu - kaut arī nosacīto - anonimitāti.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:55:15
Un tomēr tomēr... es gaidīšu kad varētu satik Tevi dzīvē.... ja vēlies var jau ar noteikumu, ka KLB un LELB ir neaizskaramas tēmas! ...bet kā vēlies! man nepatīk ja otram kaut kas tiek uzspiests vai kāds ko dara pašam negribot, jo tad es tā nelģi jūtos!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:57:12
ak šausmas.. nu kur tu lien lielo brāli citu guļamistabā?? kas Tev pašam savas nav? drošvien pats vainīgs! bet visu taču var labot...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 01:56:51
"Guļamistaba" nebija domāts tiešā nozīmē, bet pārnestā.

Un man vecmamma teica: sava gulta ir labākā vieta uz pasaules, ja īpaši pa dienu ir tālu staigāts un daudz darīts...

Nja vispār miegs jau baigi nāk.. bet parasti pēc labas dienas gribās lai tā diena nekad.. nekad nebeidzas...
bet tā beidzas kāpēc tāda netaisnība!?
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.05.29 23:45:32
15. maijā šajā forumā ierunājās Agita Misāne, kuras klātbūtne te būtu ļoti nepieciešama, lai varētu tiešām "padiskutēt ... par to, kas ir sekta. Mierīgā un akadēmiskā garā". Cienījamā LU pasniedzēja, pie kuras es savā laikā, studējot LU TF, klausījos lekcijas reliģijas socioloģijā, acīmredzot, vēlējās vispirms dzirdēt, ko par šo jautājumu saka LA sektologi. Nākas konstatēt, ka sektologi ir piedāvājuši tikai ad hoc hipotēzes, kuras ir konstruētas tā, ka tēzes autors noteikti ir pozitīvais tēls, bet viņa teoloģiskie oponenti - sektanti un visnotaļ negatīvi tēli. Nav brīnums, ka šāda sektas jēdziena konceptualizācija ir beigusies ar personīgiem apvainojumiem.

Vispār reliģijas socioloģijā ir uzskats, ka vārds "sekta" ir politnekorekts, jo to mīl izmantot kā lamuvārdu. Korektāk ir lietot jēdzienu "jaunā reliģiskā kustība" (JRK). Un lietot nevis vārdu "sektants", kas tāpat tiek lietots kā lamuvārds teoloģisko oponentu noķengāšanai, bet gan "JRK aktīvists".
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.29 23:54:36
Kristofers... a kaada shkjirba vai es rakstu bullshit vai b-s ? Kaadaa sakaraa foneetika vai burti ko lieto lai uzrakstiitu vaardu s-ds maina taa saturu?
Pats jeedziens "politkorektums" buutiibaa ir runa par to, ka visiem zinaamus vaardus aizstaajam ar ne visiem zinaamiem vaardiem taa cerot pasuutiit otru d-st taa ka shis to nesaprot
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.29 23:59:49
Nevis sētnieks , bet slotas vadības tehnologs ...
Vārdu nozīmju mērķtiecīga izmainīšana ir viena no nopietnām mūsdienu problēmām - demagoģiska metode savu mērķu sasniegšanai.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2007.05.30 00:31:30
Kāda jēdziena tendencioza definēšana arī var būt demagoģiska metode savu mērķu sasniegšanai.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.30 00:43:06
Interesanti, Kristofer, kādi ir tavi nolūki, atdzīvinot šo tēmu?
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2007.05.30 00:46:14
Meklējot informāciju par sektas definēšanu vispirms ir jāņem vērā tas, ka latviešu valodas jēdzienam " sekta " visprecīzāk atbilst angļu jēdziens " cult ". Jēdzieni "sekta" un "kults" kā atšķirīgi pārsvarā tiek definēti vācu, krievu un citu Austrumeiropas valodās rakstītā literatūrā. Zinātniskai sektas definēšanai iesākumā labi noder šī Cult Checklist
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 157 , pavisam kopa bijuši: 32870