atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Kristieša portrets
Balss
Iesūtīts: 2007.05.13 23:59:24
Dažādās diskusijās notiek ne tikai domu, bet dažkārt arī epitetu apmaiņa, kuri nedarītu godu nevienam cilvēkam, kur nu vēl kristietim.
Varbūt mēģināsim visi kopā uzzīmēt ideālā Kristus sekotāja portretu un viņa rīcības modeļus? Un tad tiem varbūt arī savā dzīvē sekot?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.14 00:07:09
Mēs visi zinām gan Kalna sprediķi, gan 1.vēst.korintiešiem 13.nodaļu.
Kā ir ar mūsu reālo dzīvi? Ar paštaisnību, sarūgtinājumu, kašķa meklēšanu, strīdiem, šķelšanos? Kur beidzas stāvēšana par saviem uzskatiem "te es stāvu un citādi nevaru", un kur sākas - MAN ir taisnība, un visi, kas man nepiekrīt, ir muļķi vai atkritēji vai pat apzināti ļaundari? Vai patiešām brāļu apsūdzētājiem nebūs bail stāties Kristus vaiga priekšā?...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.14 00:55:04
Varu pateikt atklāti. pašlaik man ir periods, kad nezinu ko domāt par dažiem cilvēkiem, kā atiekties. Tāpēc ir vienkārši labi ... KLUSĒT, gaidīt, norimt... un tā vienkārši būt , lai nesadarītu lielāk grēku nekā jau ir.
jānis
# Iesūtīts: 2007.05.14 09:35:40
Jā - portreti mums ir atstrādāti līdz pat institūta līmenim. Sevi pasniegt kā kristieša portretu esam iemācijušies, līdzīgi ir arī ar tiem rīcības modeļiem.
Svarīgākais šajā visā manuprāt ir ar ko mēs salīdzinamies. Ja ar brāli, tad definētais mērķis tā arī izpaliks, ja ar Kristu, tad priecāsies mūsu dvēsele un brāļi līdz ar mums.
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.14 11:09:11
Vislabākais piemērs ir pats Jēzus Kristus. Lieta tikai tā, ka extremālās situācijās, kad būtu labi neļauties panikai un histērijai, mēs aizmirstam padomāt par to, kā rīkotos Jēzus vai kādas ir Sv.Gara izpausmes.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.14 11:14:52
vasara, par extremālām situācijām runājot, kāds gudrs cilvis reiz teica - nenormālā situācijā, nenormāla rīcība ir normāla parādība
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.14 11:18:04
Njā, tā jau gan. Tikai pēc tam ar vēsu galvu atskatoties seko nožēla..
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.14 11:24:01
vasara, nu tamdēļ mums ir Kristus, jo nav iespējams šo dzīvi šajā pasaulē nodzīvot nesaskaroties ar grēku un neaptraipoties... Mūsu cerība ir tikai Kristus, pēc tam, kad izbridīsim no šitā purva, ka Viņš mums dāvās tīras drēbes.
vasara
# Iesūtīts: 2007.05.14 11:27:37
Cerībā un ticībā uz to - āmen!
Sieviete
# Labojis Sieviete: 2007.05.14 13:00:01
Ja jau zīmējam portretu, tad skatīsimies uz tādiem, kas mums liekas Kristum tuvu sekojoši, uz tādiem, uz kuriem krīt Kristus gaismas atblāzma - kādi šie cilvēki ir?
Paskatoties uz savu vīru, varu teikt: nemākslota pazemība; miermīlība; patiesīgums līdz robežai, kur sākas sāpināšana; smalkjūtība, pieticība attiecībā uz savām vajadzībām; gatavība strādāt vairāk, nekā prasa pienākums; māka uzklausīt nenosodot, bet uzmanīgi pamācot.
Ja arī jūs pazīstat kādu, uzrakstiet!
Sieviete
# Iesūtīts: 2007.05.14 14:33:37
Lai neizklausītos, ka skatos uz savu vīru caur rozā brillēm, piebildīšu, ka redzu jau arī viņa trūkumiņus, bet tie ir nebūtiski, salīdzinot ar visu pārējo. Un tēma jau ir ideālais portrets, nevis trūkumu meklēšana. Tāpēc par tiem vēsture klusē!
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.16 00:24:39
Vai tad neviens cits nav sastapis cilvēkus, kuru dzīvē var manīt viņu patiesu sekošanu Kristum? Vai nav labak meklēt mūsu tuvākajos labo, nevis ļauno? Uzzīmējiet arī jūs savu īsta kristieša portretu!
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.16 00:39:01
Varbūt mēģināsim visi kopā uzzīmēt ideālā Kristus sekotāja portretu un viņa rīcības modeļus? Un tad tiem varbūt arī savā dzīvē sekot.

Ziniet, kas no tā iznāks- sektanti, tādēļ sekosim Kristum un beigsim darināt elkus.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.16 00:47:16
Andis Atvars
Nu, kāpēc Jums uz visu gribas oponēt? Laikam patīk badīties? Redzēju Jūs internetā - nemaz tik agresīvs neizskatāties.

Tas, ka mēs visi gribam sekot Kristum, taču ir aksioma, vai ne? Bet kā - gluži praktiski- kā tas izskatās? Kā tad notiek tā sekošana? Es, piemēram ļoti labi apzinos, ka man līdz šim modelim ir bezgala tālu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.16 10:45:30
Skaists, varen gudrs, diezgan tukls viirs pashos speeka gados
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.16 10:48:08
Jo tālāks mērķis, jo lielāks motīvs to sasniegt, bet ja tas mērķis ir deguna galā, tad ko tur pūlēties- jebkurā momentā sasniedzams.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.16 11:15:57
Mulders
Hei, Mulder, vai tik tas nebūsi tu pats? Vai varbūt tomēr Karlsons?

Andis Atvars
Nu, tad uz ko lai es skatos - uz Jums? Drusciņ bail, un nez vai gribēsies sekot?...
Jo uz Jēzu Kristu es ar fiziskajām acīm paskatīties vairs nevaru. es nezinu, kā viņš, teiksim, atbildētu Uldim vai Ilāram...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.16 11:19:53
Njee, es esmu skaists, gudrs un kautriigs!
Andis Atvars [87.110.84.182]
# Iesūtīts: 2007.05.16 11:34:54
Balss! Vai tiešām neapēji bez elkiem iztikt? Nu, es tiešām neesmu īstais uz ko skatīties. ....."vairs nevaru"?????.....kā to saprast
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.16 18:13:23
Andis Atvars
Nu, kāpēc uzreiz elki? Vai tad nav labi skatīties uz tiem, kas jau tikuši tālāk un censties tiem pakaļ? Vai ap.Pāvils neaicināja to darīt - dzīties pakaļ viņam, kā viņš - Kristum? Tam taču kristīgā draudze ir domāta - vienam otru stiprināt, papildināt, palīdzēt pieaugšanā!
Es vairs nevaru uz Kristu skatīties ar savām fiziskajām acīm, jo Viņš taču ir pie Tēva! Kā lai Viņam pajautāju, ko atbildēt, piem., Andim Atvaram, kad viņš dusmīgs?
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.16 21:59:59
Nu, sveiks, skaistais, gudrais un kautrīgais Mulder ! Prieks redzēt! Žēl, ka nevaru atbildēt ar to pašu... laikam nebūtu labi. Ne jau ka mans ģīmis būtu dikti neizdevies, bet... kā tu pats saki, labāk palikt inkongnito, lai izvairītos no kārtējiem greiziem secinājumiem, iedomām un fantāzijām, kādas te šad un tad uzpeld.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 774