atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi Lakatiņi
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.05.09 21:51:58
"Vīram nebūs galvu aizsegt, jo tas ir Dieva godības attēls un atspulgs; bet sieva ir vīra godības atspulgs. Jo vīrs nav no sievas, bet sieva no vīra. Jo vīrs nav radīts sievas dēļ, bet sieva vīra dēļ.
Tāpēc sievai jābūt galvā pilnvaras zīmei eņģeļu dēļ ." 1.Kor.11
Lai atdalītu diskusiju tēmas- tātad, kā jūs saprotat šo Rakstu vietu? Vai tas būtu jādara tikai precētām? Kas ir domāts ar "zīmi eņģeļu dēļ"?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.09 21:58:32
Cik zinu, tad vārds angelos nozīmējot gan eņģeli, gan sūtni. Tā kā tolaik Latvijas Pasta vēl nebija un vēstules uz draudzēm bieži vien atnesa sūtņi no citām draudzēm, kas personīgi nepazina vietējās daiļavas, tad varbūt šis norādījums ir tādēļ dots, lai neradītu neskaidrību un nepareizas domas un attiecības draudzē?
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2007.05.09 22:30:33
Lūdzoties baznīcā ar apsegtu galvu, apliecinu, ka respektēju radīšanas kārtību - vīrs radīts nepastarpinātā veidā, sieva pastarpinātā, viņai kā ārēji redzama pakārtotības zīme ir apsegta galva (ne obligāti ar lakatiņu). Sieva ir radīta no vīra un vīram . Krieviski būtība ir izteikta precīzāk nekā "pilnvara" - "жена должна иметь на голове своей знак власти над нею".
Eņģeļi, kas neredzamā veidā ir klātesoši katrā dievkalpojumā, bija klāt pie radīšanas un redzēja, kā Dievs radīja cilvēkus. Ja sieviete klaji, ar neapsegtu galvu demonstrē savu nepakļāvību un nepakārtotību, tad tā aizvaino eņģeļus.
Bet Dievs arī piedod nezināšanas laikus.

Starp citu, man bija nesalīdzināmi vieglāk uzlikt lakatu, nekā savā prātā atzīt, ka īsi mati sievietei ir par apgrēcību, kā Apustulis to raksta. Man pašai gan nav īsi mati
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.09 22:42:15
Saulespuķe
Lai gan neesmu ne teologs, ne vēsturiski kritiskās metodes zinātājs, tomēr man šķiet, ka šīs lietas ir vēsturiskās situācijas nosacītas - matu garums, apsegs, vīriešu un sieviešu drēbju valkāšana. (Tās, starp citu dažādos laikmetos un dažādās kultūrās ir mainījušās diametrāli pretēji.)
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.05.09 22:46:03
Balss
Eņģeļus gan nekādi nevar piekārtot noteiktam laikmetam un kultūrai.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.09 22:46:48
Tamdeelj gari mati vinjai doti par apsegu...
Jānis_Bitāns
# Iesūtīts: 2007.05.09 22:48:45
Nelieciet galvas apsegu, kam negribas, Dievs tiesnesis. Cilvēki no luterāņu svētnīcas neizraidīs un nepārmetīs.
Neliedziet tām, kas paklausa sv.Pāvilam, Dieva apustulis tomēr...
Ja tā būtu tik kultūr-vēsturiski skaidrojama lieta un ārējs sīkums, tad tik dikti tas temats neaizķertu un grūti galvu apsegt nebūtu!
Viens vienīgs iebildums tām māsām, kas to nevar, lai nemusina un nepārmet tām, kas to vienkārši dara.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.05.09 23:02:30
Mulders
Ir runa par to, kas vēl PĀRI garajiem matiem, vismaz 1.Kor.11 tas ļoti skaidri saprotams.
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.09 23:16:46
Saulespuķe un J.B. , vai būdiņu svētkus negribat svinēt... Arī taču no Rakstiem. Ar laulības gredzenu pilnīgi pietiek, lai eņģelīši var apskatīties... Balss arguments liekas jēdzīgāks, nekā iespēja, ka kristietes varētu sakārdināt debespulkus, kā 1.Moz.6.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.09 23:26:02
Spuķe, neiru ar šīs nodaļas ekseģēzi nodarbojies tomeer man ir zoologiska tieksme Rakstus lasiit kontekstaa... iipashi jau veestules. Ja Saalamana Pamaaciibas var izraut pantu un par to spriest, ko tas noziimee, tad Paavila Veestules ne reti vispaar jaaizlasa 2-3 nodaljas lai saprastu bazaru... taa ir mana pieeja. Tamdeelj es neapstaajos pie 11 panta, bet lasu liidz pat 16 pantam... kaa vienotu saistiitu textu, kaa vienotu messagi. Un redzu, ka runa iet par gariem matiem sievietei, bet noskuuta vai iisi mati nav laagaa, taadai arii jaapsedzaas (noskuuta sieviete noziimeeja lauliibas paarkaapeeja, bet ja taada ir atgriezusies, tad citus apgreecinaas, ja neapsegsies). Kaa arii Paavils runaa par parazhu un draudzei dod briiviibu "Spriediet pashi...". Paavila draudzees aciimredzot taada kaartiiba bij... bet ir atshkjiriiba vai runa iet par parazhu draudzee, vai par Dieva paveeli, kas saistiita ar pestiishanu.
Biezhi var iztesteet buutiskos no nebuutiskiem jautaajumiem uzdodot sev un Rakstiem jautaajumu - ja es taa vai citaadi dariishu, vai mana pestiishana tiek apdraudeeta vai nee?
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.10 00:37:00
Saulespuķe jau gan arī šos lakatiņus nesauc par pestīšanai izšķirošu lietu (citā lapā), bet man tomēr tas izliekas kā Rakstu tulkošana pēc burta , ne gara. Un vai tad nestāv rakstīts , ka Dievs redz cilvēka sirdi, nevis vērtē viņu pēc ārienes?
Lai jau tās māsas, kam tā ir svēta pārliecība, sien lakatiņus, māc.Bitān ! Tikai, piedošanu, man grūti novaldīt smaidu (droši vien, manas dziļāko kopsakarību neizpratnes dēļ...)
Pie tam, es neblēdos! Jo uz manis agrāk minēto jautājumu, par kuru Jūs solījāt komentāru, mans mācītājs klusēja... Tātad šis jautājums nebūt nav visiem tik skaidrs arī luteriskajā baznīcā (tāpat kā par lakatiņiem - atziņas atšķiras!)
Mulders , Tamdeelj gari mati vinjai doti par apsegu... Vai tad baznīcā ir kādas Lēdijas Godaivas, kam gari mati ir vienīgais apsegs?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.11 10:25:31
Apsgtā galva, tad bibliskais princips ir lakatu siešana, vai šī pazemība pēc savas radīšanas kārtības? Neputro biblisko principu ar burta kalpību! Jo kāju mazgāšana ir konkrēta darbība, bet augstā pazemošanās un kalpošana zemākā priekša, tas ir bibliskais princips.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.11 10:28:47
Tātad, pietiek apsegt galvu kaut vai ar koķetu cepurīti vai 3.cm mazu tamborētu sedziņu , kā dažās krievu draudzēs, un bauslībnieku problēma atrisināta. Kā jau es teicu, tas ir sektantisms.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.11 10:31:25
lielais brālis, to labāk ir noreducēt uz to, ka sievietes pestīšana ir atkarīga no lakata izmēriem uz galvas... vpročem kā vispār pestīšana (un tas ir ļoti nopietni) atkarīga no ūdens daudzuma kristībās...
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.11 10:58:01
Mulder, jānoskaidro, cik lielus lakatiņus ap. Pāvils varētu būt domājis (ja viņš vispār būtu domājis lakatiņus un cepurītes kā negrozāmu bausli, kuru nevar aizstāt ar gredzeniem un citiem kultūrvēsturiski nosacītiem priekšmetiem , par ko stipri šaubos pie viņa evaņģēliskajiem principiem būt visiem viss, lai kādus izglābtu un nelikt nevajadzīgus šķēršļus nevienam.) Varbūt apsegtā galva valkā neīstos, tad tas , diemžēl, neko nepalīdzēs pret lepnību, bet, ak vai, veicinās lepnību.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.11 11:04:13
Apsegtā Galva, labs lepnības laušanas princips ir arī ievērot sabatu tieši 6dienā nevis 7dienā. Tāpat, pamēģini ejot pie altāra novilkt kurpes, jo vieta kur tu stāvi ir svēta vieta - arī labs lepnības laušanas piemērs. Protams, tu drīxti paturēt savu lakatiņu, bet dažkārt šie "lepnības lauzēji" tikai grib ar savu izrādīšanos pazīmēties un paaugstināties - sak redz kāds es biblisko principu pareizs ievērotājs, es Dievu mīlu vairāk nekā jūs - necienīgie. Protams, neviens tavu sirdi neredz, Dievs redz, bet no sirds pārpilnības mute runā! Ja stāvi, tad pielūko ka nekrīti!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.11 11:04:24
Tad jau der Muldera garo matu interpretācija, jeb apsegtajai galvai tiešām parandžu sakārojies.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.11 12:56:49
Apsegtā galva, saule. Neviens šeit nenoniecina tos, kas apsegtu galvu nāk uz bazīcu. Tas ir labi, ja cilvēks ir dievbijīgs un ja viņam apsegta galva ir bijis kā lepnības lauziens, tad karogs rokā. Taču pārlasot sedzēju argumentus, piedod, bet ir jūtama, ka tieši viņi ir tie kas pārmet tiem, kas neapsedz galvu... tieši sakot - redz mēs ievērojam bibliskus principus, bet jūs nē. Varbūt tie uzsvari ir man galvā tikai, bet kā rakstīts Romiešu 14 nodaļa, ja kāds šaubās tajā, ko uzskata par labu, tas jau ir grēkojis. Ja tu nešaubies, tad dari tā un viss būs labi. Ļauj tavai māsai darīt pēc viņas ticības un neapgrēcini viņas sirdsapziņu ar savām lepnības laušanas metodēm, jo citādi tu saņemsi šos skaros Kristus Vārdus - Kāda Tev daļa, tu seko Kristum! Tie kas nesedz galvu atbildēs Dieva priekšā tieši tāpat kā tu. Mūsu draudzē arī ir meitene, kas sedz galvu dievkalpojumā, un es to uztveru kā viņas dievbijību un kā tādu to pieņemu un neko viņai nepārmetu.
Tev šī apsegtā galva acīmredzot bij vajadzīga, lai salauztu savu lepnību, man lepnību daudz vairāk lauztu, ja es spētu tik asi nerunāt ar ticības brāļiem un neapgrēcināt savus lasītājus un izdarītu to, ko esmu solījies darīt... vēl kādam lepnību varbūt lauztu nomešanās ceļos...
Piemēri no VD bij tikai kā piemēri, ka mēs viegli varam izvilkt kādu Svēto Praksi no Rakstiem vai Vēstures un izlietot to, lai paši sevi paaugstinātu aizbildinoties ar "cīņu ar lepnību" un citus pazemotu, jo pateiktu - redz kāds tu zems un necienīgs, tu pat nevari Dieva priekšā darīt to un to... Tā daudzas sektas un mazticīgie cenšās attaisnot savu mazticību - ar ārišķībām. Tie kas kaut ko dara patiesi Dievam, tie to arī patur Dieva priekšā. Ja es gavēju, tas man nedod tiesības tevi pazemot, ja tu negavē. Neviens nav labs tāpat Dieva priekšā pats ar savu rīcību!
Kārlis sj
# Labojis Kārlis sj: 2007.05.11 14:13:54
Gribeetos te mazliet iepaziistinaat ar sabiedriibu un religiju, kas arii iipashi cildina Adama lomu un paaraakumu. Shii sabiedriiba shkjiet gana liidziiga `bibliskajai sabiedriibai`. Varbuut shoka terapija, kaa shie videokadri , liktu kaadam paardomaat, kas ir no Dieva un kas nav. Pirms skatiishanas gan veel iesaku izlasiit pavadosho tekstu par neseno notikumu un paardomaat, vai tieshaam gribu to redzeet. Iesaku arii paardomaat radiishanas kaartiibu evoluucijas teorijas kontekstaa, Darvina auglji man personiigi ir daudz dievishkjiigaaki.
Lasītāja [195.13.216.10]
# Iesūtīts: 2007.05.11 14:24:15
Izlasīju to baismīgo informāciju un pat neatvēru video, lai redzētu šo nogalināšanu...
Bet, Kārli, vai Tu gribi teikt, ka šīs divas lietas (lakatiņi un nomētāšana ar akmeņiem ģimenes goda dēļ) ir no viena Gara?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.11 14:30:13
Kārlis sj, tas jūs par eigēniku?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 9 , pavisam kopa bijuši: 37026