atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Cieņa un mīlestība - vārdi un darbi
Ilārs Plūme
Iesūtīts: 2007.05.07 08:46:11
Pāvil, esmu diezgan daudz no Jums dzirdējis par tādām lietām, kā cieņa un mīlestība, bet man ir radušās šaubas par to, cik nopietni pret to attiecas Jūsu draudzes locekļi.

Pagājušajā nedēļā Jūsu draudzes locekle, kas strādā Ķekavas pagasta dzimtsarakstu nodaļā, pildot savus darba pienākumus, izprašņāja mūsus draudzes locekli par viņas reliģiskajiem uzskatiem un klāstīja tai, ka KLB neticot Trīsvienībai, KLB neesot nedz Svētā Gara, nedz kādas citas svētības utt.

Domāju, ka tas ir rupjš cilvēktiesību pārkāpums. Tā kā tas notiek atkārtoti, šodien iešu šo jautājumu pārrunāt ar Ķekavas domes priekšēdētāju.

Bet, Pāvil, vai Jums nešķiet, ka tas ir smags pārkāpums arī no baznīcas puses? Manuprāt, tas izklausās pēc Dieva zaimošanas. No kurienes šai kundzei radušies šādi uzskati? Vai Jūs runājat ar saviem draudzes locekļiem par šādām lietām?

Domāju, ka šie jautājumi par attiecībām baznīcu starpā ir nelielas diskusijas vērti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.14 23:22:17
Ah, jā! Aizmirsu vēl vienu svarīgu piebildi: "sekta" šajā gadījumā nozīmē - grupa ar sektantisku domāšanu. Tas, teorētiski, paredz to, ka šī domāšana varētu mainīties. Un līdz ar to mainītos arī vērtējums un attieksme. Jo arī šajā sektā, par spīti tās izpausmēm, Kristus turpina būt klātesošs...
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.14 23:59:04
Ja runājam par vienu no reliģiskas sektas pazīmēm - traumatisku pieredzi caur autoritārismu, un manipulācijām, tad LELB katrā ziņā pieskaitāma sektām. Pati KLB (sekulārās kategorijās runājot) lielā mērā ir palīdzības grupa, kuras dalībnieki atkopjas no šādām pieredzēm. Bet tagad pagriezīsim noasveidīgā opusu pret viņu pašu:
"...1) sekta ir neliela ļaužu grupa, kura akli tic savam vadonim (šajā gadījumā – ideoloģiskajiem līderiem, kuri cenšas pierādīt, ka vienīgie plašajā pasaulē saprot luterisko teoloģiju);
2) sekta ir balstīta negatīvu emociju kultivēšanā pret tiem, kas tai nepieder;( sk. noasveidīgo )
3) sekta ir nekritiska pret savu vadītāju un biedru rīcību;
4) sekta ir neprecīza savā teoloģijā , paņemot no visas pilnības tikai daļu;
5) sekta tic, ka vienīgi viņi ir pestīti (būs debesīs, mūžīgajā dzīvībā, nirvānā...);
6) sekta uztur mītus par to, ka tiek vajāta „patiesības dēļ”; (LELB kā pēdējas cietoksnis pret gejiem, sieviešu ordināciju un liberāliķiem, kas gan netraucē būt ar tādiem altāra un kanceles sadraudzībā)
7) sekta nekad sevi neuzskata par sektu un baidās no šī vārda kā no mēra! ..."
Diezgan viegli saskatīt daudz ko no pašreizējās LELB, vai ne? . LELB IR SEKTA
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.15 08:02:05
Man kā joprojām personīgi neiesaistītam novērotājam nāk prātā līdzība par konfliktu vecāku un saniķojušās bērna starpā. Kaut kas nenotiek pēc bērna gribas, un viņš dusmās aizskrien prom, noslēpjas un gaida, kad nu vecāki nāks viņu lūgties. Kad tas nenotiek, tad bērns kļust vēl dusmīgāks, iecērtas vēl vairāk - es te tagad palikšu un nomiršu, un tad tik viņi redzēs!!! Un klusībā cer, ka vecāki tomēr nāks viņu lūgties un pierunās atgriezties, izpildot visas viņa kaprīzes.
Bet labi un gudri vecāki to nevar darīt, lai arī kā viņiem sāp sirds par bērna pašizraisītajām bēdām un asarām. Ja vecāki nāktu labināt savu bērnu un solītu izpildīt visas viņa kaprīzes, tad skola būtu rokā - re, kā es varu viņus dancināt pēc savas stabules!
Gribu motociklu!.. ar ko puišelis var iebraukt pirmajā stabā un nosisties... Gribu to... un šito... Nevar, bērniņ!... Nomierinies, nāc mājās, atvainojies par rupjībām, tad arī aprunāsimies un nospriedīsim, kuru vēlmi var un kuru nevar izpildīt...

Atkārtoti lūdzu - šīs manas domas un līdzību neuzskatīt par kādu oficiālu viedokli, jo tāds tas nav.
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.05.15 10:44:48
Balss-

Labrīt! Paldies par Jūsu lietas skaidrojumu. Mani tas apmierina un palīdz saprast radušos situāciju. Ņemot vērā arī Noasveidīgā izteikumus, aina ir diezgan pilnīga.

Ar interesi izlasīju arī Jūsu centienus psihoanalīzes laukā. Sava daļa taisnības Jūsu novērojumiem varētu arī būt. Tomēr attiecinot tos uz mani vai KLB vispār, Jūs kļūdaties. Mans vienīgais ieteikums bija nenomelnot vienam otru publiski, jo tas nevienam nenāks par labu.

Tagad par Jūsu līdzībām. Man nekad nav bijis prātā atstāt savas mājas. Manā izpratnē garīgās mājas nav saistītas ar kādu administrāciju vai ēku, bet vispirms ar Kristību un arī ordināciju un Kristībā un ordinācijā dotajiem solījumiem. Tās ir manas mājas sienas, tajās es dzīvoju un ceru ar dievpalīgu dzīvot arī turpmāk. Mana māja ir celta uz klints un tā ir droša, jo tās pamats ir apustuliskā mācība un tās cēlējs ir pats Kungs.

Es neceru, ka mani kāds lūgs atgriezties LELB. Tas arī būtu veltīgs lūgums, jo mana sirdsapziņa neļauj būt tādas baznīcas loceklim, kāda LELB ir pašlaik. Protams, ka šķelšanās mūsu baznīcu starpā man tāpat kā katram normālam kristietim sāp. Tas arī viss. Mana vienīgā vēlme un lūgums LELB ir, lai Noasveidīgo klaigātāju tur būtu mazāk, nekā to ir pašreiz.

Paldies par sarunu! Vēlu Jums jauku dienu un visu šo vasaru.

Ar cieņu! Ilārs Plūme.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.05.15 10:53:15
Klusētāj,

Manas Latvijas Luterānī publicētās rakstu analīzes ir akadēmiska rakstura. Varat līdzīgā veidā kritizēt vai atspēkot manis rakstīto. Ja iesūtīsiet savu kritiku Latvijas Luterāņa redakcijai, domāju, ka tā tiks publicēta, un es personiski būšu pateicīgs, ja kāda manis pieļautā kļūda tiks labota.

Ar cieņu! Ilārs Plūme

lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.15 11:03:47
Ai,ai - kā balsij gribas ieņemt māmiņas pamācītājas lomu, lai varētu parāt bērniņus palaidnīšus. Diemžēl, tāda pamātes lomiņa vien sanāk. Kaunējusies būtu ar vecākiem onkuļiem tā runāt.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.15 11:24:10
Dārgais Ilār,
pienācis laiks atmosties no savām iedomām.
Posts, kuru radījusi KLB daudzu cilvēku sirdsapziņām, ir milzīgs. Par to arī jums visiem reiz būs jāuzņemas atbildība Dieva priekšā - par to, kā maldināt cilvēkus, savas personiskas antipātijas pasniedzot kā teoloģiski pamatotus argumentus. Jūsu eksistence un nostāja daudzus, kuru dziedināšanas ceļš būtu ietvēris grēksūdzi un mācīšanos pieņemt citādo, ir ievilinājušas lamatās - nevis cīnīties ar problēmām un grēkiem sevī, bet pasniegt savu nespēju sarunāties un sadzīvot par "cīņu par evaņģēlija skaidrību". Tā jūs ar Dieva Vārdiem piesedzat grēku, kas pelna īpašu nosodījumu.

No LELB jūs aizgājāt tajā brīdī, kad saslimāt ar nespēju komunicēt normālā veidā ar cilvēkiem, kuru domāšana kaut nedaudz atšķiras no jūsējās. Šī kaite vēl arvien nav dziedināta, un, raugoties uz jūsu evaņģēlija "versiju", nav cerību, ka tuvākajā laikā tas notiks.

KLB pa vienam var tikt uzņemti atpakaļ LELB sadraudzībā ar grēku nožēlu un atkaliestāšanos draudzē. Kā formācija KLB nav cienīgs sarunu partneris, kā jebkurš reliģisks jaunveidojums.

Par to, kāds ir patiesais gars KLB, liecina jau tagad pirmie parādījušies ķīviņi jūsu iekšienē. Strīdnieki sāk strīdēties savā starpā. Nenovēršams un baigs liktenis.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.15 11:50:27
Noasveidīgais ,paskaties vienreiz spogulī un redzēsi, ka skats būs baigs. Paldies Dievam, ka tādi reakcionāri ideologi kā tu pārstāv mazāko daļu LELB garīdzniecībā. Augstprātīgs manipulators, kurš "savas personiskas antipātijas pasniedz kā teoloģiski pamatotus argumentus" , no kura gribas turēties pa gabalu, lai paliktu pie Kristus. Tādu kā tevis darba augļus esmu saskatījies pietiekami, lai vēl jebkad gribētu būt vienā reliģiskā organizācijā. Nav brīnums, ka tu nespēj akceptēt KLB, jo tā ir ārpus tavas slimīgās kontroles alkām.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:03:22
Lielais Brāli, Tu vari mani uzskatīt par manipulatoru, gļēvuli, demagogu, autoritāru, bezkaunīgu, reakcionāru u.t.t. Tas nemaina skaudro patiesību, ka esi aizgājis no Baznīcas uz sīku ļaužu grupu, kuru ego ir lielāks par viņu baznīcām.
Man nav ne mazākās vēlēšanās kontrolēt KLB, tāpat, kā, piemēram, "Prieka vēsti" vai "Rīta Zvaigzni" vai citus tamlīdzīgus veidojumus. Man ir totāli iebildumi, ka jūs nodarbojieties šajā forumā ar "teoloģizēšanu" par LELB, kas patiesībā ir savas netīrās sirdsapziņas mazgāšana un nezinošu cilvēku maldināšanas mēģinājums.
Un jūs jau paši pārmetat LELB dažādību mācītāju rindās, ar to paši pierādīdami, ka LELB skatījums uz lietām ir daudz plašāks, nekā jūsu sektantiskais vienas patiesības evaņģēlijs.
Par to arī esmu priecīgs un lepojos ar savu Baznīcu!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:08:48
Izlasi manu "sektas" definīciju papildus komentārā.
Grupa ar sektantisku domāšanu. Diemžēl tas pierādās un tā ir.
Bet, protams, kristīga sekta, ja tas Tevi mierina!
Galatiešiem [88.191.51.214]
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:09:19
Bet, ja jūs savā starpā kožaties un ēdaties, tad pielūkojiet, ka jūs cits citu neaprijat
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.15 12:12:05
Galatiešiem [88.191.51.214] šaubos vai Noasveidīgais ir garšīgs... vai piemēram Ilārs... es labāk pārtieku no tā ko Dievs vēlējis ... proti dzīvnieku gaļas un dārzeņiem!!!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:17:08
Noasveidīgais, protams, ka LELB skatījums ir daudz plašāks- tur var sludināt gandrīz ikviens, kas zem bīskapa rokas patrāpījies (piem.Plāte un citi) un gandrīz jebko, ja vien atklāti nekonfliktē ar priekšniecību (par ko cieta Cālītis un Sants).
Jā, tāpēc esam aizgājuši no attiecīgās reliģiskās organizācijas jeb sektas. Savus totālos iebildumus pataupi LELB sinodei, lai savas reliģiskās organizācijas dvēseļkopšanas stāvokli uzlabotu. Par maz ar tevi pieredzējuši mācītāji strādājuši savā laikā, daudzu patiesību "evaņģēlija" adept .
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:35:54
Noasveidīgais. "Posts, kuru radījusi KLB daudzu cilvēku sirdsapziņām, ir milzīgs" - Vai tik tu nepārspīlē? Vai tu gribi teikt, ka pirms 96. gada septembra notikumiem LELB dzīvoja ģimeniskā idilē? Vai tu domā, ka Kavača paņēmiens pēc garšas noteikt Sv. Vakarēdiena derīgumu neapgrūtināja ticīgo sirdsapziņas? Vai tu domā, ka tādu LELB konsistorijas emisāru kā Rubeņa un Plātes darbība neapgrūtināja kristiešu sirdsapziņas? Vai tiešām tev šķiet, ka par daudzajiem iekšējiem konfliktiem atbildība ir jānes KLB, kas tajā laikā nevienam pat vēl domās nebija?

"No LELB jūs aizgājāt tajā brīdī, kad saslimāt ar nespēju komunicēt normālā veidā ar cilvēkiem" - kā tev šķiet: vai ar tevi ir iespējams komunicēt normālā veidā? Vai nepieļauji tādu iespēju, ka tu tomēr kļūdies? Kaut mazliet! Kaut mirkli! Es gan labi atceros, ka visai bieži esmu bijis viesis konsistorijā, vēlēdamies aprunāties gan ar +Jānis, gan ar kādu citu, bet nesekmīgi. Ar dažiem izņēmumiem, kas diemžēl nebija no "augstajiem garīdzniekiem". Tikai nievājošu attieksmi, ka man vajadzēja justies tur kā noziedzniekam. Nevis kā starp brāļiem, bet kā starp svešajiem. Īsi sakot, komunikācijas no konsistorijas puses - nekādas. Ļoti ceru, ka šobrīd situācija ir mainījusies. Tomēr, ja kaut viens tāds kā tu esi konsistorijā, tad jāsecina, ka nekas nav mainījies.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:39:00
Pāvils. Vai šie vārdi: "Kā formācija KLB nav cienīgs sarunu partneris, kā jebkurš reliģisks jaunveidojums," ir LELB oficiālā nostāja?
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.05.15 12:39:55
Mulders funktieree, ja aiziešu uz konsistoriju, vai man piešķirs audienci pie +Jāņa?
---
Uldis, +Jānis formulēja LELB oficālo nostāju kaut... tēmā
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:40:23
Biedri noasveidīgais - tu esi tipisks homo soveticus. Turoties pie savas iedomātās ģenerāllīnijas tu dedzīgi cīnies pret kreisi labēji trockistiskiem novirzieniem un oponentiem pārmet anti-partejisku domāšanu. Atceramies... Bet tagad brīvā pasaulē dzīvojam, biedri, brīvā. Smieklīgi sanāk - katoļi neatdzīst jūs, tu mūs , bet ar kādu pašapziņu, kādu temperamentu...
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:42:17
Noasveidīgais. Ar tādiem kā tu es tiešām negribētu atrasties kopā pie Sv. Dievgalda.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:46:04
Mulders. Es ar to iepazinos. Un jāsaka, ka tā ir nekāda. Kā tukša vieta. Ne šāda, ne tāda. Savā ziņā līdzīga noasveidīgā nostājai. Ja maldos, tad labojiet mani.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.15 12:51:26
Uldis, manuprāt tu maldies. +Jānis apgalvoja, ka LELB nav nekādas speciālas nostājas pret KLB. Tādējādi pagaidām jebkurš apgavojums par KLB nekādīgi nevar tikt piesiets kā LELB viedoklis, bet, piemēram, noasveidīgā viedoklis ir viņa viedoklis un to tu nevari attiecināt uz visu LELB, pat ja tam piekrīt kādi citi LELB locekļi. Un tādējādi jebkādas jūsu (vai kāda cita) personas interpretācijas pr LELB attieksmi pret KLB būs subjektīva spekulācija un LELB neatbild par KLB pašizdomātiem secinājumiem.
Tā es saprotu +Jāņa viedokli un to, kas no tā izriet. Mana pieredze gan ar KLB šajās visās sarunās liek domāt, ka KLB kaut kā nav spējīga nodalīt indivīda un organizācijas viedokli, bet cerams, ka kļūdos.
Kazi Sinode lems par attieksmi pret KLB, bet visticamāk, ka nelems.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 54 , pavisam kopa bijuši: 21207