atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Baptista sprediķi "Svētdienas Rītā"
Svilpaste
Iesūtīts: 2007.04.29 21:01:15
Pēdējā laikrakstā "Svētdienas Rīts" ir publicēts baptistu mācītāja Edgara Maža sprediķis (un tā nav pirmā reize). Man ir jautājumi šajā sakarībā:
1) vai LELB garīdznieki nav spējīgi uzrakstīt labus sprediķus, ko publicēt, ja jau jāpublicē citas konfesijas mācītāja sprediķus LELB oficiālā izdevumā?
2) cienu E. Maži kā izglītotu, iejūtīgu un visādi citādi lielisku cilvēku, bet tomēr vinš ir baptists, tātad cilvēks, kas uzskata, ka Vakarēdiens NAV Jēzus miesa un asinis, ka mazu bērnu kristība ir nebibliska prakse u.tt. Vai cilvēka, kura teoloģiskie uzskati ir šādi, sprediķi būtu publicējami LELB oficiālā izdevumā?
3) vai esat redzējuši, ka citas konfesijas savos oficiālajos izdevumos publicē luterāņu mācītāju sprediķus?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
AutorsZiņas teksts
viuks
# Iesūtīts: 2007.06.26 15:11:05
apvainotos, ja zinātu, ko nozīmē apostāts
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.06.26 15:35:19
viuks [87.110.69.154]
domaaju, ka rakstiits ne bez pamata, iespeejams, tieshi deelj tevis piemineetaa "Dažām tur ierakstītajām lietām es tomēr, kā baptists, arī negribu piekrist"... znach jums tur arii putra ar naglaam ir...
viuks
# Iesūtīts: 2007.06.26 16:10:19
A kur nav?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.06.27 10:53:27
mana sirds jautaajumaa par ticiibas aplieciibaam ir daliita... kaartiibas labad - vajag, tachu no otra puses: burts nokauj, bet gars dara dziivu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 11:07:00
moritz, idioma "burts" un "gars" nebūt nenozīmē "rakstītais vārds" un "cilvēka subjektīvās izjūtas"
Tevis pieminētā idioma ir kontekstā par bauslību un evanģēliju. Bauslība ir šis burts, lai arī Evanģēliju mēs iepazīstam no rakstītā vārda. Bet tā ir cita tēma!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.06.27 11:30:07
es par principu... ja ir dictum! tad vairs neko... un tad viss tikai ap sho, un paareejais tiek aizmirsts...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 12:08:09
moritz, nu bet palūko VD, Dievs veselu penteri deva jūdiem tieši ar nolūku, lai šie nošķirtos gan laicīgi gan garīgi gan ekonomiski etc. no citām tautām... Acīmredzot nebij mazsvarīga lieta VD laikā.
Pēc Kristus šī nošķiršanās nav saistīta ar ārējām ceremonijām, bet gan mācībā, mīlestībā etc. Nu lūk, un tamdēļ arī tika radītas TA, lai šo nošķiršanos padarītu ātru un vienkāršu. Vistipiskākais ir Nīkajas tic. apl. kas bij pret Ariānismu vērsta un līdz ar to skaidri nošķir Ariāņus no Baznīcas mācības. Līdz ar to man nav īpaši jāstrīdās, jākasās un jāampelējas ar Jehovas Lieciniekiem, es izvelku Nīkajas Ticības apliecību, uztestēju uz tevis pausto mācību un uzreiz redzu, vai ar tevi ir vērts runāt tālāk, vai tu jau esi ārpusē.
Analoģiski ir Halcedonas tic. apliecība, Atanasīja tic. apliecība etc. Mulders subjektīvi par essenciālām uzskata Apustuļu, Nīkajas un Halcedonas tic. apliecības. Tās nosaka, vai esi Baznīcā vai ārpus tās. Visas pārējās tic. apliecības jau tevi iekonfigurē konkrētā slimnīcas palātā... kurš sirgst ar burta kalpību, kurš ar radījumu pārlieku godināšanu, kurš bērnus neuzskata par JD cienīgiem... katram sava uts.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.06.27 16:55:57
Mulders
nekaadu probu... tikai paavils maaciija: kristus vaards, lai ir bagaatiigi juusu viduu... es she un veel kur redzu citas tendences...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 16:59:01
Moritz, tad tu no tiem, kas uzskata, ka kristietis drīxt runāt tikai psalmos un himnās? Bet kā liecina tie paši Raksti, arī Velns visai labi prot ar Rakstiem operēt.
Tieši tu tagad manuprāt putro burtu ar Garu! Jo neviena no šīm TA nav nebibliska, bet izsaka to pašu Bībeles mācību tikai konspektīvā koncentrētā formā, šob nebūtu katrai paaudzei no jauna divritenis jāizgudro, jo kā liecina pieredze, Ariānisti arvien uzdarbojas tādā vai citādā formā.
Un tā vietā lai tu ar Jehovas Liecinieku lēkātu pa Rakstiem un spēlētu Rakstu ping-pongu, tu paņem jau izdarītu darbu un to izmanto.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:09:40
juusu valoda jau juus nodod, seer...
mulder, netrivializee... saatans arii ciinjas ap TA pareizu izpratni un lietoshanu prot likt lietaa ne mazaak, kaa sv rakstu...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:19:03
moritz, taču starp 50 vārdiem ir grūtāk iebāzt indi nekā starp desmitiem tūkstošu vārdu! Cilvēks vieglāk aptver vienkāršu formulējumu, nekā garu un izvērstu penteri par to kamdēļ vārds "tā ir mana miesa" nozīmē "tā simbolizē manu miesu". Dieva Vārds ir vienkāršs īstenībā, bet tā ir muļķība tiem, kas pazūd. Un tad jā, tad nāk Velns un ar garu un sarežģītu vāvuļošanu pierāda, ka tu esi kamielis!
Tamdēļ es palieku pie senajām TA kā autoritatīvas un pareizas Rakstu interpretācijas par tiem jautājumiem, kurus šīs TA izsaka!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:42:05
senaas TA, ko tu domaa? Apustuļu, Nīkajas? tad ok... bet LC nav tikai 10 tk vaardu... ja veel piekjer klaat milleru, zassi un valteru... oioioi, kas sanaak...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:48:41
moritz, tamdēļ es runāju par TA.
Ja grib runāt par Luterisko TA, tad pietiek ar Auksburgas TA, tā ir paplāna grāmatiņa, kas kā daudzas TA ir vērsta pret konkrētām herēzēm un ir lietojama konkrētā kontekstā.
Es pats vēl neesmu noskaidrojis kamdēļ LC visa kopumā tiek saukta par TA, tā drīzāk ir dogmatikas grāmata. Bet nu Rakstus jau arī var saukt par TA Zasse un Millers arī nav nekādi TA formulētāji, bet teologi kas runā par konkrētām tēmām.
LC ir bezjēdzīga, ja nav izlasīts un iedziļināts pašos Rakstos. Bet ja Raksti ir izlasīti, tad LC var būt kā reference guide!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 88 , pavisam kopa bijuši: 34993