atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Pazemība
S.R...
Iesūtīts: 2009.01.06 12:27:05
Šķiet, kristieši būs vienisprātis - tas ir tikums, tas ir Sv. Gara auglis u.tt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.02.08 09:53:56
incognito
redz kādi izrakteņi, vairāk kā gadu veci.
iespējams, kāda jauna atklāsme par šo(pazemību) kādam ir nākusi klāt.
man ir šāda - tikai pazemība pasargā no ievainojumiem, ja es sevi agresīvi aizstāvu taisni vai netaisni, es sevi ar to ievainoju. un tas ir lielāks ļaunums par to, ko man spēj nodarīt kāda cilvēka netaisnība.
es neuzdrošinos teikt, ka tas darbojas arī ļoti lielas netaisnības priekšā, ja tiek aizskarta dzīvība vai veselība. ceru, ka man nekad nebūs par to jāpārliecinās.

cilvēks protams ir labs - viss labais nāk no Dieva, apzinās viņš to vai ne. tāpat kā ļaunais nāk no velna. reti kurš cilvēks ļoti apzināti kalpo ļaunumam, pat, ja viņš to dara, tam noteikti ir kāds "labs"iemesls.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:20:20
incognito, neaceros preciizi kur... shkjiet Lilitas zhurnaalaa (taads sievieshu zhurnaals) nesen bij intervija ar Muusu ArchBiiskapu, vinjsh to paskaidroja!

Tas ir daudzkaart jau runaats... sho teezi buutiibaa nespeej izprast cilveeks, kura draiveris ir lepniiba, arrogance, iedomiiba un pashpaaugstinaashanaas... pietam, jo nepamatotaaka, jo mazaaka izpratne!

Pazemiiba ir stipro privileegjija! Tikai cilveeks, kas speej uz sevi skatiities objektiivi un redzeet kas vinjsh ir peec buutiibas ir speejiigs nonaakt pie atzinjas, ka tas, kas vinjsh ir nav tas, kas vinjsh vareetu buut... liidz ar to skatoties no Dievishkja skatupunkta, cilveeks nav tas, kam vinjam buutu jaabuut by-design.
Bet to apjeegt nevar cilveeks, kas par atskaites punktu moraalo un eetisko njem pats sevi vai pat sabiedriibu, kuraa prevalee kaareiz shaadi cilveeki!

Principaa Kristieshi var atljauties buut pazemiigi un shaadi "mazohistiski" jo vinji sen ir paaraugushi ikdienas ateista 2aa kursa sindromu un iedomiibu, ka vinjsh ir radiibas kronis. Nav taalu jaameklee, tepat Grindologs un principaa arii sabiedriibaa tiek pausts viedoklis, ka vinji esot nekas vairaak kaa mazliet advanceeti peertikji... tb peertikji, kas apzinaas savu veertiibu! Kristieshi taa neuzskata... jaa saliidzinot ar peertikjiem mums buutu iemesls lepoties un buut lieliem, bet salidizinot ar "cilveeku" mums veel ir ko augt!

Taakaa... laikam jau taas domas pasham par sevi ir atkariigas no taa, par ko mees katrs sevi uzskataam - vai par peertikjiem vai par cilveekiem! Pac jautraakais, ka advanceetie peertikji sit savu spalvaino roku pie kruuts un sevi iecelj par moraales un eetikas guru, un maaca cilveekus - lai arii kritushus - kaa pareizi dziivot un iipashi iegulda puules lai citus paarliecinaatu arii, ka vinji ir advanceeti peertikji nemaz ne tik atshkjiriigi no citiem dziivniekiem - taapeec ar to ir jaalepojas!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.08 11:24:05
Veel jau interesanti ir tas, ka tad, kad mees sludinaam pazemiibu, tad mums sit pa seju, jo mees sludinot mazohismu un mazveertiibas komplexu, bet kad mees sludinaam citus Kristiigaas Ticiibas artikulus mums atkal sit pa seju, ka mees esam iedomiigi un monopolizeejam patiesiibu! Citiem vaardiem... muus sit par to, ka mees neesam taadi kaa tie, kas muus sit! A muusu pazemiiba kaareiz mums ljauj shos sitienus tureet... jo ko tad veel vairaak pasaule Kristum var izdariit paar to, ko jau ir izdariijusi?

Ij Kristiigaas pazemiibas jeedziigums paraadaas tajaa, ka vispazemiigaako aktu, ko veica Kristus ir shiis religjijas centraa... un taa staav jau 2000 gadus... taakaa... Tiiri pat no materiaal-evolucionaara viedoklja izskataas, ka Daba selekcionee pazemiigos naakotnes implementaacijai Bet iedomiigos... kas sludina paarcilveeku... salauzh un piebeidz vinju nepraataa!
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:25:06
Kādas problēmas? "Pazemība pēc savas būtības nav nekas cits, kā savas personības attīstības līmeņa un morālās pilnības salīdzinājuma rezultāts." (I. Kants) Kļūt pazemīgam nozīmē laiku pa laikam apzināties, kāds (-a) tu esi sūdabrālis (-māsa). Katram cilvēciņam dikti gribas būt par sevi augstās domās, bet "būt pazemīgam" nozīmē apzināties, nonākt pie kādas ne visai patīkamas un patmīlai glaimojošas atziņas, ka esi tālu no pilnības.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.08 11:26:19
Duksis, un iztureet sho apzinju nevar kursh katrs iedomiigais! Nesist pretiim var atljauties tikai tas, kas de-facto ar vienu sitienu var piebeigt jebkuru uzbruceeju!
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:28:34
Jošs Mulders Pats spēsi apzināties, ka esi sūdabrālis, jeb kādam tas tev būs jāpasaka?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:38:01
Duksis, a es to jau zinu... Man Rom 3:10-20 ir zinaams! Taa teikt, zemaak par griidu nokrist nevar...

A tu? Apzinies, ka suudabraalis esi?
mikro
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:39:11
Jošs Mulders


sho teezi buutiibaa nespeej izprast cilveeks, kura draiveris ir lepniiba, arrogance, iedomiiba un pashpa augstinaashanaas

Šokējoši ironiski, ka to saka cilvēks, kura raksturīgākās īpašības ir tieši augšminētās!!!
Vislieliskākā ilustrācija līdzībai par skabargu un baļķi.

*Duksis

Pats spēsi apzināties, ka esi sūdabrālis, jeb kādam tas tev būs jāpasaka?

Desmitniekā!!!

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:49:12
Cik dziļi jāapzinās sava suudabrālība?
OK, esmu suudabrālis, salīdzinot ar absolūto ideālo Cilvēka Etalonu, un tālāk kas? Acīmredzot, ka izlaboties tāpat taču nevaru, vai ne, jo pēc definīcijas "jebkurš cilvēks = suudabrālis"?
Arī kristieši = suudabrāļi.
Kas atliek? Censties kļūt kaut vai par mazāku suudabrāli nekā esmu tagad? Bet nekas taču nesanāks, atkal pēc definīcijas.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:51:06
mikro, a par ko tad es runaaju!

Jaa esmu iedomiigs un augstpraatiigs - kaa teica Duksis - iists suudabraalis! Es ar to ne paaraak lepojos... bet nu man veel jaaug! Neko dariit!

Bet kaa tad sanaak... tu gribeetu lai es esmu pazemiigs, vai lepns? Izraadaas... ka pazemiiba ateistiem nepatiik kristieshos, jo tas noraada uz pashu ateistu arroganci, bet arrogance citios arii ateistiem nepatiik, jo tas rada konkurenci!

Redzi... tas arii ir lepniibas viena no iipashiibaam - visvairaak taa neciesh lepniibu sev blakus... jo lepniibas draiveris ir konkurence, un visvairaak lepniiba saceljas pret konkureejoshu lepniibu! Taakaa... saucaas... skaties spogulii, izraadaas, ka pat ateistiem lepniiba shkjiet slikta iipashiiba... tachu, kad kristieshi vinjiem to pasaka tieshi un taadeejaadi popularizee pazemiibu, kas ir lepniibas pretmets, tad arii tas jums nepatiik

Kaa teica klasikjis - kad man ir nauda, tad es nedriixtu dzert, kad man nav naudas tad nevar, kad tad lai es dzeru

Izdomaa pats, ko tu iisti gribi?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:53:30
liepa, jaa tu piederi pie tiem otrajiem un kaa logjisks iznaakums shaadam tavam uzskatam ir tava apstaashanaas attiistiibaa, jo tu uzskati ka esi gana laba, taadeejaadi tev nav motivaacija attiistiities, jo nafig attiistiities, ja jau taapat laba... un to var arii noveerot praktiski...

Tikai gudrie speej apzinaaties cik neattiistiiti vinji ir un cik maz tomeer vinji zin un saprot! Tie, kuru izzinjas loks ir mazs, tiem arii saskarsme ar nezinaamo ir mazaaka, un vinjiem ir iluuzija, ka nezinaamais ir maz... Bet kaareiz, tie, kas maacaas, izzina, un tiecaaas veel viaraak uzzinaat, tie arii apzinaas cik ljoti daudz tomeer nezin un nesaprot, kas noziimee, ka ir kur augt...

Attiistiities var tikai tas, kas apzinaas, ka vinjsh ir neattiistiits!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.08 11:55:27
EM, tavaa spriedumaa showstoppers un arii kljuuda ir, ka nav iespeejams attiistiities Pac tachu tam netici!

Kristietiiba saka, ka pats cilveeks nevar sasniegt pilniibu... bez shiis pilniibas paliidziibas un liidzdaliibas! Kristietiiba nesludina, ka tas nav iespeejams vispaar! Dievs radiija pirmo cilveeku un redzeeja to labu esam, un nav pamats uzskatiit, ka shii latinja ir neaizsniedzama... veel vairaak, ja paintereseesies par Austrumu Ortodoxo Kristietiibu, tad redzeesi, ka Teozis (cilveeka dievishkjoshana) ir viena no vinju fundametnaalajaam doktriinaam! Un veel tu ieveerosi, ka pazemiiba un paklausiiba arii ir viena no vinju fundamentaalajaam doktriinaam!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:55:32
...sūdabrālis... sūdabrālis...
Vai tikai kādi te nejauc pazemību ar mazohisma perversiju?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.08 11:57:17
Aivars, jauc... Jauc... jo 2aa kursa sindromu labi aplauzh darba sludinaajumi, kas prasa pieredzi Tad nabaga studentam, kas tachu ir tik daudz studeejis un lielus graadus dabuujis, tas ir stiprs cirtiens vinja lepniibai!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.08 12:00:29
Jošs Mulders
Attīsttīties ta var, tikai - vienalga taču līdz standartam netiksi! Tad - kāpēc vispār jāatīstās, ja esi un paliec slikts?
Tad, cilvēks ar palīdzību un līdzdalību var sasniegt pilnību? Tad - kur ir tie, kas jau sasnieguši? Vai arī viņi visu sasniegs tikai pēc nāves, un tagad pilnīgi pietiek ar savas sūdabrālības apziņu?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.08 12:08:41
liepa
tev ko vienigais attistibas cels ir klut par mazaku "sudabrali"
Ij tad neko īpašo nav vērts censties, jo "sudabralības" līmenis, kāds nu te uz zemes maksimāli sasniedams, tāpat ir par mazu, lai Paradīzē tiktu.
Teiksim, vajag 100.000.000.000 punktus, lai tiktu Paradīzē. Mēs esam tagad ar kādiem tur 50 punktiem varbūt, un varam izspiest nu ... max līdz 1000. Uz 100.000.000.000 fona tas ir pilnīgi vienalga.
Kristiešiem pēc nāves Jēzus pieliek trūkstošos punktus klāt.
Bet censties tagad - nav sevišķa iemesla, pietiek, ka zini savu līmeni, kas ir un paliek "sūdabrāļu".
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.08 12:13:10
Jošs Mulders
Starp citu tā ir Kristus prasība saviem mācekļiem - Esiet pilnīgi, kā jūsu Tēvs ir pilnīgs!

Taču - vai kādam māceklim tas reāli izdevās? Vai arī Kristus to teica tikai tāpēc, lai lieku reizi uzsvērtu, ka nekāda pilnība tāpat nesanāks. Tas ir, patiesais teksts bija apmēram tāds: "Nebūtu jau slikti, ka jūs būtu pilnīgi, bet nekas jums nesanāks, kā sūdabrāļi bijāt, tā paliksiet. Tikai pēc nāves, nepelnīti, jūs tiksiet par pilnīgiem padarīti"?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.08 12:15:35
liepa
Jēga atgādināt ir, bet jēgas attīstīties nav, jo tāpat nekas taču nesanāks.
Alfrēds [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2010.02.08 12:16:19
"Bet kaa tad sanaak... tu gribeetu lai es esmu pazemiigs, vai lepns? Izraadaas... ka pazemiiba ateistiem nepatiik kristieshos, jo tas noraada uz pashu ateistu arroganci, bet arrogance citios arii ateistiem nepatiik, jo tas rada konkurenci!"
Šķiet atslēgas vārds atbildē uz šo jautājumu būs "konsekvence". Ja tu konsekventi izvēlētos būt pazemīgs, līdz kam, kā jau to daži ļauži paguva norādīt, tev ir kā līdz Hondurasai, būtu OK. Savukārt, ja tu izvēlies palikt arrogants, un no arrogances atbrīvoties sava rakstura dēļ tev ir praktiski neiespējami (tas nav pārmetums), tad kāds no tevis kristietis? Izvēlies puses.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.08 12:24:37
Kristietis pazemīgi apzinās, ka viņš ir pārāk lepns, bet tā kā tur neko izlabot nevar, tad viņš pazemīgi dzīvo ar savu lepnību tālāk.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 33 , pavisam kopa bijuši: 28995