atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Emocionālā atkarība
bremze
Iesūtīts: 2008.12.17 16:26:15
ka jau iespejams daudziem, kas ir vieni, nakas iekrist.... ak vai, vai ne? Izdarit nu galigi to, ko nevelos... Piemeram iemileties aiznjemta cilvekaa. un ka lai tiek tagad valja no sis emocionalas atkaribas? Izvairities un nerunat ar cilveku butu nelaipni, jo mums tacu jamil visi Dieva berni... Melot, ka negribu redzet un tada gara- ari tas butu liekuligi... Melot sev un megjinat ka man vins nepatik un negribu redzet, ari meli vien ir , lidz ar to izvairsanas no vinja- tirakais farizejisms... Principaa jau vairkaus menesus censos visados veidos atbirvoties no sis atkaribas, bet kaut ka nesanak, protams , ludzu arii Dievu, bet vienlaga - nekas nemainaas....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.02 15:33:37
ca_bo
Par to pasaules nemīlēšanu varu tev piekrist, un par Dieva mums dāvinādo dzīves un prieka izbaudīšanu arī - tas viss mums ir Dieva dots. Slikti ir, ja to sākam nolikt par pašmērķi.
Bet gluži visu Sv.Raksti jau nu mums neiesaka vis pārbaudīt uz savas ādas - elkdievību, buršanos, alkatību, varmācību, melus, netiklību, zagšanu... tas viss jau no sākuma ir apzīmēts kā ļauns. Tas tad nu laikam nemaz nebūtu jācenšās pārbaudīt pašiem...
ca_bo
# Labojis ca_bo: 2009.01.02 16:56:11
jā, Balss, es Tev piekrītu, riskēšanai ir savas robežas, turklāt- citreiz jau pietiek redzēt citu bēdīgo pieredzi, lai nevēlētos kauko izbaudīt uz savas ādas....
bet vai tad galvenais kritērijs tomēr nav- cik mēs ar jebko (attiecībām ar kādu, darbībām, bezdarbību) nodaram kādam pāri/ļaunu? piemērm, jau minētais - ka ja sieva vīru vairs nemīl un šķirties nevar/nevēlas un viņš viņu krāpj ar kādu citu (jo arī nemīl to sievu vairs), tad vai vīrs te nodara sievai pāri?
un par pāri nodarīšanu SEV ... tik tiešām - visērtāk ir dzīvot vienaldzībā un tad nekas nesāpēs... Bet vai tad Dievs mūs uz to aicina? drīzāk jau dzīvot, izbaudot visu - priekus un bēdas....
Balss
# Iesūtīts: 2009.01.02 19:44:20
ca_bo
Smags jautājums.
Ja tavs situācijas apraksts ir patiess, tad jājautā, kāpēc gan divi cilvēki, kas pārstājuši viens otru mīlēt, paliek kopā.
Ja tie ir kristieši, tad varbūt viņi paklausa Dieva nolikumam un savstarpēji dotajam solījumam neatstāt vienam otru līdz mūža galam.
Ja nav kristieši un nemelo, tad iemesls ir ģimene, bērni, kopīga māja varbūt, nezinu.
Otrs variants - aizņemtie vīrieši šādi mēdz stāstīt pasakas... jo patiesībā aiziet no sievas nemaz nevēlas, tikai iežēlināt meiteni, kas viņam iepatikusies.
bremze 2 [78.84.245.125]
# Iesūtīts: 2009.01.02 20:59:28
BalssOtrs variants - aizņemtie vīrieši šādi mēdz stāstīt pasakas... jo patiesībā aiziet no sievas nemaz nevēlas, tikai iežēlināt meiteni, kas viņam iepatikusies.
Protams vīrietim nav viegli pieņemt lēmumu uz šķiršanos. Un arī pieņemot šo lēmumu Vēl paiet laiks lai to realizētu. Un šie nav tie lēmumi, kas tiek sagaidīti ar ovācijām. Lai nu kā, tā ir izšķiršanās. Un reizēm protams arī smaga kļūda. šajos brīžos arī var redzēt arī patiesos draugus. Tas nenozīmē, ka viņi mani atbalstīs. Tas nozīmē ka tie neatstās jūs vienus.
bremze 2 [78.84.245.125]
# Iesūtīts: 2009.01.02 21:01:24
Par iežēlināšanu aizmirsu. Tādi ir cūkas.
ca_bo
# Iesūtīts: 2009.01.05 18:11:23
Ir viegli pieņemt un saprast baušļus, kad skaidri redzam ka to nepildīšana noved pie sliktām sekām - zaglis un slepkava nokļūst cietumā, narkomāns ari nekādu laimīgo dzīvi nebauda, ar laiku utt. 6. bauslis- tas kā tas tiek tradicionāli interpretēts, nav tik viennozīmīgs. Jo reāli redzam, kas bieži gadās , ka cilvēki (arī kristīgi cilvēki) satiekas, palīdzīvo kopā (pēc baznīcas interpretācijas- „grēkā”) , taču finālā izveidojas forša ģimene. Un pat nenožēlojot un nesatraucoties to, ka pārgulējuši pirms kāzām. Un kurš pateiks, ka šāda ģimenīte būs nelaimīgāka par tādu, kas gaidījuši līdz kāzām. Tāpatās arī citreiz šķirti cilvēki apprecas vēlreiz un sanāk forša ģimenīte. Bet nu pēc baznīcas likumiem, sanāk, ka viņi grēko(?). Daudzos gadījumos, kurus it kā formāli būtu jāsauc par laulības pārkāpšanu, neviens necieš un nekas ļauns netiek nodarīts, un iesaistītie cilvēki patiešām ir godīgi. Tādēļ arī cilvēkiem grūti saprast baznīcas strikto nostāju. Tad vai nu baznīca neprot izskaidrot, vai arī kaut kas nav kārtībā ar vispārpieņemto baušļa interpretāciju... (ar bausli pašu jau viss ir o.k.)
ca_bo
# Iesūtīts: 2009.01.06 10:24:57
Epikūrietis: Ejam, ņemam, daram, mēģinam!
Nūģis: Nū... Neesu nekad iepriekš to darījis. Man jāpadomā. Kā ta mēs tā. Ko cilvēki teiks. Es pārāk maz par to zinu, tādēļ atturēšos. Var taču notikt kaut kas slikts.
E: Tu nu gan esi - ar ceļamkrānu neizkustināms!
N: Neesmu jau tāds ekstrēmists kā tu.
E: Tu nenovērtē iespējas, ko Dievs mums šai pasaulē ir atvēlējis. Vai tu mīli dzīvi?
N: Es mīlu Dievu, tādēļ gribu būt paklausīgs. Man ir labi tā kā ir, esmu pieradis tā dzīvot, un esmu Dievam pateicīgs par to, kā ir.
E: Baidies? Ja tici, ka esi Dieva bērns, tad tu taču zini, ka viņš Tevi pasargās. Tev nav no kā bīties. Ja vien neleksi bez izpletņa no lidmašīnas.
N: Šādi dzīvojot tu aplauzīsies.
E: Nu ja - kas guļ, tas negrēko! Jā, aplauzīšos. Kļūdīšos. Man sāpēs.
N: Mazohists. Un ir taču arī baušļi!
E: Bet toties šādi es izdarīšu vairāk laba kā tu.



Balss
# Iesūtīts: 2009.01.06 17:24:41
ca_bo
Vairāk laba jeb vairāk ļauna?
Tas atkarīgs no tā, ko dara!
P.S. Es neesmu nūģis, bet arī ne epikūrietis, jo viņu materiālistiskais lozungs man neder.
Eriko
# Iesūtīts: 2009.01.06 23:08:25
ca_bo
Labi teikts par epikūriešiem, ja vien ir skaidrs un skaists mērķis pēc kā tiekties un patiesa vēlme to sasniegt, ja rosību nesajauc ar darbību, ja var reizēm apstāties un paskatīties atpakaļ uz savām kļūdām un neaizmirsti ka ir lietas kas ir augstākas par cilvēka prātu un iegribām.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 09:40:57
bremze.
cilvēciņš ir tik zemisks, ka nespēj pat sev teikt taisnību. tu te runā par mīlu uz aizņemtu subjektu... par lūgšanām uz Dievu... par vēl nezkādiem kalambūriem....
fui! lieta ir tikpat skaidra cik banāla! un pietiek pļurkstēt niekus! vai nu atzīsti sev - jā, es šo cilvēku gribu! un man ir vienalga, vai viņš ir precēts, šķirts, atraitinis vai vienacis! vienkārši mana kaislība ir lielāka par manu prātu un ticību. viss.
domāju, Dievs to sapratīs.
9K116
# Iesūtīts: 2009.01.07 09:49:34
ca_bo
Epikūrietis: Ejam, ņemam, daram, mēģinam!
Izvērsīšu tēmu. Davaj ejam mēģinam, var cilvēkam ielauzt galvaskausu ar beisbola nūju vai nevar? Nebūs žēl, ka būsi nodzīvojies dzīvi, ne reizi nepamēģinot, kā tas ir - ielauzt kādam ar beisbola nūju galvaskausu?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 09:53:30
Dona Eriksone
paldies, Donīt. ne no saldas pieredzes runāju ne no saldas...
bet vismaz tik daudz kā atzīt savu grēcīgumu, nevarību u.tt. mēs spējam, ne?
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 09:53:50
Taisnība ir kaut kur pa vidam...starp epikūrieti un nūģi
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 09:58:33
Dona Eriksone
ņu, ja dārgā bremze ir sīks skuķēns, tad piedodami. tādām pieredzējuši veči galviņas var sagrozīt, tipa - sieva maita, cūka, nevīža - a tu te tāda princesīte stikla kalnā!!!! aš actiņas žilbst.
labi - esmu ciniska. atvainojos.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:01:58
Dona Eriksone
mja. tas tāds visbanālākais variants. veči parasti ir daudz gudrāki un rafinētāki.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:04:52
S.R... Un atkal pie visa vainīgi veči...
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:11:56
Dona Eriksone Tā jau ir...tik tas bija pirms sagrēkošanas...pēcāk jau grēks izdarīja to , kas ir-vīrietis degradējās līdz ar sievieti. Vai tad Kristus pestīja vispirms vīriešus un tad sievietes?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:21:05
Mazliet domīgais Jony
tā jau nav. tāpēc es devu bremzei padomu - atzīt savu grēcīgumu un vājumu nevis pļurkstēt par mīlu.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:24:42
Olita
nuuu... principā tev taisnība.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:27:06
janis
a konkrētāk. kam tu gribi ko dot? un kādu motīvu vadīts? lai iekļūtu debesu valstībā? vai tīrās mīlestības dēļ?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 20280