atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Lūgšanu piepildījums
Balss
Iesūtīts: 2008.12.01 11:14:01
Nesen, kad degvielas cenas visā pasaulē cēlās kā termometra stabiņš un uzkurbulēja ekonomisko krīzi, ASV kādas kristiešu grupas paziņoja, ka lūgs Dievu par degvielas cenu krišanos. Ja pareizi atceros, darīja to pat publiski, ar plakātiem.

Viņus, protams, visi gudrie izsmēja. Un kā? Ko tagad saka mūsu ateisti? Kārtējā sagadīšanās? Kad tūktoškārt pierādās, ka lūgšanās izteiktās vajadzības tiek apmierinātas?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:14:12
Ko nu?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:17:00
es visai skeptiski raugos uz šādām publiskām lūgšanu akcijām, īpaši,ja tādā veidā cenšas atrisināt šāda rakstura problēmas. ja lūgtu pēc lietus vai maizes, tad jā - normāli, bet par degvielu...? nu nezinu, nepatīk man tas. kaut gan priecājos par to, ka degviela kļuvusi lētāka.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:20:08
Lai cik mēs stulbi eam un stulbi kādreiz lūdzam - es jau nesaku, ka man šī akcija likās ļoti prātīga - bet re, ka piepildījās.
Esot kāds mācītājs senajos laikos (vārdu neatceros), kurš, kad draudze uz izziņoto dievkalpojumu ar aizlūgšanu par lietu ieradusies BEZ lietussargiem, esot to atcēlis cilvēku neticības dēļ!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:20:52
Lai tā grupa palūdzas vēl par visadām lietām. Ja tās arī uzlabosies, tātad varam runāt par lūgšanu piepildījumu.
vilks
# Labojis vilks: 2008.12.01 11:21:19
Par šo konkrēto situāciju es teiktu - nu, ar savām lūgšanām ir jāuzmanās (t.i., jāpiedomā, pirms kaut ko lūdz), jo lūgšanas var arī piepildīties.
Nezin, vai paši lūdzēji tagad ir tik ekstrēmi laimīgi - jo līdz ar degvielas cenu krišanos realitāte ir arī nopietna ekonomikas krīze, kura vēl arvien ir tikai tās sākumā. Tā ka var gadīties, ka būs vēl sliktāk.

No otras puses - lūgšanas tiešām piepildās. Esmu lūgusi un tas ir noticis gan attiecībā uz darbu, gan draudzību (ar vairākiem cilvēkiem), mans studiju gads Heidelbergā arī bija lūgts Dievam. Un vēl daudz mazu lietu.
Tomēr ir ļoti labi, ja Dievs kādreiz arī pasaka "nē" atbildot uz kādu lūgšanu, kur lūdzu ko sev nevajadzīgu vai ko tādu, kas nāks par ļaunu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:21:31
a_masiks
Nu protams, protams, par velti arī nelej... Tātad cenas NAV nokritušās, vai ne? JA, tās nav līdz masikprāt, noteikstajam līmenim, tātad NAV nokritušās...
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:22:08
a_masiks
3 kapeikas par 1L? Ja nē - nekas nebūs piepildījies.... sorry.
Par to jau neviens nelūdza.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:23:50
EzītisMiglā
Tātad, mēs pasūtīsim pakalpojumu, un serviss izpildīs? ... Diezi.
Kad pats sāksi lūgt un piedzīvot Dieva atbildes - gan piepildījumu, gan noraidījumu - skat.Vilka teikto - tad parunāsim, labi?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:25:13
Nu Umerikāņi saka, ka beznīns kritās jo ASV atļāva atkal kačāt naftu savā teritorijā un lūdz Dievu, lai ar obamu kas notiktu, jo tas atkal grasās aizliegt naftas kačāšanu un tas nesīs degvielas cenu pieaugumu
vo.... katrs patr kaut ko Dievu lūdz un brīžam man liekas, ka nabaga Dieviņš apjucis lūgumos - viens lūdz to, otrs tieši pretējo
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:26:39
a_masiks
Jāpajautā Balsij, vai viņai nav saite uz to akciju, tur noteikti varēs izlasīt. Bet par PSRS cenām ASV cilvēki nemēdz lūgt - tas nav loģiski. Diemžēl a_masika loģika parādās tikai brīžos, kad viņam tas ir izdevīgi (proti, kristietības apkarošanai).
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:28:50
a_masiks
ja tu tagad stipri lūgsi, lai pārstāj līt lietus, ij kaut kad, pēc Dieva prāta, uzsnieg sniegs - tas notiekti notiks.

skaidra lieta.
bet pirmīt jau Tu rakstīji ko pavisam citu.
Balss
# Labojis Balss: 2008.12.01 11:36:35
vilks
Nav man saites uz to akciju - cik ziņās redzēju, tik ir.

Vnk - tad, kad šādas lūgšanas, lai cik stulbas - piepildās, tad - hm, nu sagadīšanās, Nu nekas, tūlīt jau atkal celsies..

Nē, Olita, piepildās arī tās lūgšanas, kas teiktas personīgi un tikai Dievam... Un bez nekāda tetrālisma. Emocijas, jā, tās nu gan - jo lūgšanai jābūt patiesai, nevis kā aukstai zivij.
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:40:24
a_masiks
Vai tad tu LŪDZI???
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:44:35
Balss
Kad pats sāksi lūgt un piedzīvot Dieva atbildes - gan piepildījumu, gan noraidījumu
Tas viegli skaidrojās ar "wishful thinking" - uzdodam vēlamo par esošo.
Placebo efekts u.c.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:45:14
a_masiks
vot inčīgi - "Par mieru virs zemes un labu prātu cilvēkiem` - vari lūgties acpērusies, hotj dirsu pret zemi sist - nekas tāds nenotiks nemūžam. A vot benzīnam nomest pāris centus - aber lūdzu, vienmēr laipni!
Tāpēc, ka pirmais ir pārāk vispārīgi. :-)
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:45:31
EzītisMiglā
Vai "wishful thinking" spēj mainīt notiekošo?
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:46:56
EzītisMiglā
Nu, protams, ja pēc lūgšanoas - jo ļoti vajag - tiek par precīzi tik minūtēm aizturēts vilciens, cik vajag... ja degvielas cenas krītas... ja cilvēkam izgaist vēzis... u.t.t. - tad tas viss un vēl daudz kas cits ir tikai placebo un wishful thinking...
Balss
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:50:06
a_masiks,EzītisMiglā
Ja esat interesējušies par tulkojuma variantiem, kas esot iespējami? - tad šis teksts tiek tulkots arī šādi - miers virs zemes tiem cilvēkiem, kam ir labs prāts (Vai arī - pie kuriem Dievam ir labs prāts).
Un šī (gan ne lūgšana, bet konstatējums) - cik zinu, arī notiek!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:51:51
vilks
Vai "wishful thinking" spēj mainīt notiekošo?
Jā, spēj mainīt attieksmi pret notiekošo.
Piem, esot metodes, kas palīdzot, lai transports ātrāk pienāk, lai ir brīvas sēdvietas, utml. Patiesībā to metožu lietotājs mīl atcerēties tos gadījumus, kad tiešām ar transportu viss bija OK.
Ja te paskatās konkrētus ciparus, tad var redzēt, ka nekas tur nedarbojās, viss tikai iedomu līmenī.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.01 11:53:05
a_masiks
āaaa... pēc tavis un E_M sanāk, ....
Es tik pajokoju, re ka smadiņu arī biju pielicis. :-)
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 6283