atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Homeopātija
betīna
Iesūtīts: 2008.11.12 22:02:36
Aizvakar noklausijos raidijumu Kristīgajā radio par homeopātiju, kur sludināja ,ka šī alternatīvā medicīna ir okulta ,sātaniska un tas ir nāves grēks. Kā jūs domājat?
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 .
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2019.08.25 23:08:22
incognitonu,jā,pārējais jau izrunāts vai vecmodīgs kļuvis
incognito
# Iesūtīts: 2019.08.26 20:37:20
dafne
Vienu brīdi man likās, ka tēma varētu būt arī Aivara vienā diskusijā iemesta un pēc tam izdzēsta saite par vienas "pravietes" viesošanos Latvijā https://jauns.lv/raksts/zinas/336962-praviete-no-australijas-musu-luterbaznicas-taisa-sovu-klibie-sak-skraidit-veselie-gazas-gar-zemi. Tai notikumā ir zināms spriegums starp dažu draudžu interesi un vairāku mācītāju un prominenču kritiku. Iespējams, tagad būtu piemērots brīdis par to mierīgi parunāt, jo tagad izdziedinātie ir uzzinājuši, vai tiešām ir izdziedināti un spētu par šo pieredzi nosvērti pastāstīt.
dafne
# Labojis dafne: 2019.08.27 23:33:25
incognitojā,būtu interesanti uzzināt,bet pieļauju,ka daudzi šo forumu nemaz neatrod.
Bet attiecībā par pravieti ...Marka 9:38-40
Es personīgi neesmu šādu "praviešu"fane tāpat kā nefanoju par dziedināšanu ar eļļu...
incognito
# Labojis incognito: 2019.08.28 20:03:55
dafne
Labi, ja ne Mateja 24:11
dafne
# Iesūtīts: 2019.08.30 20:51:34
incognitoes nezinu,neesmu dzirdējusi tas pravietes
incognito
# Iesūtīts: 2019.09.04 19:15:13
Varbūt uzsākam diskusiju par to? Te tiešām maz cilvēku apgrozās, bet, paskat, kad sākām pa to ignāciskā garīguma tēmu maldīties, nez no kurienes parādījās Merlins, kam bija, ko teikt. Ja kādi jautājumi sakrātos,varētu ieaicināt diskusijā, piemēram, māc. Cišu, kas rakstā bija norādīts kā pasākumu organizētājs.
dafne
# Iesūtīts: 2019.09.05 23:34:12
incognitonu var jau,bet kā ieaicināsi?
incognito
# Iesūtīts: 2019.09.09 19:56:01
Sazināties ar kādu mācītāju nav grūti: viņu e-pastu adreses ir atrodamas LELB mājaslapā. Domāju, jebkurš mācītājs arī neatteiktos pastāstīt par to, ko uzskata par tik noderīgu , ka pat gatavs piedalīties pasākuma organizēšanā (pieņemot, ka žurnālists Barkāna kungs nav sapūtis pīlītes).
Aivars
# Iesūtīts: 2019.09.12 21:08:23
incognito
Jā, es to izdzēsu, jo, pirmkārt, tā nebija vairs rekolekciju tēma, bet drīzāk mājiens par diezgan haotisku, impulsīvu un cilvēkus mulsinošu teoloģisku eklektiku LELB, kas balansē jau uz heterodoksijas prakses.
Otrkārt, man nav pārliecības, ka te kā garīdzniekam vispār ir vērts iniciēt diskusijas par lietām, kam pat bīskapi, kas pēc jaunās Satversmes nu skaitās baigie ortodoksijas pīlāri, nekādu uzmanību nepievērš. Priekš kam man te vērst uzmanību uz lietām, kas kādam nejaušam foruma apmeklētājam varētu kalpot par apgrēcību?
incognito
# Labojis incognito: 2019.09.13 07:40:56
Aivar,
Protams, pie rekolekcijām šis jautājums neiederējās.
Savukārt par pašu tēmu - laikam jau kopš grēkākrišanas jebkurai tēmai piemīt potenciāls kādu apgrēcināt, visupirms jau sarunas dalībniekus. Bet tomēr mulsinošas lietas pārrunāt vērts. Kaut vai tāpēc, lai noskaidrotu, vai mulsinošais tiešām robežojas ar heterodoksiju, vai tikai heteropraksiju.Kādu laiciņu iepriekš šķitās esam acīmredzami, ka paradums pārrunāt savā starpā neskaidrības ir jākultivē. Es domāju, protams, J.Rubeņa tapšanu par nemācītāju un ar to saistīto šūmēšanos.
Par bīskapiem - man visu laiku ir licies, ka luterāņu sistēmā tiem ir vairāk administratīva loma. Bet arī, ja tas tā nav - galu galā nav neiespējams, ka šeit kādreiz arī kāds bīskaps ieklīst. Senos laikos varēja manīt, ka bīsk. Pāvils tur roku uz pulsa. Arī pat +Jānis te nereti piedalījās sarunās.
Aivars
# Iesūtīts: 2019.09.13 23:43:10
incognito
Atbildēšu līdzībā https://www.tvnet.lv/6777837/vatikans-nosodijis-vacijas-biskapu-konferences-centienus-reformet-katolu-baznicu

Un nedaudz paskaidrojot:
Esmu tajos uzskatos, ka teoloģija ir gana eksakta lieta, tikai bieži vien arī garīdzniekiem ir nepieciešama tieši laju palīdzība, lai tie tie no jauna sadzirdētu un atcerētos īstos jautājumus, uz kuriem jāmeklē atbildes, nevis ļautos visiem grēciniekiem ierasto spēlīšu valdzinājumam, pat ja tās nedaudz teoloģiski iekrāsotas.

incognito
# Iesūtīts: 2019.09.18 07:12:56
Man liekas, tas, ka katoļu baznīcas struktūra nav demokrātiska, nav nekas ar ko vajadzētu lepoties. Vēsturiski pietiekami svarīgi jautājumi ir tikuši demokrātiski izlemti, piemēram, jaunās derības kanona veidošanās, kas, šķiet, notika tā, ka plašās oikumēnes dažādās draudzes vienkārši, bez centralizētas vadības (jo tādas jau vēl nebija) izvēlējās vienus un tos pašus tekstus, ko izmantot dievkalpojumos.
Aivars
# Iesūtīts: 2019.09.22 22:58:51
incognito
ne tik sen kāds nebūt ne ūberkristīgs intelektuālis apgalvoja, ka demokrātija nespēj pastāvēt bez teoloģiskiem imperatīviem. (brīvā brīdī iespējams pameklēšu precīzāku saitīti)

Vienlaikus man nav stingra pārliecība, ka šajā grēcīgā pasaulē teokrātija netiek pārvērsta psihopātijā ar/bez laju palīdzības.




incognito
# Iesūtīts: 2019.12.03 07:59:59
Pirms neilga laiciņa man bija iespēja pārmīt dažus vārdus ar vienu kundzi no draudzes, kurā Marija Ličardo bija viesojusies, nu un viņa teica vien to, ka Marijai esot īpaša dāvana atklāt cilvēkam, kādas spējas tam vajadzētu attīstīt, lai sekmīgāk kalpotu draudzē. Nu un tā kundze viņas ietekmē bija sākusi apmeklēt studijas Latvijas Bībeles centrā.
dafne
# Iesūtīts: 2019.12.04 21:43:05
incognitoun kas ir Latvijas Bībeles centrs?
incognito
# Labojis incognito: 2019.12.11 21:28:59
dafne,
Tā ir tāda Rīgā atrodošamies nekonfesionāla Rietumu kristietības izpratni pārstāvoša mācību iestāde, kas piedāvā apmācību par dažādām kristīgām tēmām vairākās programmās.Man ir bijis tas prieks 1 gadu tur mācīties. Secinājumi - gluži līdz augstskolas līmenim tie kursi nevelk, bet vienkāršam lajam tie ir gana izglītojoši un, ceru, noderīgi. Akurāt tas gads bija veltīts Vecajai derībai, un radīja nepieciešamību daudzas VD grāmatas izlasīt; saprašanu, ka tām ir dažādi žanri; prieku nebaidīties no VD.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 34748