atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Homeopātija
betīna
Iesūtīts: 2008.11.12 22:02:36
Aizvakar noklausijos raidijumu Kristīgajā radio par homeopātiju, kur sludināja ,ka šī alternatīvā medicīna ir okulta ,sātaniska un tas ir nāves grēks. Kā jūs domājat?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>
AutorsZiņas teksts
betīna
# Iesūtīts: 2008.11.13 14:27:02
Vai kristietība atzīst tikai klasisko medicīnu?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.11.13 14:33:53
betīna, kas tiek saprasts ar homeopātiju, jo pieredze liecina ka ar to cilvēki mēdz saprast dažādas lietas!

1. Zāļu Tējiņu un dabīgi iegūtu vielu lietošanu ārstēšanā, īpaši koncentrējot individuālu pieeju katram pacientam
2. Tādu zāļu lietošanu, kuras ir apvārdotas un kaut kā speciāli "šķaidītas" un "kratītas" - tb vielas, ūdens, pār kuru ir veiktas kādas manipulācijas ar vārdiem, par kuru klātesamību tev kā to lietotājam nav zināms!

#1. Kristietība nenoliedz
#2. Aizliedz

Kas ir "neklasiskā medicīna"? Kas ir tās efektivitātes pamatojums? Tās racionālais pamats, kāpēc to vispār pieņemam?
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.13 14:49:08
Tepat Forumā pirms kāda laika jau bija diskusija tieši par šo pašu tēmu. Diezgan izsmeļoša, palasi.

Man personīgi šķiet, ka homeopātijas pretinieki mālē velnu uz sienas.
Tā ir attīstīta un atzīta medicīnas nozare daudzās pasaules valstīs, ar rūpnieciski ražotām zēlām, ar klasiskās medicīnas fakultātēs izglītotiem ārstiem, ar slimo kasēm, kas sedz šo zāļu izdevumus pacientiem. Atšķirībā no citādiem mistiskiem ārstnieciskiem paņēmieniem un produktiem, ko slimo kases neapmaksā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.13 14:50:16
Kundali
Paziņa tā kā nevar būt bijusī - ja reiz pazīsti, tad pazīsti. Bijusī varētu būt tava kārtējā draudzene vai līgava.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.11.13 16:26:17
Olita, lietoju ķīmiju. Dzīvs un Vesels Nelietoju komeopātiju... joprojām dzīvs un vesels. Zato tēja daudz saldāka paliek no cukura vai medus nekā no vāvuļošanas!
Bet sevi noskaņot pozitīvi ir okey, tik nesaprotu kam tur tēju vajag? Laigan nuja... labs vārds ar siltu tēju, noskaņo uz labo... un labiem cilvēkiem arī veicas
Brīvā meža govs
# Iesūtīts: 2008.11.13 17:47:15
es no šīs alternatīvās medicīnas pakalpojumiem atteicos saņemot konkrētu atziņu par to, ka tā ir visnotaļ `slidena`lieta. es nerunāju par zāļu tējām, smērēm no dabīgām izejvielām u.tt. būtu ieteicams palasīt homeopātijas izcelsmes avotus, kā arī to, ko par savu arodu saka paši homeopāti. diemžēl atsauces uz avotiem nevarēšu norādīt - vienkārši pašlaik nav tik daudz laika. tēmas autorei iesaku lūgt no Dieva atbildi uz sev interesējošo jautājumu - esmu pārliecināta, viņa to arī saņems.
Trakā NYC vāvere
# Iesūtīts: 2008.11.13 17:59:15
hmmmm Melno balzāmu dzerat?> noteikti... bet tur arī zālītes, ar kaut kas škaidīts un kratīts
A un ka es iedomājos, kā farmācijas rūpnīcā mašīna krata zālītes un buras,. rēciens nāk. Nu gan tehnika uz priekšu iet.
nevajag jaukt zāles arf kakšu tantu bebru kaut kā uzlējumiem

Hmmmm man ķīmija jeb tradicionālās zāles sabeidza aknas un vielmaiņu.... tāpēc, ja ārsts POLIKLĪNIKĀ man iesaka zāles, ko var iegādāties aptiekā un kas skaitās homeopātija,. es neatsakos. Pie tantukiem pūšļotājiem neskrienu, kaut kādus šaubīgus uzlējumus nelietoju, bet pret homeopātiskajā aptiekā nopērkamiem medikamentiem, kas nebeidz organismu it kā ārstējot kādu kaiti, es neatsakos
Trakā NYC vāvere
# Iesūtīts: 2008.11.13 18:00:19
par tradicionālām zālēm runājot.... Ok es jau saprtotu, ka daži onkuļi man iebildīs, bet tās patiešām mūsu organismam nav nemaz tik nekaitīgi. Un tad man jautājums, kas ir nekaitīgāk.....
Brīvā meža govs
# Labojis Brīvā meža govs: 2008.11.13 18:06:49
Trakā NYC vāvere
diemžēl tie homeopātu dakteri, kuri sevi patiešām skaita par spečukiem noteikti atsauksies uz tā saucamo vielas enerģiju, kura zināmā veidā atšķaidīta un tikpat zināmā veidā kratīta sniedz šo pozitīvo efektu ar kuru tad attiecīgais slimnieks tiek ārstēts. es patiešām vedu dēlu pie tādas dakteres, viņiem tur ir speciālas zālītes, ne tādas, kuras tiek tirgotas aptiekās - par tām neko spriest nevaru - tādēļ vienkārši atturos.
no melnā balzāma neatturos jo tas ir vienkāršs zāļu uzlējums spirtā. jeb kā nu tur pareizāk izteikties.
Trakā NYC vāvere
# Labojis Trakā NYC vāvere: 2008.11.13 18:14:15
Brīvā meža govs

1. es eju p[ie ārstiem, kas pieturas tradicionālai medicīnai un stradā labā poliklīnikā. uz nmekādiem nezūdamības vai enerģijas likumiem neatsaucas, bet paskaidro, ka šitais bojā organismu mazāk, nekā ķīmija un ļauj izvēlēties - gāzt iekšā ķīmiju (un analīžu rezultāti pierāda, ka mana veselība ir krietni sabojāta sākot ar aknām beidzot ar imunitāti) vai sākumā ķīmikju un tad homeopātiju
2. ārstus homeopātus apmāca Rīgas Stradiņa universitātē tāpat kā visus tradicionālās medicīnas ārstus
3. ir ārsti homeopāti, kas aizraujas ar fig viņ zin ko
4. es esmu lietojusi homeopātiskās tabletes un smēres, jo manā gadījumā jālieto smēres ar hormoniem, kas maina ādas struktūru un hormoni tāpat neko labu nedod. Šīs smeŗes var lietot ilglaicīgi un iedarbība OK. Tagad lietoju homeopātisko smēri, kas nopērkama aptiekās (jebkurās)
5Kā man teica ārsts, kas stra`dā RSU viņš nav redzējis, ka farmacijas mašinas ko burtos vai farmaceits blakus burtos
6 aga zālīšu uzlējums spirtā. Ar ko tas zālīšu uzlējums atšķiras no citiem ar to, ka alkohols?
Brīvā meža govs
# Iesūtīts: 2008.11.13 18:26:19
Trakā NYC vāvere
es negribu strīdēties - neviens jau vairs tā neburās kā agrāk tagad vis ir modernizēts - automāts pats ir nostādīts vajadzīgajā režīmā - svunku,švunku uz vienu pusi - švunku,švunku uz otru.
vispār, tā manuprāt ir lieta, kura katram pašam jāizvērtē. es tikai norādu uz to, ko paši homeopāti par sevi saka.
Johny(Jony)
# Iesūtīts: 2008.11.13 18:40:57
Homeopātija un nāves grēks...??? Interesanti uzzināt kurš mācītājs ko tādu savārstījis, jeb varbūt ne mācītājs , bet, pārlietojies aptiekās nopērkamās parastās zāles, kristietis...njā...vajag prātīgi lietot to ķīmiju, citādi sāks murgot
Papucs
# Iesūtīts: 2008.11.13 18:51:23
Homeopātija nav nekāds zālīšu uzlējums vai tēja!
Tējas un uzlējumus sauc par tautas medicīnu. Vajag izšķirt!.

Kā viena Latvijas homeopātijas zinātniece definēja: homeopātija ir organisma programmēšana šūnu līmenī, t.b., šūnas vielmaiņas un darbības izmainīšana ar atjaunotas programmas palīdzību.
Resp., tikai Muldera pieminētais 2.variants.
Esmu par homeopātiju.
Vēl vairāk - šobrīd esmu arī par antropozofisko medicīnu, kas ir līdzīgs, bet vēl radikālāks solis par homeopātiju.
betīna
# Iesūtīts: 2008.11.13 19:30:32
Johny,tajā raidijumā piedalijās mācītājs,ja kāds vēlas to raidijuma atkārtojumu var noklausīties Kristīgā radio mājas lapā raidījums saucas" Atver acis"
Brīvā meža govs paldies par ieteikumu
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2008.11.13 19:36:19
Par (pret) homeopātiju.

Dzirdēju to raidījumu LKR, diemžēl ne pilnībā. Autors tajā runāja par īsto homeopātiju, cenšoties pierādīt tās kaitīgumu, saistītos riskus un nesavietojamību ar ticību un paklausību Kristum.

Par īsto homeopātiju sauc to, kura balstās uz ideju, ka līdzīgu ārstē ar līdzīgu. Proti, slimības izraisītāju šķaidot šķīdinātājā, to informējot par šo slimību, kas savukārt informē organismu un organisms šūnu (?) līmenī iemācās cīnīties pret šo slimību. Ideja skaista. Process notiek šķaidīšanas un kratīšanas veidā, ko smalki sauc par potencēšanu, rezultātā pat iegūstot šķīdumu, kurš vairs nesatur nevienu šķīdināmās vielas molekulu, taču ir informēts par to.
Šajā teorijā ir daudz caurumu, kas liek apšaubīt tās derīgo efektivitāti, kaut vai tas, ka 100% tīrs ūdens vai spirts praksē nav pieejams, vismaz ne saprātīgā cenu līmenī, līdz ar to potencēti tiek arī visi pārējie piemaisījumi, kas nozīmē, ka rezultātā tur jābūt 1 (vienai) plānotajai informācijas vienībai un ļoti daudzām neplānotajām.

Atgriežoties pie LKR raidījuma, vismaz tajā daļā ko dzirdēju, diemžēl nopietnu argumentu par šīs metodes ačgārnību tā īsti neizskanēja, vairāk gan tikai lozungi ar krietnu sašutuma devu. Šaubos, vai homeopātiju atbalstošs cilvēks aizdomājās.

Turpinot apceri "no sevis" piebildīšu, ka bieži vien šis nosaukums "homeopātija" tiek piekabināts ar to patiesībā pilnīgi nesaistītām metodēm, visbiežāk tādām kā dabas produktu izmantošana medicīniskiem nolūkiem. Nezinu, vai tas ir radies aiz prastas nezināšanas, vai ar nolūku, bet tas var nopietni maldināt. Ja man kāds saka, ka izmanto homeopātiju, vienmēr pacenšos noskaidrot, kas tad tiešām domāts. Izteikšu hipotēzi, ka, ja homeopātija tiešām ir velna izgudrojums, tad šī nosaukumu putrošana netieši apstiprina to (atceramies, ka Velns ir nekārtības tēvs).

Kas tik tālu izlasīja, droši vien jau nojauš, ka es esmu pret homeopātiju. Jā, manuprāt tā ir maldu pseido-zinātne, kuras kaitnieciskums apstiprinās arī praktiski. Līdzīgi kā ar pūšļotājiem, nezinu nevienu gadījumu, kam homeopātija būtu palīdzējusi ilgtermiņā. Īslaicīgi jā, simptomi mazinās, šķiet, ka ir labāk, it īpaši to visu velkot kopā ar stāstījumu par ķermeņa fundamentālo ārstēšanu utt., bet pārtraucot terapiju vai pēc kāda laika - paliek pat sliktāk. Savukārt "atmetot" visu šo pasākumu (kas ir grūti, jo pacients nereti tiek psiholoģiski ietekmēts un faktiski iebiedēts), vispirms pasliktinās, bet pēc ilgāka laika situācija uzlabojas. Personīgi zinu konkrētus piemērus.

Pierādījumu man nav, bet ir netieši fakti, kas liecina, ka homeopātija ir ne tikai nekaitīga, bet pat kaitīga. Tā ka draugie, esiet uzmanīgi ar netradicionālo medicīnu. Veselību taču katrs gribam pilnīgi tradicionālu, vai ne tā?
Trakais burunduks
# Labojis Trakais burunduks: 2008.11.13 21:33:56
Mārtiņš

aga rīsim ķīmiju tb tradicionālās zāles un brīnīsimies, kāpēc pēc laika rodas neizprotamas kaites vai bl;akusparādības....
a kādi fakti liecina, ka piemēram kaitīga ir arnikas ziede vai klinģerīšu ziede, kas nopērkamas Homeopātiskā aptiekā?
Un ja ir tādi fakti un t`;a nav nekāda zinātne, kāpēc Medicīnas augstskolās sagatavo ārstus homeopātus? Es pašlaik nerunāju par dažādiem dīvaiņiem, kas sevi sauc par homeopātiem, bet par ārstiem, kuriem ir izsniegti sertifikāti, kas mācījušies sēžot pat vienā solā ar tardicionālās medicīnas ārstiem?
ja šī metode ir kaitīga un maldu pseidozinātne, kā`dēl šie ārsti (sanāk ar nez kādu diplomu, bet tomēr studējuši medicīnu) stra`dā slimnīcās un tradicionālās medicīnas poliklīnik;ās.
Vēlreiz atkārtoju aŗsti, nevis babuki un onkuļi, kas piedāvā bebru uzlējumus

diskusija p[ar šo tēmu topā arī pie katoļiem., Un tur pr. Cakuls uzdeva element;aru jautājumu - mēs riunājam par homeopātiju vai tautas medicīnu.....man šis jaut`;ajums ar daudziem būtu prasāms, jo liekas, ka visu, kas skar neķīmisko ārstēšanu visi iebāž vienā maisā pie pūšļotājiem. tb nav ķīmiskās zāles, slikts - ir ķīmija labs.
Lai rullē farm`;acijas bizness.
O farmācijas bizness tūliņ laidīs klajā jaunas zāles - kas atbrīvos sievietes no mēnešreizēm. Forša štelle esot. Protams, nevienu neinteresē, kas notiks ar sieviešu organismu pēc šo preperātu lietošanas. Bet tās taču būs ķīmiskās zēles, tātad labas un veselībai neko sliktu NOTEIKTi nenodarīs.....
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.13 22:54:36
Trakais burunduks, vai cienītais prot arī lasīt vai tikai rakstīt?
Vai es rakstīju, ka jārij ķīmija?
Varbūt var apgāzt manus pārmetumus `īstajai` homeopātijai?
Informācijai - pačukstēšu noslēpumu, ka tradicionālā medicīna ir ne tikai ķīmiskie medikamenti
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.11.13 23:07:39
Mārtiņš ,

homeopātija ir atsevišķs jautājums, bet:
Dievs ārstē grēku, padarot Kristu par grēku...
Cilvēki tiek pestīti caur Kristus cilvēcību...
Līdzīgais tiek ārstēts ar līdzīgo...
Nav Hānemaņa princips gadījumā?

Bet ok. No saprātīguma viedokļa visiem ieteiktu izvēlēties tradicionālo medicīnu. Lai gan arī tajā var saskatīt kaut ko "sātanisku", ja vēlas! Piemēram, cilvēka centienus negarīgiem līdzekļiem ārstēt slimības, tā vietā, lai ilgstoši nodotos garīgām praksēm!

Tāpēc nekļūsim smieklīgi. Nemeklēsim velnu tur, kur tā nav. Medicīnas vienīgais kritērijs - spēja palīdzēt pacientam, nenovēršot viņu no ticības (jebkurš normāls ārsts šajā jomā vienalga nejauksies).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.11.13 23:48:08
Noasveidīgais

Hānemaņa princips būtu grēkot pa drusciņai, tik maz, ka pat nav manāmi. Tikai domās, iedomājoties sevi grēkojot, iedomājoties sevi izciešam grēka sodu. Nu kaut kā tā. Tad to varētu nosaukt par meditāciju, lai gan grēka potencēšana 10^(-6) arī gana labi izklausās.

Labāk pasaki kā homeopātija izskatās no Tevis blakustēmā izteiktās domas par kristietības ateistisko raksturu skatpunkta.
Balss
# Iesūtīts: 2008.11.14 01:10:29
jēpis
Nu gan tu vienreiz runā kā duraks... no comment. Sk. augstāk rakstīto par ārstu homeopātu izglītību, zāļu ražošanu un IEDARBĪBU - neviens saimniecisks uzņēmums, tobiš, kapvalstu slimo kase, neizsviedīs naudu par kaut ko, kas nedarbojas. Padomā loģiski, Reksi!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 22 . 23 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 104 , pavisam kopa bijuši: 36808