atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi par 8. bausli un 5. bausli
deprofundis
Iesūtīts: 2007.03.21 13:04:24
Saskaņā ar Lutera katehismu, ir skaidrs, ka grēks ir par cilvēkiem slikti runāt un uz viņiem dusmoties. Mani interesē, kā vispārināt tos gadījumus, kad dusmas un ķengas tomēr nav grēks.
Luters saka, ka dusmoties un tiesāt drīkst vecāki un valsts, un ķengāt kādu drīkst tad, ja viņa vaina ir atklāta un pierādīta. Kā, piemēram, viņš pret pāvestiešiem. (lai gan nezinu, vai to īsti varēja saukt par pierādītu vainu).
Neviena revolūcija nav iespējama bez zināmas agresijas - dusmām un ķengām. Nedz Jēzus veiktā vērtību revolūcija, nedz Lutera reformācija. Tātad, dusmas pret netaisnību ir taisnas.
Bet kas lai to izsver? Kam ir šādas tiesības?
Šis pats arī attiecībā uz KLB dusmām pret LELB. Piedodiet par garo formulējumu, cerams, jautājums skaidrs.
AutorsZiņas teksts
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.03.21 13:16:13
p.s. un vēl, teiksim. situācija, kad es par kādu izplatu runas, ka viņš ir slikts cilvēks (lai arī tas nav pierādīts tiesas ceļā), bet šādā veidā pasargāju citus no iespējamā ļaunuma, ko viņš varētu nodarīt? (nu, piemēram, neņemiet santehniķi Kārli, viņš ir dzērājs un sliņķis)
_es__ [193.41.33.65]
# Iesūtīts: 2007.03.21 14:33:17
Uzmanies neieslīgsti bauslībā un moraližēšanā!
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.03.21 15:57:46
paskaties sadaļas nosaukumu - "par kristīgu dzīvi". tātad, par darbiem, nevis par pestīšanu ir gan uzstādījums, gan jautājums.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.02.06 17:48:03
Nu, kā zināms Jēzus arī reiz bija sadusmojies un no tempļa izdzina visādus tirgoņus.

Bet kādā veidā tu no 8 un 5 baušļa izsecini, ka dusmoties un slikti runāt ir grēks? Nepatiesi runāt ir grēks, bet ja patiesība ir "slikti", nu piemēram, ja tu esi spiests pateikt, ka kāds ir zaglis ja viņš tāds arī ir, tas ir labi vai slikti? Vai tie nav pārāk tālejoši un, es teiktu, voluntāri secinājumi?
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.06 22:18:20
"Oglasite vesj spisok požaluista?"
Tb. esmu piemirsis baušļus. Vai kāds tos te nevarētu pārskaitīt?
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.02.06 22:40:22
1.bauslis
Es esmu Tas Kungs, tavs Dievs. Tev nebūs citus Dievus turēt Manā priekšā.

2.bauslis
Tev nebūs Tā Kunga, sava Dieva, vārdu nelietīgi valkāt.

3.bauslis
Piemini sabata dienu, ka tu to svētī. Sešas dienas tev būs strādāt un padarīt visus savus darbus. Bet septītajā dienā ir sabats.

4.bauslis
Godini savu tēvu un savu māti, lai tu ilgi dzīvotu tanī zemē, ko Tas Kungs, tavs Dievs, ir tev devis.

5.bauslis
Tev nebūs nokaut.

6.bauslis
Tev nebūs laulību pārkāpt.

7.bauslis
Tev nebūs zagt.

8.bauslis
Tev nebūs nepatiesu liecību dot pret savu tuvāku.

9.bauslis
Tev nebūs iekārot sava tuvāka namu.

10. bauslis
Tev nebūs iekārot sava tuvāka sievu, nedz viņa kalpu, nedz viņa kalponi, nedz viņa vērsi, nedz viņa ēzeli, nedz ko citu, kas tavam tuvākam pieder.


1.augstākais bauslis
Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas savas sirds, no visas dvēseles un no visa sava prāta.

2.augstākais bauslis
Tev būs savu tuvāko mīlēt kā sevi pašu.



uz veselību
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.06 22:49:11
Paldies!

Pirmajā piegājienā lasīju no pirmās personas viedokļa. Sanāca pārspīlēti augstprātīgi un pārlieku pamācoši.
Mēģinājums lasīt, kā klausītājam, beidzās ar jautājumiem par teicēja identitāti un sabiedrībā valdošo šo ieteikumu ignoranci.
p.l.dassy - dzelsslēdija :)
# Iesūtīts: 2009.02.06 23:11:10
Dusmojiet, bet neggrēkojiet
vai kā tur bija tas pants?
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.07 21:03:51
p.l.dassy - dzelsslēdija
Tev būs savu tuvāko mīlēt kā sevi pašu.
p.l.dassy - dzelsslēdija :)
# Iesūtīts: 2009.02.08 09:43:33
Tas Pats
a Tu nekad uz sevi nedusmojies?
es piemēram dusmojos par kaut kādām kļūdām... bet visu jau ir iespējams labot vai mainīt protams, dažreiz vajadzīgs laiks un tas nav viegli, bet svētīgi! un ja vēl ir draugu atbalsts.. vispār feini!
es domāju mainīt pie sevis
sabio
# Iesūtīts: 2010.09.22 22:16:30
nu bet vai nodarbošanās ar demagoģiju vai propagandu ir 8.baušļa pārkāpums?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.22 22:30:41
sabio
Vai tad propoganda tagad arī kaut kas slikts?
Vai tik nav tā, ka `demagoģija` un `propoganda` arī ir politkorekti eifēmismi, kā izlikties, ka peļot otru, esi nevainīgs eņģelis?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.09.23 14:44:47
Tā arī nesaprotu, vai es drīkstu nepatiesu liecību dot pret savu tālāko, iekārot sava tālākā namu, sievu, kalponi un kuci, un visbeidzot, vai man savu tālāko ir jāmīl kā sevi pašu?
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.09.23 15:07:48
[Parafrāze par 5.bausli: tev nebūs nokaut]

"Kamdēļ tu mani nogalini?" - "Kā, kamdēļ? Draugs, tu taču dzīvo upes pretējā krastā! Būtu tu dzīvojis šajā krastā, tad es patiešām būtu izdarījis ko netaisnu, ļaundarību, ja tevi nogalinātu. Bet tu taču dzīvo pretējā pusē, tātad man ir taisnība un es veicu krietnu darbu!" /Blēzs Paskāls/
sabio
# Iesūtīts: 2010.09.24 05:08:50
Aivaram. Propogandēt jau var gak kautko sliktu, gan labu Bet ja runā par progandas metodēm, viens apraksts ir piemēram šeit http://en.wikipedia.org/wiki/Propaganda
īsāk sakot- it kā jau var nodarboties ar propagandu, nepārkāpjot 8.bausli, bet nu tas nozīmētu, ka propaganda ierobežotu savu metožu klāstu...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 108 , pavisam kopa bijuši: 10957