atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Homeopātija
sivens
Iesūtīts: 2007.03.09 03:36:21
Mans jautājums: kāda ir vispārējā baznīcas nostāja jautājumā par homeopātiju?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.12 22:36:40
vilks, vai tad tev jau ir atskaites no aizgājušajiem?
Balss
# Labojis Balss: 2007.03.13 00:34:19
Skeptiķis un Mulders ,
Ārstu homeopātu parakstītas zāles mūsu ģimene lieto jau vairākus gadu desmitus. Tās jau arī nav brīnumzāles, ka palīdzēs vienmēr. Tomēr vairākkārt homeopātija mums ir iedarbojusies tur, kur klasiskie mediķi ir teikuši, ka šitai vainai nu gan zāļu nav (cm mērāmām diagnozēm). Tātad pozitīvs rezultāts it kā nu nebūs placebo.
Nekādas blaknes garīgajā sfērā neesam manījuši. Ja nu vienīgi, ko citi ļaudis saka, ka mēs kā vīns - jo vecāki, jo labāki. Ja nu tā tiešām būtu taisnība, tad tā nu vis nebus homeopātijas, bet gan Kristus blakne.
tomēr par [81.198.144.127]
# Iesūtīts: 2007.03.25 22:16:24
no kurienes šie 2 dažādie viedokļi kristiešu vidū??? pat mācītāju vidū!!! zinu, pirms dažiem gadiem Lutera Akdēmijas pastorālās nodaļas studentiem par homeopātiju stāstīja sektoloģijas lekcijā... Tai pat laikā jautāju luterāņu mācītājam, viņš sacīja, ka ticība ir indikators: ja mana ticība sāk šķobīties, tad graudiņus podā. Es lietoju graudiņus vairāk kā gadu un manas slāpes pēc Dieva ir tik pat spēcīgas....
anatoms [81.198.3.227]
# Iesūtīts: 2007.03.27 16:47:06
Homeopātiskās zāles darbojas informatīvajā līmenī, nevis molekulārajā kā parastajās zālēs. Arī dators darbojas tajā pašā līmenī. Proti, lieta ir nevis atšķaidījumā, bet metodē kā info tiek novadīta līdz slimnieka šūnām. Tā ir fizika nevis buršana. Starp citu pirms pārsimt gadiem par Cvitamīna izšķīdināšanu glāzē mūs sadedzinātu ( padomā, ūdens uzvārijās bez uguns un pārvērtās par apelsīnu sulu)
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.27 17:11:15
Anatoms, ir tāda nelaime, ka es mazliet sajēdzu Informācijas Tehnoloģijas. Paskaidrosiet kā tas notiek tieši? Jo jūsu teikumā "metodē kā info tiek novadīta līdz slimnieka šūnām" nav jēgas. Molekulārais līmenis ir klasiskā ķīmija. Darbojas ķīmiskie spēki, saites starp molekulām tiek veidotas vai izjauktas, tādējādi tiek noārdīti kaitīgi proteīni, vai tiek dziedināti defektīvie. Mikrobi, vīrusi tiek iznīcināti vai atjaunotas šūnas konkrētās darbības. Paskaidrojiet, ko nozīmē "darbojas informatīvajā līmenī". Tas ka jūs maģiju nosaucat modernos vārdos, kurus pats nespējat definēt un lietojat pilnīgi voluntāri, tas lietas būtību nemaina. Jo informācijai jābūt nesējam, tad kas tas ir šajā gadījumā. Otrāmkārtām, pat ja notiek kāda mistiska informācijas apmaiņa, tad kur garantija, ka informācijas kanālā pa vidu neiejaucas kāds cits. Pietam informācijas kanālam ir jābūt pasargātam no trokšņiem, jo ja jūs atsaucaties uz datoru, tad datorā ir septiņķartīgs "sendvičš" kas to vien tik dara, kā rūpējas lai informācija netiktu sabojāta - tās ir kļūdu izķeršana un iformācijas "abundance" (uzņēmība pret kļūdām). Paskaidrojiet, kā tas notiek homeopātijā, jo es saprotu kā darbojas dators. Bet cik zināms, dators netiek nedz kratīts nedz atšķaidīts. Tur viss notiek ļoti kārtīgi un predefinēti - bez kratīšanas.
Balss
# Iesūtīts: 2007.03.28 06:08:45
Mulders
Kāpēc Jūs rūpnieciski ražotas zales saucat par maģiju? Tikai tāpēc, ka šobrīd to iedarbība ir pierādāma tikai empīriski? Vai ārsti un zinātnieki ar klasisku medicīnisku izglītību, kas šīs zāles pēta un ražo, ir burvji?
Homeopātiskās zēles neiznīcina nevienu vīrusu, bacili u.tml., bet gan signalizē organismam, ka tam ir jāmobilizē savi pašaizsardzības spēki attiecīgajā virzienā.
Protams, par datora kratīšanu un atšķaidīšanu speciālists esat Jūs - par to nediskutēšu!
Skeptiķis [194.153.79.122]
# Iesūtīts: 2007.03.28 08:48:32
Balss, rūpnieciska kaut kāda produkta ražošana nenorāda uz tā "noderīgumu". Galvenais, lai būtu pircējs, kurš tic, ka prece ir "noderīga". Manuprāt liela daļa visādu "medikamentu" un "uztura bagātinātāju" tā vien tiek ražoti - veselībai kaitīgi nav, attiecīgi drīkst tikt lietoti, bet to "labā" ietekme ir grūti pierādāma un vairāk pacienta "ticības" jautājums

Savukārt zinātnieki arī ir visādi. Ir cilvēki ar klasis fiziķa izglītību, bet runā murgus...

Katrā gadījumā, neatkarīgi no homeopātisko šķīdumu kratīšanas tehnoloģijas, to sastāvs ir tāds, ka jelkāda to ietekme uz organismu ir stipri apšaubāma
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.03.28 11:12:29
Balss, es neiebilstu pret placebo efektu, briinumaina muusu organisma funkcija, un ja kaadas vielas aktivizee shiis funkcijas, tad ir ok. Tachu anatoms apgalvo, ka tur ir kaut kaada darbiiba kaut kaadaa informaacija sliimenii... etc. Cik ir naacies saskarties ar magjiskaam un ezoteeriskaam maaciibaam, tad vinjas tieshi lieto shos modernos terminus "informaacija" "energjija" "vibraaacija", bet kad paprasa kas tas taads ir, vinji plaata muti... jo pashi neapjeedz ko runaa un kaa tas izklausaas no malas cilveekam, kursh zin kas ir informaacija, energjija etc. Taa ir taada "zinaatniskuma" iluuzijas radiishana, lai ar to piesegtu vai nu vienkaarshu maazhoshanos un bleediishanos, vai varbuut ko nopietnaaku! Liidz ar to, ja tu pretendee uz zinaatnisku pamatotiibu savai mediciinai, tad cel galdaa zinaatniskus argumentus, skaidrojumus, peetiijumus. Cik zinu, tad zaaleem ir jaaiziet ilgs testa periods, peetiijumi un paarbaudes... Savukaart, ja tur apakshaa nav nekaadas zinaatnes, tad es paturu tiesiibas to kvalificeet kaa shamanismu un iejaukshanos gariigajaa sfeeraa un attureeties gan pats gan savu gjimeni. Varbuut taa ir paarlieka centiiba... bet es uzticos divaam autoritaateem - Dievam un Bazniicai gariigos ticiibas jautaajumos un sekulaarajai zinaatnei - materiaalistiskaas pasaules jautaajumos. Ja man tas dakters nevar ticami apskaidrot zaalju iedarbiibas mehaanismu, es paturu tiesiibas no taam atteikties. Protams, es nevaru spriest par gadiijumiem, kad ir bezceriigs gadiijums - bet cik taalu cilveeks gatavs iet, lai laapiitu savu kjermeni? Kam gatavs paardoties? Es nezinu... es ceru, ka man shaadi leemumi nebuus jaapienjem savaa dziivee! Es nenosodu tos, kas kjeraas pie salminja... bet pats esmu piesardziigs!
Balss
# Labojis Balss: 2007.03.28 12:44:54
Mulders
Cemme! Tikko uzrakstīju Tev atbildi, bet, pievienojot to, tā izgaisa! Redaktor, u-ūūū! Kāpēc tā notiek?
Nu, tātad vēlreiz. Lūdzu, izlasi manis agrāk rakstītos tekstus par it kā placebo efektu. Placebo būtu ļoti neprognozējams - tātad slimo kases par šīm zālēm nemaksātu. Bet tās ir daudzās zemēs atzītas un, protams, arī testētas zāles uz nekaitīgumu un iedarbīgumu. (Francijā un visās vāciski runājošajās zemēs.) Un pat klasisko mediķu skepse par iedarbības mehānisma neizskaidrojamību tomēr nav kavējusi slimo kasēm šīs zāles apmaksāt, jo tām nav blakņu un bieži pat ir labāks efekts kā ķīmiskajām (lietojot šo vienkāršoto iedalījumu).
Zāļu iedarbība balstās nevis uz baciļu vai vīrusu iznīcināšanu vai rupju iejaukšanos organisma procesos, bet gan - šīs zāles dod signālu organismam, ka, lūk, šajā vietā tev ir jāmobilizē savi pašaizsardzības spēki.
Kristiešu vidū domas par homeopātiju dalās no pilnīgas atraidīšanas līdz pilnīgai akceptēšanai. Man šķiet, ka noraidītāju nometnē šīs zāles tiek samestas vienā katlā ar dažādām patiesi apšubāmām un nekristīgām praksēm (piedod, Gramatika!).
Ja man būtu bažas, ka, lietojot šīs zāles, es pakļaujos kādu apšaubāmu garīgu spēku iespaidam, es to nedarītu pat visbezcerīgākajā gadījumā!
Balss
# Iesūtīts: 2007.03.29 01:01:17
Mulders
un vēl, atceries, kas rakstīts JD: cilvēku apgāna nevis tas, kas viņā ieiet, bet tas, kas no viņa iziet...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.29 11:00:16
Balss! Redzi... taas "aarstu izrakstiitaas homeopaatiskaas zaales" iisteniibaa neatbilst tai homeopaatijas definiicijai, kaa to izprot ezoteerikji un shitie "atshkjiadiitaaji/sakratiitaaji&quo.. t;... Es arii esmu dzeeris "homeopaatiskas" zaales - tb kaut kaadas tabletkas. Nu nav tur enkas atshkjaidiits, taadeejaadi shim vaardam nav iisti jeegas tur. Ikdienaa ir naacies sastapties ar sho diveejaado daliijumu. Biezhi par homeopaatiskajaam sauc vienkaarshi zaales, kas taisiitas no dabiigiem materiaaliem! Pret to es neiebilstu. Es iebilstu pret atshkjadiijumiem, kuros tiiri matemaatiski vairs saakotneejaas vielas vairs nav, kur pat pasha uudens piemaisiijumu daudzums ir lielaaks nekaa origjinaalaa viela. Luuk pret sho zaalju iedarbiibas mehaanismu es esmu rezerveets, jo ja uz materiaalo pasauli (kjermeni) iedarbojas kaut kas, kas nav materiaals... tad es kljuustu rezerveets. Ne par velti Biibelee ir visaadi "vaardotaaji" piemineeti - gan jau ka no taas pashas shlakas ir... ka ne jau viela, bet vaards dod speeku taa darbiibai. Bet taa jau ir gariigaa sfeera...
Tevis piemineetaa rakstu vieta attiecas uz eedienu... Tu tachu balstoties uz sho rakstu vietu neediis jebko ko tev priekshaa liks?
Balss
# Iesūtīts: 2007.03.29 18:38:58
Mulders
Arī homeopātiskās tabletītes un graudiņi ir ražoti, daudzkārtīgi atšķaidot un sakratot (protams, ar iekārtām, mehāniski, un nevis pilmēness gaismā mežmalā Un pēc tam no šī šķīduma izgatavojot attiecīgās konsistences zāles. Pieņemu, ka tieši šīs potencēšanas laikā sākumvielu iedarbība tiek varbūt molekulārā līmenī nodota sķīdinātājvielai, kurā gala beigās no sākumvielas nav vairs gandrīz nevienas molekuliņas. Protams, tā ir tikai mana (vai manis saklausīta) hipotēze, kas vēl nav pierādīta.
Bet ir arī zāles (tabletes, šķīdumi), kas ir kādu augu ekstrakti, bet nav potencēti (tā sauc to atšķaidīšanas procesu), tātad vienkārši no augiem gatavotas.
Ja Tev mierīgāka sirds, homeopātiskas zāles nelietojot, negribu Tevi ievest kārdināšanā tās lietot.
Man nav problēmu, jo nekādas garīgas vainas kaut kā nejūtu. Varbūt tā ir baisma pievilšana???
Es tomēr domāju, ka viss, kas ieiet caur muti, ir ēdiens šī vārda plašākā nozīmē. Ja man noliks priekšā apvārdotu dziru, tad to, protams, nedzeršu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.03.29 20:19:04
Balss, bet vārdojumi un maģija darbojas neatkarīgi no tevis. Tādējādi var iešķiebt tev šo to maģisku un tu to nejutīsi! Ceru, ka mums ir ne tikai fiziskā imūnsistēma, bet arī garīgā, kas filtrē garīga veida indes.
Balss
# Iesūtīts: 2007.03.30 00:16:03
Mulders
Nu gan Tu samuldeeji!!! Man ir Kristus aizsardziba - neticu, ka kaadas apvaardotas pljurinjas vai vaardojumi vareetu man ko padariit!
Atceries apsoliijumu Marka evangelijaa: 17 Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi:... 18 tie ar rokām pacels čūskas, un, kad tie dzers nāvīgas zāles, tad tās tiem nekaitēs.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.14 17:09:03
Ctulhu
Cik saprotu, šis ir apsolījums ekstrēmiem gadījumiem. Bet arī, piem., tādām lietām, par ko daudzi uztraucas - noburšanai, lāstiem. Domāju, ka Kristus aizsardzība ir spēcīgāka par šo ļaunumu bultām, tādēļ tas, kas var ievainot neticīgu cilvēku, kam šīs aizsardzības nav, neko nevar padarīt Debesu valstības pavalstniekam.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.06.14 18:24:34
Ctulhu,
Kāpēc Tu domā, ka nav sanācis? Ir, un pie tam lieliski! Lāsta būtība ir nodošana Sātanam. Tā kā Tu sevi pozicionē kā ateistu un pie tam vēl izskatās, ka stipri karojošu, tas nozīmē, ka jau esi nelabā varā no kristiešu viedokļa, līdz ar to nekāds citāds lāsts jau nav vajadzīgs. Cerams, ka Tev vēl nav atņemta spēja ticēt un nožēlot grēkus. Tu gan teiksi, ka neko tagad sliktu nejūti - kad sajutīsi, būs stipri vien par vēlu!
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.06.14 20:20:35
Ctulhu

Tev šķiet tik vienkārši, izlabošu un viss OK? Bet, ja nevar neko izlabot?

Tu saki, ka no kļūdām mācās. Kaut kā neesmu ievērojis, ka kādam tas sanāktu.
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.06.14 21:20:23
Ctulhu

Un tāds ar vainas apziņu vienkārši "nokarās"! Vai arī saki, izlabosi kļūdas. Kur ir mērs, ka tas sanāks, ka būšu izlabojis pietiekami labi un vai šādi labojot nesanāk vēl trakāk? Es nedomāju tikai tehniskas lietas.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.06.14 22:50:54
Ctulhu,
1) Dažkārt nav jau svarīgi, ko Tu domā par kādas lietas esamību vai neesamību; tas jau neietekmē to objektīvo eksistenci un Tavu atkarību no tā. Pirms Kopernika arī daudzi ticēja, ka zeme ir plakana un griežas ap sauli. Viņu ticība neizmainīja objektīvo realitāti.
2) Nevaru spriest par Tevi, jo galīgi nepazīstu; bet lielajam vairumam Dieva esamības noliedzēju piemīt vai nu lieluma mānija (viņiem šķiet, ka visu var izdarīt paši un var grozīt pasaulē vai visu), vai nu mazvērtības komplekss (sevišķi raksturīgs maza auguma cilvēkiem - Bonapartam,Hitleram, Aivaram - caur īstenības noliegšanu, to skaitā arī savu mazo augumu, viņi kļūst par diktatoriem un neizbēgami ateistiem, to sauc par hiperkompensāciju), vai arī gluži vienkārši tā ir principa lieta, piemēram Nīčem, kurš sava mūža otrajā pusē atzina savu maldīšanos attiecībā uz Dieva neesamību, bet tomēr nevarēja atteikties no saviem uzskatiem.
3) Karojošs - nu vienkārši tāpēc, ka šis portāls tomēr ir vairāk ticīgajiem viņu ticības prakses līdzdalīšanai, problēmu apspriešanau un ticības stiprināšanai, bet Tu te centies visiem oponēt. tas nozīmē, ka Tev ir svarīgi paust savu ateismu kristiešu vidē, gluži tāpat kā katram kristietim ir svarīgi paust savu ticību ateistu vidē. Tādēļ arī ikviens kristietis vai nu ir Kristus kareivis, var teikt arī karojošais kristietis, vai arī viņš gluži vienkārši ir remdenais, par kuru Jēzus saka, ka tas tiks izspļauts no Viņa mutes. Šāds apzīmējums nekādā ziņā nav domāts kā apvainojums, bet pat izraisa cieņu.
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.06.15 10:50:17
Ctulhu

Cilvēkiem ar vainas apziņu nav tik vienkārši. Tas nav tā, ka pārmet pār plecu un iet projām tā kā nekas nebūtu bijis.

Jā, tāds cilvēks var uzmanīties, bet pilnīgi nav nekādas garantijas, ka kaut kādos citādos apstākļos to neizdarīs atkal.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 33610