atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par kristīgu dzīvi dzīvot `atklātā grēkā`
deprofundis
Iesūtīts: 2007.02.24 12:37:43
ko nozīmē `dzīvot atklātā grēkā`? lūdzu piemērus (neskaitot homoseksuālismu un noziedzību), un definīciju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.02.27 14:09:33
hehehe... skatos, admins vardniicinju ar ts zhargonvaardiem ieviesis... :DD sisteema darbojasss...
então vilkasuns
# Iesūtīts: 2007.02.27 15:25:48
cik man gadījies dzirdēt, iesvētes mācībā vismaz par to runā skaidri un gaiši, es domāju konkrēti aplūkojot arī laulību pārkapšanas veidus. Un sprediķos. luterāņu baznīcā.
man ir paveicies, tā izskatās
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.02.27 16:37:15
moritz
jo tā ir smuki un vairāk "garīguma".

man liekas nepieļaujama baznīcas pielaidīgā nostāja šajā jautājumā. jo baznīca ir, Bo Gīrca vārdiem, zemes sāls, ne franču parfīms.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.02.27 18:12:54
ok, es veel gribeetu aprunaaties par smeekeeshanu... jebkuram normaalam cilveekam ir skaidrs - smeekeeshana padara cilveeku atkariigu un reaali kaitee veseliibai... mans draugs reiz ar plaushu tuusku guleeja slimniicaa vienaa palaataa ar 5 vechiem, kam plaushu veezis uc liidziigas kaites... baidos sameloties, bet laikam tomeer visiem probleema viena - smeekjeeshanas sekas... vienreiz VB paceelu sho teemu, un ko dzirdu? tautieshi man saka (starp tiem maaciitaajs, toposhais maaciitaajs, luteriskaas konfesijas aktiivisti): par cik shai lietai ar pestiishanu lietas nekaadas, tad taa esot veerteejama kaa adiafora!!! interesanti, interesanti...
deprofundis
# Iesūtīts: 2007.02.28 11:58:12
kas ir adiafora??
par smēķēšanu mani tiešām īpaši interesē. es arī netieku vaļā. tomēr pie vakarēdiena eju, un domāju - vai drīkstu.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.02.28 12:11:55
deprofundis
adiafora, ja nemaldos - briiva izveele, kaartiiba draudzee, par ko vienojas...
vasara
# Iesūtīts: 2007.02.28 13:13:38
Svilpaste , par Vakarēdiena saņemšanu [neatzīstot un nenožēlojot grēkus] sev par sodu arī kaut kas bija minēts Bībelē.
Tāpēc jau draudzē esam vienas Kristus miesas locekļi, ka viens par otru rūpējamies, ja redzam ka kaut kas ne tā, nevis visu gaidām no mācītāja, ka tas visus izkontrolēs un izdarīs.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.02.28 13:16:39
nu kas taa par domaashanu - pielaishana vai nee pie dievgalda, jo... !!! tochna jums, luteraanjiem, raksti kas tikai ne sola scriptura... kaa paliek ar mat.18:15-18? vispirms shis un tad jau saruna par pielaishanu/nepielaishanu... cik daudz shii rakstu vieta ir cienjaa juusu draudzees, risinot atklaata greeka jautaajumus?
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.02.28 13:19:49
Svilpaste
apbriinojama tava cietsirdiiba...
mat.18:15-18... saac ar to, jo citaadi dievs kaut kad no tevis atprasiis... juud.22 Un citus, kas šaubās, apžēlojiet,
23 glābiet, no uguns izraudami, citus apžēlojiet ar bailēm, nīzdami pat miesas apgānītās drēbes.
vasara
# Iesūtīts: 2007.02.28 13:25:18
Svilpaste , jau augstāk visu uzrakstīju. Temats ir nepatīkams, pat ja tie ir draugi. Parunā ar mācītāju - saki, ka ir šāda problēma draudzē, lai mācītājs savos sprediķos šo tēmu aktualizē.
Starp citu, reiz kāds mācītājs teica, ka praktizējot tādu lietu savā draudzē, ka no draudzes locekļiem Bībeles stundā apzina tēmas, par kurām ir neskaidrības un tad sagatavo sprediķi par konkrēto tēmu. Manuprāt, ļoti pozitīvi runāt par konkrēto aktualitāti.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.04.07 10:17:52
personigi man pamacot paarus,kas nakushi draudzee,bet tad sakushi netiklibu piekopt, tas beidzas ar Sal.pam.29:9!
Balss
# Labojis Balss: 2007.04.07 16:44:15
Janis Diekonts
Ko Jūs šeit saprotat ar Bībeles jēdzienu netiklība - pirmslaulības attiecības, partneru maiņu vai ko? Šis jautājums gados jaunu kristiešu vidu (bet ne tikai!) ir visai aktuāls.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.04.07 17:22:41
Es ar netiklību saprotu seksuālas attiecības ārpus laulības.
Janis Diekonts
# Labojis Janis Diekonts: 2007.04.07 18:24:45
Balss-
es vienkarshi dalos pieredzee. Lidz shim ir nacies runat ar jaunieshiem par to temu. Bet ir gruti parliecinat,ja cilveks netic,ka Dievs ko vispar saka nopietni.Lauliba vienkarshi nav godaa.Turklat vienmer var atrast kadu,kas nomierina,ka nav jau tik traki.
Netiklibu tiesham isi(bet ne pilniba) var raksturot ka dzimumdzivi arpus laulibas,gan pirms ta noslegta,gan ari pec taas noslegshanas-ar citu "partneri"(ka to tagad populari deve)
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.09 08:25:06
Vai par Bībelē lietoto jēdzienu netiklība varētu izteikties kāds rakstu mācītājs un senebreju (ne grieķu) valodas un morālo priekšstatu un normu zinātājs un pētnieks?
Kristīgie jaunieši to bieži saprot kā atbilstošu mūsdienu jēdzienam izvirtība un argumentē, ka Bībele (vismaz JD) neko nesaka par pirmslaulību attiecībām, tikai par laulības pārkāpšanu kā grēku.
21.gs. jauniešiem citu kristiešu, neteologu, viedoklis liekas nesaistošs, viņi to uzskata par subjektīvu interpretāciju: jūs tā sakāt.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.04.09 15:18:59
Balss- ja tie netic Mozum un pravieshiem,tie netices ari ja mirushais celtos augsham un pie tiem ietu. Esmu petijis tieshi laulibas un netiklibas jautajumus gan VD,gan JD nemot paliga ari dazhadus tulkojumus un apskatot orgjinaalvalodas. Bet tiesham,ko tas dod ja cilveks uztver Rakstus ka tadu vecu gramatu. Tada vieglpratiba ir raksturiga musu postmodernismaa miitoshajiem jaunieshiem!Ne visiem protams.Ikdiena satieku ari nopietnus ticigos.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.04.09 15:28:47
Centos parliecinat kadu paari,kas bija regulari nacis jaunieshu grupaa,tad to atstajushi, par to pashu pirmslaulibu teemu.Celu vinjiem prieksha argumentus no Rakstiem...bija vienlidziga saruna un puisis pat aizdomajaas lidz bridim,kad kadas lielas draudzes macitajs vinjiem pateica,ka tas neesot greks,ja vinji planojot kaut kad preceties... Te nu bija!
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.04.09 15:33:04
un tikai Rakstu nezinashana noved pie parliecibas,ka JD neko nesaka par dzimumattiebibam pirms un bez laulibam.
Balss
# Iesūtīts: 2007.04.10 00:12:21
Janis Diekonts
Lūdzu, norādiet rakstu vietas JD, kas konkrēti paskaidro, kas ar šo vārdu domāts. Nav gadījies tadas lasīt... (Un man gan neliekas, ka es nepazītu Rakstus, lai arī man nav teoloģiskas izglītības..)

Mulders , varbūt Tev ir kas par šo tēmu sakāms?
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.04.10 08:31:50
Balss-
jums taisniba par to,ka netikliba musdienas tiek saprasta savadak ka ta ir aprakstita Dieva vaardaa. Bet par savu maldishanos katrs atbildes pats,ja nav meklejis. 1.Kor.6:13b; 7:2; 7:9; 10:8 pasaka visai skaidri. Un vel citaas vietas Pavils par to runaa. Atliek tikai saprast ko nozime vards "netikliba". Ja te butu darbs orgjinalvalodu zinatajiem un maacitajiem,lai draudze ari saprot, ko tas nozime.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 81 , pavisam kopa bijuši: 272